Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Kormoran, AIPA

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Ravf
    Senior
    • 06-2013
    • 264

    #76
    Nie wiem czy ktoś zwrócił na to uwagę ale druga warka ma lekko odmieniony skład, konkretnie chmiele. Zmieniła się kolejność (a więc proporcje) i doszedł 1 nowy.
    001/2013: Cascade, Chinook, Citra, Centennial, Mosaic.
    002/2013: Chinook, Cascade, Centennial, Citra, Mosaic, Amarillo.

    Comment

    • Jimmy_jb
      • 11-2005
      • 911

      #77
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Jasno miedziany, lekko opalizuje. [5]
      Piana: Po nalaniu imponująca - gęsta i zbita w kolorze złamanej bieli a co ważniejsze pozostaje do końca. [5]
      Zapach: Intensywny typowo "amerykański" ale bez nachalnej perfumowatości, lekko wyczuwalny aromat słodowy. [5]
      Smak: Pełny i bogaty w akcenty. Intensywna i dominująca goryczka z wyraźnym podbiciem słodowym, wyczuwalna żywica i owoce. Finisz wytrawny, lekko cierpkie. Mimo bardzo intensywnego smaku bardzo rześkie. [5]
      Wysycenie: Dość wysokie, lekko szczypie a przez to podbija pijalność. Idealnie dobrane. [5]
      Opakowanie: Ciekawa konsekwentna stylistyka "Podróży Kormorana" podoba mi się a do tego wszystkie informacje podane. [5]
      Uwagi: Nie jestem fanem perfumowanych amerykańców i jak na razie z tych klimatów najbardziej smakował mi dość delikatny Pacific z Artezana ale po spróbowania AIPA Kormorana jestem skłonny się nawrócić. Kupione za 6,49 w Carrefourze na Kościuszki w Sopocie (chyba ostatnia butelka).

      Moja ocena: [5]
      Mona Browar Prywatny, Pruszcz Gdański Słoneczna

      Comment

      • szostepiwo
        Member
        • 12-2012
        • 42

        #78
        AIPA

        REWELACJA !!!
        Dla mnie nr 1 z polskich,
        a cena u mnie 6,5 do 6,7 u chciwych, ale za jakość trzeba płacić i tyle w temacie.

        Comment

        • Komar_Pafnucy
          Senior
          • 08-2005
          • 1114

          #79
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Ciemnobursztynowy, idący w kierunku czerwieni. Zamglone, z odrobiną osadu. [5]
          Piana: Delikatnie zabarwiona. Zwarta. Średniej obfitości. Trwała. [5]
          Zapach: Chmielowy - grejpfrut, sosna, trawa cytrynowa. Słód absolutnie w tle. [5]
          Smak: Zdominowany przez chmiel i bardzo mocną chmielową goryczkę, która pozostaje w finiszu wraz z żywicznym aromatem. Byłoby dobrze, gdyby było tu nieco więcej podbudowy słodowej. O ile dobrze pamiętam, pierwsza warka smakowała trochę inaczej - była bardziej słodowa, wręcz z nutą toffi. Mam nadzieję, że w trzeciej warce Kormoran znajdzie złoty środek. [4]
          Wysycenie: Zbyt wysokie. [3.5]
          Opakowanie: Klasa. [5]
          Uwagi: Dobre piwo. Pewnie jakby obniżyć trochę cenę, to rynek by go wchłonął trzy razy tyle. ;-) Warka 2/2013.

          Moja ocena: [4.525]

          Multitap Crawl
          Multitap Crawl na Facebook

          "Kilgore Trout napisał kiedyś opowiadanie w formie rozmowy między dwoma drożdżami.
          Spożywając cukier i dusząc się we własnych ekskrementach dyskutowały nad celem życia."

          Comment

          • olie
            Senior
            • 06-2011
            • 777

            #80
            Jak dla mnie pierwsza warka miała świetny, intensywny aromat amerykańskich chmieli. W dotychczasowych degustacjach drugiej warki zapach wydawał mi się słabszy, ale dla pewności będę próbował dalej W każdym razie obecnie Kormoran jest w czołówce polskich AIPA.
            Last edited by olie; 15-11-2013, 02:05.

            Comment

            • VanPurRz
              Senior
              • 09-2008
              • 4229

              #81
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Delikatnie mętna miedź. [5]
              Piana: Gęsta czapa, pozostawia okręgi na szklance, trwała. [5]
              Zapach: Wyraźne ale super przyjemne igiełki/żywica sosnowe. Czuć LAS. [5]
              Smak: Ten las z aromatu czuć wyraźnie w smaku. Wyraźna przyjemna goryczka (w tle trochę staje się minimalnie piołunowa stąd 0,5 pkt. mniej) na finiszu. Dobrze zbalansowana karmelową słodowością. Trochę po ogrzaniu czuć alkohol. [4.5]
              Wysycenie: Ekstremalnie pijalne. Musiałem się powstrzymywać. [5]
              Opakowanie: Opakowanie Podróży mnie się niesamowicie podoba. I wzornictwo i kolorystyka. Parametry podane, chmiele podane. [5]
              Uwagi: To piwo na dzisiaj jest moim faworytem na Piwo Roku 2013. Lecę do Carrefoura po karton W miarę akceptowalnej cenie 6,99 zł.

              Moja ocena: [4.8]
              "Nie myśl o tym, że wszystko się kończy. Myśl, że wszystko się dopiero zaczyna. To, co powinno być życiem: spokój, wolność i cisza" M. Hłasko, "Ósmy dzień tygodnia"

              Comment

              • zgoda
                Senior
                • 05-2005
                • 3516

                #82
                Dziwne, 7 za butelkę akceptowalne, a to samo w knajpie za 12 już nie? Przecież to mniej niż różnica na Żubrze, 2 za butelkę i 6 w knajpie.

                Nie nadążam za lewicą.
                Browar Clair de Lune - zapiski literackie, brewing log, na fejsbóku, blog

                Comment

                • dyczkin
                  Serce w kolorze blaugrana
                  • 05-2011
                  • 3657

                  #83
                  6 a 12, robi różnicę.
                  Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

                  Moje warzenie // Piwny Wojownik

                  Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

                  Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820

                  Comment

                  • zgoda
                    Senior
                    • 05-2005
                    • 3516

                    #84
                    Tak jak porównywanie jabłek do czosnku.
                    Browar Clair de Lune - zapiski literackie, brewing log, na fejsbóku, blog

                    Comment

                    • dyczkin
                      Serce w kolorze blaugrana
                      • 05-2011
                      • 3657

                      #85
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika zgoda Wyświetlenie odpowiedzi
                      Tak jak porównywanie jabłek do czosnku.
                      W UE, gdzie ślimak jest rybą, wszystko jest ok
                      Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

                      Moje warzenie // Piwny Wojownik

                      Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

                      Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820

                      Comment

                      • domaluj
                        Senior
                        • 04-2012
                        • 303

                        #86
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: bursztynowy, piwo lekko mętne [5]
                        Piana: po nalaniu tworzy obfitą czapę, potem redukuje się do 5 mm kożucha, ładnie oblepia szkło [5]
                        Zapach: żywica, owocowe, ale dużo mniej niż w 1. warce [4.5]
                        Smak: spora goryczka, niezalegająca, mocno przełamana słodyczą, co mnie w tej warce zaskoczyło, piwo bardzo pożywne, gęste, treściwe [4.5]
                        Wysycenie: niskie, bez zarzutu [5]
                        Opakowanie: mi odpowiada, taki produkt premium, chociaż kojarzy mi się trochę z podróżnikiem z firmy kamis, co to jeździ po świecie i szuka przypraw [5]
                        Uwagi: warka 003, kupione w "Piwoszu", Warszawa, Twarda/Żelazna

                        to piwo jest u mnie na podium ulubionych piw polskich

                        Moja ocena: [4.625]

                        Comment

                        • Ravf
                          Senior
                          • 06-2013
                          • 264

                          #87
                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: Ciemny bursztyn, miedziany. Delikatnie zamglony. [5]
                          Piana: Obfita, trwała, kremowa, powoli opada do krążka. Pięknie oblepia szkło. [4.5]
                          Zapach: Cytrusowo-żywiczny z przewagą cytrusów. [4.5]
                          Smak: Na początku posmak słodkich owoców, po chwili średnia goryczka (jak na AIPA) o grejpfrutowym charakterze. Piwo jest aksamitne i niesamowicie pijalne. Bardzo dobrze zbalansowane. [4.5]
                          Wysycenie: Średnie. [4.5]
                          Opakowanie: Brązowa, bezzwrotna butelka. Dedykowany kapsel. Etykieta standardowa dla serii "Podróże" lecz trochę zmodyfikowana (osobna kontra). Porządny papier, pełen skład, motyw też spoko. Można by tylko - wzorem ostatniej mody - dodać informacje o IBU, polecanym szkle i potrawach ale nie ma co się czepiać. Zasłużone "5". [5]
                          Uwagi: Warka 002/2013.
                          Moim zdaniem American IPA z Kormorana jest dużo lepsza od AC i RJ. Będę musiał jeszcze tylko spróbować GP z Ciechana i wtedy już powinienem wiedzieć która AIPA jest najlepsza w Polsce.

                          Moja ocena: [4.55]

                          Comment

                          • barsliw
                            Senior
                            • 08-2013
                            • 289

                            #88
                            Podpowiem Ci GP jest najlepsza

                            Comment

                            • majeure
                              Senior
                              • 03-2011
                              • 315

                              #89
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Ravf Wyświetlenie odpowiedzi
                              Moim zdaniem American IPA z Kormorana jest dużo lepsza od AC i RJ. Będę musiał jeszcze tylko spróbować GP z Ciechana i wtedy już powinienem wiedzieć która AIPA jest najlepsza w Polsce.
                              Myślę, że poza tymi czterema wymienionymi, jeszcze by się kilka znalazło. Tak na szybko, te w miarę dostępne:
                              • Artezan, IPA (obecnie to już AIPA),
                              • Haust, Red AIPA,
                              • Ursa Maior, Megaloman,
                              czy też te trochę mniej dostępne:
                              • Jan Olbracht, American Dream,
                              • Widawa, Kuguar,
                              • Z&Z Wojkówka, AIPA.
                              Pewnie i tak nie wszystkie polskie AIPY wymieniłem.

                              Comment

                              • Ravf
                                Senior
                                • 06-2013
                                • 264

                                #90
                                Zdaję sobie sprawę, że w Polsce są więcej niż 4 piwa w stylu AIPA Po prostu AC i RJ to polskie ikony tego stylu dostępne w stałej ofercie. Natomiast o AIPA z Kormorana i Ciechana najczęściej się pisze i są to zdecydowanie pozytywne opinie. Dlatego skupiłem się na tych 4. Oczywiście jest to mało obiektywne bo dobre opinie o piwach Kormorana i Ciechana mogą wynikać po prostu z ich lepszej dostępności. Z drugiej strony nie można "dać się zwariować" i próbować każdego piwa z danego stylu bo to niewykonalne, trzeba narzucić sobie jakieś ramy.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎