Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Browar na Jurze, [Pinta] Dyniamit

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • piotrpk
    Member
    • 06-2012
    • 67

    #16
    Piwo typu dyniowy ale, w którym ja osobiście nie wyczuwałem zupełnie dyni. Na pierwszy plan wychodzi aromat goździków, po części imbiru i cynamonu, pod koniec wyczuwalne posmaki palone. Goryczka bardzo przyjemna. Nastawiałem się na bardziej wyczuwalne dyniowe aromaty w piwie, ale ogólnie piwo całkiem dobre i przyjemne. Czekam osobiście na konfrontację z piwem z AleBrowaru.
    Last edited by piotrpk; 28-10-2012, 22:08.

    Comment

    • szalina
      Member
      • 01-2010
      • 42

      #17
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: kolor dojrzałej dyni! [5]
      Piana: na początku gęsta śmietanka, za parę łyków niknie [4.5]
      Zapach: pachnie jak niepiwo owocowo, korzennno, kwiatowo [4]
      Smak: na początku goryczka i goździk, później więcej słodowej i palonej dyni, później znów goździk, lekka nuta cynamonu, ale nie mogłem się doszukać mojego ulubionego imbiru [4.5]
      Wysycenie: dla mnie trochę za duże, szczypiące [4]
      Opakowanie: beczka [5]
      Uwagi: apel do Pintowców: mniej goździka - więcej imbiru

      Moja ocena: [4.35]

      Comment

      • kloss
        Senior
        • 03-2003
        • 2526

        #18
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika szalina Wyświetlenie odpowiedzi
        mniej goździka - więcej imbiru
        Mniej gożdzika - zgoda, bo gożdziki nadmiernie zdominowały smak
        więcej imbiru - niekoniecznie, bo znowu imbir przytłoczy piwo

        Comment

        • anteks
          maruda
          • 08-2003
          • 10738

          #19
          Świetne piwo chociaż mgło by być mniej goździka
          Mniej książków więcej piwa

          Comment

          • Zybex
            Senior
            • 07-2012
            • 222

            #20
            Zdecydowanie mniej goździków i byłoby ekstra!

            Comment

            • Absherr
              Member
              • 07-2010
              • 89

              #21
              Czy będzie następna warka z na przykład mniejsza ilością goździków?
              Czy dopiero możemy liczyć na powtórkę za rok?
              http://piwosfera.x25.pl - wszystkie piwne blogi w jednym miejscu!

              Comment

              • Zdrój
                Senior
                • 05-2001
                • 284

                #22
                Dynaimit nie Dyniupitu.

                To jest Dyniamit a nie Dyniupitu

                Znacie smak gumy Big Red ?
                Paląca cynamonowa gorycz pozostaje długo w ustach i dlatego je uwielbiam.
                Podobny, zamierzony efekt udał nam się w Dyniamicie.

                Co mnie martwi, w wersji butelkowej dyniamitowość jest nieco przytępiona po obróbce termicznej (pasteryzacja).

                Następna porcja za rok.
                Browamator Piwowar PINTA Festiwal Birofilia

                Comment

                • docent
                  Senior
                  • 10-2002
                  • 5205

                  #23
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Bursztynowy, mętny. Miły dla oka. [5]
                  Piana: Obfitość pozostawia wiele do życzenia, także jej trwałość. Pozytywem jest drobna konsystencja. [3.5]
                  Zapach: Przede wszystkim owocowy, na drugim planie element piw pszenicznych czyli goździki. [4.5]
                  Smak: Po przeczytaniu opinii na temat silnego goździka w tym piwie obawiałem się totalnego dentysty. Nic takiego jednak nie nastąpiło. Piwo jest przyjemnie owocowe z wyczuwalną goryczką. Zupełnie nie czuć, że to 16-tka. Nie ma tu ani zbytniej słodowości nie mówiąc już o jakichś słodkich posmakach. Zaskoczenie na plus. [4]
                  Wysycenie: Piwo trzyma swój smak przez całą objętość 500 ml. Jest optymalnie. [5]
                  Opakowanie: Dla beczki minus za brak podkładek i firmowego szkła. Plus za fajny projekt etykiety i ciekawą nazwę. [4.5]
                  Uwagi: Jeśli tak mają wyglądać piwa owocowo-warzywne to ja jestem za :P

                  Moja ocena: [4.25]

                  Degustowane w łódzkiej Piwotece. Marek, dzięki!
                  Attached Files
                  Last edited by docent; 07-11-2012, 18:43.
                  Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
                  Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
                  Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
                  Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

                  Comment

                  • docent
                    Senior
                    • 10-2002
                    • 5205

                    #24
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika docent Wyświetlenie odpowiedzi
                    Wysycenie: Piwo trzyma swój smak przez całą objętość 500 ml. Jest optymalnie. [5]
                    Skucha, przecież to stare szklanki AleBrowaru o pojemności 0,3
                    Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
                    Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
                    Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
                    Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

                    Comment


                    • #25
                      Chciałem się nieskromnie pochwalić , że jam jest autorem nazwy DYNiAMIT . Napisałem do chłopaków z Pinty propozycję i jak widać zadziałało Napisali maila żebym podał adres to wyślą "dowody wdzięczności" Aż jestem ciekaw co ?

                      Co do piwa - ciekawe , pożywne i moim zdaniem ciut za dużo goździka .

                      Comment


                      • #26
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: Mocno mętny , pomarańczowy , zwiastujący "pożywne" piwo [4.5]
                        Piana: Niezbyt imponująca , mocno znacząca szkło przy wysychaniu [3]
                        Zapach: Miły , wyraźny , zdecydowanie owocowy . Silnie przebijające przyprawy w postaci goździków , cynamomu i chyba imbiru . [4]
                        Smak: Pełny , dobrze wyważony , mocno korzenny . Dla mnie odrobinę za dużo goździka . [4]
                        Wysycenie: Niezbyt mocne i dobrze oddająca styl piwa [4]
                        Opakowanie: Bardzo ładna etykieta oddająca typ piwa . Nazwa mnie się bardzo podoba ale to nie dziwi bo jestem jej autorem [4.5]
                        Uwagi: Pita przed premierą , jeszcze bez etykiety

                        Moja ocena: [3.95]

                        Comment

                        • jacekwerner
                          Senior
                          • 05-2004
                          • 2837

                          #27
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika thermano Wyświetlenie odpowiedzi
                          Chciałem się nieskromnie pochwalić , że jam jest autorem nazwy DYNiAMIT . Napisałem do chłopaków z Pinty propozycję i jak widać zadziałało Napisali maila żebym podał adres to wyślą "dowody wdzięczności" Aż jestem ciekaw co ?
                          Jeżeli już, to raczej jedną z osób które podały tą nazwę :
                          Wszystko co związane z piwem i browarnictwem...Poddziały: Prasówka | Biblioteka | Ogłoszenia branżowe
                          Ochotnicza Straż Piwna
                          BAZA = 7446

                          Comment


                          • #28
                            No ale tego nie wiedziałem . Przecież nie ściągałem ...

                            Comment

                            • jacekwerner
                              Senior
                              • 05-2004
                              • 2837

                              #29
                              To przynajmniej zmień sobie tekst w podpisie
                              Ochotnicza Straż Piwna
                              BAZA = 7446

                              Comment


                              • #30
                                Wysłałem maila ze strony Pinty jak mnie jeszcze nie było tu z jedna propozycją , została zaakceptowana . Nie usłyszałem od Was ani jednego ciepłego słowa tylko na razie uwagi po których muszę udowadniać , że nie jestem wielbłądem . No macie klimat do witania nowych użytkowników , nie powiem ...

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎