Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Amber, Chmielowy

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Pendragon
    Senior
    • 03-2006
    • 13949

    Amber, Chmielowy

    Piwo gotowe do oceny

    moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


    Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie
  • Pendragon
    Senior
    • 03-2006
    • 13949

    #2
    Piwo ewidentnie w stylu niemieckiego pilsa. "Efekty" chmielowe idą w kierunku trawy, do tego wyraźna zbożowość ze słodów. Ta goryczka jest łagodna, ale wyczuwalna, bardzo wyważona. Nie jest to Lagerowe, a tym bardziej AIPA ale pilsem można to nazwać. Podejrzewam, że długo próbowali, by nie przekombinować Nawet kolor przypomina typowe jasne piwo niemieckie - jest słomkowo-żółte. Piana licha, grube bąble szybko rozszarpują powłokę, ale tak na 3 minuty coś tam zostaje.

    Jak ktoś lubi niemieckie pilsy, to będzie zadowolony. Ja wolę czeskie, ale Chmielowego będę kupować. Zwłaszcza, gdy pojawi się u mnie w bączku. Dziś oceniałem wersję puszkową za 2,69.
    Last edited by Pendragon; 01-06-2013, 22:50.

    moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


    Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

    Comment

    • zohan666
      Senior
      • 11-2012
      • 259

      #3
      Jeżeli to piwo łapie się na pilsa, to chyba gdzieś w dolnym przedziale IBU, bo goryczka jest słaba, słabsza niż w naturalnym.

      Comment

      • Rzeszowiak
        Piwny Radykał
        • 04-2009
        • 1596

        #4
        Smaczne przyjemnie nachmielone piwo. Słodowość jest wyraźna, ale goryczką dobrze ją przełamuje. Zapach chmielowy. Piana przyzwoita. Od 2 lat nie miałem okazji napisać coś dobrego o piwach z Ambera a tu taka niespodzianka.

        Moja ocena: 4. Świetne piwo na lato.

        Comment

        • patyczek
          Senior
          • 01-2013
          • 220

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Jasne złoto, klarowne. [4]
          Piana: Średnio wysoka, zwarta o niewielkich pęcherzykach, trzyma się przez parę minut oblepiając szkło ażurową obrączką. [4]
          Zapach: Niezbyt intensywny, słodowy. Jest nadto białe pieczywo i lekkie warzywka. [3.5]
          Smak: Delikatnie kwaskowo wytrawny. Jest pieczywo, biszkopty no i stonowana, lekko ściągająca, ale wyraźna goryczka. Na tyle wyraźna, że dominuje niemal od początku i pozostawia na końcu języka szyszkowy posmak. Finisz lekko cierpki. [4]
          Wysycenie: Wysokie, ale niemal idealnie pasujące. [4.5]
          Opakowanie: Jak na Amber skromne, choć złote... Grafika prosta, oszczędna, zestaw kolorystyczny dosyć jaskrawy, niestety literki giną w złocie. Informacje podstawowe, kapsel dedykowany, dopasowany do reszty. Generalnie trzyma klasę. [4]
          Uwagi: Data spożycia do 20.11.2013. Jak na 11-tkę nad wyraz treściwe piwo. No i czuć w niej chmiel! A to w naszych lekkich jasnych raczej rzadki przypadek. Parę rzeczy jest do poprawy, choćby aromat, w którym za mało jest chmielu, a za dużo warzyw, ale i tak piwo jest smaczne, rześkie i w przystępnej cenie. Mam nadzieję, że kolejne warki będą równie udane.

          Moja ocena: [3.85]

          Comment

          • Prusak
            Senior
            • 07-2005
            • 4312

            #6
            Czy to piwo zostawia Naturalnego daleko w tyle? Wybieram się na północ, więc zastanawiam się, czy warto eksperymentować.

            Comment

            • yaro74
              PremiumUżytkownik
              • 09-2012
              • 2089

              #7
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: złoty, klarowny. [4.5]
              Piana: grubopęcherzykowa, średniowysoka, średniotrwała, zostawia ślad na szkle. [3.5]
              Zapach: słaby, słodowo-chmielowy, lekkie warzywka, mało przyjemny. [2.5]
              Smak: słodowy, goryczka niewielka, cierpka. Piwo lekkie, przeciętne w smaku, trochę mało tego chmielu. [3.5]
              Wysycenie: wysokie [4]
              Opakowanie: bączek, etykieta przeciętna, plus za dedykowany kapsel [3.5]
              Uwagi:

              Moja ocena: [3.225]

              Comment

              • lucknh
                Junior
                • 04-2006
                • 3

                #8
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Prusak Wyświetlenie odpowiedzi
                Czy to piwo zostawia Naturalnego daleko w tyle? Wybieram się na północ, więc zastanawiam się, czy warto eksperymentować.
                Za 2,60 nie zbiedniejesz. Walnij jedno i sobie wyrobisz zdanie :-) Moje się aktualnie chłodzi i ocenię po spożyciu.

                Comment

                • tomolek
                  Hophead
                  • 05-2006
                  • 1752

                  #9
                  Wypiłem "bączka" na szybko i smakowało mi zdecydowanie lepiej niż bardzo przeciętny ostatnio Natur. Wydaje się być mocniej nachmielone i goryczkowe, dzięki czemu nieźle się sprawdza w takie upały.
                  www.ohbeautifulbeer.com

                  www.mateuszdrozdowski.pl

                  „Kwaśny Edi herbu Koreb

                  Comment

                  • lucknh
                    Junior
                    • 04-2006
                    • 3

                    #10
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika tomolek Wyświetlenie odpowiedzi
                    Wypiłem "bączka" na szybko i smakowało mi zdecydowanie lepiej niż bardzo przeciętny ostatnio Natur. Wydaje się być mocniej nachmielone i goryczkowe, dzięki czemu nieźle się sprawdza w takie upały.
                    U mnie z braku innych opcji degustacja z konserwy. Przy 33 stopniach wypite w ekspresowym tempie. Lekkie i orzeźwiające więc może być wakacyjny przebój.

                    Comment

                    • patyczek
                      Senior
                      • 01-2013
                      • 220

                      #11
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Prusak Wyświetlenie odpowiedzi
                      Czy to piwo zostawia Naturalnego daleko w tyle? Wybieram się na północ, więc zastanawiam się, czy warto eksperymentować.
                      Kwestia gustu. Jeśli wolisz piwa bardziej nachmielone, to na pewno nie wybierzesz naturalnego, w którym chmielu jest jak na lekarstwo.

                      Comment

                      • wit
                        Senior
                        • 12-2012
                        • 144

                        #12
                        Nie recenzję formularzem, ponieważ piłem w warunkach polowych, prosto z butelki. Szału, niestety, nie było. Bardzo przyjemny zapach w stylu oldschoolowych piw, rześki i kwiatowy, niestety smak raczej pusty, goryczka nieciekawa i trochę zagłuszona kwaskowością. Wypiłem bez przykrości, ale na pewno nie powtórzę.

                        Comment

                        • Mario_Lopez
                          Senior
                          • 08-2009
                          • 991

                          #13
                          Kupiłem dzisiaj w wersji puszkowej, nie rozumiem odrobinkę zachwytów nad zapachem, ponieważ według mnie mamy tutaj do czynienia z warzywkami, większymi nawet niż w niektórych produktach Kormorana. Na szczęście w smaku wypada troszkę lepiej, ale to nadal nie jest dobry pils.

                          Daję 3 na zachętę, browar ma potencjał i mam nadzieje, że następne ich piwa będą dużo lepsze.
                          Last edited by Mario_Lopez; 07-07-2013, 16:37.
                          Ale nie o tym, bo to u Was, nie u mnie
                          Ale nie o tym, bo to u Was, nie u mnie...


                          EBE EBE

                          Comment

                          • becik
                            Senior
                            • 07-2002
                            • 14999

                            #14
                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: jasno złocisty [5]
                            Piana: leciutka, drobna, czapowata, biała, opada powoli zamieniając się w duże bańki mydlane [3.5]
                            Zapach: słaby ale dośc przyjemny, miły, głównie chmielowo-zbożowy [4]
                            Smak: dość pełne i treściwe, na pierwszy plan wybija sie fajna chmielowa goryczka,w tle słodowe akcenty i...i to wszytsko [4]
                            Wysycenie: bez zarzutu [5]
                            Opakowanie: bączek a fajną. prostą etykietą, dedykowany do piwa kapsel [5]
                            Uwagi: Bardzo przyjemne, lekkie piwo w sam rz na gorące, letnie dni, napewno sięgnę nie raz

                            Moja ocena: [4.1]
                            Attached Files
                            Last edited by becik; 09-07-2013, 16:59.
                            Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                            Comment

                            • chechaouen
                              Senior
                              • 01-2011
                              • 1180

                              #15
                              Piję właśnie wersję puszkową, sprzedawaną w promocji w PiP. Zwraca uwagę obfita i sztywna piana mimo mocnego schłodzenia piwa. Nie jeste jednak ona trwała, o kilku minutach szybko znika. Zapach średnio intensywny, głównie słodowy, ale też niestety z nutą stęchłej koncernowej warzywkowości. W smaku nieźle, ale bez rewelacji. Dość prosta trawiasta goryczka podbita mało ciekawą słodowością. Do tego nieprzyjemne metaliczne posmaki. W cenie 1,99 zł nie spodziewałem się żadnej eksplozji i bogactwa smaku, ale od ambera można wymagać nieco więcej, nawet w tzw. low-budget produkcjach. Ujdzie, ale nic ponad to

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎