Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Bojanowo, Toporek

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Janko72 Wyświetlenie odpowiedzi
    Jestem mocno zdziwiony tymi komentarzami, kupione w Fresh Markecie bardzo szybko weszło w moje TOPy , nie ma metalu, jest za to słodowość i na końcu wstydliwie cytrusy (nie obraziłbym się gdyby było tego więcej) uważam, że to bardzo dobry lager
    A ja się dziwię, że może komuś smakować ta warka do 03.05.2014
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820

    Comment

    • Pendragon
      Senior
      • 03-2006
      • 13950

      No ona słabsza jest, ta warka, ale przecież nie można powiedzieć, że zła jest. Ino tego cascade'a ze świecą szukać.
      Last edited by Pendragon; 01-03-2014, 21:38.

      moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


      Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

      Comment

      • dyczkin
        Serce w kolorze blaugrana
        • 05-2011
        • 3657

        No, zostałem sprowokowany . Właśnie wrzuciłem, butelkę przeznaczoną na zlot, na szybkie chłodzenie.
        Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

        Moje warzenie // Piwny Wojownik

        Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

        Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820

        Comment

        • Pendragon
          Senior
          • 03-2006
          • 13950

          Na zlot? Chciałeś nią chrzcić pierwszaków?

          moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


          Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

          Comment

          • dyczkin
            Serce w kolorze blaugrana
            • 05-2011
            • 3657

            Tak właśnie.

            No i otworzyłem. Piana wysoka ale bardzo szybko opadła, wysycenie strasznie małe. DMS jest, a jakże Wziąłem 3 łyki i do zlewu. Nawet do DP nie wpisuję.
            Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

            Moje warzenie // Piwny Wojownik

            Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

            Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820

            Comment

            • Pendragon
              Senior
              • 03-2006
              • 13950

              Wiesz no, ja jestem w stanie w takie cuda nawet uwierzyć. Kilka dni temu piłem Ambera Naturalnego i waliło włoszczyzną. A dzisiaj proszę - czysty profil. Ta sama partia. A przecież akurat DMS nie powinien zależeć od warunków przechowywania w sklepie?

              moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


              Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

              Comment

              • gebruiker
                Senior
                • 01-2014
                • 187

                Warka 4.05 - w miarę ok, mozna wypić, jest solidne zmętnienie i całkiem wyraźny cascade w aromacie i lekko w smaku.
                Warka 3.05 - słaba, nawet bardzo , jakieś dziwne, trochę stęchłe nuty w aromacie, nie wiem jak je dokładniej określić, w każdym razie nieprzyjemne. Na siłę można wypić, ale po co?
                Ciekawi mnie wypuszczanie dwóch różnych warek , które dzieli jeden dzień? Chyba pierwszy raz się z tymm spotkałem.
                Na pocieszenie ostatnie warki żabkowej black ipa trzymaja formę, jest goryczka, w smaku gorzka czekolada, ogólnie przyjemne piwo, jak na ogólnodostępne.

                Comment

                • juan_martin_del_lotro
                  Junior
                  • 02-2012
                  • 15

                  18.04, osiedlowy sklep, z półki.

                  Dobre. Konkretnie słodowe (nie jak Raciborskie), z przyjemną, lekko jankeską goryczką pojawiającą się dość późno jak przyspieszenie w aucie z turbo dziurą. W zapachu nieśmiały cytrus. W tej cenie i w tej formie mógłbym je dołączyć do dość wąskiego grona piw na co dzień.

                  Ponieważ temat BRJ + husaria + prawdziwie polscy patrioci pojawia się w połowie moich postów tutaj, tym razem ani słowa.

                  Comment

                  • von_scheisse
                    Senior
                    • 02-2012
                    • 488

                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: Złota, opalizujące. [4.5]
                    Piana: Średnia, dość ładna i całkiem trwała. [4]
                    Zapach: Słodowo-cytrusowy, wyraźny. [4]
                    Smak: Słodowy, lekko cytrusowy, z wyraźną goryczką. Całkiem treściwe. [4]
                    Wysycenie: Średnie, dużo wyższe i lepsze niż wtedy, gdy ostatnio piłem. [4.5]
                    Opakowanie: Butelka średnio ładna, plus za praktycznie pełny skład, za podanie ekstraktu i zawartości alkoholu. [4]
                    Uwagi: Warka do: 21.04.2014 r.

                    Moja ocena: [4.05]
                    Chmielnik Jakubowy - blog o piwie:
                    http://www.chmielnik-jakubowy.pl
                    https://www.facebook.com/chmielnik.jakubowy/

                    Comment

                    • WojciechT
                      Senior
                      • 09-2012
                      • 2546

                      Chciałem sobie dać z tym piwem spokój, gdyż trzy razy trafiłem na kiepskie egzemplarze, jednak wczoraj coś mnie "tknęło" i kupiłem dwie sztuki w Żabce. I to był strzał w dziesiątkę! A przynajmniej w ósemkę. Smaczny, goryczkowy lager z wyraźnie wyczuwalnym aromatem cytrusów, aż chciało się brać kolejne łyki. Oczywiście zapomniałem sprawdzić, co to za warka

                      Comment

                      • Pendragon
                        Senior
                        • 03-2006
                        • 13950

                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika WojciechT Wyświetlenie odpowiedzi
                        Oczywiście zapomniałem sprawdzić, co to za warka
                        Jak z Żabki, to chyba 3.05.2014.

                        moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                        Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                        Comment

                        • dyczkin
                          Serce w kolorze blaugrana
                          • 05-2011
                          • 3657

                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika WojciechT Wyświetlenie odpowiedzi
                          Smaczny, goryczkowy lager z wyraźnie wyczuwalnym aromatem cytrusów, aż chciało się brać kolejne łyki. Oczywiście zapomniałem sprawdzić, co to za warka
                          To nie może być 03.05.2014.
                          Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

                          Moje warzenie // Piwny Wojownik

                          Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

                          Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820

                          Comment

                          • krm88
                            Junior
                            • 07-2010
                            • 25

                            Ostatnio piłem Toporka z warki właśnie "żabkowej" 3.05 i nie było złe. Taki ot mocniejszy lager z lekką nutą cytrusów. Wysycenie w normie zapach i reszta też więc naprawdę zdziwiły mnie wasze komentarze... Chyba powtórzę żeby sprawdzić dla pewności jeszcze raz bo aż trudno uwierzyć, że tak mocno mogą się różnić. Pozdrawiam

                            Comment

                            • Pendragon
                              Senior
                              • 03-2006
                              • 13950

                              Ja tam się nawet nie dziwię tak różnym odczuciom co do jeden i tej samej warki. Przecież i mi trafiła się 1 butelka miodowego i z osadem Wybornego, a inne były prawidłowe.

                              moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                              Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                              Comment

                              • Prusak
                                Senior
                                • 07-2005
                                • 4312

                                No dobra, nie jestem ja taki, że się trzymam dogmatów, zresztą przy niespodziankach, jakie zapewniają nam polscy piwowarzy, wszystko jest możliwe. Drugie podejście, warka do 04.05, rzeczywiście, Cascade jest, ale dalej landrynkowy bardziej niż cytrusowy posmak, daje się spokojnie wypić, przy czym tym razem spożywam w temperaturze nieco niższej niż poprzednio, po stopniowym ogrzaniu jest już nieco gorzej. Bardzo mieszane uczucia.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎