Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Bartek, [Doctor Brew] American IPA

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Marcin_wc
    Senior
    • 09-2005
    • 2115

    #16
    Właśnie o to chodzi w AIPA, żeby miało bursztynowy kolor, ale jenocześnie nie było karmelowe, czy słodkie.

    Comment

    • pioterb4
      Senior
      • 05-2006
      • 4322

      #17
      Zależy w co się idzie: west coast IPA czy east coast Jeśli kolor jest bursztynowo-miedziany to sądzę że w to drugie, a wtedy podbudowa słodowo-karmelowa jest jak najbardziej na miejscu.

      Comment

      • Marcin_wc
        Senior
        • 09-2005
        • 2115

        #18
        W materiałach dla piwowarów we wszystkich amerykańskich IPA(łącznie z CDA itd.) zaleca się stosować takie techniki, aby za kolorem nie szła karmelowość, czy paloność. Rozumiem, że piwo było zbyt wytrawne, czy zbyt wodniste, ale samym kolorem niekoniecznie można się sugerować.

        Comment

        • pioterb4
          Senior
          • 05-2006
          • 4322

          #19
          Oczywiście, żeby nie było ja nie oczekiwałem karmelu jak w koźlaku czy ESB. Oczekiwałem po barwie i odfermentowaniu mniej więcej kompozycji IPA Kormorana, Rowing Jacka, Kuguara - one wszystkie mają niezła podbudowę.

          Koniec końców właśnie bardziej ta wodnistość mi doskwierała, potęgowana brakiem wysycenia.

          Comment

          • Marcin_wc
            Senior
            • 09-2005
            • 2115

            #20
            a podobno to taki łatwy styl...

            Comment

            • rgrzech
              Senior
              • 12-2013
              • 230

              #21
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: bursztynowy [4]
              Piana: drobna, szybko opada do cienkiej warstewki. Ładnie zdobi szkło. [4]
              Zapach: grejpfrut, cytryna, mango, ananas. W tle nuty żywiczne i leśne. [4]
              Smak: cytrusy; grejpfrut, gorzka pomarańcza, albedo, rozgryziona pestka z cytryny. Goryczka wysoka, grejpfrutowa- długa. Piwo jest wytrawne, brakuje mu delikatnej słodowej pełni. [4]
              Wysycenie: średnie - odpowiednie dla stylu. Piwo pije się bardzo dobrze. [5]
              Opakowanie: Jak w przypadku Sunny Ale - piękno w prostocie. [5]
              Uwagi: Piwo z dobrą i wysoką goryczką. Tyle. Mało się tutaj dzieje. Jest dobre, ale brakuje mu tego "coś".

              Moja ocena: [4.1]

              Comment

              • Ravf
                Senior
                • 06-2013
                • 264

                #22
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Ciemnobursztynowy, zmętniony. [4]
                Piana: Niska, średnio zdobi szkło. [3.5]
                Zapach: Średnio intensywny, żywiczno-cytrusowy. [4]
                Smak: Na pierwszym planie przewija się średnia goryczka, przywodząca na myśl kwaśnego grejpfruta. W tle nuty karmelowe. [4]
                Wysycenie: Średnio-niskie. [4.5]
                Opakowanie: Brązowa, bezzwrotna butelka. Etykieta w stylu Doctora Brew, czyli estetycznie i trochę dodatkowych informacji. [4.5]
                Uwagi: Warka do 25.04.2014. Ponownie zbyt jednowymiarowe piwo od Doctora Brew. O ile Sunny Ale było jeszcze lekkie i pijalne tak AIPA jest na dłuższą metę trochę męczące.

                Moja ocena: [4]

                Comment

                • Sekator
                  • 06-2013
                  • 269

                  #23
                  Totalnie nie kminie zachwytów nad tym piwem. Jest źle zbalansowane, goryczka zalega. Pijąc je czułem się jakbym żuł oponę. Kontra słodowa występuje tylko na opisie z etykiety. Wysycenie zbyt niskie. Plusem jest średnio-intensywny żywiczno-cytrusowo-egzotyczny aromat oraz lepszy w porównaniu z Sunny Ale opis na etykiecie. Najgorsza polska AIPA.
                  http://degustacjepodplotem.blogspot.com/

                  Comment

                  • yoxik
                    Senior
                    • 10-2012
                    • 427

                    #24
                    Doctor Brew American IPA

                    Piana skąpa. Kolor ciemny bursztyn mętne. W aromacie cytrusy przyjemne niezbyt intensywne. Smak cytrusy lekki karmel i wyraźna goryczka pozostająca na dłużej . Całość mocno pijalna ale bez szaleństw smakowych
                    Również tutaj
                    https://www.instagram.com/adam_slodowy_to_ja/

                    Comment

                    • tristan_tzara
                      Senior
                      • 12-2007
                      • 1038

                      #25
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: Lekko mętny pomarańcz. [4.5]
                      Piana: Słaba. Trudno się tworzy, ziarna są grube opada bardzo szybko i tworzy obrączke. [3]
                      Zapach: Średnio intensywny, ale bardzo apetyczny. No w końcu amerykańskie chmiele. Cytrusy, słodkie owoce typu mango. [4]
                      Smak: Wow, goryczka tak przywialiła że aż kichnąłem Niestety dużo poza nią się nie dzieje, Gorzki grapefrut, wręcz pestkowy, delikatnie sciągający i zalegający. Goryczka pozostaje jeszcze długo po przełknięciu i ma dosyć irytujący charakter. [3.5]
                      Wysycenie: Średnie, może być. [4.5]
                      Opakowanie: Fajne, estetyczne. Super opis parametrów w postaci nowoczesnej infografiki. Do pełni brakuje tylko firmowego kapsla. [4.5]
                      Uwagi: To druga wersja American IPA od Doktorów. Niestety na pierwszą się nie załapałem. Miałem dosyć pozytywne nastawienie do tego piwa, bo Sunny Ale bardzo mi smakowało, AIPA trochę zawiodła. Jest zbyt jednowymiarowa, do tego w męczący sposób. Brakuje bardziej rozbudowanego bukietu smaków. Już na słodach mi nie zależy, ale żeby chociaż to bogactwo chmieli doszło do głosu(smaku). A tak ladnie pisali na etykiecie, że cytrusy, że żywica, że kontra slodowa Ale kolejną warkę sprawdze.

                      Moja ocena: [3.775]

                      Comment

                      • barsliw
                        Senior
                        • 08-2013
                        • 289

                        #26
                        Bardzo fajne słodkie owoce zarówno w aromacie jak i w smaku. Słodycz super połączona z goryczka. Dla mnie rewelacja. Mógłbym cały wieczór przy nim spędzić.

                        Comment

                        • Undeath
                          Senior
                          • 08-2011
                          • 113

                          #27
                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: Ciemny bursztyn, brudna pomarańcz, trochę mętne. [4]
                          Piana: Szybko opada do krążka, ale zostaje do końca w, szkło nie oblepia. Biała drobnopęcheżykowa. [4]
                          Zapach: Bardzo ładny, pełny aromat chmielowy, cytrusowy i owoców tropikalnych oraz ananasa, ale całkowicie on dominuje zapach. W tle wydaje mi się że jest trochę skarpety, która wychodzi dopiero po intensywnym mieszaniu szkłem. [4]
                          Smak: Jest nieźle potężna gorycz ale nie przytłaczająca trochę ściągająca i zostająca na języku, piwo dość płaskie w smaku brak kontry słodowej. W smaku dużo albedo grejpfruta i jest lekko wodniste co psuje dość znacznie jego odbiór, ale tragedii nie ma [4]
                          Wysycenie: Delikatnie za niskie. [4.5]
                          Opakowanie: Wszystko jest co trzeba w miarę estetyczny sposób. [5]
                          Uwagi: No piwko dobre, odrobinę za mocna goryczka, i skarpeta w tle, ale smakowało mi, już miałem ochotę na coś takiego i została ona zaspokojona Ale jeszcze trochę brakuje mu...

                          Moja ocena: [4.075]

                          Comment

                          • corsano
                            Senior
                            • 05-2013
                            • 182

                            #28
                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: Ciemnobursztynowy, opalizujący [4.5]
                            Piana: Obfita, drobnopęcherzykowa, zwarta, niezbyt trwała, ładnie oblepiająca ścianki [4.5]
                            Zapach: Na początku Intensywny, cytrusowy, przyjemny, szybko ulatniający się , przy końcu lekko stęchły [3]
                            Smak: Dość treściwe, słodowe, lekki karmel, goryczka przyjemna - pestkowa, mocna i niezalegająca, dobry bilans [4.5]
                            Wysycenie: Niskie, bardzo dobre [4.5]
                            Opakowanie: Prosto, konkretnie i estetycznie, jest wszystko co trzeba ale brakuje fantazji, kapsel czarny [4]
                            Uwagi: Warka do 10.05.2014, pite w temperaturze 13°C

                            Moja ocena: [3.95]

                            Comment

                            • becik
                              Senior
                              • 07-2002
                              • 14999

                              #29
                              Ocena z ARTomatu

                              Kolor: piękna, pomarańczowa, mętna [5]
                              Piana: ciemne ecru, drobna, zwarta, osadza się na szkle małymi plamkami [4]
                              Zapach: słabo wyczuwalny, owocowo-cytrusowo-słodowy [3.5]
                              Smak: dominująca jak domina, wszechogarniająca trawiasto iglasto-sosnowa gorycz, cierpka i zalegająca, na drugim planie (o ile można doszukać się drugiego planu) delikatne kwiatowo-słodowe cytrusy, samo piwo w miarę pełne i treściwe [3.5]
                              Wysycenie: troszkę za dużo [4]
                              Opakowanie: bardzo fajna eta, czarny kapsel [4]
                              Uwagi: Poprawne piwo i tylko poprawne, są zdecydowanie lepsze AIPY, są i gorsze AIPY. Za tą cenę nie warto sięgać bo można zaleźć lepsze piwa z gatunku. Co te piwo wnosi nowego na rynku? oprócz etykiety nic

                              Moja ocena: [3.675]
                              Attached Files
                              Last edited by becik; 03-04-2014, 17:10.
                              Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                              Comment

                              • Piktor
                                Senior
                                • 11-2011
                                • 109

                                #30
                                Ciekawe, czy 20 tysięcy postów na forum piwnym wystarczyłoby, żeby oduczyć się pisania "te piwo".

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎