Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Ciechanów, Grand Prix AIPA

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Goglez
    Junior
    • 07-2013
    • 12

    #76
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Żółto-pomarańczowe piwo, dla mnie trochę za mętne i zbyt jasne [4]
    Piana: Obfita, długo się utrzymująca, do końca została delikatna warstwa [4.5]
    Zapach: Intensywny cytrusowy/chmielowy zapach wyczuwalny bez przybliżania piwa do nosa, bardzo ładny [5]
    Smak: Dobre i bardzo pijalne, przyjemna goryczka świetnie współgrająca ze słodyczą [4.5]
    Wysycenie: Raczej niskie, odpowiednie dla takiego piwa [5]
    Opakowanie: Krzywo ponaklejane (od razu to widać, na pierwszy rzut oka); poza tym wszystko ok. [4.5]
    Uwagi: Jedno z najlepszych jakie piłem do tej pory, bardzo bym sie cieszył gdyby było w stałej ofercie.

    Moja ocena: [4.675]

    Comment

    • Aanruvo
      Member
      • 11-2012
      • 66

      #77
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Ciemny brąz, patrząc pod światło ma kolor "eurolagerowy", mętne. [4.5]
      Piana: Ładna, biała czapa, na początku utrzymuje się długo. Do końca pozostaje cienka warstwa; oblepia ścianki szkła. [5]
      Zapach: Jeszcze przed powąchaniem piwa, gdy stało ode mnie jakieś pół metra, poczułem już bombę aromatyczną. Bajka! W pierwszym planie czuję cytrusy i mango. Dalej lekka żywiczność, ziołowość. [5]
      Smak: Przede wszystkim gorycz, na dosyć wysokim jak dla mnie poziomie. Poczułem też w smaku te cytrusy i mango, które wyczułem w zapachu, co mnie ogólnie bardzo zaskoczyło (na plus). Pod koniec dosyć mocno przebija się alkohol, mam też wrażenie, że słodycz tego piwa jest ciutek za duża. Ogólnie przyjemnie się pije. [4]
      Wysycenie: W sam raz. [4.5]
      Opakowanie: Komplet informacji, estetyczne wykonanie. Podoba mi się, chociaż czegoś mi tu brakuje. [4.5]
      Uwagi:

      Moja ocena: [4.525]

      Comment

      • gramak
        Senior
        • 08-2012
        • 267

        #78
        Co chwila pojawiają się wpisy o wprowadzeniu GP do stałej oferty Ciechana. Przyłączam się, pod warunkiem utrzymania poziomu (z czym w Ciechanie różnie bywa). Gdyby jednak miałoby to się udać, to wdzięczność kolejnych pokoleń zapewniona
        http://www.ohbeautifulbeer.com/

        Comment

        • Javox
          PremiumUżytkownik
          • 11-2009
          • 6134

          #79
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika gramak Wyświetlenie odpowiedzi
          ...GP do stałej oferty Ciechana. .... Gdyby miałoby to się udać, to wdzięczność kolejnych pokoleń zapewniona
          Ha! tylko kciuki trzymać !!!

          Comment

          • zohan666
            Senior
            • 11-2012
            • 259

            #80
            Odnośnie diacetylu. Od premiery piłem to piwo kilkukrotnie, w różnych temperaturach i nie ma mowy o obecności w.w. Domyślam się, że niektórzy mylą wysoką słodycz (którą świetnie kontruje goryczka) i specyficzną treściwość z diacetylem.

            Comment

            • Gringo
              Senior
              • 07-2007
              • 2151

              #81
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Żółty, ciemny, bardzo delikatnie zamglony. [4]
              Piana: Biała, lekko przybrudzona, różnoziarnista, utrzymuje się długo, pozostawia plamy na szkle. [4]
              Zapach: Wyłącznie chmielowy, tropikalne owoce, ciut żywicy. Bardzo przyjemny, toczący ślinę. [5]
              Smak: Na początku uderzenie solidnej goryczki pestek grejpfruta, po środku przewija się delikatnie słodowa baza aby zakończyć wytrawnym finiszem goryczki zalegającej długo w ustach. [4]
              Wysycenie: Na początku bardzo wysokie, jak szampan, następnie cały czas na wysokim poziomie, Ciut za wysokie. [4]
              Opakowanie: Eleganckie, ale białe etykiety niezbyt mi się podobają. Pełne informacje i skład. [3]
              Uwagi: Obok Ciechana pszenicznego, najlepsze piwo BC i w ogóle BJ. Brakuje mu może tylko większej złożoności jak np w Ataku Chmielu czy AIPie Kormorana.

              Moja ocena: [4.3]
              Last edited by Gringo; 13-12-2013, 21:30.

              Comment

              • bayron34
                Junior
                • 01-2004
                • 7

                #82
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Złoty - mętne [4]
                Piana: Od początku do końca konsumpcji jest obecna,dekoruje szkło. [4]
                Zapach: Owocowo-jałowcowy [4.5]
                Smak: Bardzo wyraźna goryczka tańcząca z żywicznymi nutami uspokajana owocowo -słodową pełnią. [5]
                Wysycenie: Idealnie skompensowane. [4]
                Opakowanie: Czytelne bez ekstrawagancji,wyeksponowana nazwa mówi wszystko. [4]
                Uwagi: Moje gratulacje dla autorów Grand Prix AIPA - pełen sukces!

                Moja ocena: [4.575]

                Comment

                • e-prezes
                  Senior
                  • 05-2002
                  • 19167

                  #83
                  Lekko opalizujące, czyli nie jest jałowe jak inne IPA
                  Bukiet chmieli z żywiczno-cytrusowymi nutami jest bardzo wyraźny. W smaku również czuć przyjemną, nie nachalna goryczkę. Podbudowa słodowa zaznaczona. Pełne i smaczne. Nasycenie nie za duże. Piana tez nie duża. Smaczne i godne polecania. Jak tylko mi się uda to porównam z innymi polskimi przedstawicielami gatunku, bo przed plebiscytem chyba już więcej się nie pojawi.

                  Comment

                  • nie_wiesz
                    Member
                    • 01-2013
                    • 45

                    #84
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: Ciemnopomarańczowy, lekko mętny. [4]
                    Piana: Średnia, drobna, gęsta. Średnio trwała [4]
                    Zapach: Intensywny, przyjemny. Feeria owocowych aromatów. Bardzo cytrusowy-chmielowy. [4.5]
                    Smak: Wyraźna, mocna i przyjemna grejpfrutowa goryczka. Owocowość od chmieli. Pełność dobrze kontruje goryczkę. Wysoko pijalne. [5]
                    Wysycenie: Średnie, ok. [5]
                    Opakowanie: Etykieta wygląda dość biednie. Brak kontrastu szczególnie na dole przedniej etykiety, gdzie widnieją ledwo widoczne, blade napisy. [2.5]
                    Uwagi: Kupione na jarmarku na Nowym Targu we Wrocławiu.

                    Moja ocena: [4.55]

                    Comment

                    • Ravf
                      Senior
                      • 06-2013
                      • 264

                      #85
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: Pomarańczowy, mętny. [4.5]
                      Piana: Średnio obfita, gęsta, kremowa. Opada do krążka i tak już pozostaje. Zdobi szkło. [4]
                      Zapach: Intensywny. Początkowo mocno żywiczny, później górę biorą cytrusy i słodkie owoce. [5]
                      Smak: W pierwszym momencie posmaki słodowo-owocowe, po chwili genialna grejpfrutowa goryczka. Świetny balans, aksamitne odczucie w ustach i olbrzymia pijalność. [5]
                      Wysycenie: Niskie. Idealnie pasuje. [5]
                      Opakowanie: Szału nie ma, ale tragedii tez nie. Nie rzuca się w oczy na półce ale czy o to chodzi? To piwo i tak jest adresowane do konkretnej grupy odbiorców. Na pochwałę pełen skład. [3.5]
                      Uwagi: Mogę zdecydowanie przyznać, że to (najprawdopodobniej) najlepsza AIPA w Polsce. Mimo wszystko o klasę lepsza od Kormorana. Wielką stratą byłoby gdyby miała się już więcej nie pojawić. Myślę, że to najlepsze piwo jakie do tej pory piłem.

                      Moja ocena: [4.8]

                      Comment

                      • kosher
                        Senior
                        • 04-2005
                        • 2294

                        #86
                        Wieść niesie, że następna warka GP będzie warzona w Ciechanie dopiero w lutym.

                        Comment

                        • Maciass
                          Senior
                          • 03-2009
                          • 172

                          #87
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kosher Wyświetlenie odpowiedzi
                          Wieść niesie, że następna warka GP będzie warzona w Ciechanie dopiero w lutym.
                          W lutym to już ma być półkach

                          Comment

                          • adoravivos
                            Junior
                            • 12-2013
                            • 2

                            #88
                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: Pomarańczowy, klarowny - jeśli uniknęło się wlania osadu drożdżowego. [4.5]
                            Piana: Obfita, pięknie oblepiająca szkło, drobnopęcherzykowa, długo się utrzymująca. [5]
                            Zapach: Intensywny. Wspaniałe cytrusowe nuty, typowe dla amerykańskim chmieli. [4.5]
                            Smak: Nie rozdrabniając się - kawał porządnego IPA. Średnia, wpadająca w wysoką goryczka, cytrusy, bardzo rześkie. Niesamowicie wręcz pijalne. [4.5]
                            Wysycenie: Minimalnie zbyt wysokie. [3.5]
                            Opakowanie: Skąpe, wyjątkowo skąpe. Dziwi brak logo Ciechana. [2.5]
                            Uwagi: Uwaga na osad!

                            Moja ocena: [4.4]

                            Comment

                            • rivendel
                              Senior
                              • 06-2010
                              • 262

                              #89
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika vami Wyświetlenie odpowiedzi
                              Serio nikt nie wyczuł solidnej porcji diacetylu? Przy zapachu z butelki czy nawet z kufla pierwszy niuch - chmiel, sosna, itd. Natomiast dajcie mu się trochę ogrzać, zamieszajcie, weźcie solidny wziew. Chmielowo-żywiczne akcenty pięknie ją przykrywają, ale jednak trochę maślanki tu jest. Poza tym bardzo smaczne, uwielbiam te żywiczne akcenty. Piana mała, ale nieźle się trzyma i oblepia kufel. Barwa bursztynowa. Dobrze zbalansowane, z przyjemną goryczką. Bez ekstremy (choć ja lubię ekstremę). Myślę że jest to piwo, które można polecić początkującym fanom stylu AIPA jako wdrożenie, a i ci, którzy na nim zjedli zęby docenią GP. Osobiście wolę AIPĘ od Kormorana, ale wciąż jest to bardzo dobra produkcja. Brawo.
                              Ja smaruję pieczywo solidną porcją masła! Dobrze, że ktoś wyczuł masło w tym piwie będę mógł sobie je kupić i posmarować nim chleb. Oczywiście po odpowiednim podgrzaniu.
                              Jest wiele sposobów zabijania czasu, ale nikt nie potrafi go wskrzesić

                              Comment

                              • leona
                                PremiumUżytkownik
                                • 07-2009
                                • 5853

                                #90
                                Butelka w końcu "poprawiona" beczką.
                                Może się i nie znam ale d.... wyczuwalny również, chmielowe klimaty nieco bardziej stłumione a słodowość pełniejsza i słodsza. Również dobre

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎