Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Widawa, Sęp

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Pendragon
    Senior
    • 03-2006
    • 13949

    Widawa, Sęp

    Piwo gotowe do oceny

    moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


    Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie
  • grew
    Senior
    • 05-2009
    • 766

    #2
    Wyśmienite piwo! Wspaniała goryczka, bogaty aromat - chmiele amerykańskie mają potencjał! Pijalność niestety na wysokim poziomie (a butelek w lodówce niewiele...), alkoholu nie czuć. Złocista barwa, dobre nagazowanie. Szkoda, że już się więcej nie powtórzy.

    Etykieta jak zwykle rewelacyjna, rodem z westernów i plakatów "most wanted" - coś w tym jest, bo cudem udało mi się je zdobyć, pojawiły się w sobotę w sklepach i w niedzielę wieczorem zostały wyprzedane... Co za czasy

    Comment

    • VanPurRz
      Senior
      • 09-2008
      • 4229

      #3
      Niestety brak temu piwu treści i bazy. Jest jedynie nadbudowa Smak i aromat to bardzo mocno zaakcentowana pestka grejpfruta i ostra goryczka której brakuje kontry słodowej.
      To piwo jest OK jeżeli szukamy wyłącznie mocnego ataku goryczki (ja to uwielbiam), jednak poszukiwacze czegoś ponadto nic tu nie znajdą.

      Warto spróbować ale gdy do wyboru będzie Rowing Jack to decyzja jest prosta, na korzyść RJ.
      "Nie myśl o tym, że wszystko się kończy. Myśl, że wszystko się dopiero zaczyna. To, co powinno być życiem: spokój, wolność i cisza" M. Hłasko, "Ósmy dzień tygodnia"

      Comment

      • gaz4
        Senior
        • 04-2009
        • 192

        #4
        Zgadzam się piwo atakuje goryczą i aromatami amerykańskich chmieli jak żadne inne, jednak brak czegoś co to zrównoważy. Goryczka przykrywa wszystko, co nie dla wszystkich musi być przyjemne

        Comment

        • Cannabee776i99
          Senior
          • 08-2009
          • 658

          #5
          Piłem wersję beczkowa w PDSL. Barwa jasnego złota. W aromacie biszkoptowe nuty slodowe i żywiczne chmielowe. Smak to jednostronny atak bardzo silnej goryczki. Jest ona długa i szlachetna, ale jej moc wykręca gębę. Zdecydowanie najmocniej chmielowe polskie piwo z tych przeze mnie probowanych. Bardzo przypomina Ruination IPA z amerykańskiego browaru Stone. Niestety piwo okazało się przesycone CO2, co negatywnie wpłynęło na pijalnosc. Podsumowując ciekawe i ekstremalne piwo do spożycia od święta.

          Comment

          • grew
            Senior
            • 05-2009
            • 766

            #6
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika VanPurRz Wyświetlenie odpowiedzi
            Niestety brak temu piwu treści i bazy. Jest jedynie nadbudowa Smak i aromat to bardzo mocno zaakcentowana pestka grejpfruta i ostra goryczka której brakuje kontry słodowej.
            Hehe, akurat powyższe cechy to dla mnie atuty tego piwa. I faktycznie, we wspomnianym RJ jest ta kontra słodowa, która mi nie leży.

            Comment

            • kloss
              Senior
              • 03-2003
              • 2526

              #7
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika gaz4 Wyświetlenie odpowiedzi
              Zgadzam się piwo atakuje goryczą i aromatami amerykańskich chmieli jak żadne inne, jednak brak czegoś co to zrównoważy. Goryczka przykrywa wszystko, co nie dla wszystkich musi być przyjemne
              Piłem akurat wersję butelkową ale zgadzam się z przedmówcą, chociaż dla mnie akurat goryczkowość piwa była przyjemna.
              Attached Files

              Comment

              • docent
                Senior
                • 10-2002
                • 5205

                #8
                Beczkowe dostępne w Setce było ze śladową goryczką za to z ewidentnym diacetylem. Na pewno nie smakowało jak rasowa AIPA. Poczekam jeszcze na degustację w PDSLu.
                Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
                Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
                Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
                Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

                Comment

                • Latarnik
                  Premium Lamplighter
                  • 06-2004
                  • 4994

                  #9
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kloss Wyświetlenie odpowiedzi
                  Piłem akurat wersję butelkową
                  Koledze Kopyrowi to chyba cisnienie skoczy jak zobaczy swoje piwo w takiej szklance.
                  5400 kapsli z wypitych piw
                  874 nowe piwa opisałem na forum (w tym 774 z USA).
                  "Beer is proof that God loves us and wants us to be happy."- Benjamin Franklin
                  https://sites.google.com/view/latarniknj-galeria/strona-główna
                  Freedom is the right to tell people what they do not want to hear– George Orwell
                  https://sites.google.com/view/ety-z-...trona-główna

                  Comment

                  • kloss
                    Senior
                    • 03-2003
                    • 2526

                    #10
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Latarnik Wyświetlenie odpowiedzi
                    Koledze Kopyrowi to chyba cisnienie skoczy jak zobaczy swoje piwo w takiej szklance.
                    Musztardówki mi się wytłukły.

                    Comment

                    • jacer
                      Senior
                      • 03-2006
                      • 9875

                      #11
                      Chodzi, że ta szklanka jest brudna. Nie wstyd pokazywać piwa w brudnym szkle?
                      Milicki Browar Rynkowy
                      Grupa STYRIAN

                      (1+sqrt5)/2
                      "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
                      "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
                      No Hops, no Glory :)

                      Comment

                      • kloss
                        Senior
                        • 03-2003
                        • 2526

                        #12
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika jacer Wyświetlenie odpowiedzi
                        Chodzi, że ta szklanka jest brudna. Nie wstyd pokazywać piwa w brudnym szkle?
                        Być może tak wyszła na zdjęciu, bo szklanki zawsze myję, a do zdjęć staram się dodatkowo wyrzeć, żeby usunąć zacieki.

                        Comment

                        • grew
                          Senior
                          • 05-2009
                          • 766

                          #13
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kloss Wyświetlenie odpowiedzi
                          Być może tak wyszła na zdjęciu, bo szklanki zawsze myję, a do zdjęć staram się dodatkowo wyrzeć, żeby usunąć zacieki.
                          To widać po bąbelkach, a nie po zaciekach.

                          Comment

                          • jacer
                            Senior
                            • 03-2006
                            • 9875

                            #14
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kloss Wyświetlenie odpowiedzi
                            Być może tak wyszła na zdjęciu, bo szklanki zawsze myję, a do zdjęć staram się dodatkowo wyrzeć, żeby usunąć zacieki.

                            No, doskonale widać dokąd gąbka sięgnęła
                            Milicki Browar Rynkowy
                            Grupa STYRIAN

                            (1+sqrt5)/2
                            "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
                            "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
                            No Hops, no Glory :)

                            Comment

                            • Cez
                              Senior
                              • 01-2003
                              • 1789

                              #15
                              Pewnie przed sępem było w niej jakieś inne piwo
                              Masz stare niepotrzebne rzeczy, to napisz.

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎