Ogłoszenie

Collapse

Zasady działu Sklepy z Piwem

Zasady opisywania lokali:

1) Bardzo proszę o opisywanie każdego lokalu w osobnym temacie,
czyli jeden lokal, jeden temat

2) nazwa tematu powinna mieć strukturę:
miasto, adres, nazwa lokalu
Jeżeli zaś miasto zostało wydzielone jako osobny dział:
adres, nazwa lokalu

Z góry dziękuję za stosowanie się do tych prostych zasad. Mam nadzieję, że ułatwi nam to poruszanie się po tym dziale

Ważne: Piwa proszę komentować i oceniać w dziale Piwo konkretnie, a w tym dziale proszę się powstrzymać od oceny piwnego asortymentu, bo jednym dane piwa smakują, a innym nie.
See more
See less

Gdańsk, Płocka 3 (Ujeścisko), Anol

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Pendragon
    Senior
    • 03-2006
    • 13950

    #46
    Byłem dziś, z butelkami ponoć kłopotów nie ma, przynajmniej w ilościach rzędu ok. 10 - o taki pytałem. Ceny różnorodne - belgijskie zbyt duże, dla mnie nie do przyjęcia. Polskie browary w normie lub atrakcyjne - z wyjątkiem Fortuny, której cena 4 i więcej zniechęca. Rozumiem, że to skutek dostawy kurierem. Szeroki przegląd piw z Bossa, Kormorana, Fortuny, Ciechana, Krajana, Gościszewa i Ambera. Niestety dziś jeszcze nie było zapowiadanych kolejnych nowości, ale trzymam kciuki. Ponoć 2 hurtownie coś marudzą i nie chcą się ruszać do Gdańska, trzeba będzie je naciskać

    moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


    Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

    Comment

    • anol
      Member
      • 02-2009
      • 50

      #47
      ceny

      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pendragon Wyświetlenie odpowiedzi
      Byłem dziś, z butelkami ponoć kłopotów nie ma, przynajmniej w ilościach rzędu ok. 10 - o taki pytałem. Ceny różnorodne - belgijskie zbyt duże, dla mnie nie do przyjęcia. Polskie browary w normie lub atrakcyjne - z wyjątkiem Fortuny, której cena 4 i więcej zniechęca. Rozumiem, że to skutek dostawy kurierem. Szeroki przegląd piw z Bossa, Kormorana, Fortuny, Ciechana, Krajana, Gościszewa i Ambera. Niestety dziś jeszcze nie było zapowiadanych kolejnych nowości, ale trzymam kciuki. Ponoć 2 hurtownie coś marudzą i nie chcą się ruszać do Gdańska, trzeba będzie je naciskać
      co sie tyczy cen to niestety jak kolega wspomiał w niektórych przypadkach płacimy za kuriera ( szukamy tańszej oferty), ale w przypadku fortuny to cena zakupu jest tez znacząca, od 2,20 do 2,69 netto,

      Comment

      • Rafcz
        Member
        • 07-2007
        • 53

        #48
        Mała uwaga - może by tak piwa niepasteryzowane przestawić z półek do chłodni?
        W czasie wizyty u Was zauważyłem, że np Ciechany czy też niepasteryzowane z Kormorana stoją normalnie na półce.
        A jest szansa aby się u Was pojawiły piwa z Konstancina?

        Comment

        • Pendragon
          Senior
          • 03-2006
          • 13950

          #49
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Rafcz Wyświetlenie odpowiedzi
          W czasie wizyty u Was zauważyłem, że np Ciechany czy też niepasteryzowane z Kormorana stoją normalnie na półce.
          Podobnie jak Gościszewo, a temu niewiele brakuje by poszło w kanał ...

          moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


          Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

          Comment

          • tomek35
            Senior
            • 02-2007
            • 497

            #50
            Ostatnio brałem Żywe z lodówki i było dosyć ciepłe, jakby lodówka w ogóle nie chłodziła. Zgadzam się z przedmówcami, że niepasteryzowane piwa należy trzymać w lodówce, ale też należy ją włączyć na chłodzenie.

            Comment

            • anol
              Member
              • 02-2009
              • 50

              #51
              temperatura

              wiemy o temperaturze na piwa specjalne, nawet pan zbyszek z gościszewa uczulał,
              ale póki co jest chłodno , a w naszym sklepie na sali jest max 17 stopni ( wiem niektórzy nie uwierzą), na półkach stoi tylko trochę piwa, a reszta jest w piwnicy, a tam niema wogóle ogrzewania,
              na cieplejsze miesiące mamy juź przygotowaną witrynę , stoi i czeka teź w piwnicy,
              mamy duźą piwnice

              Comment

              • anol
                Member
                • 02-2009
                • 50

                #52
                lodówki

                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika tomek35 Wyświetlenie odpowiedzi
                Ostatnio brałem Żywe z lodówki i było dosyć ciepłe, jakby lodówka w ogóle nie chłodziła. Zgadzam się z przedmówcami, że niepasteryzowane piwa należy trzymać w lodówce, ale też należy ją włączyć na chłodzenie.
                pierwsza odpowiedz - od 3 lat w tym sklepie mamy wyłączone lodówki o tej porze roku i nie straciliśmy ani jednej butelki źywego

                druga odpowiedz - mamy wyłączone poniewaź 95% naszych klientów o tej porze roku ( juź od połowy jesieni) nie źyczy sobie zimnego piwa i dlatego po kilku miesiącach dyskusji odpuściliśmy sobie

                aha jak ktoś chce napisać źe ciepłe piwo to bez sensu to szkoda pisania, ja dla siebie chłodzę

                Comment

                • tomek35
                  Senior
                  • 02-2007
                  • 497

                  #53
                  Osobiście nie mam żadnych zastrzeżeń do żywego zakupionego w Twoim sklepie. Było bardzo dobre. Chciałem jedynie powiedzieć, że wkładanie piwa z półki do ciepłej lodówki nie ma sensu

                  Comment

                  • anol
                    Member
                    • 02-2009
                    • 50

                    #54
                    lodówki

                    hej , nie z pólki tylko z lodówki , a tam jest zimno nawet latem
                    a ponadto ja nie mówiłem ze ma to sens, ale ze cieźko jest 300 razy dziennie przez kilka lat tłumaczyc 95% klientów ze piwo powinno byc zimne

                    ps, niektórym którzy nie mogli zrozumiec ze piwo powinno byc zimne polecałem do obejrzenia film Sztos , gdzie pan jan nowicki tłumaczy kelnerowi jaką powinno miec temperature piwo i ze w tym pier... ( patrz polska) nigdy tak nie bedzie

                    w odpowiedzi słyszałem - bo mnie gardło boli

                    osiedlowy sklep - osiedlowe wymagania

                    ale juź niedlugo bedzie cieplutko i włączamy

                    Comment

                    • filip03
                      Member
                      • 02-2009
                      • 35

                      #55
                      może to dziwne ale są tacy jak ja ,którzy piją piwo niekoniecznie w temperaturze 4 stopni i widze z powyższej dyskusji ,że jest nas wiecej

                      Comment

                      • Pendragon
                        Senior
                        • 03-2006
                        • 13950

                        #56
                        4 stopnie to jest raczej temperatura przechowywania (lodówka) a nie spożywania. W zasadzie tylko pszenicę powinno się podawać w takiej temp. i jest to też tylko skrajna wartość (od 4 do 10), pozostałe gatunki to powinny mieć od 9 (pils) do nawet 18 (imperial stout). Przeciętnie 10-12. No ale to już całkiem nie na temat...
                        Last edited by Pendragon; 08-03-2009, 20:46.

                        moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                        Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                        Comment

                        • abernacka
                          Senior
                          • 12-2003
                          • 10837

                          #57
                          Czy w końcu doczekamy się Staropolskiego na Płockiej3?
                          Piwna turystyka według abernackiego

                          Comment

                          • anol
                            Member
                            • 02-2009
                            • 50

                            #58
                            staropolskie

                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika abernacka Wyświetlenie odpowiedzi
                            Czy w końcu doczekamy się Staropolskiego na Płockiej3?
                            teoretycznie tak, ostatnia odpowiedz z browaru w piatek zapewniala ze wysla i ze licza na dluzsza wspolprace,
                            opoznienia sa z powodu braku portera na stanie, a my zamowilismy caly asortyment

                            przyjechal dzisiaj czarnkow,

                            pozdrawiam

                            Comment

                            • huanghua
                              Senior
                              • 10-2005
                              • 1910

                              #59
                              Byłem w Anolu w piątek.
                              Sklep niewielki, wybór piw zaskakująco duży. Dało się zaobserwować ożywienie Pań sprzedających, gdy zainteresowałem się "tymi" piwami Fajnie.
                              Sklep zdecydowanie na plus, tym bardziej że mogę się do niego wybrać właściwie "w kapciach".
                              Mały minus: piwa niepasteryzowane chętniej sięgałbym z lodówy, jak to ma miejsce u dyrektora.
                              W trakcie aktualizacji: Moje receptury (na razie brak casu)

                              Comment

                              • anol
                                Member
                                • 02-2009
                                • 50

                                #60
                                re

                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika huanghua Wyświetlenie odpowiedzi
                                Byłem w Anolu w piątek.
                                Sklep niewielki, wybór piw zaskakująco duży. Dało się zaobserwować ożywienie Pań sprzedających, gdy zainteresowałem się "tymi" piwami Fajnie.
                                Sklep zdecydowanie na plus, tym bardziej że mogę się do niego wybrać właściwie "w kapciach".
                                Mały minus: piwa niepasteryzowane chętniej sięgałbym z lodówy, jak to ma miejsce u dyrektora.
                                w piątek to ja stałem a wiec nie bardzo rozumiem " ożywienie pań sprzedających",
                                na temat lodówek pisałem wyźej,
                                co do dyrektora, to u nas moźesz oglądać piwo, dotykać i wybierać, a u dyrektora to musisz wiedzieć bo piwo stoi gdzies na półkach pod sufitem

                                pozdro

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎