Ogłoszenie

Collapse

Zasady działu Sklepy z Piwem

Zasady opisywania lokali:

1) Bardzo proszę o opisywanie każdego lokalu w osobnym temacie,
czyli jeden lokal, jeden temat

2) nazwa tematu powinna mieć strukturę:
miasto, adres, nazwa lokalu
Jeżeli zaś miasto zostało wydzielone jako osobny dział:
adres, nazwa lokalu

Z góry dziękuję za stosowanie się do tych prostych zasad. Mam nadzieję, że ułatwi nam to poruszanie się po tym dziale

Ważne: Piwa proszę komentować i oceniać w dziale Piwo konkretnie, a w tym dziale proszę się powstrzymać od oceny piwnego asortymentu, bo jednym dane piwa smakują, a innym nie.
See more
See less

Bierzwienna Długa Kolonia 104a, sklep przy browarze Zodiak (Piekarnia)

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Pendragon
    Senior
    • 03-2006
    • 13949

    Bierzwienna Długa Kolonia 104a, sklep przy browarze Zodiak (Piekarnia)

    W piekarni przybrowarnianej szeroki wachlarz miejscowego piwa i to w zachwycających cenach:
    Zodiak Pils 1,00 (0.33)
    Zodiak Classic 1,10 (0.33)
    Zodiak Mocne 1,20 (0.33)
    Mocne Małe 1,20 (0.33)
    Relax 1,40 (0.5)
    Zodiak 1,60 (0.5)
    Mocne Duże 1,80 (0.5)

    Sklep otwarty w dni powszednie od 6 do ... (zapomniałem, 18? 21?), w soboty od 6 do 14. W niedziele zamknięte.
    Piwa można skonsumować na miejscu pod daszkiem i to z lodówki, bratając się z miejscowymi "konsumentami"

    moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


    Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie
  • pedro4d
    Senior
    • 01-2004
    • 102

    #2
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pendragon Wyświetlenie odpowiedzi
    Sklep otwarty w dni powszednie od 6 do ... (zapomniałem, 18? 21?), w soboty od 6 do 14. W niedziele zamknięte.
    W dni robocze otwarte 6-18, w soboty 6-15, w niedziele zamknięte.

    Comment

    • delvish
      Senior
      • 11-2004
      • 3508

      #3
      Swoją drogą sprzedaż piwa w piekarni jest nieco ekstrawaganckim pomysłem. Zwłaszcza, że nie mają tam lodówki na to piwo
      Last edited by delvish; 04-10-2008, 12:25.
      "You can't be a real country unless you have a beer and an airline - it helps if you have some kind of a football team, or some nuclear weapons, but at the very least you need a beer."
      (Frank Zappa)

      "It is not from the benevolence of the butcher, the brewer, or the baker that we expect our dinner, but from their regard to their own interest. We address ourselves, not to their humanity but to their self-love" (Adam Smith)

      Comment

      • Pendragon
        Senior
        • 03-2006
        • 13949

        #4
        Ależ mają i to całkiem sporą. Nie wiem natomiast jak to wygląda na zapleczu, ale przynoszone stamtąd butelki miały normalną temperaturę. A z lodówki były w sam raz do picia pod chmurką.

        moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


        Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

        Comment

        • abernacka
          Senior
          • 12-2003
          • 10836

          #5
          Przecież do browarowej chłodni do sklepu jest raptem 50 kroków, tak więc nigdy w sklepie nie zalega większa partia piwa.
          Piwna turystyka według abernackiego

          Comment

          • Pendragon
            Senior
            • 03-2006
            • 13949

            #6
            Ale Marcinie, pani z piekarni przynosi piwa z zaplecza, a nie z magazynu, chyba że poprosisz zimne. Jak już napisałem, piwo z zaplecza nie jest ciepłe, co chyba sugerował delvish. Ja tam problemu nie widze I zapewne, jak piszesz, zbyt wiele skrzynek na zapleczu nie mają, bo po co, kiedy można w 5 minut donieść z browaru.

            moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


            Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

            Comment

            • abernacka
              Senior
              • 12-2003
              • 10836

              #7
              O tym właśnie piszę, nie ma obawy, że po wpływem czynnków zewnętrzych piwo się zepsuje.
              Piwna turystyka według abernackiego

              Comment

              • delvish
                Senior
                • 11-2004
                • 3508

                #8
                Najwyraźniej się pozmieniało. Jak robiłem zakupy w piekarni ponad rok temu to lodówki nie było. Piwo dostałem z zaplecza, czyli od strony piekarni i poza 2-3 egzemplarzami było paskudne. Nie wiem czy to kwestia warki była, czy warunków przechowywania.
                "You can't be a real country unless you have a beer and an airline - it helps if you have some kind of a football team, or some nuclear weapons, but at the very least you need a beer."
                (Frank Zappa)

                "It is not from the benevolence of the butcher, the brewer, or the baker that we expect our dinner, but from their regard to their own interest. We address ourselves, not to their humanity but to their self-love" (Adam Smith)

                Comment

                • Pendragon
                  Senior
                  • 03-2006
                  • 13949

                  #9
                  Marcowa wizyta w Zodiaku zaowocowała zakupem około 150 butelek dla 3 miłosników tego browaru. To już 3 wizyta w tym browarze w ciągu 9 miesięcy i 4 kontakt z nim. Za każdym razem piwo jest w rewelacyjnej formie, tylko pierwszy spotkanie z nim (na zlocie w Trzciance) było raczej nieprzyjemne. Można więc zaryzykować, że od roku warki są równe, czytaj - bardzo dobre.

                  Ceny piwa lekko skoczyły, ale tylko o 10 groszy na sztuce i tak:

                  Lew Pils 1.10 (0,33)
                  Lew Classic 1.20 (0,33)
                  Lew Mocny 1.30 (0,33)
                  Mocne Małe 1.30 (0,33)
                  Relax 1.50 (0,50) - czyli Lew Pils w dużej butelce
                  Zodiak 1.70 (0,50) - czyli Lew Classic w dużej butelce
                  Mocne Duże 1.90 (0,50)

                  Niestety nie było wersji niepasteryzowanej, ale z rozmowy z właścicielem, panem Kacprzakiem, wynikało, że ledwie tydzień wcześniej wyjechało do Ozorkowa, więc warto poszukać w okolicznych sklepach. Dowiedziałem się także, że browar rozwozi piwo w promieniu ok 70 km i podobno jest do kupienia np. w Łowiczu. Niestety niczego więcej się nie dowiedziałem. Właściciel wie, że Zodiak jest do kupienia we Wrocławiu, ale o Rodzince-Bis z Warszawy nic nie wie
                  Last edited by Pendragon; 08-03-2009, 21:05.

                  moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                  Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                  Comment

                  • tomek35
                    Senior
                    • 02-2007
                    • 497

                    #10
                    Przyłączam się do opinii kolegi Pendragona, wyśmienite piwo w atrakcyjnej cenie

                    Comment

                    • kosher
                      Senior
                      • 04-2005
                      • 2291

                      #11
                      Byłem tam wczoraj przejazdem.
                      Ceny nie drgnęły (patrz wpis Pendragona z marca), ale brakowało w ofercie Lwa Pilsa- podobno to chwilowe.
                      Co ciekawe sprzedawczyni zapierała się że Relax i Zodiak to nie są odpowiedniki Lwa Pilsa oraz Lwa Classic ("smakują trochę inaczej"), więc konfrontując to z wpisem Pendragona ktoś tu kręci
                      Kupiłem przekrojowo asortyment Zodiaka i smakowo wszystko w najlepszym porządku, piwa przyjemnie słodowo-chmielowe- warki ważne do 15-25.09.
                      A szyld na witrynie sklepowej wygląda tak:
                      Attached Files

                      Comment

                      • Pendragon
                        Senior
                        • 03-2006
                        • 13949

                        #12
                        Kto wie, może sypią inny słód, czy też chmiel? Ale śmiem wątpić. Te zakupy marcowe są trochę dziwne, bo mam wrażenie, że ktoś w browarze namieszał i pod każdą "etykietą" kryje się to samo piwo. Pils na pewno był lżejszy i jaśniejszy. Poza tym piwa jakby wymagały większego odleżakowania, co też właśnie czynią w piwnicy.
                        Last edited by Pendragon; 16-04-2009, 12:20.

                        moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                        Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                        Comment

                        • Noriusz81
                          Senior
                          • 11-2008
                          • 388

                          #13
                          W ostatnią sobotę miałem okazję gościć w browarnianym sklepie Zodiaka.
                          W zasadzie warzone tam piwo stanowi na półkach jedynie maleńki dodatek do chleba, makaronów i chałwy
                          Degustacja możliwa na miejscu przy okrągłym stole pod parasolem
                          W ofercie były:
                          - Lew Pils (0,33 l)
                          - Lew Classic (0,33 l)
                          - Lew Mocne (0,33 l)
                          - Relax (0,5 l)
                          - Zodiak (0,5 l)
                          - Mocne (0,33 l i 0,5 l)
                          - Twoje mocne (0,33 l)
                          Ceny od 1,10 zł (za pilsa), poprzez 1,30 zł (pozostałe baczki), 1,50 zł (Relax, Zodiak) i 1,80 (mocne duże).
                          Liczba wypitych rodzajów piw: 4688 ze 190 krajów
                          Liczba kapsli z piw, które wypiłem:
                          2286 ze 162 krajów
                          Noriuszowe piwa - zdobyte kraje

                          Comment

                          • pebejot
                            Senior
                            • 01-2010
                            • 1412

                            #14
                            Odwiedziliśmy browarek w ostatni piątek 15 kwietnia. Zostaliśmy bardzo miło przyjęci przez właściciela, który oprowadził nas po wnętrzach i zaprezentował cały proces produkcji. Najprzyjemniejszą częścią zwiedzania była degustacja filtrowanego i niefiltrowanego piwa Zodiak 12,5% ze specjalnego kufla mistrza browaru.

                            Właściciel zaprasza wszystkich na beczkowego Zodiaka do Konina, który sprzedawany jest na giełdzie samochodowej w każdą niedzielę.

                            Nowe fotki w galerii:






                            Comment

                            • becik
                              Senior
                              • 07-2002
                              • 14999

                              #15
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika pebejot Wyświetlenie odpowiedzi
                              Zostaliśmy bardzo miło przyjęci przez właściciela, który oprowadził nas po wnętrzach i zaprezentował cały proces produkcji. Najprzyjemniejszą częścią zwiedzania była degustacja filtrowanego i niefiltrowanego piwa (...)
                              Mieliśmy taką samą przyjemnośc podczas naszej wizyty w ostatnią sobotę za co bardzo dziekujemy.
                              Sam sklepik przyjemny, wystawka piw z browaru, część w lodówce. Na półce były jednak egzemplarze zielonego Zodiaka oraz niepasteryzowanego Twoje Mocne, wzięliśmy te ostatnie sztuki z półki. Twoje Mocne okazało się być calkowicie zepsutym. Całe szczęście, że właściciel nas poczęstował swieżutkim, które było doskonałe.
                              Również produkty browarnianej piekarni nam bardzo smakowały, szarlotka doskonała, chlebek pyszny, zarówno jasny jak i razowiec, tym bardziej, że jak nas zapewnił właściciel - żadnych ulepszaczy do pieczywa nie dodaje.
                              Przy sklepiku stolik z parasolka do degustacji, przy ktroym siedziało kilku miejscowych, cisza, spokój, zal tylko, że jak zwykle byłem za kółkiem.
                              Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎