Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Krajan, Nelson India Pale Ale

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • WojciechT
    Senior
    • 09-2012
    • 2546

    #16
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Earl grey, [5]
    Piana: Wysoka, kremowa, drobnopęcherzykowa, zbita, osadza się na ściankach. Bardzo trwała, jestem jeszcze w połowie szklanki i nadal jest centymetrowa czapa. [5]
    Zapach: Masło, może nie przemocne, ale na tyle wyrażne, że jako pierwsze rzuciło mi się w nozdrza. Właściwie to jako drugie też. Spod masła przebijają się karmel i słodowość. [3]
    Smak: DIIIAAACEEETYYYL. Poza nim jest nawet niezła, krótka ziołowa goryczka (w typie maślanym ). Trochę karmelu i słodowości. [3.5]
    Wysycenie: W normie. [5]
    Opakowanie: Chyba pierwsze opakowanie z Krajana, które mi się podoba. Do tego stopnia, że sądziłem, iż jest to piwo... Czeskie. Pierwsze skojarzenie: Nomad. Z drugiej strony śmieszne określenie "starannie dobrane słody" - to w innych piwach dopierają je niestarannie? Kontra najlekona krzywo, informacji niezbyt dużo. [4]
    Uwagi: Gdyby nie to masło, byłaby przyzwoita GPIPA, trochę przypominająca Jurajskie Bursztynowe. A tak niestety mamy BIPA, czyli Butter India Pale Ale

    Moja ocena: [3.65]

    Comment

    • Janek_1
      Member
      • 05-2011
      • 46

      #17
      Nelson

      Po wyjęciu z lodówki zapachu chmielowego nie było wcale. Po ogrzaniu się, z piwa wydobywa się nikły zapach chmielowy podobny do piwa PLON. W smaku natomiast już jest trochę lepiej. Goryczka co prawda średnia ale bardzo fajna i nie zalegająca. Przypomina mi angielskie IPA sprzed dobrych paru lat. Ogólnie nawet fajne piwo tylko, że aromat bardzo słaby.

      Comment

      • YouPeter
        Senior
        • 05-2004
        • 2379

        #18
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Piękny ciemnozłoty, klarowne. [5]
        Piana: Biała, bardzo drobna i obfita. Utrzymuje się w swej okazałej formie przez ok 5 min., niestety potem dziurawieje i niebyt wiele po niej pozostaje. [4]
        Zapach: Słodowo-karmelowy z delikatnym akcentem chmielu. Pojawia się trochę masła. [3]
        Smak: W smaku jest nieco lepiej. Oczywiście dalej dominuje słód ale chmiel jest już dużo lepiej wyczuwalny aniżeli w zapachu. Goryczka niska do średniej, przyjemna, ale gdyby była nieco wyższa z pewnością przysłużyłoby się to temu piwu. [3.5]
        Wysycenie: Dość wysokie, co akurat jest plusem bo kontruje trochę słodową bazę. [4]
        Opakowanie: Fajna stylowa etykieta, zwracająca na siebie uwagę. [4]
        Uwagi:

        Moja ocena: [3.5]
        Bo kto piwa nie pije ten jest wywrotowcem, świadomie uszczuplającym dochody państwa, bezideowcem.

        Comment

        • Pinio74
          Senior
          • 10-2003
          • 3881

          #19
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Ładny herbaciano - bursztynowy kolor, klarowne [5]
          Piana: Biała, drobnopęcherzykowata i trwała. Początkowo bardzo wysoka, po około 7 minutach redukuje się do około 1 cm warstwy i tak pozostaje. [4.5]
          Zapach: Zapach słodowy, trochę karmelowy, na pewno zbyt delikatny. [3.5]
          Smak: Tutaj już pojawia się lekka, aromatyczna goryczka. Jest delikatna, ale wyczuwalna. Całość dopełniona chlebowymi nutami. Smaczne. [4.5]
          Wysycenie: Średnie, pasujące do piwa. [4.5]
          Opakowanie: Ładna etykieta, dużo informacji na kontrze. Brakuje dedykowanego kapsla, bo byłoby 5. [4.5]
          Uwagi: Bardzo smaczne, delikatne piwo. Zdecydowanie bardziej brytyjskie niż amerykańskie. Jak dla mnie najlepsze piwo jakie obecnie jest w palecie Krajana. Kupione w Nakle, w sklepie monopolowym na ul. Poznańskiej, cena 5 zł za 0,5 litra.

          Moja ocena: [4.175]
          BIRRARE HUMANUM EST

          Comment

          • Siemion
            Member
            • 07-2008
            • 67

            #20
            Wiązałem z tym piwem duże nadzieje. Etykieta wskazuje jednoznacznie, że miało to być klasyczne angielskie IPA. A takich w Polsce brakuje. Do tego stopnia, że wielu przedpiśców ocenia to piwo przez pryzmat AIPA, co z pewnością zaniża oceny.

            Niestety, nie jest to dobra IPA. Przede wszystkim, zaskakują polskie chmiele. Brakuje im tej kwiecistości, którą mają angielskie odmiany. Mimo to, goryczka jest przyjemna, choć uwidacznia się dopiero, gdy piwo się nieco ogrzeje. Początkowo zarówno w zapachu, jak i smaku, dominuje słodowość, lekko piwniczna i maślana. Łącznie przypomina to "ciasteczkowy" charakter wielu piw angielskich, ale niezbyt dokładnie. Największy atut tego piwa to obfitość i trwałość piany. No i etykieta z motywami imperialnymi.

            Comment

            • Pinio74
              Senior
              • 10-2003
              • 3881

              #21
              Myślę, że jesteś zbyt surowy (albo ja zbyt wyrozumiały )
              Z jednej strony fakt użycia polsko-niemieckiej mieszanki chmieli trochę ogranicza twórców w stylu IPA, z drugiej strony Kormoran pokazał jak z takich chmieli IPę zrobić. No cóż, ja będę po nie sięgał, szczególnie, że tak jak napisałeś, u nas teraz amerykanów dostatek, delikatniejszych anglików jakby mniej...
              Last edited by Pinio74; 14-10-2014, 19:42.
              BIRRARE HUMANUM EST

              Comment

              • Siemion
                Member
                • 07-2008
                • 67

                #22
                Aż tak surowy to znowu nie jestem. I też pewnie jeszcze Nelsona spróbuje.

                Comment

                • pixtri
                  Junior
                  • 10-2014
                  • 23

                  #23
                  Przede wszystkim należy pochwalić szate graficzną, bardzo mi się podoba. Jednak za brak chociażby IBU już leci pierwszy minus. Piana obfita, szybko się jednak zredukowała, ścianki oblepiła. W aromacie bieda. Chmiel prawie niewyczuwalny, dominuje chyba diacetyl (dopiero się uczę). W smaku słabiutko. Mam wrażenie że piłem eurolagera a nie IPA. Goryczka niska, żelazo. Zawód jednym słowem. Zdecydowanie nie polecam

                  Comment

                  • becik
                    Senior
                    • 07-2002
                    • 14999

                    #24
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: bursztynowy, klarowny [5]
                    Piana: jasny beż, drobna, dość zwarta, opada powoli oblepiając szkło w minimalnej ilości [4]
                    Zapach: słabiutki, owocowo-slodowo-karmelowy [3]
                    Smak: w miarę pełne i treściwe, dominuje chmielowa goryczka przeplatana z owocowo-cytrusowymi posmakami, momentami czuć lekką landrynkę co mi przeszkadza, ogólnie całość jest nieźle skomponowana [4]
                    Wysycenie: odrobinkę za dużo [4.5]
                    Opakowanie: etykieta z Nelsonem ok, gładki kapsel [4]
                    Uwagi: Przyzwoite, całkiem smaczne piwo do którego warto wrócić, wypite ze smakiem ale bez zachwytów

                    Moja ocena: [3.725]
                    Attached Files
                    Last edited by becik; 18-10-2014, 11:58.
                    Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                    Comment

                    • WojciechT
                      Senior
                      • 09-2012
                      • 2546

                      #25
                      Wersja beczkowa bez nachalnego masełka, dużo lepsze.

                      Comment

                      • Klatak
                        Senior
                        • 07-2014
                        • 431

                        #26
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: Ciemne złoto, idealnie klarowne. [5]
                        Piana: Dość obfita, średnio i drobno zbudowana, trwałość średnio niska, zdobi szkło. [4]
                        Zapach: Dość intensywny. Głównie słodowy, lekko chlebowy i karmelowy, z nutami chmielowymi trawiasto-ziołowymi. [4]
                        Smak: Pełne, słodowe, z odrobiną karmelu z goryczką na średnio niskim poziomie. Całkiem nieźle pijalne. [3.5]
                        Wysycenie: Średnio wysokie, szybko zapychające, powinno być niższe. [4]
                        Opakowanie: Dobre jakościowo, jedyne informacje jakie zawiera oprócz parametrów to użyte rodzaje chmielu. Projekt do mnie nie przemawia może i jest ciekawy ale nie zachęca do sięgnięcia po piwo na sklepowej półce. [3.5]
                        Uwagi: Warka z datą do 09.04.2015. Całkiem udane piwo, aczkolwiek przydała by się wyższa goryczka i mniejsze nasycenie.

                        Moja ocena: [3.825]

                        Comment

                        • jerzdna
                          Senior
                          • 07-2014
                          • 240

                          #27
                          warka kwietniowa jeszcze bardziej maslna niz marcowa a mogla byc taka fajna ipa...

                          Comment

                          • kenny
                            Senior
                            • 04-2009
                            • 712

                            #28
                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: Bursztynowy, przejrzysty. [4.5]
                            Piana: Ładna, nieźle koronkuje. [4.5]
                            Zapach: Słaby, karmel i susz. [3.5]
                            Smak: Słodowy, karmelowy, lekka ziołowa chmielowość, goryczka niska, ziołowa, na koniec lekki mentolowy posmak. [3]
                            Wysycenie: Średnie. [4]
                            Opakowanie: Najlepszy element tego piwa, ładne etykiety, szkoda, że nie podano dokładnie jakich słodów użyto. [4.5]
                            Uwagi: Dziwne piwo, które obok IPA nawet nie stało. Goryczka bardzo niska, piłem bardziej gorzkie pilsy. Chmielowości tutaj niewiele, wraz z ogrzewaniem zaczyna totalnie dominować słodowość, kierując smak w stronę strong lagera. Warka do 20.05.2015.

                            Moja ocena: [3.525]

                            Comment

                            • Pinio74
                              Senior
                              • 10-2003
                              • 3881

                              #29
                              Info ze strony browaru:
                              "27.10.2014 zagotowaliśmy dwie Warki naszej wersji piwa IPA –NELSON, Nelson Jasny poprawiony, zwiększyliśmy ilości poszczególnych czterech rodzajów chmielów, oraz dołożyliśmy piąty angielski chmiel , mamy nadzieje, że wyjdzie dobrze, a nawet lepiej. Ugotowaliśmy także pierwszy raz NELSONA CIEMNEGO, sam jestem ciekawy jak to wyjdzie. Czekamy i zapraszamy"
                              BIRRARE HUMANUM EST

                              Comment

                              • zgoda
                                Senior
                                • 05-2005
                                • 3516

                                #30
                                Ocena z ARTomatu

                                Kolor: Bursztyn klarowny, ładny. [4.5]
                                Piana: Trwała, drobna, słaby lacing. Niezła. [4]
                                Zapach: Nieszczególny, głównie landrynka. Trochę owoców, karmel, właściwie to czysty, chociaż niczego poruszającego w nim nie ma. [3.5]
                                Smak: Trochę słodyczy karmelowej, ale jeżeli chodzi o słodową pełnię, to porażka. Goryczka wysoka, jednakowoż sucha i długa, mało przyjemna. [3]
                                Wysycenie: Spoko, wydawałoby się, że może być za wysokie, ale butelkowe tak mają. Nie jest źle. [4]
                                Opakowanie: Nawet chmiele wyliczyli, chociaż nie ma się czym chwalić. Ogólnie ładna eta. [4]
                                Uwagi: Ma potencjał, ale w tym wydaniu jest raczej kiepskie, przede wszystkim przez podłą goryczkę.

                                3,50 kosztuje ono w sklepiku przy browarze i tyle wpisuję, bo piwo dostałem w zgrzewce z resztą oferty browaru Krajan jako "dar losu".

                                Moja ocena: [3.45]
                                Browar Clair de Lune - zapiski literackie, brewing log, na fejsbóku, blog

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎