Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Pivovaria, [Piwoteka] Czarny Wdowiec

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    #16
    Piwo piłem 2 razy.
    Za pierwszym razem, tak do degustacji, ciężko się piło, sprawiało wrażenie wyjątkowo "suchego", goryczka przytłaczała całą resztę, nie było to piwo sesyjne, oj nie
    Za drugim razem, po 3 innych, w tym 2 ciemnych, weszło sprawnie, goryczka nie przeszkadzała.
    Jak dla mnie, trochę za mało aromatów od ciemnych słodów.
    Generalnie, piwo jako kolejne, daje radę.
    P.S. Docent, jak mogłeś "zerżnąć" to piwo
    P.S.2 Chopaki, popracujcie nad kontrą
    Last edited by dyczkin; 26-09-2013, 20:50.
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820

    Comment

    • becik
      Senior
      • 07-2002
      • 14999

      #17
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: nieprzejrzysta czerń, no może pod swiatło przy brzegach szkła cos tam prześwituje w brunatnej poświacie [5]
      Piana: ciemny beż, drobna, mocna, długo się utrzymuje, opada powoli do dośc sporej warstwy [4]
      Zapach: zapach to...przy pierwszym razie skojarzyło mi się wygaszone ognisko ale potem przyszło na myśl krematorium [4]
      Smak: pełne, treściwe, dominuje bardzo mocna, wręcz gorzka paloność, za nią minimalnie czekoladowo-śliwkowe akcenty [4]
      Wysycenie: bez zarzutu [5]
      Opakowanie: ogólnie mi się podoba, kontra jest ze wszystkimi informacjami, tylko nie rozumiem rysunku wdowca z czterema rękoma [4.5]
      Uwagi: ogólnie dość dobre piwo ale zdecydowanie po jednym na wieczór bo więcej już nie przejdzie

      Moja ocena: [4.125]
      Attached Files
      Last edited by becik; 06-10-2013, 09:56.
      Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

      Comment

      • jacekwerner
        Senior
        • 05-2004
        • 2837

        #18
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika becik Wyświetlenie odpowiedzi
        tylko nie rozumiem rysunku wdowca z czterema rękoma
        Przecież rączek jest sześć, dodając dwie nóżki otrzymujemy cztery pary odnóży - czyli tyle ile krewny Czarnej Wdowy mieć powinien
        Ochotnicza Straż Piwna
        BAZA = 7446

        Comment

        • darekd
          Senior
          • 02-2003
          • 12235

          #19
          palone, nieco kawy mieszają się tonami chmielowymi
          Piana – niewysoka, ale gęsta, ciemnokremowa, trwała i zostaje na szkle
          Barwa – smoła, niefiltrowana zapewne 
          Wysycenie - łagodne
          Smak – spora goryczka chmielowa oraz kawowo-chmielowa, trochę gorzkiej czekolady, lekki kwasek
          Treściwość – umiarkowana

          Piwo przypomina piwa domowe. Dla mnie taka trochę hybryda – w kierunku mocno nachmielonego stouta, takiego wytrawnego. Wypite ze sporą przyjemnością.
          Baaardzo spodobała mi się eta. Kupione w Drink-Hali

          Comment

          • Pess09
            Senior
            • 12-2013
            • 284

            #20
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Czarny, nieprzejrzysty. [5]
            Piana: Beżowa, średnie pęcherzyki, powoli opada i ładnie zdobi szkło. [4]
            Zapach: Dominuje tu słodycz, nuty kawowe i żywiczno-iglaste, intensywność niezbyt wysoka. [4]
            Smak: Na początku kawowo-palony, później piwo dominuje bardzo mocna żywiczno-grejpfrutowa goryczka, która długo daje o sobie znać w ustach. Dość monotonny smak. Dosyć wodniste, niska słodowość przez dominacje goryczki. [4]
            Wysycenie: Niskie, jak dla mnie idealne w takim piwie. [5]
            Opakowanie: Schludne lecz niczym nie powala, kapsel golas. [4]
            Uwagi: Piwo świetne dla fanów mocnej goryczki, polecam wypić to piwo z kimś na spółkę ponieważ pół butelki tego piwa zdecydowanie zapewnia dzienną dawkę goryczki. Udało mi się zakupić to piwo w cenie 9,60zł za dwie sztuki z powodu zbliżającej się daty ważnośći (31.01.2015r) mimo to piwo jest dobre i zapamiętam je jak najbardziej na plus.

            Moja ocena: [4.1]

            Comment

            • GreenFox
              Senior
              • 12-2013
              • 273

              #21
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Czarny, nieprzejrzysty, piwo klarowne [5]
              Piana: Wysoka, ciemnobeżowa, średniopęcherzykowa, długo się utrzymuje, jednak nie osiada na ściankach [4]
              Zapach: Mocne akcenty ciemnej czekolady i kawy, chmielowa żywiczność w tle, mógłby być intensywniejszy [3.5]
              Smak: Piwo ma bardzo wysoki poziom goryczki, jednak ma ona wciąż szlachetny charakter, jest bardzo intensywna, ale jednocześnie w jakiś sposób zbalansowana. Generalnie piwo jest całkiem pełne, o aksamitnej strukturze, w ślepym teście na pewno bym nie powiedział, że to 12-tka, bardziej smakuje jak solidny robust porter. Poza goryczką wyczuwalne dość mocne akcenty ciemnych słodów, kawy, lekka kwaskowość. [4.5]
              Wysycenie: Średnie, w kierunku niskiego, bardzo dobrze wpływa na pijalność [5]
              Opakowanie: Nowa etykieta podoba mi się jeszcze bardziej od poprzedniej, co ciekawe - nigdzie nie znalazłem wartości deklarowanego IBU [4.5]
              Uwagi: Jeżeli ktoś ma ochotę na naprawdę solidną dawkę goryczki, popartą jednak aksamitną strukturą i całkiem wysoką pełnią, to jest to piwo warte uwagi. Mocno degustacyjne, jednak przy całej swojej chmielowej mocarności, potrafiło zachować balans - super

              Moja ocena: [4.15]

              Comment

              • Glingorth
                Senior
                • 04-2014
                • 283

                #22
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Nieprzejrzyście czarny. [5]
                Piana: Żółto brązowa, średnia tekstura, ładnie firankuje na szkle. [4]
                Zapach: Kawa, angielskie chmiele z aromatem ziemisto ziołowym. Ogólnie taki rześki i przyjemny. [4]
                Smak: Wytrawny, średnia pełnia. Dominuje goryczka, jest też delikatna gorzka kawa. Finisz grejpfrutowy, długo się utrzymuje. [4.5]
                Wysycenie: Odpowiednie. [4.5]
                Opakowanie: Nowa etykieta ma świetny klimat, do tego pełen skład i czarny kapsel. [5]
                Uwagi: Jak na stouta to goryczka duża, ale mi to zupełnie nie przeszkadza. Pije się bardzo dobrze, chociaż przydało by się więcej kawowych posmaków.

                Moja ocena: [4.325]

                Comment

                • KDWG
                  Senior
                  • 03-2014
                  • 143

                  #23
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Nieprzejrzyście czarny, czyli jak wdowiec po stracie swojej połowicy. [5]
                  Piana: Drobniutka, zbita, kremowa, niezbyt obfita. Szybko opada do cieniutkiej warstewki. Osadza się na szkle, ale niczego w całokształcie nie urywa. [3.5]
                  Zapach: Palony, trochę popiołowy, mocno chmielowy. Przewijają się też nuty iglaste. [4]
                  Smak: Początkowe wrażenie piorunujące, ale po kilku łykach można do wysokiej goryczy przywyknąć, a nawet dostrzec to, co się za nią początkowo skrywa - akcenty palone, żywiczno-iglaste, kawowo-czekoladowe. [4]
                  Wysycenie: Ok. [5]
                  Opakowanie: Pite w Piwotece, więc trudno odnieść się do opakowania. Szkło ichniejsze, lokal świetny, więc co można powiedzieć. [3.5]
                  Uwagi: Piwo bardzo dobre, choć może otwieranie wieczoru Wdowcem nie było najlepszym pomysłem . Niemniej, na plus.

                  Moja ocena: [4.025]
                  So let it be written | So let it be done | To kill the first born pharaoh son | I'm creeping death! | Come crawling faster | Obey your master | Your life burns faster | Obey your master | Master!

                  Comment

                  • jacekwerner
                    Senior
                    • 05-2004
                    • 2837

                    #24
                    Oceny z 2015 roku powinny chyba trafić tu : http://www.browar.biz/forum/showthread.php?t=111388.
                    Ochotnicza Straż Piwna
                    BAZA = 7446

                    Comment

                    • KDWG
                      Senior
                      • 03-2014
                      • 143

                      #25
                      Dzięki. W takim razie proszę o usunięcie mojej powyższej oceny, a wpis zamieszczam w odpowiednim do tego temacie .
                      So let it be written | So let it be done | To kill the first born pharaoh son | I'm creeping death! | Come crawling faster | Obey your master | Your life burns faster | Obey your master | Master!

                      Comment

                      Przetwarzanie...
                      X
                      😀
                      🥰
                      🤢
                      😎
                      😡
                      👍
                      👎