Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Kowal, [Ninkasi] : N*13.C Oatmeal Stout

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Kowal, [Ninkasi] : N*13.C Oatmeal Stout

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • e-prezes
    Senior
    • 05-2002
    • 19159

    #2
    To chyba zapisuje się tak: №

    Comment

    • docent
      Senior
      • 10-2002
      • 5205

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Czarny. Pod światło widoczne rubinowe przebłyski na brzegach szkła, widać wtedy klarowność piwa. [4.5]
      Piana: Drobna, gęsta, obfita i trwała. [5]
      Zapach: Śmietankowo-mleczny, nasuwający skojarzenia z milk stoutem. Oczywiście to nie aromat laktozy lecz diacetyl. Odbioru piwa zbytnio nie psuje, ale na pewno nie jest to zapach właściwy dla tego stylu. Kawy brak kompletnie. [4]
      Smak: Pierwszy łyk to poczucie umiarkowanej treściwości i sporej wytrawności. I tak już właściwie zostaje do końca. Piwo kawowe w charakterze, mocno wytrawne, z cierpkawym wręcz finiszem. Nie ma tu ni krztyny dopełniającej smak słodyczy. Pijalność zredukowana przez stosunkowo dużą cierpkość. Gładkości i kremowości, która powinna być w oatmealu brak.[3.5]
      Wysycenie: Średnie do niskiego. Mam wrażenie że piwo ulega wygazowaniu już w połowie objętości 250 ml [3.5]
      Opakowanie: Logo i stylistyka etykiety bardzo stylowe i eleganckie. Ładne złocenie na etykiecie. Jedynym minusem zwykły papier, ideałem byłaby tu matowa folia. Plus za komplet informacji. [4.5]
      Uwagi: Oceniana wersja beczkowa. Piwo rozjechane w aromacie i smaku - to pierwsze to milk stout, to drugie dry stout. Brakuje zbalansowania słodyczą. Duża wytrawność i cierpkość wpływają na względnie niską pijalność. Mi na razie wystarczyły dwa podejścia i dziękuję.

      Moja ocena: [3.925]
      Attached Files
      Last edited by docent; 15-01-2014, 09:16.
      Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
      Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
      Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
      Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

      Comment

      • becik
        Senior
        • 07-2002
        • 14999

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: czarna, nieprzejrzysta, pite wieczorem więc ewentualnych odbarwień nie uchwyciłem [5]
        Piana: beżowa, drobna, lekka, czapowata, opada powoli, osadza się malutkimi plamkami na szkle [3]
        Zapach: zapach węgla z kopalni węgla kamiennego, w tle czekolada [3.5]
        Smak: z początku treściwe i pełne ale ta treściwość i pełnia rozjeżdżała się w ustach podczas picia, dominuje mocno palony posmak skutecznie przygaszony czekoladowo-kawowym posmakiem, mimo wytrawności nie jest cierpkie ale dobrze stonowane [3.5]
        Wysycenie: sprawia wrażenie wygazowanego ale w minimalnej ilości [4]
        Opakowanie: Etykieta podoba mi się, nazwa pseudo-browaru absolutnie nie, gdyż w bezczelny sposób odnosi się do znanego browaru Ninkasi w Oregonie. czemu to przedsięwzięcie nazwano tak, a nie inaczej, nie wiem. [4]
        Uwagi: W miarę smaczne piwo, jak najbardziej do wypicia ale tylko jedną butelkę, drugą już bym męczył. Zdecydowanie też, nie za takie pieniądze. Kolejna przeciętność na rynku

        Moja ocena: [3.575]
        Attached Files
        Last edited by becik; 15-01-2014, 19:05.
        Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

        Comment

        • Drago
          Member
          • 02-2012
          • 37

          #5
          Jak dobrze, że nowy browar zdecydował się na Oatmeal Stouta.

          A jak wypadł debiut? Przede wszystkim nie wyczułem ani dmsów, ani diacetylów. Poza tym w zapachu wyczuwalne są aromaty kawy, czekolady, orzecha oraz czerwonych, leśnych owoców. W smaku... mogłoby być lepiej, tzn. chciałbym, żeby było lepiej, bo intensywność smaków od przelania płynu do ust spada praktycznie do zera, by przypomnieć o sobie po dłuższej chwili po połknięciu. Paleta smaków przedstawia się następująco: kawa, mleczna czekolada, orzechy oraz paloność z owocami. W posmaku pozostają kawa i stoutowy kwasek.

          Jak na debiut, jest dobrze i jest szansa na kolejny porządny browar
          Zapraszam na blog: Zakazane Piwo - o piwach zbyt dobrych, by ich nie spróbować.

          Comment

          • Seta
            Piję piwo
            • 10-2002
            • 6964

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: czarny [5]
            Piana: lekko beżowa, trwała, ślicznie brudzi szkło [4.5]
            Zapach: średnio-nikły: estry, lekkie cytrusy, kawa z mlekiem [4]
            Smak: malutka słodowość, wyraźne estry, długa ale delikatna owocowa kwasowość, gorzka czekolada, przypalona goryczka pozostająca długo w finiszu; spora gęstość, ale brak charakterku owsianego (zapomnieli sypnąć?) [4]
            Wysycenie: niewielki, pasuje jak ulał [5]
            Opakowanie: co prawda piłem wersję beczkową, ale etykiety bardzo mi się podoba [4.5]
            Uwagi: Chmielarnia

            Moja ocena: [4.175]
            Wszystkim zainteresowanych zapraszam do Gabinetu Medycyny Estetycznej w Warszawie. Ręczę za jakość usług. Info PW.

            Comment

            • TTOP
              Senior
              • 03-2013
              • 449

              #7
              barwa: ciemna, pod światło widoczne rubinowe refleksy
              piana: wymuszona nalewaniem z góry dosyć trwała, średnie i drobne pęcherzyki, ciemnobeżowa, nie oblepia szkła
              aromat: kawa zbożowa z mlekiem, lekki karmel
              smak: lekko kawowy, aksamitny, dosyć pusty. Piwo bardzo pijalne, niestety brakuje mu charakteru, czegoś, co pozwoli je zapamiętać po wypiciu.
              goryczka - niska, odpowiednia
              wysycenie: praktycznie brak, ciut większe byłoby chyba odpowiedniejsze

              Piwo pite z butelki, data przydatności 18.02.14. Jak dla mnie to jest dry stout - jest spora wodnistość, delikatność, wysoka pijalność. W aromacie z kolei milk stout pasuje jak ulał.
              Trochę nie tego oczekiwałem, ale piwo nie jest złe.
              Bardziej podejdzie amatorom Guinnessa niż chociażby Dobrego Wieczoru.
              Last edited by TTOP; 18-01-2014, 12:20.

              Comment

              • VanPurRz
                Senior
                • 09-2008
                • 4229

                #8
                Ani nic specjalnie złego ani nic specjalnie ciekawego. Ot przeciętniak, wypić i zapomnieć.
                "Nie myśl o tym, że wszystko się kończy. Myśl, że wszystko się dopiero zaczyna. To, co powinno być życiem: spokój, wolność i cisza" M. Hłasko, "Ósmy dzień tygodnia"

                Comment

                • Pancernik
                  Senior
                  • 09-2005
                  • 9729

                  #9
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Czarny nieprzejrzysty. Z pewnością stoutowy, ale nie wiem, czy owsiany... . [4]
                  Piana: Beżowa, niska, nietrwała, pozostawia cienkobolczasty kożuszek... [2]
                  Zapach: Zboże (owies?), karmel, nuta kawy i czekolady mlecznej, rodzynki - fajny, na bogato. [4]
                  Smak: Kawa, palony słód, popiół, czekolada, ślad winny... [4]
                  Wysycenie: Niskie. Z pewnością stoutowe, ale nie wiem, czy owsiane... . [4]
                  Opakowanie: Ascetyczna eta, szczegóły są, ale jakoś mnie nie urzeka. [3.5]
                  Uwagi: Jako stout piwo całkiem smaczne, ale chyba nie wyczułem płatków (takiej paszy nie jadam, więc nie bardzo wiem, jak smakują... ).

                  Moja ocena: [3.775]

                  Comment

                  • zgroza
                    Senior
                    • 03-2008
                    • 3597

                    #10
                    Moim zdaniem całkiem przyjemny lekki stout. Wypite z kija cieszy całkiem niezłym bukietem palono-kawowym, jest przyjemnie wytrawne.
                    Lotna ekspozytura browaru

                    Też Was kocham.

                    Comment

                    • e-prezes
                      Senior
                      • 05-2002
                      • 19159

                      #11
                      Dobry stout. Barwa, nasycenie i piana wzorowa. Aromat zbożowo-czekoladowy. W smaku też przyjemna gorzka czekolada. Goryczka nie za duża. Minusem jest, że pod koniec picia wodnistość jest już zauważalna. 0,33 litra byłoby akuratnie. Jeszcze spróbuję kiedyś.

                      Comment

                      • żąleną
                        Sojowe Oddziały Bojowe
                        • 01-2002
                        • 13239

                        #12
                        Mnie smakowało zupełnie jak milk stout.

                        Comment

                        • Krocz
                          Member
                          • 07-2013
                          • 38

                          #13
                          Wydawałoby się, że czas uzyskany przez opóźnienie startu browaru pozwoli na dopracowanie piwa. Tymczasem - głównym pozytywem jest tu etykieta, naprawdę świetnie, estetycznie i profesjonalnie wykonana.
                          Teraz pora na hejt. W aromacie - wszystko bardzo dobrze przykrywa diacetyl. Na pierwszym planie zjełczałe masło, maślany popcorn, gdzieś w tle majaczą nuty kawowe. W smaku tylko trochę lepiej - diacetyl już nie tak intensywny, lecz wciąż nieprzyjemny. Poza nim - trochę kawy, trochę owsianych ciasteczek, nuty palone i bardzo niska goryczka. Nieco wodniste jak na stout owsiany, wydaje mi się, że ciała dodaje mu głównie diacetyl.

                          4/10

                          Comment

                          • tristan_tzara
                            Senior
                            • 12-2007
                            • 1038

                            #14
                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: Ciemne, lekko lubinowe, klarowne. [5]
                            Piana: Lekko berzowa, drobna. Oblepia scianki i jest w miare trwala. [4.5]
                            Zapach: Slaby, jakby rozwodniona kawa. Moze w tyle sugestia czekolady. [3.5]
                            Smak: Wytrawny, troche kawowy, lekko palony, kwaskowaty. Na finiszu slaba goryczka ze szczypta diacetylu. [3.5]
                            Wysycenie: Lekkie, ale pasuje. [4.5]
                            Opakowanie: Fajne, minimalistyczne. Duzo info, kapsel czysty. [4.5]
                            Uwagi: Jakos nie mialem jazdy na to piwo, kupilem za namowa w sklepie a ze kupon rabatowy juz byl pelen wiec w sumie zaplacilem o wiele mniej Tak troche nudno, malo wyraziscie. Mam nadzieje ze nastepne produkty beda juz rozkosza

                            Moja ocena: [3.775]

                            Edit. w miare picia piwa wychodzi wieksze maslo. Odjalbym ale chyba juz nie moge
                            Last edited by tristan_tzara; 08-02-2014, 17:50.

                            Comment

                            • YouPeter
                              Senior
                              • 05-2004
                              • 2379

                              #15
                              Ocena z ARTomatu

                              Kolor: Smoliście czarny. [5]
                              Piana: Beżowa, drobnopęcherzykowa, początkowo obfita, następnie dość szybko opada do postaci dywanika o średniej grubości. Ładnie oblepia ścianki szkła. [4]
                              Zapach: Intensywny i bardzo przyjemny. Kawa, czekolada, delikatna paloność i trochę karmelu. [4.5]
                              Smak: Odczucia identyczne jak w zapachu, jednak brakuje temu piwu treściwości i jest trochę za bardzo kwaskowate. Goryczka niska, zepsuta nieco przez wspomnianą wcześniej kwaskowatość. [4]
                              Wysycenie: Średnie. [4]
                              Opakowanie: Proste, czytelne i nie przeładowane. Na zdjęciach przed premierą w sieci etykiety wyglądały lepiej, tutaj chyba użyty papier odbiera im trochę uroku. [4]
                              Uwagi:

                              Moja ocena: [4.225]
                              Last edited by YouPeter; 13-02-2014, 20:53.
                              Bo kto piwa nie pije ten jest wywrotowcem, świadomie uszczuplającym dochody państwa, bezideowcem.

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎