Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Bojanowo, Bojan Black IPA

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • janek77
    Junior
    • 06-2014
    • 1

    Czy to piwo powinno charakteryzować się zalegającą bardzo długo grejpfrutową goryczką? data do 04.09, chwilami połączenie grejpfruta z kotem

    Comment

    • yoda79
      Senior
      • 01-2013
      • 861

      Grejpfrut z kotem?

      Comment

      • chechaouen
        Senior
        • 01-2011
        • 1180

        Po całkiem długiej serii udanych sztuk teraz nieco słabiej. Warka z datą 17.09 mocno taka sobie. Dużo mniej niż wcześniej cytrusowego aromatu, w zasadzie prawie wcale. Do tego w tle dziwna kwaskowatość. Zdecydowanie akcenty stoutowe na pierwszym planie, chmiele amerykańskie w odwrocie, gdzieś tam w tle majaczą niewyraźnie. Goryczka też w sumie taka sobie i wymieszana ze wspomnianą kwaskowatością. Zniżka formy, ale kolejna szansa z pewnością będzie

        Comment

        • DariuszSawicki
          Senior
          • 08-2012
          • 2868

          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika chechaouen Wyświetlenie odpowiedzi
          Po całkiem długiej serii udanych sztuk teraz nieco słabiej. Warka z datą 17.09 mocno taka sobie. Dużo mniej niż wcześniej cytrusowego aromatu, w zasadzie prawie wcale. Do tego w tle dziwna kwaskowatość. Zdecydowanie akcenty stoutowe na pierwszym planie, chmiele amerykańskie w odwrocie, gdzieś tam w tle majaczą niewyraźnie. Goryczka też w sumie taka sobie i wymieszana ze wspomnianą kwaskowatością. Zniżka formy, ale kolejna szansa z pewnością będzie
          Masz rację opisując tę warkę.
          Kupiłem tylko z powodu wkrótce upływającego terminu i w związku z tym, dużej obniżki ceny.
          Ta warka to ponownie stout. Lubię stouty, ale piwo deklaruje się inaczej.
          Na dodatek jakiś dziwny ten stout, zbytnio kwaskowaty.
          Jak już pisałem wcześniej, Pan Jakubiak sprawnie to rozgrywa: każda warka inna.
          Cóż pozostaje? Kupować i sprawdzać jak to jest za każdym razem.
          W sumie to przyjemna zabawa

          Comment

          • jerzdna
            Senior
            • 07-2014
            • 240

            wypilem juz dwie butelki warki do piatego listopada i...niczego sobie. cda to to nadal raczej nie jest ale chmiele amerykanskie wyczuwalne calkiem nienajgorzej. czarna kawa i palonosc sa. balans slodowo goryczkowy tez w porzadku. achow nie wywoluje ale pijalnosc wysoka. jak tu juz koledzy zuwazyli blizej do stout mu. nawet american ta warka. zachecam innych do poprobowania

            Comment

            • Frittle
              Junior
              • 08-2013
              • 25

              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Ciemnobrunatny, pojawiają się wiśniowe przebłyski. [4.5]
              Piana: Nikła, znika szybko. [3]
              Zapach: Jest nieźle. Czuć wyraźnie żywiczne aromaty. I to one rządzą. Jest też paloność, na poziomie wyższym niż prażony słonecznik. Cytrusowych zapachów jest niewiele. [4]
              Smak: To samo co w zapachu, ale czuć też wodnistość. Jednak naprawdę nie ma co narzekać. Od razu czuć że to IPA, a nie stout. [4]
              Wysycenie: Jak zwykle narzekam na zbyt duże wysycenie, to tutaj jest ono za niskie. [4]
              Opakowanie: Nic specjalnego, ale porażki nie ma. Szkoda że nie podano gatunków chmielu tutaj użytych [3.5]
              Uwagi: Warka: 30.10.14. Jest dobrze, czuć że to jest Black IPA. W porównaniu do piwa w tym samym stylu od Doctora Brew jest jednak zdecydowanie gorzej.

              Moja ocena: [3.9]
              Blog: http://piwnyrap.pl
              Facebook: https://www.facebook.com/PiwnyRap

              Comment

              • DonZ
                Senior
                • 03-2013
                • 303

                Warka z datą 20.11.2014 jest zacna, goryczka porządna tyle że paloność mocno przytłacza nikłe aromaty chmielowe. Tak na powrót można (nie ma masła )

                Comment

                • Kiezmar
                  Member
                  • 09-2014
                  • 53

                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Czarne z dość mocnymi rubinowymi refleksami. [4]
                  Piana: Kremowa, średnio - wysoka, stosunkowo zbita, oblepiająca szkło. Zdecydowanie na plus. [4.5]
                  Zapach: Najpierw intensywny aromat owocowo - żywiczny. Potem "stery" przejęły nuty palone. Całkiem przyjemne. [4.5]
                  Smak: Wyraźna dość długa goryczka. Poza tym głównie czuć paloność, jest też lekka kawa. [4]
                  Wysycenie: Odpowiednie, no może ciut za duże. [4]
                  Opakowanie: Bez szału (jak wszystkie piwa z BRJ). Plusik za kapsel. [4]
                  Uwagi: Warka do 08.01.2015 r.
                  Jestem pozytywnie zaskoczony. Czuć, że to IPA a nie stout.

                  Moja ocena: [4.225]

                  Last edited by Kiezmar; 14-11-2014, 20:12.

                  Comment

                  • Derbeth
                    Senior
                    • 04-2013
                    • 337

                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: czarny, nieprzejrzysty [5]
                    Piana: drobnopęcherzykowa, beżowa, ładnie oblepia szkło, redukuje się do cienkiej warstwy [4.5]
                    Zapach: niezbyt intensywny, jest czekolada, kwiaty, sosna [4]
                    Smak: żywica, trochę czekolady, lekkie kwiaty; goryczka średnia, wyraźna, ale nieprzesadzona, brak słodyczy [4]
                    Wysycenie: niskie, dobrze pasuje [4.5]
                    Opakowanie: bez szału, ale nie jest brzydka; są informacje o piwie, ale mogłyby być bardziej szczegółowe [3.5]
                    Uwagi: Butelka z datą 08.01.2015. Piwo niezłe, w swoim gatunku stosunek cena/jakość ma naprawdę dobry.

                    Moja ocena: [4.1]

                    Comment

                    • Janko72
                      Member
                      • 02-2014
                      • 51

                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: Czarny, na obrzeżasz szklanicy prześwituje bardzo ciemna śliwka [4]
                      Piana: Sztywna, długo utrzymująca się, drobne pęcherzyki, gdy osiądzie wygląda kremowo [4.5]
                      Zapach: Wyszły na przód akcenty sosnowe, las, troszkę cytrusa, zapachy mocno amerykańskie w tle przeplata się palona kawa [4.5]
                      Smak: Goryczka na poziomie średnim, po przełknięciu głównie gorzka czekolada, trochę kwasku od kawy, jest przyjemnie [4]
                      Wysycenie: dobre [4]
                      Opakowanie: Ogólnie szata Bojana mi się podoba. Zmiana napisu z Bojan BLACK IPA na Bojan Czarny [4]
                      Uwagi: Data 09.03.2015
                      W zasadzie nie wiem ,czy to nie powinien być nowy wątek? w każdym razie, sensorycznie Bojan Czarny to w mojej opinii zmiana na lepsze. Smaczny ciemniak z amerykańskim akcentem

                      Moja ocena: [4.225]

                      Comment

                      • brugge216
                        Junior
                        • 01-2011
                        • 15

                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: Czarne [5]
                        Piana: Bardzo wysoka, trwała, krążkuje na szkle [4.5]
                        Zapach: Bardzo intensywna sosna i pomarańcze, do tego akcenty palone i kawowe. Ładny, amerykański aromat. [4.5]
                        Smak: Goryczka średnia, lekko zalegająca. Przyjemne posmaki czekolady i ciemnych słodów. [4]
                        Wysycenie: W porządku [4]
                        Opakowanie: Ładne to ono nie jest. Brak pełnego składu [3.5]
                        Uwagi:

                        Moja ocena: [4.25]

                        Comment

                        • Maciass
                          Senior
                          • 03-2009
                          • 172

                          Modyfikacja na plus

                          Comment

                          • Pendragon
                            Senior
                            • 03-2006
                            • 13950

                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Janko72 Wyświetlenie odpowiedzi
                            W zasadzie nie wiem ,czy to nie powinien być nowy wątek?
                            Jak najbardziej nowy wątek. Browar przyznaje się do zmiany receptury.

                            moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                            Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                            Comment

                            • Pess09
                              Senior
                              • 12-2013
                              • 284

                              Ocena z ARTomatu

                              Kolor: Czarne, minimalne rubinowe refleksy pod mocne światło. [5]
                              Piana: Niska, lecz dość drobna i nawet trwała, minimalne oblepia szkło [3]
                              Zapach: Dośc słodkie, grejpfrut, żywica, trochę słodów palonych i masełko. Nie powala intensywnością [3.5]
                              Smak: Cytrusy są mocniejsze niż w zapachu jednak nie są bardzo agresywne, lekka paloność. Mimo że cytrusy pozostają na długo w ustach to goryczka jest na mizernym poziomie, całość wodnista. [3]
                              Wysycenie: Bardzo dobre, niskie nie przeszkadza w piciu. [5]
                              Opakowanie: Niezłe ale nie bez szału. [4]
                              Uwagi:

                              Moja ocena: [3.425]

                              Comment

                              • Kumor
                                Junior
                                • 06-2014
                                • 8

                                Albo nie mogę znaleźć albo jeszcze nie ma wątku dla Bojana Czarnego. W związku z tym pytanie: Pess09 czy było oceniane Black IPA czy Czarny?

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎