Ogłoszenie

Collapse

Zasady działu Sklepy z Piwem

Zasady opisywania lokali:

1) Bardzo proszę o opisywanie każdego lokalu w osobnym temacie,
czyli jeden lokal, jeden temat

2) nazwa tematu powinna mieć strukturę:
miasto, adres, nazwa lokalu
Jeżeli zaś miasto zostało wydzielone jako osobny dział:
adres, nazwa lokalu

Z góry dziękuję za stosowanie się do tych prostych zasad. Mam nadzieję, że ułatwi nam to poruszanie się po tym dziale

Ważne: Piwa proszę komentować i oceniać w dziale Piwo konkretnie, a w tym dziale proszę się powstrzymać od oceny piwnego asortymentu, bo jednym dane piwa smakują, a innym nie.
See more
See less

Bierzwienna Długa Kolonia 104a, sklep przy browarze Zodiak (Piekarnia)

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • abernacka
    Senior
    • 12-2003
    • 10836

    #16
    Czy sklep nadal funkcjonuje?
    Piwna turystyka według abernackiego

    Comment

    • Pendragon
      Senior
      • 03-2006
      • 13949

      #17
      We Wrocławiu słyszałem, że działa, a w nim (i pewnie tylko w nim) nadal dostępne miejscowe Lwy

      moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


      Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

      Comment

      • kosher
        Senior
        • 04-2005
        • 2291

        #18
        Nie tylko. Są jeszcze w piwnym antykwariacie na Pejzażowej w W-wie, starannie odleżakowane

        Comment

        • abernacka
          Senior
          • 12-2003
          • 10836

          #19
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pendragon Wyświetlenie odpowiedzi
          We Wrocławiu słyszałem, że działa, a w nim (i pewnie tylko w nim) nadal dostępne miejscowe Lwy
          Cudownie
          Piwna turystyka według abernackiego

          Comment

          • dyczkin
            Serce w kolorze blaugrana
            • 05-2011
            • 3657

            #20
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika abernacka Wyświetlenie odpowiedzi
            Cudownie
            Przepraszam, że wątpiłem w legendarne piwa z Zodiaka
            Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

            Moje warzenie // Piwny Wojownik

            Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

            Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820

            Comment

            • abernacka
              Senior
              • 12-2003
              • 10836

              #21
              Tak, to był strzał w dziesiątkę. Powrót po latach do Bierzwiennej zaowocował niemałymi zakupami.
              Obecnie półlitrowy Pils kosztuje 1,5zł, Mocne w bączku 1,3zł a półlitrowe Mocne kosztuje aż 2,0zł. Ceny jak z bajki, a jakość piw nadal utrzymują się.
              Sklep w soboty jest czynny od 06:00 do 15:00.
              Attached Files
              Last edited by abernacka; 01-08-2017, 10:01.
              Piwna turystyka według abernackiego

              Comment

              • Prusak
                Senior
                • 07-2005
                • 4305

                #22
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika abernacka Wyświetlenie odpowiedzi
                Tak, to był strzał w dziesiątkę. Powrót po latach do Bierzwiennej zaowocował niemałymi zakupami.
                Obecnie półlitrowy Pils kosztuje 1,5zł, Mocne w bączku 1,3zł a półlitrowe Mocne kosztuje aż 2,0zł. Ceny jak z bajki, a jakość piw nadal utrzymują się.
                Sklep w soboty jest czynny od 06:00 do 15:00.
                Co to znaczy, że jakość się utrzymuje? Pils tylko da się pić, czy coś więcej?

                Comment

                • abernacka
                  Senior
                  • 12-2003
                  • 10836

                  #23
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Prusak Wyświetlenie odpowiedzi
                  Co to znaczy, że jakość się utrzymuje? Pils tylko da się pić, czy coś więcej?
                  Proste piwo, do codziennej konsumpcji.
                  Piwna turystyka według abernackiego

                  Comment

                  • zgroza
                    Senior
                    • 03-2008
                    • 3597

                    #24
                    Dodajmy, że do piw doliczana jest kaucja 0,50.
                    Relax to klasyczne jasne pełne - treściwe i słodowe, nie jest to czeska dziesiątka.
                    Proszę się nie przestraszyć niezbyt zapełnionymi półkami - zarówno piwa z Zodiaka, jak i kontraktowe piwa z Zodiaka są przechowywane na zapleczu.
                    Na parkingu sklepu/browaru miłośnicy schronów odnajdą zalany wodą bunkier, o pochodzeniu mi nieznanym.
                    Lotna ekspozytura browaru

                    Też Was kocham.

                    Comment

                    • slavoy
                      Senior
                      • 10-2001
                      • 5052

                      #25
                      Obecnie w sklepie/piekarni nie ma jekiegokolwiek piwa, a pani za ladą nie jest w stanie odpowiedzieć czy browar w ogóle pracuje.
                      Dick Laurent is dead.

                      Comment

                      • Cooper
                        Senior
                        • 11-2002
                        • 6055

                        #26
                        Coś kiepsko wygląda sprawa tego kłodawskiego browaru....
                        Już gdy byłem tam w grudniu ub. roku to była (jak to określił właściciel) przerwa w warzeniu ale wtedy tłumaczenie że jest poza sezonem i może sobie na to pozwolić miało powiedzmy sens. Ogólnie sprawiał wrażenie jakby to czy warzy piwo , czy piecze chleb (nie wiem czy piekarnia też nie była unieruchomiona) to mu centralnie wisi bo z głodu i tak nie umrze. No cóż, kto bogatemu zabroni. Szkoda było by jednak gdyby browar upadł.
                        Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
                        1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

                        Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

                        Comment

                        Przetwarzanie...
                        X
                        😀
                        🥰
                        🤢
                        😎
                        😡
                        👍
                        👎