Ogłoszenie

Collapse

Zasady działu Sklepy z Piwem

Zasady opisywania lokali:

1) Bardzo proszę o opisywanie każdego lokalu w osobnym temacie,
czyli jeden lokal, jeden temat

2) nazwa tematu powinna mieć strukturę:
miasto, adres, nazwa lokalu
Jeżeli zaś miasto zostało wydzielone jako osobny dział:
adres, nazwa lokalu

Z góry dziękuję za stosowanie się do tych prostych zasad. Mam nadzieję, że ułatwi nam to poruszanie się po tym dziale

Ważne: Piwa proszę komentować i oceniać w dziale Piwo konkretnie, a w tym dziale proszę się powstrzymać od oceny piwnego asortymentu, bo jednym dane piwa smakują, a innym nie.
See more
See less

Olsztyn, Żelazna 4, Piotr i Paweł (d. Rast)

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Kazimierz_W
    Senior
    • 05-2009
    • 689

    Olsztyn, Żelazna 4, Piotr i Paweł (d. Rast)

    W tym momencie to chyba sklep z najszerszym wyborem piwa, szczególnie jeśli idzie o import.
    Z krajowych piw można nabyć:
    Kormoran - Podpiwek, Świeże, Orkiszowe z miodem, Warnijskie, Kormoran, Irish, Wiśnia
    Amber - wszystko, w tym Johanes
    No i wszechobecne Perły, Łomże i inne koncernowe wynalazki.

    Z importu wybór jest znacznie większy:
    angliki z browaru Youngs (banan, podwójna czekoladka, londyński) i Wells
    Bavaria, La Trappe, Birra Moretti, Erdinger, Paulaner, Krombacher ciemny , Heban czeski i niemiecki , Budweiser, chyba też są czeskie Zubry, Obolon szeroki wybór i Lwowskie, Svyturys...

    To wszytko co mi tak na szybko się przypomniało. W innych Rastach wybór też jest większy niż z przeciętnym supermarkecie, ale ten na Żelaznej jest najlepiej zaopatrzony.
    Browar Bociana smaczny od rana
    Słuchaj Zakładu Patologii Dźwięku w każdy czwartek od 22.00 na www.uwmfm.pl or die!!

    http://pl-pl.facebook.com/pages/Zak%...10390938984626
  • Michelo
    Junior
    • 08-2009
    • 6

    #2
    Tak, z Rastem jest coraz lepiej U nas na Nagórkach przy Murzynowskiego właśnie pojawiły się Obolony, a na Orlowicza są już od paru miesięcy. Stałym bywalcem sklepów jest Amber (przeważnie Złote Lwy, Koźlak i Żywe) i Paulaner. Szkoda, że nie ma Svyturysa, bo muszę drałować po niego do Kufra na Barcza albo do Carefoura.

    Comment

    • Kazimierz_W
      Senior
      • 05-2009
      • 689

      #3
      Widok takiego działu z piwem cieszy oko. Szczególnie ucieszyło mnie pojawienie się angielskich piw z Fuller'sa. Dostępnie jest organiczny ale z miodem, "zwykły" ale, Golden Pride (mocny ale, 8,5%alko) oraz mój ukochany London Porter.
      Poza tym tradycyjnie pokaźny wybór niemców, czechów, ukraińców, holendrów, litwinów...
      Na półki wróciła inna moja miłość Weihenstephaner Dunkel
      Z polskich piw: Amber, Jabłonowo, Kormoran (duży wybór, ale brak nowości Marcowego i Szoko), Łódzki, no i oczywiście koncerniaki.
      Browar Bociana smaczny od rana
      Słuchaj Zakładu Patologii Dźwięku w każdy czwartek od 22.00 na www.uwmfm.pl or die!!

      http://pl-pl.facebook.com/pages/Zak%...10390938984626

      Comment

      • Kazimierz_W
        Senior
        • 05-2009
        • 689

        #4
        W sklepie dział piw zagranicznych wygląda na prawdę imponująco. Z nowości pojawiły się znów piwa z browaru Fuller's: London Porter, London Pride, Organic Honey Dew, oraz uwaga!!! Golden Pride. To ostatnie ma 8,5% alko, to właśnie na bazie tego piwa Fuller's robi swego Vintage Ale (wersja refermentowana w butelce, jeden z niewielu fabrycznych barley wine na rynku). Niestety na półki nie wrócił mój kochany Discovery, ale szczęśliwie mam jeszcze mały zapas w domu.
        Ponadto pojawiły się Corneliusy rożnej maści, oraz wynalazki z Piotrkowa: Kiper mocny miodowy, Maćkowe miodowe i malinowe.
        Browar Bociana smaczny od rana
        Słuchaj Zakładu Patologii Dźwięku w każdy czwartek od 22.00 na www.uwmfm.pl or die!!

        http://pl-pl.facebook.com/pages/Zak%...10390938984626

        Comment

        • krzychu_michu
          Member
          • 03-2013
          • 48

          #5
          Dla niezorientowanych: Rasta już nie ma, sklep przejął Piotr i Paweł. Całkiem sporo regionalnych, chyba wszystkie kormorana, racibórz, ciechany, boss-y, ambery i inne, których nie pamiętam. Będąc w okolicy warto zajechać bo wielkiego wyboru w Olsztynie nie ma.

          Comment

          • JasnyPiorun
            Junior
            • 02-2013
            • 18

            #6
            Proszę admina, aby zmienił w temacie posta nazwę sklepu z "Rast" na "Piotr i Paweł".

            Comment

            • FaZa09
              Junior
              • 08-2009
              • 24

              #7
              Kormorana w PiP nie uraczyłem, za to szeroki przekrój Sulimara i Witnicy mnie ucieszył
              "Pamiętaj, że ludzie się zmieniają , a smak piwa nie"

              Comment

              • krzychu_michu
                Member
                • 03-2013
                • 48

                #8
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika FaZa09 Wyświetlenie odpowiedzi
                Kormorana w PiP nie uraczyłem
                Nie było faktycznie, sam byłem tym faktem zdziwiony ale dziś odwiedziłem PiP i Kormoran wrócił. Muszę ich namówić aby ściągnęli Raciborskie ciemne bo mi podpasiło a od 2 miesięcy przestali zamawiać oraz porter z Ciechana bo muszę jeździć gdzie indziej a u nich nigdy go nie widziałem.

                Comment

                Przetwarzanie...
                X
                😀
                🥰
                🤢
                😎
                😡
                👍
                👎