Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Kormoran, AIPA

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • barsliw
    Senior
    • 08-2013
    • 289

    No coż, nigdy nie wylałem piwa do zlewu, jeśli nie było zepsute. Uważam to za zwykły snobizm. AIPA z Olsztyna jest piwem naprawdę smacznym. Jeśli ktoś nie lubi aromatów z USA po co bierze się za takie piwo?? Zakładam, że kolega wiking ma pojęcie o stylach i wiedział czego się spodziewać po tymże.
    Ja np., nie przepadam za piwami na słodach mocno palonych. W związku z czym ich nie kupuję. Nie wylewam do zlewu stwierdzając, że fuj bo czuć paloność. Taki styl i basta.
    Last edited by barsliw; 08-01-2014, 11:19.

    Comment

    • Javox
      PremiumUżytkownik
      • 11-2009
      • 6134

      Ostatnio jest wysyp jedno-postowców zarejestrowanych w 2008 roku...
      Większość postów zawiera treść radykalnie inną niż większość opisujących, wypowiadających się o jakimś piwie...
      Część "takich" daje dobre oceny koncernowym produkcjom... co też daje poznać "kto i co"

      Moim zdaniem trzeba się odciąć od tych treści jak odcina się skrajne noty w sporcie...
      Last edited by Javox; 08-01-2014, 18:25.

      Comment

      • yoda79
        Senior
        • 01-2013
        • 861

        Absolutnie rewelacyjne piwo I nie ma tych "perfum", jest gorycz plus cytrusy. Piwo 2013

        Comment

        • Cannabee776i99
          Senior
          • 08-2009
          • 658

          W ostatniej warce jest niestety również DMS. Kopione w sobotę w Piw Paw na wynos.
          Last edited by Cannabee776i99; 20-01-2014, 02:40.

          Comment

          • chechaouen
            Senior
            • 01-2011
            • 1180

            Z ciekawości zrobiłem małe porównanie - dzień po dniu wypiłem najpierw ciechanowe Grand Prix, a potem kormoranowe AIPA. Piwa mocno się różnią. Grand Prix dużo bardziej nasączone tropikalno-cytrusowo-żywicznym aromatem, który aż wali po sensorach. Kormoran zdecydowanie bardziej stawia na solidną porcję chmielowej goryczki, taką już ocierającą się o Double IPA. Żywica i tropiki są, ale w tle jako uzupełnienie bardzo goryczkowej treści.
            Ciężko powiedzieć, które lepsze, bo to kwestia gustu i oczekiwań danego dnia. Ktoś bardziej nastawiony na silny aromat tropików i cytrusów powinien sięgnąć po ciechanowe GP. Ktoś szukający akurat porządnego pierd.... IPA-owej chmielowej goryczki z pewnością nie będzie zawiedziony kormoranowym AIPA.
            Co ciekawe, mimo większej goryczki w kormoranowym, ta AIPA wydaje mi się dużo bardziej pijalna od ciechanowej. Tamtej GP niczego nie brakuje, ale ta intensywność tropikalna nieco przytłacza. Tu aromat jest subtelniejszy, za to porządna goryczka przyjemnie łechce i zachęca do kolejnych łyków. Dla mnie subiektywnie kormoran lepszy niż ciechanowe GP.
            A tak porównując produkt Kormorana do poprzednich warek to zdecydowanie postawili na goryczkę teraz. Wtedy dużo więcej działo się w warstwie aromatyczno-słodowej. Nie powiem, że lepiej albo gorzej, po prostu inaczej
            Last edited by chechaouen; 27-01-2014, 20:16.

            Comment

            • chechaouen
              Senior
              • 01-2011
              • 1180

              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika DariuszSawicki Wyświetlenie odpowiedzi
              Czwarta warka jest najsłabsza, pożałowali chmielu.
              Mam zupełnie przeciwne odczucia. Jak pięknie jest się różnić
              Last edited by chechaouen; 27-01-2014, 20:21.

              Comment

              • Seta
                Piję piwo
                • 10-2002
                • 6964

                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Dlaczego polskie AIPA'y są zawsze mętne? Bursztyn. [4]
                Piana: Średnio intensywna, rudawa. Trwała i gęsta jak cholera, super brudzi szkło! [4.5]
                Zapach: Cytrusy, grejpfrut, żywica, po pewnym czasie wychodzi też karmel, słód i esencja zapachu... gorzkiego. Ciekawy, ale nie "wwąchałem" się dobrze, bo błyskawicznie wypiłem... [4]
                Smak: Spora słodowość, lekkie estry, a pod tym odrobina cytrusowych kwasków szybko przechodząc w grejpfrutową a następnie piołunową dominującą nad wszystkim goryczkę. W finiszu pozostaje właśnie taka - ziołowa intensywna goryczka. Super pijalność; zero alkoholu. Piłbym i piłbym... [5]
                Wysycenie: Średnio-niskie. Świetne. [5]
                Opakowanie: Bardzo ładna, bardzo dobre informacje, tylko tego grafomaństwa o podróżniku nie da się czytać. [4.5]
                Uwagi: Szkoda, że dopiero spróbowałem. To mogło być moje piwo roku.

                Moja ocena: [4.525]
                Wszystkim zainteresowanych zapraszam do Gabinetu Medycyny Estetycznej w Warszawie. Ręczę za jakość usług. Info PW.

                Comment

                • DariuszSawicki
                  Senior
                  • 08-2012
                  • 2868

                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Cannabee776i99 Wyświetlenie odpowiedzi
                  W ostatniej warce jest niestety również DMS. Kopione w sobotę w Piw Paw na wynos.
                  Ja w czwartej warce DMS-u nie wyczułem. W piątej warce też go nie ma.
                  Może pomyliłeś piwa i wypiłeś Ursa Maior
                  Piąta warka z datą do 19.04.2014 znów świetna. Dużo lepsza od czwartej, która moim zdaniem była najsłabsza.
                  Goryczka w smaku zwiększyła się, tak samo jak i podbudowa słodowa.
                  Tak smakuje niejedno IIPA, które piłem.
                  Popijając sobie tę warką, upewniam się, że dobrze zrobiłem głosując na Kormorana AIPA jako piwo roku.

                  Comment

                  • DariuszSawicki
                    Senior
                    • 08-2012
                    • 2868

                    Piję już chyba z dziesiąte piwo z piątej warki i stwierdzam, że jest tak samo świetna jak ta pierwsza z farfoclami.
                    Głosowałem na nie jako piwo roku, nie miałem żadnych wątpliwości.
                    Widząc wyniki na najlepsze piwo roku, stwierdzam, że lud pracujący miast i wsi kocha cytrusy. Rok temu wygrał Rowing Jack, a teraz Grand Prix z Ciechanowa.
                    Czyż nie lepiej i taniej kupić Tyskie i dolać do tego brzoskwiniowy sok z Biedronki?
                    Będzie podobny efekt jak wasze ukochane cytruski (Grand Prix, Rowing Jack).
                    Ja tam wolę takie piwa jak AIPA z Kormorana, czy Imperium Atakuje.
                    Citra NIE, Chinook TAK.
                    Jak chcę cytrusów to kupuję grejpfruty, jak chcę piwa, to kupuję Kormoran AIPA..
                    Last edited by DariuszSawicki; 10-02-2014, 20:53.

                    Comment

                    • leona
                      PremiumUżytkownik
                      • 07-2009
                      • 5853

                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika DariuszSawicki Wyświetlenie odpowiedzi
                      Piję już chyba z dziesiąte piwo z piątej warki i stwierdzam, że jest tak samo świetna jak ta pierwsza z farfoclami.
                      Głosowałem na nie jako piwo roku, nie miałem żadnych wątpliwości.
                      Widząc wyniki na najlepsze piwo roku, stwierdzam, że lud pracujący miast i wsi kocha cytrusy. Rok temu wygrał Rowing Jack, a teraz Grand Prix z Ciechanowa.
                      Czyż nie lepiej i taniej kupić Tyskie i dolać do tego brzoskwiniowy sok z Biedronki?
                      Będzie podobny efekt jak wasze ukochane cytruski (Grand Prix, Rowing Jack).

                      Ja tam wolę takie piwa jak AIPA z Kormorana, czy Imperium Atakuje.
                      Citra NIE, Chinook TAK.
                      Jak chcę cytrusów to kupuję grejpfruty, jak chcę piwa, to kupuję Kormoran AIPA..
                      Żebyś się jutro nie tłumaczył, że za dużo AIPA było

                      Comment

                      • chechaouen
                        Senior
                        • 01-2011
                        • 1180

                        I za namową kolegi kupiłem właśnie Tyskie i zmieszałem je z sokiem brzoskwiniowym. Przecież tego kompletnie nie da się pić!!!

                        Comment

                        • DariuszSawicki
                          Senior
                          • 08-2012
                          • 2868

                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika chechaouen Wyświetlenie odpowiedzi
                          I za namową kolegi kupiłem właśnie Tyskie i zmieszałem je z sokiem brzoskwiniowym. Przecież tego kompletnie nie da się pić!!!
                          Da się pić z pewnością, weź parę łyków( oczywiście pomyliłem się, chodziło mi o sok grejpfrutowy, a nie żadną brzoskwinię) i więcej i poczujesz Ciechana ( dobre piwo) i Rowing Jacka (tu już trudniej).
                          Ja chciałem przeprosić Was za propozycję kupna Tyskiego i zmieszanie go z amerykańskim chmielem.
                          Prawdziwy piwosz tego nie robi .
                          Prawdziwy piwosz pije PIWO, a nie sok grejpfrutowy.
                          Jeszcze raz piszę: jak mam chęć na cytrusy to idę do Biedronki i je kupuję (tanie są), a jak chcę wypić piwo, NO TO PIJĘ PIWO, a nie jem cytrusów.
                          Kormoran AIPA i Imperium Atakuje to piwo dla Nas, piwoszów.
                          Reszta, czyli słodkoluby, panienki i cytrusoluby wolą Grand Prix i Rowing Jack.
                          Cóż ... jak śpiewał Kombi...słodkiego miłego życia, jest tyle cukierków do wypicia.

                          Comment

                          • leona
                            PremiumUżytkownik
                            • 07-2009
                            • 5853

                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika DariuszSawicki Wyświetlenie odpowiedzi
                            [...]
                            Kormoran AIPA i Imperium Atakuje to piwo dla Nas, piwoszów.
                            Reszta, czyli słodkoluby, panienki i cytrusoluby wolą Grand Prix i Rowing Jack.
                            Cóż ... jak śpiewał Kombi...słodkiego miłego życia, jest tyle cukierków do wypicia.
                            Są też tacy jak Ireen Wust, złota panczenistka, lubią i jedno i drugie

                            Comment

                            • Ahumba
                              Senior
                              • 05-2001
                              • 8962

                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika DariuszSawicki Wyświetlenie odpowiedzi

                              Prawdziwy piwosz pije PIWO, a nie sok grejpfrutowy.
                              Jeszcze raz piszę: jak mam chęć na cytrusy to idę do Biedronki i je kupuję (tanie są), a jak chcę wypić piwo, NO TO PIJĘ PIWO, a nie jem cytrusów.
                              Kormoran AIPA i Imperium Atakuje to piwo dla Nas, piwoszów.
                              Reszta, czyli słodkoluby, panienki i cytrusoluby wolą Grand Prix i Rowing Jack.
                              Cóż ... jak śpiewał Kombi...słodkiego miłego życia, jest tyle cukierków do wypicia.
                              Jeśli wszyscy lubiliby to samo mogłoby się zdarzyć, że nikt nawet słowem by się do Ciebie nie odezwał.
                              I biorąc dalej Twój tok rozumowania, gdybym chciał samej goryczy to bym sobie piołunu narwał lub kupił.
                              Nie wiem, czy mnie zrozumiałeś.
                              Idę napić się GP
                              Last edited by Ahumba; 10-02-2014, 22:36.
                              Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                              znasz kaszubskie jeziora?- www.stanicacharzykowy.pl

                              Comment

                              • szostepiwo
                                Member
                                • 12-2012
                                • 42

                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika DariuszSawicki Wyświetlenie odpowiedzi
                                Kormoran AIPA i Imperium Atakuje to piwo dla Nas, piwoszów.
                                Otóż to, mądrego to i posłuchać fajno!!!!

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎