Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Bojanowo, Toporek

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika marekj Wyświetlenie odpowiedzi
    Jaki fakt oczywisty? wczoraj sprawdzałem i nie było żadnego DMS-u.
    A jaka warka?
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820

    Comment

    • marekj
      Senior
      • 03-2010
      • 508

      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika YouPeter Wyświetlenie odpowiedzi
      Każdy ma inna tolerancję na DMS. Ja na przykład wyczuwam go tylko kiedy występuje w kolosalnych ilościach. I tak w recenzjach, pewnie z 400 piw, wyczułem go może z 2 razy, choć wielokrotnie inni pisali, że jest on obecny.
      Mniej więcej z jednego wybicia pojawia się około 30 000 butelek jeżeli byłoby tak jak opisuje to Dyczkin i Raczyński to wiemy co by było prawda ?

      Comment

      • marekj
        Senior
        • 03-2010
        • 508

        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dyczkin Wyświetlenie odpowiedzi
        A jaka warka?
        z 03.05.2014 specjalnie wyszukana

        Comment

        • Rafus87
          Junior
          • 06-2010
          • 29

          Piłem warkę z Żabki 03.05 jak i Tesco 25.05 i wszystko było ok, aczkolwiek ta żabkowa chyba troszkę lepsza

          Comment

          • dyczkin
            Serce w kolorze blaugrana
            • 05-2011
            • 3657

            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika marekj Wyświetlenie odpowiedzi
            z 03.05.2014 specjalnie wyszukana
            No to jestem chyba wrażliwcem .
            Last edited by dyczkin; 15-03-2014, 21:40.
            Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

            Moje warzenie // Piwny Wojownik

            Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

            Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820

            Comment

            • marekj
              Senior
              • 03-2010
              • 508

              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dyczkin Wyświetlenie odpowiedzi
              No to jestem chyba wrażliwcem .
              nie ulega żadnej wątpliwości, że to fakt oczywisty :

              Comment

              • gebruiker
                Senior
                • 01-2014
                • 187

                Widzę , że kilka osób pisze, że warka 25.05.14 jest godna uwagi, jutro w takim razie przejdę się po żabkach i poszukam. Toporek ma podobny problem jak Ciechan Lagerowe - oba są świetnym piwami, ale trzeba trafić na konkretną warkę, tą dobrą, a z tym bywają duże problemy czasami.

                Comment

                • Hapek
                  Senior
                  • 03-2013
                  • 100

                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Hapek Wyświetlenie odpowiedzi
                  Jakiś czas temu i wczoraj również skusiłem się na "żabkowego" Toporka. Ten pierwszy rzeczywiście był jakiś dziwny i wypity z trudem, ale ten wczorajszy to jakby lager nie z tej ziemi. Zarówno w zapachu jak i w smaku wyczuwalne cytrusy, a do tego solidna chmielowa goryczka która daje poczucie pełności. Głowy nie dam, ale coś mi świta, że wczorajsza warka była z datą przydatności do czerwca(?!), a tutaj widzę, że te z Żabki do maja. Będę musiał to sprawdzić.
                  No i się chyba nie myliłem z tym czerwcem, bo dzisiaj ponownie kupiłem Toparka w Żabce z datą przydatności do 03.06.2014

                  Comment

                  • apaczu
                    Senior
                    • 10-2013
                    • 168

                    Warka do 18.05 bardzo pijalna. Piana niewielka, taka na pół palca... Kolor herbaciany, delikatnie mętny. W zapachu niestety nie wyczułem cytrusów, za to z początku dominowała słodowość. Po pewnym czasie i słodowość stała się niewyraźna (może to przez katar, ale pity chwilę później Atak Chmielu dosłownie atakował zapachami). W smaku jednak cascade robi robotę. Fenomenalnie się piło, bo dzięki delikatnym cytrusom, piwo sprawia wrażenie orzeźwiającego. Goryczka wyczuwalna i gładka zarazem. Jak na razie, to jedno z lepszych piw codziennych. To czternastka a wchodzi jak dziesiątka. Piło się naprawdę lekko, przyjemnie i szybko...

                    Comment

                    • parztwarz
                      Member
                      • 06-2013
                      • 37

                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: lekko zmętnione, opalizujące złoto [3.5]
                      Piana: średniopęcherzykowa, biała, ładnie oblepia szkło [3.5]
                      Zapach: słodowy, karmel lekki [3.5]
                      Smak: duża słodowość, lekka goryczka, lekka słodycz karmelowa, pijalne [4]
                      Wysycenie: dobre wysycenie [4]
                      Opakowanie: szkoda że dwukolorowo ale ogólnie nieźle [4]
                      Uwagi:

                      Moja ocena: [3.75]

                      Comment

                      • Raczynski
                        Junior
                        • 01-2014
                        • 2

                        Cóż, to nie chodzi o wrażliwość na DMS. Piłem go pare miesięcy temu i naprawdę był świetny. Te które kupiłem w żabce, a były cztery, wszystkie w kanał. Nie dało się tego wypić. Data do 3.06.2014.

                        Podobna sytuacja była z browarem Wojkówka. Próbowałem AIPA i tej ciemnej wersji, było okej.Skusiłem się na pilsa i kwas jak woda z pod ogórków. W Krakowie facet w sklepie przy rynku mówił, że jedno na pięć to kwas, nie wie czym to spowodowane.

                        Widocznie mam pecha.

                        Comment

                        • rivendel
                          Senior
                          • 06-2010
                          • 262

                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Hapek Wyświetlenie odpowiedzi
                          Jakiś czas temu i wczoraj również skusiłem się na "żabkowego" Toporka. Ten pierwszy rzeczywiście był jakiś dziwny i wypity z trudem, ale ten wczorajszy to jakby lager nie z tej ziemi. Zarówno w zapachu jak i w smaku wyczuwalne cytrusy, a do tego solidna chmielowa goryczka która daje poczucie pełności. Głowy nie dam, ale coś mi świta, że wczorajsza warka była z datą przydatności do czerwca(?!), a tutaj widzę, że te z Żabki do maja. Będę musiał to sprawdzić.
                          Piłem dwie warki z maja do 7 i 25 ta do 25 to tak jak napisałeś lager nie z tej ziemi owocowość, chmiel, pełnia smaku, super piana. czego chcieć więcej. Ten 7 maja trochę słabszy.
                          Jest wiele sposobów zabijania czasu, ale nikt nie potrafi go wskrzesić

                          Comment

                          • gebruiker
                            Senior
                            • 01-2014
                            • 187

                            6.05 też kiepski, bardzo słaby aromat, cascade'a nie czuc zupełnie, na szczęście przynajmniej jest gaz, wysycenie w miare ok. Generalnie jak nie ma nic innego pod ręką da się wypić. Poluję od kilku dni na tą wychwalaną warkę 25.05, niestety na razie żadna żabka w mojej okolicy jej nie ma, a zjeździłem ich sporo.

                            Comment

                            • dlugas
                              Senior
                              • 04-2006
                              • 4014

                              Poluję od kilku dni na tą wychwalaną warkę 25.05, niestety na razie żadna żabka w mojej okolicy jej nie ma, a zjeździłem ich sporo.
                              w tej warce smak jest, gazu za to nie szukaj, choć jest go odrobinę więcej niż w tych pierwszych, które były totalnie płaskie.
                              Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
                              Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
                              FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

                              Comment

                              • keto
                                Senior
                                • 07-2009
                                • 388

                                Piwo z datą 03.06.2014 zakupione w Tesco za 3,99. Niestety zapach tego piwa odrzuca, DMS straszny, zniechęca do wypicia, dla mnie nie do przyjęcia. Smak i nagazowanie ok, nawet piana dosyć długo się utrzymuje.
                                Pozdrawiam
                                Artur

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎