Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Bartek, [Doctor Brew] American IPA

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • DariuszSawicki
    Senior
    • 08-2012
    • 2868

    #61
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Brzoskwiniowy, multum farfocli pływających swobodnie w butelce. [3]
    Piana: Krótka, ale to co z niej zostało jest trwałe w postaci 3 cm kożuszka. Słaby osad na ściance szkła. [3]
    Zapach: Chmielowy, głównie owoce tropikalne, marakuja, mango, papaja. Ogólnie jest słodko, ale czuć też cytrusy w postaci mandarynki. Jest też lekki rozmoczony chleb. [4]
    Smak: Tu już nie jest słodko. Goryczka jest wprawdzie krótka, ale potężna. Pestki od cytrusów, grejpfrut, trochę iglaków i gorzkich ziół. Słód niewyczuwalny, IBU 90 skutecznie go maskuje. Jak na mój jęzor to IBU jest nawet ponad 100. [4]
    Wysycenie: Średnie w kierunku do wysokiego. [4]
    Opakowanie: Etykieta starej daty, trudno piwa rozróżnić na półce w sklepie, więc znów to piwo przegapiłem i piję dziś pierwszy raz. Zamiast morskiej opowieści jest konkretny opis tego piwa. [3.5]
    Uwagi: Poziom goryczki jest tu doprawdy bardzo wysoki. Tym od innych AIPA wyróżnia się to piwo. Warka do 18.10.2015.

    Moja ocena: [3.825]

    Comment

    • rafalek21
      Senior
      • 04-2015
      • 1407

      #62
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Zamglony bursztyn [4.5]
      Piana: Drobnopęcherzykowa, niewysoka, średnio trwała, ładnie oblepia szkło [3.5]
      Zapach: Owoce tropikalne i karmel, dość intensywny aromat. [4]
      Smak: Karmel, słodycz, pełne, średnio-wysoka, krótka, ziołowo-trawiasto-łodygowa goryczka, lekko ściągająca, lekka alkoholowość. [3.5]
      Wysycenie: Znikome, zdecydowanie za niskie. [2.5]
      Opakowanie: Nieciekawa jak większość etykiet z tej serii, ale przynajmniej kolorystycznie nie przeszkadza, pełny skład. [3.5]
      Uwagi: Przeciętna AIPA, ma rynku są lepsze i tańsze piwa, mam wrażenie ze Doktorom tylko co drugie piwo wychodzi dobre i zwykle nie jest to IPA.
      Warka 17.12.2015.

      Moja ocena: [3.675]
      Last edited by rafalek21; 01-12-2015, 01:28.

      Comment

      • Petitpierre
        Senior
        • 01-2014
        • 2560

        #63
        Jak dla mnie, to co chcą niektórzy, czyli sesyjna, niskoalkoholowa, ajpa-sprajpa. Filozofią żadną nie poparta, goryczka nienachalna, dwa łyki, piwa nie ma, kierunek Cascade IPA. Pite w knajpie ze shaker'a
        Mały porterek-przyjaciel nerek

        Comment

        • SeeJay
          Senior
          • 04-2016
          • 239

          #64
          2017/07/14

          Już bez kwasu, "gaszingu", nieprzyjemnych warzywnych aromatów i posmaków jak ostatnie piwa od DB.

          Czy to klasyczna AIPA? Powiedziałbym, że nie do końca.
          W smaku czuć delikatną alkoholowość, której niestety nie zabija żywiczność, cytrusowość fajnych chmieli. Brakuje nieco podbudowy słodowej przez co piwo sprawia wrażenie jednowymiarowego, ale wszelacy perwersi goryczki powinni być zadowoleni.
          Przyznam szczerze, że aromat z butelki zdecydowanie intensywniejszy niż po przelaniu do szkła. Gdybym pił to piwo w ślepym teście obstawiałbym, że sypnięto tam dużo Simcoe.
          Czy warto? Piwo poprawne, nawet dobre, ale w tej cenie można kupić nieco lepsze piwo, zdecydowanie bardziej zbalansowane.

          Comment

          Przetwarzanie...
          X
          😀
          🥰
          🤢
          😎
          😡
          👍
          👎