Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Kormoran, AIPA

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • żąleną
    Sojowe Oddziały Bojowe
    • 01-2002
    • 13239

    #91
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Ravf Wyświetlenie odpowiedzi
    Oczywiście jest to mało obiektywne bo dobre opinie o piwach Kormorana i Ciechana mogą wynikać po prostu z ich lepszej dostępności.
    Na AIPA Kormorana trafiłem w tym roku kilka razy, na Atak Chmielu minimum dwadzieścia kilka. Na moje oko te piwa są zwykle w tych samych sklepach, a Atak bywa dużo częściej, więc powiedziałbym, że jest lepiej dostępny. Rowing Jack faktycznie jakoś rzadko się zdarza, a o dostępności AIPA Ciechana chyba za wcześnie mówić, przecież to piwo dopiero weszło do dystrybucji.

    Comment

    • Ravf
      Senior
      • 06-2013
      • 264

      #92
      Miałem na myśli lepszą dostępność od piw, które wymienił majeure. Szanse, że pojawią się one wszystkie w jednym czasie są praktycznie zerowe. Dlatego swoje stwierdzenie "która AIPA jest najlepsza w Polsce" oparłem na piwach najlepiej dostępnych i zbierających najlepsze opinie. Co do Ciechana to spokojnie są na poziomie Pinty i Kormorana, pytanie tylko czy będą kolejne warki.

      Comment

      • Javox
        PremiumUżytkownik
        • 11-2009
        • 6134

        #93
        Ale fajne to piwo...

        Aromat - świeżo otwarty grapefruit.
        Barwa - jaśniejszy bursztyn.
        Piana - nie mała i nie słaba.
        Gaz - średni ale OK.
        Smak - spora goryczka albedowa, piwo jest trochę słodkie po połowie butelki ale oczywiście spokojnie do przyjęcia...

        Warka nr 4, data 15.3.14
        Attached Files

        Comment

        • domaluj
          Senior
          • 04-2012
          • 303

          #94
          Kolejne podejście mnie rozczarowało. Warka nr 4 ma dla mnie trochę zbyt męczącą goryczkę. Wcześniejsze wypusty bardziej mi pasowały.

          Chyba AIPA z Ciechana trochę przestawiła moje postrzeganie tego stylu i poprzeczka poszła w górę...

          Wciąż jest to jednak rewelacyjne piwo.

          Comment

          • olie
            Senior
            • 06-2011
            • 777

            #95
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Zaskakująco ciemny. Ciemny bursztyn ze średnio apetyczną zawiesiną po chmieleniu na zimno. [4]
            Piana: Kremowa, średnio obfita, dość gęsta i całkiem trwała. Warstwa ochronna utrzymuje się przez dłuższy czas. [4.5]
            Zapach: W porównaniu z poprzednimi warkami rozczarowanie. Głównie słodowy, przypomina Plon. Jest karmel, zapach chmielu głównie trawiasty, trochę żywicy i owoców tropikalnych w tle. Intensywność taka sobie. Przy użytych składnikach powinno być znacznie lepiej. [3.5]
            Smak: Kormoran idzie w stronę Ataku Chmielu. Wyraźną słodowość (karmel) kontruje średnio intensywna, ale długa żywiczna goryczka. [4]
            Wysycenie: Dość niskie, nie przeszkadza w piciu. [4.5]
            Opakowanie: Dobrej jakości papier, firmowy kapsel serii. Jest skład i bajka o danym piwie. Plus za numerowanie warek. [4.5]
            Uwagi: Wersja butelkowa. Warka 003/2013. Nie trzyma poziomu poprzednich warek.

            Moja ocena: [3.925]
            Last edited by olie; 27-12-2013, 21:01.

            Comment

            • DariuszSawicki
              Senior
              • 08-2012
              • 2868

              #96
              Moim zdaniem Javox, te piwo jest super fajne!
              Wierzcie lub nie, ja w tym roku wypiłem tego piwa gdzieś ze 100 butelek.
              Lato 2013 na Mazurach zawsze będzie kojarzyło mi się z tym piwem. Również ciepła jesień.
              Rok temu Imperium Atakuje rządziło, a w tym roku Kormoran.
              Właśnie wypiłem z sentymentem ostatnie piwo jakie mam z warki nr 3.
              Czas na warkę nr 4.

              W aromacie trochę jestem zawiedziony. Citra i Centennial dominują nad moim ulubionym chmielem, czyli Chinookiem. Jednak żywica też jest!
              W smaku też lekki zawód. Piwo jest za mało goryczkowe. Tu jednak więcej jest Chinooka.
              Piwo jest za gładkie, brakuje mu pazura.
              Między moim wypiciem 3-ej i 4-ej warki minęło 20 minut.
              Czwarta warka jest najsłabsza, pożałowali chmielu.
              Ja zagłosuję na te piwo jako piwo roku, ale nie idźcie tą drogą. Każda kolejna warka jest słabsza.
              Dalej jest to dobre piwo, ale trzeba powrócić do korzeni. Do pierwszej warki.

              Minęło 15 minut i opinii nie zmieniam. Niech Kormoran powróci do pierwszej warki.
              Ta czwarta jest najsłabsza.
              Czemu pożałowaliście chmielu, pyta się wasz wierny piwosz z tego samego województwa ?!

              Comment

              • DariuszSawicki
                Senior
                • 08-2012
                • 2868

                #97
                Tak prezentuje się czwarta warka:
                Attached Files

                Comment

                • wiking1973
                  Junior
                  • 05-2008
                  • 5

                  #98
                  mi to piwo nie smakowało dwa łyki i wylądowało w zlewie jedno z gorszych piw jakie piłem

                  Comment

                  • Javox
                    PremiumUżytkownik
                    • 11-2009
                    • 6134

                    #99
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika wiking1973 Wyświetlenie odpowiedzi
                    mi to piwo nie smakowało dwa łyki i wylądowało w zlewie jedno z gorszych piw jakie piłem
                    EEEEE!? A Tyskie smakuje?

                    Dziwne? A co było aż tak podłe że poszło w kanał?

                    No chyba że zepsute, bo np źle dobity kapsel albo wystawiłeś na słońce?! /było/

                    A może lepiej... Skąd i z jakiego koncernu takie zlecenie?

                    Comment

                    • dlugas
                      Senior
                      • 04-2006
                      • 4014

                      Było niedobre, bo to AIPA (jako styl)?
                      czy było niedobre, bo to była niedobra AIPA (porównując do innych w tym stylu?)


                      Czy było niedobre bo było zepsute?
                      Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
                      Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
                      FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

                      Comment

                      • tomolek
                        Hophead
                        • 05-2006
                        • 1752

                        Wczoraj piłem u Fotografa z beczki, po kiepskich lub najwyżej przeciętnych Plonie, Jak w dym i Pilsie Kiwi Kormoran uratował wieczór. Zapach, piana, smak wszystko bardzo dobre, mniam
                        www.ohbeautifulbeer.com

                        www.mateuszdrozdowski.pl

                        „Kwaśny Edi herbu Koreb

                        Comment

                        • wiking1973
                          Junior
                          • 05-2008
                          • 5

                          po prostu nie lubię piw które pachną i smakują jak perfumy chwile później wypiłem Weizenbocka z Kormorana i było o.k

                          Comment

                          • Javox
                            PremiumUżytkownik
                            • 11-2009
                            • 6134

                            Po co robić drugi łyk?

                            Po pierwszym przecież wiadomo że nie dobre.

                            Myślę po co pić w ogóle... miało nie smakować więc nie smakowało...

                            Albo wyrzucić bez otwierania... to byłoby wyjątkowo przekonujące...

                            Comment

                            • majeure
                              Senior
                              • 03-2011
                              • 315

                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika wiking1973 Wyświetlenie odpowiedzi
                              po prostu nie lubię piw które pachną i smakują jak perfumy chwile później wypiłem Weizenbocka z Kormorana i było o.k
                              Widzę, że kolega ma ciekawe doświadczenia , ale to chyba nie to forum.

                              Comment

                              • YouPeter
                                Senior
                                • 05-2004
                                • 2379

                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika majeure Wyświetlenie odpowiedzi
                                Widzę, że kolega ma ciekawe doświadczenia , ale to chyba nie to forum.
                                Akurat określenie, że niektóre piwa oparte na amerykańskich chmielach smakują, czy też pachną, jak perfumowane, jest dość częstym określeniem i można by rzec nawet trafnym.
                                Bo kto piwa nie pije ten jest wywrotowcem, świadomie uszczuplającym dochody państwa, bezideowcem.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎