Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Lwówek, Lwówek Jankes

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dlugas
    Senior
    • 04-2006
    • 4014

    Niestety Taniej i szybciej jest kupić ŻAPĘ.
    Ma spore wahania normy, ale jest tańsza niż Jankes
    Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
    Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
    FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

    Comment

    • SeeJay
      Senior
      • 04-2016
      • 239

      11/09/2017

      Jankes w formie - już bez pustki w smaku i kwasku w aromacie, jest i piana. Wyraźna goryczka i kontra słodowa, bardzo mocny aromat z butelki jak i ze szkła z dominującymi nutami leśnymi. W końcu!

      Dodatkowo lekkie zmiany w tylnej etykiecie...

      Można pić śmiało... chociaż już różne rzeczy w wykonaniu piw od BRJ widziałem, czyli zupełnie inne piwa z rzekomo tej samej warki. ;-)
      Last edited by SeeJay; 12-05-2017, 17:26.

      Comment

      • KlossJ23
        Senior
        • 08-2013
        • 136

        Jakich by wahań Jankes nie przeżywał to ŻAPA może za nim najwyżej teczkę nosić. Puszka, warka do 8.06.2017- jest zupełnie nieźle choć niestety nie tak dobrze jak drzewiej bywało. Za cenę 3.60/0.33l zdecydowanie warto kupić.
        Last edited by KlossJ23; 12-05-2017, 18:03.

        Comment

        • dlugas
          Senior
          • 04-2006
          • 4014

          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika KlossJ23 Wyświetlenie odpowiedzi
          Za cenę 3.60/0.33l zdecydowanie warto kupić.
          a gdzie taka cena?
          w mojej żabie zawsze jest/było po 4,99zł.
          A ŻAPA w cenie 3zł/sztukę potrafi na pustyni uratować wieczór
          Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
          Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
          FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

          Comment

          • KlossJ23
            Senior
            • 08-2013
            • 136

            Taka cena to we Wrocławiu, w Piwnicy. Prawdopodobnie jest obniżona ze względu na bliski termin przydatności, ale co mnie to... Jankes który odleżał swoje robi się bardziej wytrawny i nabiera ciekawszego smaku w porównaniu z takim świeżo uwarzonym.

            Comment

            • kosher
              Senior
              • 04-2005
              • 2291

              Jankes po latach wciąż w dobrej formie, cytrusowo- karmelowy, o rześkim profilu, jak mam ochotę na miks czegoś w rodzaju ejla i apy z niskim woltażem na zaspokojenie pragnienia to piwo jest idealne.
              Warka 15.03.19- ostatnia pod szyldem BRJ (Dr Brew ma w planach utrzymanie w ofercie Jankesa).

              Comment

              • KobiNalewka
                Senior
                • 05-2012
                • 286

                Ostrzegam przed warką "Lidlową", która właśnie pojawiła się w tym dyskoncie.
                Piana jak na coca-coli zwiastuje, że coś poszło nie tak...
                W smaku rozwodniony karmel.
                Z trudem dopiłem.

                Comment

                • chechaouen
                  Senior
                  • 01-2011
                  • 1180

                  Niestety piwo pod skrzydłami DoctorBrew bardzo się pogorszyło. Nijaki, mdły zapach w którym odzywa się nawet diacetyl. Piany niemal zupełnie brak. W smaku chmielowa goryczka wymieszana z masłem. Fatalnie. Warka 14.07.2020 zakupiona w Kauflandzie
                  Last edited by chechaouen; 26-11-2019, 21:17.

                  Comment

                  • LESNICZYy
                    Senior
                    • 01-2018
                    • 950

                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika KobiNalewka Wyświetlenie odpowiedzi
                    Ostrzegam przed warką "Lidlową", która właśnie pojawiła się w tym dyskoncie.
                    Piana jak na coca-coli zwiastuje, że coś poszło nie tak...
                    W smaku rozwodniony karmel.
                    Z trudem dopiłem.
                    W Lidlu jeszcze dostępne ale pamiętałem o twoim wpisie , prost

                    Comment

                    • slyboots
                      Senior
                      • 03-2014
                      • 292

                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika chechaouen Wyświetlenie odpowiedzi
                      Niestety piwo pod skrzydłami DoctorBrew bardzo się pogorszyło. Nijaki, mdły zapach w którym odzywa się nawet diacetyl. Piany niemal zupełnie brak. W smaku chmielowa goryczka wymieszana z masłem. Fatalnie. Warka 14.07.2020 zakupiona w Kauflandzie
                      Potwierdzam ! Piwo piłem 3 dni temu spod skrzydeł DoctorBrew i więcej nie kupię !!!

                      JANKES się skończył !!!!!!!!!!

                      było ... mineło ... i tyle !!!
                      Last edited by slyboots; 15-12-2019, 22:02.

                      Comment

                      • Czachowo
                        Junior
                        • 02-2020
                        • 16

                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Warzywo Wyświetlenie odpowiedzi
                        Kiedyś świetne piwo, dzisiaj ledwo zmęczyłem. Gdzie jest świeżość, cytrusy? Została męcząca cieżkość i zalegająca tępa piołunowa goryczka.
                        A ja dziś nie dałem rady, po pierwszym łyku poleciałem i wylałem do zlewu.
                        Tragedia, bez smaku, piany zapach, nawet goryczki.
                        Za komuny takiego g. nie miałem nieprzyjemności pić
                        A takie było porządne...

                        Comment

                        • dadek
                          Senior
                          • 09-2005
                          • 4538

                          Za późno przeczytałem ostrzeżenia i głupi się skusiłem na zasadzie - a może się poprawiło? Wręcz odwrotnie! Pomyje w ogóle nic nie mające wspólnego z piwem, a już na pewno nie Ale. Mdło kwaskowe jak jakiś podstarzały kompot, do tego dawka dms, CO2 minimalne, brak piany.... Po 1/4 poszło w zlew co czynię totalnie rzadko. Doktory do lekarza! A może to taki sposób na zniszczenie starych dobrych lwówieckich marek.
                          W każdym razie więcej nie zamierzam się dawać wpuszczać w bagno, choć z ciężkim sercem to Lwówek skreślam.

                          Comment

                          • kosher
                            Senior
                            • 04-2005
                            • 2291

                            Ja tak samo skreśliłem cała serię Lwówek, omijam ją już z daleka.
                            Piękne ubicie historycznych marek. Brawo Doktorzy!!!
                            Nie wiem czy BRJ nie przekazał receptur i robili po swojemu, a może w ramach szczegółów umowy dzierżawy byli zmuszeni kontynuować całą serię i celowo tak działają, żeby umarła śmiercią naturalną, tak czy inaczej Dr Brew przykłada się w Lwówku do swoich wypustów, ale serię klasyczną traktuje całkowicie po macoszemu.
                            Ostatnio pojawiły się częstsze promocje na Lwówki, tyle, że kto nawet raz złapie się ceną więcej nie wróci, bo piwa są wyprane ze smaku.
                            Na tym całym podziale BRJ to na razie na rynku Bojan najlepiej wychodzi, Ciechan jeszcze trzyma rękę nad wodą, Tenczynek obecnie niewidoczny na piwnym rynku, a Lwówek służy tylko Doktorom do trzymania jakości i tłuczenia własnych marek.

                            Comment

                            • dadek
                              Senior
                              • 09-2005
                              • 4538

                              Racja, wręcz ŻADNEGO piwa z tradycyjnych marek się nie da pić. Nie wiem jaki jest układ i czy ma do tego prawo, ale według mnie Marek Jakubiak powinien zainterweniować.

                              Comment

                              • kosher
                                Senior
                                • 04-2005
                                • 2291

                                Ufff ... Jankes już z powrotem w stajni Jakubiaków i jest znacznie lepiej. Fajnie zbalansowany karmel z nutami słodowymi i wyraźną goryczką, lekki przyjemny kwasek. Do najlepszych warek kilka dobrych lat temu brakuje nieco treściwości, więcej "mięsa" w smaku, ale ogólnie da się go już teraz spokojnie wypić.

                                Carrefour Market, 5.45 zł, warka 04.05.22
                                Butelka BRJ zwyczajowo zwrotna z napisem na kontrze "butelka bezzwrotna" i tak też potraktowana w sklepie. Nie sposób zrozumieć polityki opakowań szklanych

                                Click image for larger version

Name:	IMG_20210919_173427.jpg
Views:	117
Size:	25,6 KB
ID:	2320823

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎