Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Bojanowo, Bojan Black IPA

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Javox
    PremiumUżytkownik
    • 11-2009
    • 6134

    #16
    Piana... słaba... na dłużej obwódka i "kłębki" na powierzchni... ogólnie piana trudna do uzyskania...
    Barwa... bursztyn-ciemna miedź...
    Aromat... grapefruit...
    Wysycenie... słabe...
    Smak... grapefruit, piwo jest leciutko słodkawe, jest dość spora, wzrastająca goryczka... dość mocna ale... raczej chyba nie 70 IBU... ?

    Lekko się pije... niezły grapefruit i goryczka...
    Fajna perspektywa w przyszłych warkach... zobaczymy...
    Attached Files

    Comment

    • Ravf
      Senior
      • 06-2013
      • 264

      #17
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Brunatny, rubinowy. [4]
      Piana: Niska, nietrwała ale oblepia szkło. [2.5]
      Zapach: Karmelowo-cytrusowy, w miarę ogrzewania karmel wychodzi na wierch. [3]
      Smak: Karmelowo-słodowy z chlebowym posmakiem. Goryczka średnia, ściągająca. [4]
      Wysycenie: Średnio-niskie. [4]
      Opakowanie: Brązowa, zwrotna butelka. Etykieta całkiem ładna jednak nie zawiera zbyt wielu informacji. [3]
      Uwagi: Smaczne, pijalne i sesyjne piwo ale moim zdaniem bliżej mu do ESB niż do IPA, a już na pewno do BIPA/CDA. Nie jest najgorzej ale mam nadzieję, że kolejne warki będą lepsze. Pytanie tylko czy Black IPA z Bojanowa docelowo doży do BIPA/CDA czy do English IPA?

      Moja ocena: [3.45]

      Comment

      • kubuch
        Junior
        • 05-2013
        • 23

        #18
        Dobre
        Last edited by kubuch; 16-10-2013, 18:34.

        Comment

        • nie_wiesz
          Member
          • 01-2013
          • 45

          #19
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Rubinowy, ale nie black. [3]
          Piana: Brak. [2]
          Zapach: Słodowy, owocowy, karmelowy. Przyjemny, niezbyt intensywny, ale chmielu tu brak. [3]
          Smak: Wyraźna goryczka, długa, ściągająca. Lekka karmelowość i owocowość, ale wydaje się dość puste. Dość męczące. [2.5]
          Wysycenie: Brak - zero. [2]
          Opakowanie: Etykieta brzydka, kojarząca się z wyciętą z gazety reklamą. [2.5]
          Uwagi: Strasznie słabo dociśnięty kapsel, jakiś mały osad na zewnętrznej stronie szyjki i zero wysycenia dają podejrzenia o wadliwe zakapslowanie. Za jakiś czas może powtórzę, aby skorygować. Na razie jest słabo i daleko od BIPA.

          Moja ocena: [2.625]

          Comment

          • Sekator
            • 06-2013
            • 269

            #20
            Piana niziutka, ale dosyć trwała, szkło zostało oblepione. Aromat, niezbyt intensywny, tuż po otwarciu cytrusowy, jednak szybko zamienia się w karmelowy. Przy pierwszym łyku oszałamia karmel i grejpfrutowa kwasowość. Goryczka jest wyraźna, pozostaje w ustach na dłużej. W pewnym momencie poczułem także skórkę chlebową. Bardzo smaczne piwo,
            http://degustacjepodplotem.blogspot.com/

            Comment

            • concerto
              Senior
              • 09-2003
              • 859

              #21
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika nie_wiesz Wyświetlenie odpowiedzi
              Strasznie słabo dociśnięty kapsel, jakiś mały osad na zewnętrznej stronie szyjki i zero wysycenia dają podejrzenia o wadliwe zakapslowanie.

              Moja ocena: [2.625]
              Z tego co wiem niektóre sklepy nawet połowę piwa, które dostały, ściągały z półek z uwagi na przeciekające kapsle. Rozruch.
              "... ja nie tylko literat, ale i Gombrowicz!"

              Comment

              • Pendragon
                Senior
                • 03-2006
                • 13950

                #22
                Nie smakuje mi. Ale mi żadna ciemna IPA nie smakuje, nawet jak jest półciemna

                moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                Comment

                • DariuszSawicki
                  Senior
                  • 08-2012
                  • 2868

                  #23
                  W tym piwie chmiel dzielnie walczy z krwią (metaliczność) i chyba jednak przegrywa.
                  Nazwa tego stylu jest absurdalna, bo albo black albo pale. To oczywiście inni wymyślili.
                  Kolor jest za jasny.
                  W miarę picia myślę, że dziąsła mi krwawią i piwo razem z krwią spływa mi do żołądka.
                  Piwo będzie dobre, kiedy te żelazo zniknie z browaru. Lager ma tę samą wadę.
                  Piwo byłoby dobre, gdyby dać więcej chmielu, ale najważniejsze to wyeliminować metaliczność. No i ten kolor to powinien być jak w Cascadian Dark Ale.

                  Comment

                  • Pancernik
                    Senior
                    • 09-2005
                    • 9733

                    #24
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: Bursztynowy, lekko mętny. [4]
                    Piana: Kremowa, bardzo drobna, średniowysoka i niezbyt trwała. [3.5]
                    Zapach: Słaby: lekki powiew ziół, trochę karmelu, ślady palone... [3.5]
                    Smak: Łagodna, wytrawna goryczka, tło palone i słodowe, gdzieś majaczy minimalny kwasek. [3.5]
                    Wysycenie: Niewysokie, OK. [4]
                    Opakowanie: W stylu browaru (jak mniemam), z husarską kontrą. [4]
                    Uwagi: Nie jestem "style nazi" napiszę więc jedynie, że piwo całkiem dobrze się pije .

                    Moja ocena: [3.575]

                    Comment

                    • WojciechT
                      Senior
                      • 09-2012
                      • 2546

                      #25
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: Ciemnorubinowy, mętny. [4]
                      Piana: Agresywne nalewanie wytworzyło tylko cienką warstwę piany, jednak ta warstewka utrzymuje się nawet długo. Piana osadza się na ściankach. [3.5]
                      Zapach: Słodowo-chmielowy, lekkie cytrusy. Potem karmel. [3.5]
                      Smak: Jestem zadowolony, że odważono się to piwo nachmielić dosyć mocno jak na nie-rzemieślniczy browar. Goryczka jest trochę ściągająca i czuć lekką metaliczność, ale i tak jest lepiej, niż się spodziewałem. Czuć też jakiś owocowy posmak. Wydaje się też nieco pustawe. [3.5]
                      Wysycenie: OK, nawet nieco niższe by mogło być. [4.5]
                      Opakowanie: Informace "połowiczne": są podane użyte słody, ale brak informacji o chmielach. [4]
                      Uwagi: Warka do 4 stycznia 2014. Podobnie jak Bojan Wielkopolski - piwo ma potencjał i z pewnością będę po nie sięgał, ale wymaga jeszcze trochę dopracowania. Chociaż cenowo już "podszczypuje" Pintę.

                      Moja ocena: [3.6]

                      Comment

                      • barthez
                        Senior
                        • 07-2005
                        • 367

                        #26
                        Krótko mówiąc, rozczarowałem się tym piwem, a metaliczny posmak skutecznie zmniejszył przyjemność z picia. Niestety!

                        Comment

                        • YouPeter
                          Senior
                          • 05-2004
                          • 2379

                          #27
                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: I jak to kolor ocenić? Nie jest to czarny ale za to ładny . Miedzianobrązowy. [4]
                          Piana: Beżowa o średniej gęstości. Trudna do uzyskania przy nalewaniu, co za tym idzie utrzymująca się krótko. Za to później dość długo pozostająca w postaci obrączki. Średnio intensywnie oblepia ścianki szkła. [3.5]
                          Zapach: Dominują ciemne słody oraz delikatny aromat czekolady [3.5]
                          Smak: W smaku również dominuje słód. Przypomina to piwo trochę jakiegoś słabego koźlaka. Brakuje mu zdecydowanie pełności. Goryczka intensywna, zaokrąglona, trochę zalegająca. [3.5]
                          Wysycenie: Niskie. [4.5]
                          Opakowanie: Ten kontrast barw sprawia, że wygląda jeszcze lepiej niż etykieta Wielkopolskiego. Czytelne, nowoczesne, za zachodnią modłę. [4.5]
                          Uwagi: Jako że stylowa Black IPA nie jest „pale”, więc i tu nie ma się co czepiać, że Bojan nie jest ani „black”, ani „pale” Piwo to nie zachwyca ale ma potencjał, zobaczymy jak zostanie on wykorzystany i w którym kierunku pójdą zmiany.

                          Moja ocena: [3.625]
                          Last edited by YouPeter; 06-11-2013, 21:53.
                          Bo kto piwa nie pije ten jest wywrotowcem, świadomie uszczuplającym dochody państwa, bezideowcem.

                          Comment

                          • gramak
                            Senior
                            • 08-2012
                            • 267

                            #28
                            Trochę się zawiodłem. Pite po raz pierwszy, ale porównując z poprzednimi opisami chyba coś się zmieniło (warka 26.02.2014). Piwo jest bardzo ciemne, ze słabą kremową pianą, która szybko opada, chociaż utrzymuje się w szczątkowej formie do końca. W zapachu słaba żywica, trochę chmielu i cytrusów. Smak chmielowo- sosnowo -rozwodniony. W tle goryczka. Brakuje treściwości i charakteru. Wysycenie zbyt słabe, podkreślające płaskość piwa. Etykieta w stylu browaru, ale według mnie to słaby styl. Z tyłu husaria (jestem jej fanem, ale nie fanem husarii przed pałacem prezydenckim). Ogólnie lekkie rozczarowanie. Piwo, które jest Black IPA tylko z nazwy i koloru. Od Black Hope z Ale Browaru lata świetlne
                            http://www.ohbeautifulbeer.com/

                            Comment

                            • bayron34
                              Junior
                              • 01-2004
                              • 7

                              #29
                              Ocena z ARTomatu

                              Kolor: Ciemny,kawowy-jednak przepuszcza promienie światła. [4]
                              Piana: Obfita,gęsta,szybko opadająca-jednak do końca utrzymująca się na lustrze piwa. [4]
                              Zapach: Palonego słodu,karmelu [4]
                              Smak: Początkowo metaliczny,przechodzący w kawowo-goryczkowy,koniec zdominowany przez goryczkę. [4]
                              Wysycenie: Słabe nasycenie zrekompensowane intensywnością smaku. [3.5]
                              Opakowanie: Trudno mówić o szacie graficznej,raczej przypomina słup ogłoszeniowy.Kapsel Ciechana-można było się postarać. [3]
                              Uwagi: Partia 26.02.2014 - Smakowało! Myślę,że znajdzie swoich koneserów.

                              Moja ocena: [3.925]

                              Comment

                              • gramak
                                Senior
                                • 08-2012
                                • 267

                                #30
                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika bayron34 Wyświetlenie odpowiedzi
                                Opakowanie: Trudno mówić o szacie graficznej,raczej przypomina słup ogłoszeniowy.
                                O właśnie. Nie wiedziałem z czym mi się to kojarzy
                                http://www.ohbeautifulbeer.com/

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎