Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Browar na Jurze, [Pinta] Dyniamit

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • wasyll
    Senior
    • 09-2008
    • 1823

    #61
    Nie miałem zbytnio czasu na ocenianie tego piwa, jednak muszę przyznać, że bardzo mi posmakowało i w porównaniu do konkurencyjnego pumpkina wygrywacie zdecydowanie.

    Samk wydaje się być bardziej zrównoważonym i delikatniejszym. Wyczuwalna jest cała gama przypraw wraz z dynią na czele. Goryczka nie jest agresywna. Dla mnie piwo bardzo pijalne, bo pomimo iż miałem tylko jedną butelczynę - chętnie machnąłbym kolejną, a może i dwie.
    www.katalogpodstawek.pl - darmowy katalog polskich podstawek piwnych!

    Comment

    • Jurgenau
      Junior
      • 06-2012
      • 26

      #62
      W porównaniu do Naked Mummy, Dyniamit według mnie wypada blado, chociaż nie jest to na pewno piwo niewyraźne. Jednak te goździki działają na mnie odpychająco.

      Comment

      • Kwadri
        Senior
        • 10-2009
        • 1216

        #63
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Pomarańczowo-złoty, mocno mętny. [4.5]
        Piana: Jasnobeżowa, drobna, wysoka. Po kilku minutach opada do ochronnej kołderki. [4.5]
        Zapach: Intensywny, goździki, cynamon, trochę imbiru i cytrusów. Ładny. [4.5]
        Smak: Początek przyprawowy, cynamon na pierwszym planie. W tle posmaki dyni i dość mocna goryczka, która zostawia ziołowy, nieco suchy finisz. [4.5]
        Wysycenie: Średnie. [4.5]
        Opakowanie: Fajna nazwa, dynia na etykiecie jak najbardziej do niej pasuje. Szczegółowy skład podany, firmowy kapsel. [5]
        Uwagi: Moim zdaniem lepsze w bezpośrednim pojedynku z Naked Mummy.

        Moja ocena: [4.525]
        www.lkschmielowice.futbolowo.pl

        Comment

        • Oskaliber
          Senior
          • 05-2010
          • 727

          #64
          Kolor: Ciemniejszy bursztyn, minimalnie opalizujące.
          Piana: Koloru złamanej bieli, bardzo drobno pęcherzykowa, średnio trwała. Opada do kożucha.
          Zapach: Bardzo silny goździk przykrywający wszystko inne.
          Smak: Treściwe. Słodowość szybko przesłonięta silnymi nutami przyprawowymi. Goździk dalej dominujący ale gdzieś w oddali czuć próbujący się przebić cynamon i imbir. Całość równoważona całkiem fajną goryczką, mogłaby być jednak ona odrobinę większa.
          Wysycenie: Dosyć niskie.
          Uwagi: Powyższa notka jest wynikiem degustacji piwa w wersji butelkowej. Piwo piłem też w wersji lanej zaraz po premierze i zapamiętałem je wtedy jako bardziej zbalansowane (nie tak nachalnie goździkowe) i z większą goryczką, która przyjemnie wszystko równoważyła. Wtedy uznałem to piwo za świetne, teraz jest po prostu dobre. Mimo wszystko dla mnie pojedynek z Naked Mummy wygrywa i jest warte spróbowania.
          BeerFreak.pl

          Comment

          • Twilight_Alehouse
            Chmielowisko.pl
            • 06-2004
            • 6310

            #65
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Ciemnozłoty, równomiernie mętny. [4.5]
            Piana: Średnio wysoka, szybko opada, niezbyt silnie osadza się na szkle. [3.5]
            Zapach: Goździki, cynamon, poza tym niewiele. Dyni się nie spodziewałem, bo nie pachnie zbyt intensywnie, ale oczekiwałem więcej górnofermentacyjnych estrów i słodowej podbudowy. Przyprawy to skutecznie przysłoniły. [3.5]
            Smak: Piwo bardzo gęste i treściwe, z niezłą goryczką. Czuć głównie goździki, dynię słabo. [3.5]
            Wysycenie: Niewysokie, odpowiednie. [4.5]
            Opakowanie: [5]
            Uwagi: Pite 27 października 2012 r. z beczki w Piwotece Narodowej.

            Smakowało tak, jakby było niedoleżakowane i nie do końca się przegryzło. Dynia powinna być tylko zaakcentowana przyprawami, a nie zdominowana przez nie.
            Piwo mi smakowało, owszem, ale to po prostu ale z przyprawami, a spodziewałem się czegoś więcej.

            Moja ocena: [3.675]

            Comment

            • leona
              PremiumUżytkownik
              • 07-2009
              • 5853

              #66
              Jeśli o mnie chodzi to uznaję, że Pinciarze odrobili lekcje i tegoroczny Dyniamit jest lepszy.
              Lepszy bo bardziej "uczesany", nie zdominowany przez jeden smak i aromat. Teraz czuć, że przyprawy to rzeczywiście mieszanka, krążąca wokół goździka, cynamonu, imbiru. Jednocześnie nie przytłaczają one delikatnej dyni i słodowej podstawy.

              Dobrze, że z durnowatego pędu do flancowania u nas tradycji helloween zostanie coś więcej niż podświetlane dyniowe potwory czy kościotrup-party.

              Comment

              • Kalianna
                Member
                • 08-2013
                • 41

                #67
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: bursztynowo-dyniowy, mętny, pasuje [4.5]
                Piana: drobnoziarnista, w miarę szybko znika [3.5]
                Zapach: goździkowo-cynamonowy, bardzo przyjenmy [4]
                Smak: cynamon, goździk, imbir zabijają delikatny smak dyni, w konsekwencji miałam poczucie picia schłodzonego "grzańca" z jedyną róznicą, że odpowiednio gorzkiego [3]
                Wysycenie: średnio wysycone, odpowiednie [4]
                Opakowanie: jak zwykle piekne, stylowe i świetnie opisane [4.5]
                Uwagi: Proponuję mniej przypraw na przyszłość.

                Moja ocena: [3.6]
                Respect beer.

                Comment

                • Seta
                  Piję piwo
                  • 10-2002
                  • 6964

                  #68
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: bursztynowy, mętne [4.5]
                  Piana: ciężka do uzuskania, szybko się redukuje do obrączki, ale ładnie pozostaje na szkle [3.5]
                  Zapach: goździki, mango, cynamon, kwaśne owoce, lekko winne, zero dyni [4]
                  Smak: pełny smak słodowo-karmelowy zrównoważony lekkim kwaskiem, dynia bardzo dyskretna, spora goryczka i spory imbir w finiszu [4]
                  Wysycenie: odpowiednie, ale lekko nalega [4.5]
                  Opakowanie: ładna etykieta, kompletne informacje [5]
                  Uwagi: 24 KWI 2014. Ciekawy eksperyment ale za mało dyni w dyni...

                  Moja ocena: [4.05]
                  Wszystkim zainteresowanych zapraszam do Gabinetu Medycyny Estetycznej w Warszawie. Ręczę za jakość usług. Info PW.

                  Comment

                  • ender140
                    Senior
                    • 11-2010
                    • 107

                    #69
                    Dokładnie, za mało dyni, ale bardzo mnie cieszy, że tym razem przyprawy są tłem, nie wysunięte na front, wobec czego piwo stało się naprawdę wypijalne.

                    Comment

                    • PiwnicaZamkowa
                      codziennie od 16:00
                      • 05-2011
                      • 805

                      #70
                      Pozwalam sobie dorzucić swój głos w sprawie Dyniamitu. Nie jestem smakoszem piwa więc nie będę się mądrzył. Dla mnie istotą wartości smakowych piwa jest jego "zejście" na kranie w Piwnicy Zamkowej. Otóż w dniu podpięcia,po rocznej przerwie pękły trzy beczki Dyniamitu. Czy trzeba lepszej rekomendacji dla piwa? Wiem, że udział w premierze Marka i Grzegorza podgrzał piwną atmosferę ale fakt pozostaje faktem. Piwo zostało bardzo dobrze przyjęte przez piwnych smakoszy. Zaznaczam, że czynne były wszystkie krany (9) a Dyniamit nie był jedynym lanym dyniowym. Życzę wszystkim browarom takich premier.
                      pozdrawiam Krzysztof
                      Piwnica Zamkowa

                      Comment

                      • vami
                        Member
                        • 05-2003
                        • 34

                        #71
                        Moja koleżanka, która raczej jest typowym konsumentem koncerniaków, dostała ode mnei w prezencie Dyniamit i się zachwyciła. Jest to więc jedno z tych piw, które można (i trzeba!) propagować wśród neuświadomionych

                        Comment

                        • dyczkin
                          Serce w kolorze blaugrana
                          • 05-2011
                          • 3657

                          #72
                          Bo jest słodkie i przyprawowe
                          Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

                          Moje warzenie // Piwny Wojownik

                          Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

                          Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820

                          Comment

                          • Seta
                            Piję piwo
                            • 10-2002
                            • 6964

                            #73
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika PiwnicaZamkowa Wyświetlenie odpowiedzi
                            Otóż w dniu podpięcia,po rocznej przerwie pękły trzy beczki Dyniamitu. Czy trzeba lepszej rekomendacji dla piwa?
                            Spróbuj podpiąć Lecha i opisz ile beczek poszło...
                            Wszystkim zainteresowanych zapraszam do Gabinetu Medycyny Estetycznej w Warszawie. Ręczę za jakość usług. Info PW.

                            Comment

                            • PiwnicaZamkowa
                              codziennie od 16:00
                              • 05-2011
                              • 805

                              #74
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Seta Wyświetlenie odpowiedzi
                              Spróbuj podpiąć Lecha i opisz ile beczek poszło...
                              Nie podepnę bo w PZ skiśnie. Nawet w cenie 3,5 zł.

                              Comment

                              • Seta
                                Piję piwo
                                • 10-2002
                                • 6964

                                #75
                                Zakład? O piwo. Zwycięzca wybiera o jakie.
                                Wszystkim zainteresowanych zapraszam do Gabinetu Medycyny Estetycznej w Warszawie. Ręczę za jakość usług. Info PW.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎