Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Bojanowo, Toporek

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • KDWG
    Senior
    • 03-2014
    • 143

    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Dość ciemny, mocnej herbaty. Ewentualnie powiedzmy - bursztynowy. [4]
    Piana: Średnio obfita, drobnopęcherzykowa, dość trwała. [3.5]
    Zapach: Na pierwszy plan wybujają się nutki cytrusowe (cascade). Poza tym może lekka sosna, odrobina żywicy i standardowe już aromaty słodowe. Całość raczej delikatna, a zarazem pobudzająca (chyba przez ową cytrynkę). [4]
    Smak: Na pierwszym planie lagerowa klasyka (słód+chmiel), która jednak jest podszyta wspomnianą już przy zapachu, cytrusową nutą. Daje to orzeźwiający efekt i stanowi na pewno ciekawe urozmaicenie, a co więcej pozytywnie wpływa na pijalność. IPA to oczywiście nie jest, ale lekka, lagerowa namiastka? Może, może. [4]
    Wysycenie: Odpowiednie. [4]
    Opakowanie: Front szału nie robi, kontra dość ciekawa. Całość w mocnych, przeciwpożarowych barwach. Plus za ładny kapsel. [3.5]
    Uwagi: Chętnie do niego wrócę.

    Moja ocena: [3.925]
    So let it be written | So let it be done | To kill the first born pharaoh son | I'm creeping death! | Come crawling faster | Obey your master | Your life burns faster | Obey your master | Master!

    Comment

    • KobiNalewka
      Senior
      • 05-2012
      • 286

      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika KDWG Wyświetlenie odpowiedzi
      Kolor: Dość ciemny, mocnej herbaty. Ewentualnie powiedzmy - bursztynowy. [4]
      Piana: Średnio obfita, drobnopęcherzykowa, dość trwała. [3.5]
      Zapach: Na pierwszy plan wybujają się nutki cytrusowe (cascade). Poza tym może lekka sosna, odrobina żywicy i standardowe już aromaty słodowe. Całość raczej delikatna, a zarazem pobudzająca (chyba przez ową cytrynkę). [4]
      Smak: Na pierwszym planie lagerowa klasyka (słód+chmiel), która jednak jest podszyta wspomnianą już przy zapachu, cytrusową nutą. Daje to orzeźwiający efekt i stanowi na pewno ciekawe urozmaicenie, a co więcej pozytywnie wpływa na pijalność. IPA to oczywiście nie jest, ale lekka, lagerowa namiastka? Może, może. [4]
      Wysycenie: Odpowiednie. [4]
      Opakowanie: Front szału nie robi, kontra dość ciekawa. Całość w mocnych, przeciwpożarowych barwach. Plus za ładny kapsel. [3.5]
      Uwagi: Chętnie do niego wrócę.

      Moja ocena: [3.925]
      Warka 25.05.14?

      Comment

      • rafano
        Member
        • 08-2013
        • 35

        Warka 7.05.2014 z żabki - niestety zero gazu.

        Comment

        • Pendragon
          Senior
          • 03-2006
          • 13950

          Na szczęście do mnie przywieźli warkę 3.05 z gazem.

          moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


          Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

          Comment

          • KDWG
            Senior
            • 03-2014
            • 143

            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika KobiNalewka Wyświetlenie odpowiedzi
            Warka 25.05.14?
            Zabij mnie, a i tak nie będę w stanie sobie teraz tego przypomnieć .

            Kupione we Freshu, a nie w Żabce, ale wątpię by to cokolwiek pomogło ustalić.
            So let it be written | So let it be done | To kill the first born pharaoh son | I'm creeping death! | Come crawling faster | Obey your master | Your life burns faster | Obey your master | Master!

            Comment

            • Khan
              Senior
              • 09-2009
              • 297

              Pierwszy łyk, od razu skojarzenie z AIPA... kolejne łyki utrwaliły przekonanie.. ewidentnie chmiele zaa oceanu ... piwo mi smakowało... nawet wysłałem smsa do kumpla, że popijam fajny browar i to zakupiony w sklepie... ale.. zawsze musi być ale mam pokal 375ml... dolałem do pokala pozostałość butelki (nie chodzi mi o żadne osady..) smak się zmienił wyczułem nie fajne posmaki... pierwsze wrażenie ciekawe.. potem jak trochę się ogrzało już nie zachwyciło... Teraz do pokala wlałem black IPA tego samego browaru... czekałem na uderzenie goryczki... a tu zdziwienie goryczka podobna jak w opisywanymi ocenianym toporku...


              Jutro napije się mojego AIPA;p

              Comment

              • Raczynski
                Junior
                • 01-2014
                • 2

                Jesli chodzi o lagery, to degustowany kilka miesiecy temu byl swietny. Mocno nachmielony po amerykansku. Kupilem dwa dzis w zabce. DMS jest taki, ze sie cofa. Cos paskudnego, nie szukam spisku, ale to troche przesada.

                Comment

                • Hapek
                  Senior
                  • 03-2013
                  • 100

                  Jakiś czas temu i wczoraj również skusiłem się na "żabkowego" Toporka. Ten pierwszy rzeczywiście był jakiś dziwny i wypity z trudem, ale ten wczorajszy to jakby lager nie z tej ziemi. Zarówno w zapachu jak i w smaku wyczuwalne cytrusy, a do tego solidna chmielowa goryczka która daje poczucie pełności. Głowy nie dam, ale coś mi świta, że wczorajsza warka była z datą przydatności do czerwca(?!), a tutaj widzę, że te z Żabki do maja. Będę musiał to sprawdzić.

                  Comment

                  • dlugas
                    Senior
                    • 04-2006
                    • 4014

                    Warka 25.05.2014
                    Kupione w Tesco 2 za 6zł

                    Lekko opalizujące, kilka płytek osadu na dnie butelki i kilka drobniutkich na dnie szklanki.
                    Kolor jasne złoto pomarańcz?
                    Piana znika szybko do zera, Totalnie nie oblepia szkła. MINUS
                    W aromacie lekkie cytrusy i słodowość. Nie za bogato.

                    SMAK: są cytrusy typu pomelo i grapefruit, nie za mocne ale też nie nikłe. Jak na lagera jest ok. Taka w miarę delikatna porządna AIPA. Podbudowa słodowa dość wyczuwalna. Piwo jest dość pełne, ale całkiem nieźle gra to z tą cytrusową goryczką. Pijalność bardzo dobra, sesyjność podejrzewam, że też. Szkoda, że aż 6%, ale i tak szybko wchodzi.

                    Wysycenie: bardzo zbliżone do niskiego
                    Kapsel bardzo ładny firmowy BOJANA. Etykieta taka ło.

                    ogólnie dobry codzienny lager.
                    Szkoda że w tej promocji nie kupiłem więcej.

                    Piwo dobre jako alternatywa dla Lagerowego. Można je pić na przemian.
                    Do powtórzenia.


                    PS brak żelaza, brak DMSu itp. Albo ich nie ma albo tego inie wyczuwam
                    Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
                    Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
                    FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

                    Comment

                    • grzechu2000
                      Junior
                      • 01-2014
                      • 2

                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: Barwa bursztynowa, mętne [4]
                      Piana: Średnio-trwała, oblepia szkło [4]
                      Zapach: Słodowo-chmielowy, chciałoby się aby był bardziej intensywny [3.5]
                      Smak: Również słodowo-chmielowy z przewagą słodowego [3.5]
                      Wysycenie: Średnie [3]
                      Opakowanie: Prosta ale estetyczna etykieta. [4]
                      Uwagi: Moim zdaniem bardzo chwytliwa nazwa. Wypić toporka to jest coś!

                      Moja ocena: [3.575]

                      Comment

                      • marekj
                        Senior
                        • 03-2010
                        • 508

                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Raczynski Wyświetlenie odpowiedzi
                        Jesli chodzi o lagery, to degustowany kilka miesiecy temu byl swietny. Mocno nachmielony po amerykansku. Kupilem dwa dzis w zabce. DMS jest taki, ze sie cofa. Cos paskudnego, nie szukam spisku, ale to troche przesada.
                        no proszę i można się celowo zarejestrować

                        Comment

                        • YouPeter
                          Senior
                          • 05-2004
                          • 2379

                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika marekj Wyświetlenie odpowiedzi
                          no proszę i można się celowo zarejestrować
                          Z tego co widać Raczynski zarejestrował się już w styczniu.
                          Bo kto piwa nie pije ten jest wywrotowcem, świadomie uszczuplającym dochody państwa, bezideowcem.

                          Comment

                          • dyczkin
                            Serce w kolorze blaugrana
                            • 05-2011
                            • 3657

                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika marekj Wyświetlenie odpowiedzi
                            no proszę i można się celowo zarejestrować
                            Nie znam Raczyńskiego ale zapytam się: celowo, w jakim celu?
                            Bo DMS to fakt oczywisty.
                            Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

                            Moje warzenie // Piwny Wojownik

                            Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

                            Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820

                            Comment

                            • marekj
                              Senior
                              • 03-2010
                              • 508

                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dyczkin Wyświetlenie odpowiedzi
                              Nie znam Raczyńskiego ale zapytam się: celowo, w jakim celu?
                              Bo DMS to fakt oczywisty.
                              Jaki fakt oczywisty? wczoraj sprawdzałem i nie było żadnego DMS-u.

                              Comment

                              • YouPeter
                                Senior
                                • 05-2004
                                • 2379

                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika marekj Wyświetlenie odpowiedzi
                                Jaki fakt oczywisty? wczoraj sprawdzałem i nie było żadnego DMS-u.
                                Każdy ma inna tolerancję na DMS. Ja na przykład wyczuwam go tylko kiedy występuje w kolosalnych ilościach. I tak w recenzjach, pewnie z 400 piw, wyczułem go może z 2 razy, choć wielokrotnie inni pisali, że jest on obecny.
                                Bo kto piwa nie pije ten jest wywrotowcem, świadomie uszczuplającym dochody państwa, bezideowcem.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎