Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Zodiak, [Faktoria] Rio Bravo Pale Ale

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Kalianna
    Member
    • 08-2013
    • 41

    #16
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Bursztyn, ale nie za ciemny, klarowne. [4]
    Piana: Jasna, średnio trwała, redukuje się do cienkiej obrączki. [4]
    Zapach: Dość delikatny, głównie owoce egzotyczne, delikatne nuty chmielowe. [4]
    Smak: Na początku dość delikatny, potem staje się dość wytrwane i goryczkowe, ale niczym nie uzupełnione. Miałam wrażenie rozcieńczenia i rozgazowania. [3.5]
    Wysycenie: Dla mnie zbyt niskie, jakbym otworzyła butelkę, wstawiła do lodówki i wypiła następnego dnia. [3]
    Opakowanie: Kawałek starej amerykańskiej gazety naklejony na butelkę - opakowanie wpasowuje się w ogólną stylistykę, adekwatne do nazwy. [4]
    Uwagi: Szału nie było, ale też nie krzywiłam się przy wąchaniu, czy piciu. Ogólnie można spróbować, ale przy obecnym wysypie nowych browarów i piw, raczej nie skuszę się ponownie.

    Moja ocena: [3.75]
    Respect beer.

    Comment

    • YouPeter
      Senior
      • 05-2004
      • 2379

      #17
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Złoty, delikatnie mętne. Pasujący do 12-ki. [4.5]
      Piana: Początkowo obfita, drobnopęcherzykowa. Opada w średnim tempie i przez dłuższy czas zostaje w postaci cienkiego dywanika. Ładnei oblepia ścianki szkła. [4]
      Zapach: Jest chmiel w postaci cytrusów i owoców tropikalnych, jednak z czasem ustępuje ona miejsca słodowi karmelowemu. [4]
      Smak: W smaku chmiel znacznie lepiej wyczuwalny, jednak o nieco perfumowanym charakterze. Czuć również wyraźnie podstawę słodową, jednak nie wpływa ona w znacznym stopniu na treściwość piwa. Goryczka silna, lekko zalegająca. [4]
      Wysycenie: Za wysokie. [2.5]
      Opakowanie: Ciekawa etykieta stylizowana na Dziki Zachód. Pełny skład surowcowy na kontrze ale niestety nie podano browaru, w którym piwo to zostało uwarzone. [3.5]
      Uwagi:

      Moja ocena: [3.925]
      Bo kto piwa nie pije ten jest wywrotowcem, świadomie uszczuplającym dochody państwa, bezideowcem.

      Comment

      • Cichus
        Junior
        • 04-2013
        • 20

        #18
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Złocisty, delikatnie opalizujący. [4.5]
        Piana: Niestety skąpa. Koloru białego, redukuje się do małego krążka i całkiem ładnie znaczy szkło. [3.5]
        Zapach: Na pierwszym planie cytrusy i owoce tropikalne. Później dochodzi taki przyjemny przypiekany, lekko karmelowy zapach. Ogólnie rześki i przyjemny [4.5]
        Smak: W smaku, jak dla mnie ciut za słodkie. Ogólnie rzecz biorąc piwo jest lekkie, bardzo fajnie się je pije. Znowu smak opiekanego słodu. Bardzo przyjemne w odbiorze Goryczka całkiem, całkiem - dla PA idealna. [4]
        Wysycenie: Idealne. Czuć, że jest, ale tylko bardzo delikatnie daje o sobie znać. Trochę przez nie siada piana, ale ogólnie też dobrze się pije. [5]
        Opakowanie: Eta jest świetna! Na kontrze wszystko co potrzeba. [4.5]
        Uwagi: Piwo mi smakowało. Na lato takie piwo jak znalazł. Ciut wytrawniejsze i piłoby się jeszcze lepiej.

        Moja ocena: [4.225]

        Comment

        • yoxik
          Senior
          • 10-2012
          • 427

          #19
          vol 2
          piana skąpa masło w aromacie chmieli niewiele ledwie wyczuwalne. Smak przeszkadzające diacetyl prawie bez chmielu, jest zalegająca goryczka i pełnia słodowa. Słabo co to pierwszej warki bez porównania porażka na miarę słabego toporka!!! Kupione na wrocławski festiwal dobrego piwa, czuje się okradziony z kasy i oszukany. data do spożycia nie wybita.
          Również tutaj
          https://www.instagram.com/adam_slodowy_to_ja/

          Comment

          • etam2000
            Junior
            • 05-2011
            • 2

            #20
            yoxik - data nie wybita, bo wydrukowana.

            Comment

            • e-prezes
              Senior
              • 05-2002
              • 19169

              #21
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Jasno bursztynowy, opalizujący. [4.5]
              Piana: Mizerna, z trudem uzyskana, krótkotrwała. Ledwie obrączka po kilku chwilach. [3]
              Zapach: Czuć chmiele amerykańskie, delikatne cytrusy i igliwie. Dość ulotne. Dalej owoce słabe. Nic nieprzyjemnego nie wywąchałem. [4]
              Smak: Przyjemnie gorzkie, nie za bardzo drapiące. Lekkie i pijalne. [4.5]
              Wysycenie: Prawie żadne. [2]
              Opakowanie: Rzuca się na półce w oczy. Koncepcja westernowa jednak nie przemawia do mnie. [3.5]
              Uwagi: Dobre, ale ciut za dużo drobnych minusów.

              Moja ocena: [4]

              Comment

              • Livres
                Senior
                • 04-2012
                • 324

                #22
                Druga warka powinna mieść uwagę na etykiecie typu "uwaga, piwo nie zawiera dwutlenku węgla". Płaskie, przyciężkie, nijakie. A miałem wziąć Jankesa...

                Comment

                • DonCarlo
                  Member
                  • 02-2014
                  • 55

                  #23
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: bursztynowe, klarowne [4.5]
                  Piana: wzorcowa, sztywna i obfita, utrzymująca się do końca i pięknie oblepiająca szkło [5]
                  Zapach: mało intensywny lecz bardzo przyjemny o charakterze chmielowym - wyczuwalne głównie słodkie owoce tropikalne [4]
                  Smak: średnio intensywna, szlachetna goryczka, doskonale pasująca do sesyjnego piwa, smak chmielowy, słodowość gdzieś na dalszym planie [4.5]
                  Wysycenie: według mnie trochę zbyt wysokie [4]
                  Opakowanie: oryginalna etykieta, niezbędne informacje, daje 4.5 bo nie ma dedykowanego kapsla [4.5]
                  Uwagi: Jako piwo sesyjne polecam. Smaczne i zrównoważone.

                  Moja ocena: [4.35]

                  Comment

                  • yoda79
                    Senior
                    • 01-2013
                    • 861

                    #24
                    Druga warka dużo lepsza od pierwszej; jest niemęcząca goryczka, spora podbudowa słodowa, piwo jest orzeźwiające, na lato będzie ok.
                    Last edited by yoda79; 18-05-2014, 18:27. Powód: bład ortograficzny

                    Comment

                    • Pancernik
                      Senior
                      • 09-2005
                      • 9735

                      #25
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: Taki..., eee..., odstałej, wczorajszej, niezbyt mocnej herbaty... [3]
                      Piana: Piana? Jaka piana??? [1]
                      Zapach: Silny, ale harmonijny melanż sosny, słodu i owoców. [4]
                      Smak: Lekkie wrażenie słodowości, także owoców, wszystko jednak mieści się spokojnie pod dość szczelną plandeką wytrawnej goryczki. [4]
                      Wysycenie: Niezbyt wysokie, zgodne z oczekiwaniem. [4]
                      Opakowanie: W stylu Faktorii - doceniam, ale komboje nigdy nie byli moimi ulubionymi bohaterami. Doceniam też staranność wykonania i info na kontrze. [4]
                      Uwagi: Wypiłem bez szczególnych emocji. Sugeruję pić po ciemku, bo piwo to swą barwą i pianą (jaką pianą???) odstrasza...

                      Moja ocena: [3.65]

                      Comment

                      • Oskaliber
                        Senior
                        • 05-2010
                        • 727

                        #26
                        Kolor: Ciemnozłoty, opalizujący.
                        Piana: Doskonała. Biała, bardzo obfita, ekstremalnie gęsta, przyjmuje konsystencje bitej śmietany, bardzo trwała. Utrzymuje się potężną warstwą do końca picia i oblepia szkło.
                        Zapach: Głównie cytrusowy, lekko żywiczny, lekkie mango.
                        Smak: Średnio treściwe. Przyzwoita podbudowa słodowa, wyraźna chmielowość o charakterze cytrusowym, żywicznym, lekko trawiastym i średnia, żywiczna goryczka.
                        Wysycenie: Średnie.
                        Ogółem: Wypiłem bardzo spragniony w ciepły dzień i sprawdziło się znakomicie, przez co opinia subiektywnie mocno podskoczyła. Obiektywnie myślę, że uznałbym je za przyzwoite APA, ale niczego nie urywające. Duży plus za świetną pianę.
                        BeerFreak.pl

                        Comment

                        • yassmen
                          Senior
                          • 11-2012
                          • 288

                          #27
                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: Mieszane uczucia. Taki kolor miało lane piwo w pobliskiej kuflotece w czasach mojej podstawówki. Niech będzie, że złoty. [4]
                          Piana: Zagadkowa. Niby jej nie ma, a jest. Cieniutki kożuszek; łatwa do wzbudzenia, biało-kremowa o bardzo drobnej teksturze. [4]
                          Zapach: Tropiki, cytrusy i żywica wyczuwalne, acz nienachalne. Podobnie jak w smaku - rozcieńczone, lecz smakowite. [4]
                          Smak: Lekka wodnistość wyspiarskich lanych bitterów. Piwo z gatunku nieinwazyjnych. Wyczuwalna goryczka, w tle iglaki i tropiki. Naprawdę bardzo bueno. [4.5]
                          Wysycenie: Bliskie optimum. [4.5]
                          Opakowanie: Skład jest, historyjka westernowa też. Zróbcie coś panowie z czcionką i jakością druku, chyba, że do czytania potrzebne są okulary 3D. Albo po wypiciu pięciu automatycznie łapie się ostrość. Dziki Zachód to bardzo nośny temat na kolejne wypusty. Proponuję motto: Chcesz postrzelać do naszych butelek? Najpierw je opróżnij. [4]
                          Uwagi: Po prostu dobre piwo sesyjne do pogwarzenia i posiedzenia przy pełnej szklanicy. Chciałbym, żeby sprzedawali takie w każdym miasteczku na Dzikim Wschodzie.

                          Moja ocena: [4.225]

                          Comment

                          • Prusak
                            Senior
                            • 07-2005
                            • 4326

                            #28
                            Nie ma co narzekać, choć jak na taki skład chmielów goryczka mało złożona. Piwo stosunkowo lekkie, może odrobina żelaza spod wyrazistej goryczki wyziera. Nie zraziło, nie zachwyciło.

                            Comment

                            • cyoorka
                              Senior
                              • 03-2007
                              • 338

                              #29
                              Ocena z ARTomatu

                              Kolor: Bursztynowe, klarowne. [4]
                              Piana: Słaba, niska, bardzo szybko znika. [1.5]
                              Zapach: Cytrusowy, słodowy, lekko karmelowy. [4]
                              Smak: Raczej wytrawne, słodowe, cytrusowe i owocowe na finiszu. Goryczka ściągająca, ostra. [3]
                              Wysycenie: Średnie do wysokiego. [3.5]
                              Opakowanie: Przyzwoite. Komplet informacji. [4]
                              Uwagi:

                              Moja ocena: [3.325]

                              Comment

                              • meszek0009
                                Senior
                                • 04-2014
                                • 247

                                #30
                                Ocena z ARTomatu

                                Kolor: Ładnie bursztynowe, klarowne. [4.5]
                                Piana: Niemal zero. [1.5]
                                Zapach: Początkowo przyjemne chmiele, cytrusowo - żywiczno - kwiatowe, ale niezbyt intensywne. Po krótkiej chwili do głosu dochodzi duża słodowość, bardzo słodka, karmelowa, plus silny miodowy aromat, nie pasuje mi tu i jest zbyt silna, przykrywa większość chmielu. [2.5]
                                Smak: W smaku jest dużo lepiej. Świetnie pasuje tu ta niezbyt duża goryczka. Jest chmielowa, delikatna, sprawia, że piwo jest sesyjne, ale nie puste. Poza tym grejpfrut i iglak. W smaku słodowość nie tak przytłaczająca jak w smaku, ale wciąż za duża, karmelowa. [4]
                                Wysycenie: Za niskie do stylu, ale mi takie pasuje. [4]
                                Opakowanie: Komplet info, historyjka, jest ok. [5]
                                Uwagi: Fatalne w aromacie i jeśli chodzi o pianę, niezłe w smaku, na plus goryczka. Dobrze się napić Pale Ale z 40 IBU zamiast wszechobecnego ostatnio dążenia do 100 IBU (które z reguły i tak nie jest 100 IBU, ale wciąż jest mocno goryczkowe ).

                                Moja ocena: [3.3]

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎