Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Pracownia Piwa, Crack

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Pendragon
    Senior
    • 03-2006
    • 13949

    Pracownia Piwa, Crack

    Piwo gotowe do oceny

    moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


    Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie
  • Cannabee776i99
    Senior
    • 08-2009
    • 658

    #2
    Rewelacyjny dry stout!

    Comment

    • docent
      Senior
      • 10-2002
      • 5205

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Czarny, nieprzejrzysty. [5]
      Piana: Po nalaniu drobna i obfita, o beżowej barwie. Ładnie 'firankuje' na szkle ale jej trwałość jest umiarkowana. Zanika do wianuszka a pod koniec znika zupełnie. [4]
      Zapach: Intensywny. W pierwszym rzucie czuć mocną kawę dopełnioną czekoladą. Dopiero po chwili wyczuwalne są akcenty "iglaste" czy amerykański chmiel. Jednak obecny jest tylko w tle, dominuje kawowość typowa dla dry stouta. [5]
      Smak: Odzwierciedlenie zapachu. Wyraziście kawowe z czekoladowym dopełnieniem. Simcoe obecne symbolicznie, goryczka jest na umiarkowanym poziomie. Wytrawne w charakterze, nalane z pompy było bardzo łagodne w smaku. [5]
      Wysycenie: Dość niskie, pasujące do stylu i wzmagające pijalność. [5]
      Opakowanie: Czadowa nazwa, świetna stylistyka etykiety. Nalane z pompy, podane w szkle i na podstawce multitapu. Pewnie że by się chciało branding browaru ale i tak jest bardzo dobrze. [5]
      Uwagi: Jesli by to piwo traktować jako american stout to brakuje tu silniejszej obecności Simcoe. W zapachu stanowi tylko tło, w smaku goryczka bardzo stonowana. Ale jako dry stout jest świetny!

      Moja ocena: [4.9]
      Attached Files
      Last edited by docent; 23-07-2013, 07:57.
      Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
      Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
      Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
      Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

      Comment

      • Tomi45
        Senior
        • 07-2011
        • 165

        #4
        A można to cudo gdzieś nabyć w butli?

        Comment

        • docent
          Senior
          • 10-2002
          • 5205

          #5
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Tomi45 Wyświetlenie odpowiedzi
          A można to cudo gdzieś nabyć w butli?
          Na razie w butle poszedł Hey Now. Może kolejna warka Cracka też trafi do szkła...
          Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
          Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
          Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
          Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

          Comment

          • Tomi45
            Senior
            • 07-2011
            • 165

            #6
            Do nabycia tylko w browarze czy jest też szansa aby piwo trafiło do specjalistycznych sklepów? Pytam bo mam na tyle daleko że pewnie się nie wybiorę.

            Comment

            • docent
              Senior
              • 10-2002
              • 5205

              #7
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Tomi45 Wyświetlenie odpowiedzi
              Do nabycia tylko w browarze czy jest też szansa aby piwo trafiło do specjalistycznych sklepów? Pytam bo mam na tyle daleko że pewnie się nie wybiorę.
              Jasne, że trafi do sklepów specjalistycznych. Przynajmniej tych w Krakowie
              Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
              Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
              Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
              Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

              Comment

              • Tomi45
                Senior
                • 07-2011
                • 165

                #8
                Super - to w takim razie trafi też do mnie - mam "swoich ludzi" w Krakowie

                Comment

                • becik
                  Senior
                  • 07-2002
                  • 14999

                  #9
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: mętny, mało przyjemny brąz [2.5]
                  Piana: obecne 2 cm zaraz po nalaniu, po niespełna minucie tylko obwódka wokół szkła, osadza się na szkle [2.5]
                  Zapach: dość słaby, lekka paloność plus jakieś owoce [3.5]
                  Smak: dość treściwe, sprawia wrażenie wybrakowanego, w smaku kawowa goryczka, dość mocno palono-wędzone akcenty, odrobina czekolady i w tle lekka chmielowa goryczka, dla mnie pomieszanie z poplątaniem [2.5]
                  Wysycenie: trochę za dużo [4]
                  Opakowanie: firmowy wafel knajpy, szkło no name, więcej nie dam [3.5]
                  Uwagi: Jak dla mnie piwo niedojrzałe, niedorobione, wypite na siłę 0,25

                  Moja ocena: [2.975]
                  Attached Files
                  Last edited by becik; 28-07-2013, 20:51.
                  Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                  Comment

                  • Derbeth
                    Senior
                    • 04-2013
                    • 337

                    #10
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: czarny [4.5]
                    Piana: niezbyt obfita [3.5]
                    Zapach: intensywny zapach kawy, bardzo przyjemny, trochę cytrusów; w miarę picia pojawiają się nieprzyjemne aromaty [4]
                    Smak: początek wyglądał tak: na początku gładkie i delikatne, potem pojawia się wyraźna kawa, na finiszu znowu mleczna gładkość i lekkie cytrusy; jest lekko zaznaczona goryczka - same plusy; mniej więcej w połowie picia piwo zmieniło drastycznie charakter: pojawiła się ostra nieprzyjemna nuta, coś jak mydło albo detergent, plus pieprz albo popiół, do końca piło się je na siłę [2.5]
                    Wysycenie: odpowiednie [4.5]
                    Opakowanie: ciężko mi ocenić - piłem lane, ale był firmowy "wafel", który bardzo mi się podoba - jednolita szata graficzna między różnymi piwami browaru, jest styl i IBU [4.5]
                    Uwagi: 0,33 z beczki w krakowskiej Strefie Piwa. Dziwi mnie radykalna zmiana tego piwa w miarę picia. Po pierwszych łykach byłem zachwycony, pod koniec krzywiłem się i męczyłem. Na razie nie powtórzę, będę śledził, czy następne warki zbiorą lepsze oceny.

                    Moja ocena: [3.425]

                    Comment

                    • e-prezes
                      Senior
                      • 05-2002
                      • 19159

                      #11
                      W smaku brakuje mi w nim więcej cech dobrego wytrawnego stouta. Niskie nagazowanie sprawia, że wydaje się być wodnisty. I do tego simcoe! Pijąc miałem wrażenie, że to jakiś ciemny lekki lagerek a nie stout. Może z pompy prezentowalby się ciekawiej. Mnie nie zachwycił. Chociaż to i tak lepsze piwo niż pierwsze warki hey now.

                      Comment

                      • e-prezes
                        Senior
                        • 05-2002
                        • 19159

                        #12
                        Z pompy jest. Takie same :-D Pijalne, ale drogie.

                        Comment

                        • yaro74
                          PremiumUżytkownik
                          • 09-2012
                          • 2089

                          #13
                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: czarny, ładny [5]
                          Piana: średniowysoka, nietrwała. [3]
                          Zapach: intensywny, kawowy, przypominający kawę zbożową. [4]
                          Smak: kawowo-zbożowy, wytrawny, średnio mocna goryczka, niezbyt przyjemna w piciu. [3]
                          Wysycenie: niskie [4.5]
                          Opakowanie: szklanka nie firmowa, wafel też [3]
                          Uwagi: Więcej niż jednego piwa bym nie wypił, dużo słabsze od pitej niedawno Czarnej wołgi.

                          Moja ocena: [3.525]

                          Comment

                          • WojciechT
                            Senior
                            • 09-2012
                            • 2546

                            #14
                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: Czarny. [5]
                            Piana: Nieprzesadnie okazała, ale szczelnie oblepia ścianki. [4]
                            Zapach: Gorzka czekolada, orzechy, kawa. W takiej kolejności. [4]
                            Smak: Hm. Dosyć mocna i przyjemna goryczka, jednocześnie żywiczności i cytrusowości prawie nie czuć; Ortodox Stout z AleBrowaru był pod tym względem znacznie bardziej charakterystyczny. Smak mocno kawowy, wytrawny. [4]
                            Wysycenie: Niskie, odpowiednie. [5]
                            Opakowanie: Fajna etykieta, sugestia szkła i jedzenia, z którym można spożyć piwo. Kapsel goły. [4.5]
                            Uwagi: Dobre, smaczne piwo, ale bez fajerwerków. Są na rynku lepsze stouty.

                            Moja ocena: [4.125]

                            Comment

                            • Marusia
                              Senior
                              • 02-2001
                              • 20211

                              #15
                              Wersja butelkowa, pita na Forum Tradycji w Kłodzku jako moje pierwsze piwo owego dnia. Bardzo smaczny, dla mnie bardziej porter angielski, niż stout (wiem, wiem, ale wg mnie stouty mają być mocniej palone od porterów). Chmieli amerykańskich nie wyczułam - kawa, czekolada - jak najbardziej.
                              www.warsztatpiwowarski.pl
                              www.festiwaldobregopiwa.pl

                              www.wrowar.com.pl



                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎