Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Bojanowo, Bojan Black IPA

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • DariuszSawicki
    Senior
    • 08-2012
    • 2868

    #61
    Oj, dziś wypiłem tych piwek cztery i jestem zadowolony, tym bardziej, że jeszcze innych piwek wypiłem więcej.
    No dobrze, Bojan Black IPA jest smacznym piwem. To jednak jest stout i to taki wypasiony.
    Już w zapachu nie zanosi się na Cascadian Dark Ale. Kolor oczywiście poprawili.
    Ja wierzę w kolejną poprawę tego piwa.
    Pamiętacie pierwszą warkę? Wyglądało to jak rozwodniony koźlak.
    Dziś nawet goryczka jest w smaku, ale trzeba dać ją na aromat.
    Dajcie chmiel i to na zimno, bo główna wada tego piwa to brak aromatów chmielowych.

    Comment

    • von_scheisse
      Senior
      • 02-2012
      • 488

      #62
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Ciemnobrunatna, przejrzyste [4.5]
      Piana: Praktycznie w ogóle jej nie było [1.5]
      Zapach: Palony, kawowy [3]
      Smak: Palony, kawowy, lekko kwaskowy, bardzo nisko wysycony, bardzo delikatne masełko (przykryte palonością). Goryczka chmielowa niska (jest głównie palona) [3]
      Wysycenie: Bardzo słabe [2]
      Opakowanie: Etykieta taka sobie, info o zawartości alkoholu i ekstraktu - podane, skład w sumie szczegółowy. Brak innych dodatkowych informacji [3.5]
      Uwagi: Jak na Black IPA - piwo słabe, bo chmiel praktycznie niewyczuwalny, jednak jeśli miałbym je oceniać jako stout to byłoby sympatyczne. Niemniej piwo mi smakowało (abstrahując od stylu).

      Moja ocena: [2.9]
      Chmielnik Jakubowy - blog o piwie:
      http://www.chmielnik-jakubowy.pl
      https://www.facebook.com/chmielnik.jakubowy/

      Comment

      • von_scheisse
        Senior
        • 02-2012
        • 488

        #63
        Aha, wczoraj zapomniałem dodać do swojej oceny, że piwo z datą przydatności do spożycia do: 03.03.2014 r.

        Przepraszam za post pod postem.
        Chmielnik Jakubowy - blog o piwie:
        http://www.chmielnik-jakubowy.pl
        https://www.facebook.com/chmielnik.jakubowy/

        Comment

        • olie
          Senior
          • 06-2011
          • 777

          #64
          Dziś kupiłem z warki do 17.03.2014. Ktoś już pił? Może teraz kolej na wersję goryczkową

          Comment

          • Maciass
            Senior
            • 03-2009
            • 172

            #65
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika olie Wyświetlenie odpowiedzi
            Dziś kupiłem z warki do 17.03.2014. Ktoś już pił? Może teraz kolej na wersję goryczkową
            piłem i 17.03 i 30.03 , w 30.03 zdecydowanie bardziej cytrusowy aromat

            Comment

            • żąleną
              Sojowe Oddziały Bojowe
              • 01-2002
              • 13239

              #66
              Warka 17.03. Pierwsze uderzenie to esencjonalny stout, zbożowo-kawowy. Później na czoło wychodzi ejlowa goryczka, później znowu stout i tak w kółko. Gorycz chmielowa bije się z goryczą paloności (nie wiem, czy to jeszcze po polsku), oba te smaki lubię nawet w nadmiarze, więc jestem zadowolony. Dla mnie jedno z lepszych piw na rynku teraz. Nie ma to tamto.

              Comment

              • DonZ
                Senior
                • 03-2013
                • 303

                #67
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Brunatny, prawie czarny, klarowny, z rubinowymi refleksami. [3.5]
                Piana: Beżowo, brązowa, drobna, choć trochę wymuszona, niewysoka, z pierwszym łykiem znika do wianuszka. Nawet oblepia szkło [3]
                Zapach: Z butelki lekko cytrusowy, troszkę czekoladowy, palony. W szkle jedno wielkie masło z odrobiną paloności przy bełtaniu. [3.5]
                Smak: Masełko z kawą. Goryczka niska kierująca się w stronę średniej, lekko palona, kwaskowata, długa. Po kilku łykach troszkę się paloność podnosi.Generalnie wytrawne. [3]
                Wysycenie: Jest w sam raz, nie za wysokie nie za niskie. Mnie odpowiada [5]
                Opakowanie: Chyba zaczęli oszczędzać bo dostałem piwo z krawatką i kontrą, ponoć całość do sklepu przyszła bez etykiety. [1.5]
                Uwagi: Jest słabo ale wróżę że się poprawi, poza Grand Prix to chyba najbardziej nachmielone piwo z Grupy Jakubiaka

                Moja ocena: [3.225]

                Comment

                • corsano
                  Senior
                  • 05-2013
                  • 182

                  #68
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Czarny z rubinowymi refleksami, klarowne [4.5]
                  Piana: Średnio obfita, zwarta, drobnopęcherzykowa, ładnie oblepiająca ścianki [5]
                  Zapach: Ledwo wyczuwalny, palony, karmelowy, kawa [2.5]
                  Smak: Głównie palony, lekka kawa, goryczka niewielka - bardziej od słodów palonych niż chmielu, dobrze pijalne [3.5]
                  Wysycenie: Niskie, dobre [4]
                  Opakowanie: Etykiet bez szału, prosta, sporo informacji, kapsel grupy BRJ [4]
                  Uwagi: Pierwsza warka bliżej IPA, druga bliżej stouta, może za trzecim będzie Black IPA. Pite w temperaturze 12°C, warka do 26.02.2014

                  Moja ocena: [3.4]

                  Comment

                  • kiceeek
                    Junior
                    • 06-2011
                    • 7

                    #69
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: Kawa plujka. Głęboka czerń, nieprzejrzysta. [5]
                    Piana: Ciemna cielista barwa.Utrzymuje się na szkle jak popękana szyba w aucie. [3]
                    Zapach: Dymny, palona kawa, karmel. Przyjemny nie drażniący. [5]
                    Smak: Początek wodnisty, gorzki, ciemny. Długo zostający posmak w ustach. Kopcący się Dąb. Pod koniec dodatek karmelu i gorzkości. [4]
                    Wysycenie: Nienaganne. Może odrobinę większe nasycenie by się przydało. [3.5]
                    Opakowanie: Jak ulotka informacyjna rozdawana przez średniej klasy kolporterkę materiałów reklamowych. brak równowagi. [2.5]
                    Uwagi:

                    Moja ocena: [4.2]
                    Kudłaty Kicek

                    Comment

                    • Aanruvo
                      Member
                      • 11-2012
                      • 66

                      #70
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: Brązowo - czerwony, klarowny. Do czerni mu daleko, ale kolor sam w sobie ładny. [3]
                      Piana: Z początku pojawia się dość umiarkowana warstwa. Do końca cośtam zostaje, delikatnie oblepia ścianki szkła. [3.5]
                      Zapach: Coś tam czuć, zdaje się, że chmiele o profilu owocowo - cytrusowym. Zapach jest jednak zdecydowanie za mało wyrazisty.
                      Po dłuższym zastanowieniu stwierdzam, że czuję truskawki, co jest bardzo ciekawe i przyjemne [4]
                      Smak: Jest goryczka, dosyć konkretna, zdaje się, że zalegająca. Truskawki z zapachu są też delikatnie wyczuwalne w smaku. Jednak odbiór piwa psuje metaliczność. [3]
                      Wysycenie: Ciutek za małe. [4]
                      Opakowanie: Przód całkiem ładny, tył zupełnie wyjęty z kontekstu (co niby do tego piwa ma husaria?). Komplet informacji komercyjnych, jak na IPĘ to przydałaby się jeszcze informacja o użytych chmielach. [3.5]
                      Uwagi: Warka z datą ważności do 03.02.2014.

                      Moja ocena: [3.475]

                      Comment

                      • leona
                        PremiumUżytkownik
                        • 07-2009
                        • 5853

                        #71
                        Przedziwne jest to piwo. Było bitterem, ipa, stoutem no i cda. Pije się je świetnie, nawet na trzy podniesienia szklanki ale chcąc ocenić według jakiegokolwiek stylu skodyfikowanego przez kogokolwiek to byłby pewnie klops.
                        Wydaje mi się, że staniało więc z zaciekawieniem, za kilka miesięcy sięgnę po raz kolejny.

                        Comment

                        • dlugas
                          Senior
                          • 04-2006
                          • 4014

                          #72
                          Kolor: Czarny, rubinowe prześwity
                          Piana: maleńka, nie za urodziwa, szybko znikła do delikatnego kożuszka
                          Zapach: cytrusy czyli grejpfrut i pomelo, delikatna paloność

                          Smak: Niby wodniste i wytrawne jak stout, ale po przełknięciu pojawia się goryczka cytrusowa i lekko palona. Nie jest ona jakaś wielka, ale jest dobrze wyczuwalna. Paloności nie za wiele. Lekko kwaskowate, ale tylko lekko.

                          Wysycenie: znikome, piwo wchodzi przerażająco szybko.

                          Opakowanie: Marne te etykiety, krzywa krawatka. Z tyłu znowu pióra itp.
                          Plus za w miarę pełny skład, ale ogólnie opakowanie nie zachęca do wydania tych 5 zł

                          Uwagi: Warka 26.02.2014.
                          Ciekawe piwo, pijalne, przypuszczam, że i sesyjne. Niby puste a jednak treściwe. niby BLACK IPA a Blacku tu po za kolorem niewiele. Niby stout a niby IPA.

                          Kupić i wypić na spróbowanie trzeba.
                          Raczej do powtórzenia, bo widzę, że co wypust to inne azymuty :]
                          Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
                          Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
                          FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

                          Comment

                          • zohan666
                            Senior
                            • 11-2012
                            • 259

                            #73
                            Warka do 3.05 dobra, ale z małą "obawą".
                            Zacznę od tego, że kapsel dociśnięty fest, więc tutaj wyraźnie widać reakcję na opinie forumowiczów - gaz oczywiście jest - a może i nawet trochę go za dużo.
                            Aromat chmielowy - cytrusowy, w smaku głównie ciemne słody, goryczka dobra, cytrusowa. Byłoby bardzo dobrze, gdyby nie jedna niepokojąca rzecz. Otóż piwo miało mocno podwyższoną kwaskowość. Dla mnie akceptowalna, ale niejeden pewnie by powiedział, że kwach. Nie wiem czy to od ciemnych słodów, czy początek infekcji (oby nie)
                            Last edited by zohan666; 11-02-2014, 10:51.

                            Comment

                            • Puszek_72
                              Senior
                              • 02-2012
                              • 269

                              #74
                              Ocena z ARTomatu

                              Kolor: Czarny z czerwonymi/rubinowymi prześwitami [4]
                              Piana: Nie imponująca, nietrwała ale resztka trzy ma sie do konca [3.5]
                              Zapach: Słaby trochę cytrusów od chmielu, trochę zioła i lekki karmel [3.5]
                              Smak: Smaczne na początek czekolada, później goryczka, lekki kwasek, wytrawne [4]
                              Wysycenie: Niewysokie, tutaj pasuję [4]
                              Opakowanie: OK [4]
                              Uwagi: Smakowało, będę wracał do niego, jest dobrze a może być lepiej

                              Moja ocena: [3.775]

                              Comment

                              • Czapayew
                                Senior
                                • 10-2002
                                • 1966

                                #75
                                Ocena z ARTomatu

                                Kolor: Pjur blek , klarowny [4.5]
                                Piana: Gęsta, niezbyt obfita, ale w miarę trwała. [4]
                                Zapach: Dziwny - chmiel "wyziera" zza jakiś słodko-szmacianych nut. [3.5]
                                Smak: Niby goryczka, niby chmielenie, ale wszystko pozbawione głębi. [3.5]
                                Wysycenie: Dobre, nie przegazowane. [4]
                                Opakowanie: Ciekawa etykieta, duuuuuży plus za kapsel firmowy. [4.5]
                                Uwagi: Kupione za 5,89 zł we Freshu na Młyńskiej w Katowicach. Jak dla mnie - zbyt płaskie w smaku.

                                Moja ocena: [3.675]
                                "W winie jest mądrość, w piwie siła, a w wodzie są tylko bakterie"

                                www.zamkoszlaki.com
                                www.piwnekapsle.net

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎