Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Bojanowo, Bojan Black IPA

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • DariuszSawicki
    Senior
    • 08-2012
    • 2868

    #76
    Co do różnych warek.
    Warka do 03.03 była ostatnią stoutową warką. To był po prostu stout!
    Warka do 17.03 jest pierwszą, która jest wreszcie zgodna ze stylem, czyli Black IPA lub jak kto woli (jak ja) Cascadian Dark Ale.
    Pierwsza warka, o ile pamiętam, przypominała bardziej nachmielonego koźlaka

    Ciekawe, czy to piwo jeszcze kolejny raz zmieni styl
    Nie powinno.
    Jeszcze jedna uwaga do tych piw zaczynających się od warki 17.03 i nowszych: niesamowicie szybko ulatuje tu chmiel. Trzeba te piwa pić jak najszybciej, nie trzymać w domu. Ta sama warka wypita tydzień temu miała dużo więcej chmielu od tej wypitej dzisiaj.

    Comment

    • Brodzislaw
      Senior
      • 09-2013
      • 1020

      #77
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Prawie czarne, lekko mętnawe. [4.5]
      Piana: beżowa, z drobnych ziaren, dość szybko znika. [4]
      Zapach: Złożony. palone słody, chmiele - cytrusy i igliwie [4.5]
      Smak: B. wytrawny - karmelowo-kawowy i gorzka czekolada plus goryczka [4]
      Wysycenie: Dość wysokie [3]
      Opakowanie: Czytelne, ale niewyszukane [3.5]
      Uwagi: Piwo treściwe, do degustacji

      Moja ocena: [4.125]
      Last edited by Brodzislaw; 14-02-2014, 23:34.

      Comment

      • Brodzislaw
        Senior
        • 09-2013
        • 1020

        #78
        Nie znam recenzji, w której zachwycano by się tym piwem. Nie mniej spróbowałem. Początkowo z butelki walnęła stara skarpeta, ale dosłownie na ułamek sekundy. Potem nastąpiły przyjemne aromaty chmielowe. Ciemny, niemal czarny kolor, bardziej kojarzy się z porterem. Podobnie beżowa, drobnoziarnista piana. Z pokala uniósł się piękny zapach słodów palonych ale przede wszystkim cytrusów i igliwia z lasu. Smak z kolei jest bardzo palony, gorzki, jak czekolada 90-procentowa. Ta czekolada wychodzi na pierwszy plan w kolejnych łykach. Goryczki jest sporo i wychodzi ona w dalszej części degustacji.
        Piwo treściwe, mocno wysycone. Ogólne wrażenie – dobre.

        Comment

        • olie
          Senior
          • 06-2011
          • 777

          #79
          Przy opisie piszcie która to warka, bo to praktycznie różne piwa.

          Comment

          • żąleną
            Sojowe Oddziały Bojowe
            • 01-2002
            • 13239

            #80
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Brodzislaw Wyświetlenie odpowiedzi
            Nie znam recenzji, w której zachwycano by się tym piwem.
            Nie czytałeś mojej. Ale spoko, nie mam urazy.

            Comment

            • DariuszSawicki
              Senior
              • 08-2012
              • 2868

              #81
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika olie Wyświetlenie odpowiedzi
              Przy opisie piszcie która to warka, bo to praktycznie różne piwa.
              Proszę bardzo
              Warka do 07.05.2014.
              W aromacie wyraźny chmiel, natomiast w smaku dominuje bardzo gorzka czekolada.
              I to w skrócie tyle co do tej warki. Zabieram się za kolejną butelkę

              Comment

              • Rogerson
                Senior
                • 08-2012
                • 421

                #82
                Warka "żabkowa" 04.05.2014.

                Wrażenia podobne do kolegi powyżej. Bardzo fajny chmielowy aromat, w smaku dominuje paloność i gorzka czekolada.

                Dwa za dyszkę - warto.

                Comment

                • Brodzislaw
                  Senior
                  • 09-2013
                  • 1020

                  #83
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Brodzislaw Wyświetlenie odpowiedzi
                  Nie znam recenzji, w której zachwycano by się tym piwem. Nie mniej spróbowałem. Początkowo z butelki walnęła stara skarpeta, ale dosłownie na ułamek sekundy. Potem nastąpiły przyjemne aromaty chmielowe. Ciemny, niemal czarny kolor, bardziej kojarzy się z porterem. Podobnie beżowa, drobnoziarnista piana. Z pokala uniósł się piękny zapach słodów palonych ale przede wszystkim cytrusów i igliwia z lasu. Smak z kolei jest bardzo palony, gorzki, jak czekolada 90-procentowa. Ta czekolada wychodzi na pierwszy plan w kolejnych łykach. Goryczki jest sporo i wychodzi ona w dalszej części degustacji.
                  Piwo treściwe, mocno wysycone. Ogólne wrażenie – dobre.
                  Warka do maja 2014 - z Żabki

                  Comment

                  • WojciechT
                    Senior
                    • 09-2012
                    • 2546

                    #84
                    Właśnie piję to piwo. Piana jest fenomenalna - gruba, zbita i prawie w ogóle nie opada! Na ściankach zostawia grube ślady. I cały czas, w trakcie picia na powierzchni utrzymuje się gruba czapa.

                    Ale mogliby to piwo trochę bardziej nachmielić, za grzeczne jest.

                    Comment

                    • pioterb4
                      Senior
                      • 05-2006
                      • 4322

                      #85
                      A moja wersja była bez gazu i ze sporym, mlecznym diacetylem. Chmielu ani trochę. Też zakupiłem piwo w Żabce.

                      Comment

                      • von_scheisse
                        Senior
                        • 02-2012
                        • 488

                        #86
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: Ciemnobrunatne, praktycznie czarne w snifterze. [4.5]
                        Piana: Po wymuszeniu średnioobfita, ale średnio- i drobnopęcherzykowa. [4]
                        Zapach: Chmielowy - ziołowo-cytrusowy, w tle paloność [4]
                        Smak: Kawowo-palony (od słodów palonych lekka kwaśkowość), słodowy, lekko cytrusowy, goryczka (chmielowo-palona) dość wysoka. Treściwość powyżej średniej. [3.5]
                        Wysycenie: W normie. [4.5]
                        Opakowanie: Bez zmian od ostatniej oceny: etykieta taka sobie, info o zawartości alkoholu i ekstraktu - podane, skład w sumie szczegółowy. Brak innych dodatkowych informacji. [3.5]
                        Uwagi: Od ostatniej mojej oceny tego piwa jest trochę lepiej, ale nadal jest to raczej stout (american) niż black IPA. Piwo z datą przydatności do spożycia do 30.03.2014 r.

                        Moja ocena: [3.825]
                        Chmielnik Jakubowy - blog o piwie:
                        http://www.chmielnik-jakubowy.pl
                        https://www.facebook.com/chmielnik.jakubowy/

                        Comment

                        • dualbet
                          Junior
                          • 02-2014
                          • 3

                          #87
                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: Fajny kawowy momentami wpadający w czerwień ale ciemny. Miedziany [4.5]
                          Piana: Drobna, dosyć gęsta, do końca szklanki nie zniknęła, choć mogłoby jej być trochę więcej [4]
                          Zapach: Tylko kawa i karmel, bez szału [1.5]
                          Smak: Płytki, mało treściwy. Po przełknięciu nie pozostawia w ustach żadnego aromatu oprócz mocnej, długotrwałej goryczki. Sama goryczka bardzo fajna ale bez wsparcia innych smaków to za mało. [2]
                          Wysycenie: Tak sobie. [3]
                          Opakowanie: Bardzo ładne choć po etykiecie spodziewałem się innego smaku - dużo zieleni, wiosna, pola, łąki, zachód słońca - nie pasuje do tego piwa [4]
                          Uwagi: 05/05/2014 Żabka

                          Moja ocena: [2.3]

                          Comment

                          • Szakali
                            Senior
                            • 08-2013
                            • 572

                            #88
                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: Dla mnie czarny , może być . [5]
                            Piana: Całkiem solidna , długo się utrzymuje , łatwo wzbudzić . [4]
                            Zapach: W zapachu fajny cytrusowy aromat , lekko kwiatowe , czuć też karmel i sporo żywiczności . Dla mnie fajny . [4]
                            Smak: W smaku na 1 plan wysuwa się całkiem intensywna goryczka , kawowo karmelowy posmak , w tle żywica , ta goryczka taka od grejpfrutu . Momentami mam wrażenie , ze zbyt wodniste ...ale w sumie pozytywnie [4]
                            Wysycenie: może być [4.5]
                            Opakowanie: Opakowanie jak opakowanie [5]
                            Uwagi: Warka 04.05.14 r , kupiłem w żabce 2 za 10 zł . Miałem mieszane uczucia przed degustacją , ponieważ oceny tego piwa są przeróżne , ale zaskoczyłem się na prawdę na plus ....warto kupić za te 10 zł dwie butelki przynajmniej tej warki

                            Moja ocena: [4.125]

                            Comment

                            • gramak
                              Senior
                              • 08-2012
                              • 267

                              #89
                              Tak, ja też piłem ten żabkowy wypust i było poprawne, choć jak zauważył Szakali zbyt wodniste. Ogólnie do wypicia, choć stosunek :cena - jakość raczej niekorzystny w stosunku do konkurencji
                              http://www.ohbeautifulbeer.com/

                              Comment

                              • Rogerson
                                Senior
                                • 08-2012
                                • 421

                                #90
                                Tylko co jest dla Bojanowa konkurencją w jego segmencie cenowym? Jako amator piwnej rewolucji, z tego gatunku kojarzę jeszcze tylko Black Hope, które jest lepsze, ale też droższe.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎