Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Krajan, Nelson India Pale Ale

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Petitpierre
    Senior
    • 01-2014
    • 2560

    #46
    Na krawatce, że to warka nr 2. Pite jako 7-e.
    Zapach angielski, ale chmielu malutko, co nie znaczy, że będzie źle. Goryczka bardzo dobra, wielowymiarowa, nuty prawidłowe. Rozczarowanie mocno pozytywne, ale chmielenie jest jednak "na inteligenta", a nie "na pałę".
    Last edited by Petitpierre; 10-07-2015, 22:52.
    Mały porterek-przyjaciel nerek

    Comment

    • WojciechT
      Senior
      • 09-2012
      • 2546

      #47
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika WojciechT Wyświetlenie odpowiedzi
      Kolor: Earl grey, [5]
      Piana: Wysoka, kremowa, drobnopęcherzykowa, zbita, osadza się na ściankach. Bardzo trwała, jestem jeszcze w połowie szklanki i nadal jest centymetrowa czapa. [5]
      Zapach: Masło, może nie przemocne, ale na tyle wyrażne, że jako pierwsze rzuciło mi się w nozdrza. Właściwie to jako drugie też. Spod masła przebijają się karmel i słodowość. [3]
      Smak: DIIIAAACEEETYYYL. Poza nim jest nawet niezła, krótka ziołowa goryczka (w typie maślanym ). Trochę karmelu i słodowości. [3.5]
      Wysycenie: W normie. [5]
      Opakowanie: Chyba pierwsze opakowanie z Krajana, które mi się podoba. Do tego stopnia, że sądziłem, iż jest to piwo... Czeskie. Pierwsze skojarzenie: Nomad. Z drugiej strony śmieszne określenie "starannie dobrane słody" - to w innych piwach dopierają je niestarannie? Kontra najlekona krzywo, informacji niezbyt dużo. [4]
      Uwagi: Gdyby nie to masło, byłaby przyzwoita GPIPA, trochę przypominająca Jurajskie Bursztynowe. A tak niestety mamy BIPA, czyli Butter India Pale Ale

      Moja ocena: [3.65]
      Piję właśnie warkę do dzisiaj (oznaczona jako "Warka II"), kupiona za 3 zł w promocji w Auchanie. Masełka nie ma, jest za to smaczne, naprawdę smaczne brytyjskie India Pale Ale. Goryczka wciąż bardzo mocna, ziołowo-ziemista, przyjemna (aczkolwiek mniej doświadczonemu piwoszowi może "buzię wykręcić"). Sporo owoców, karmelu niewiele.

      Aż szkoda, że kupiłem ostatnie dwie sztuki, bo naprawdę mi smakuje

      Comment

      • WojciechT
        Senior
        • 09-2012
        • 2546

        #48
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika WojciechT Wyświetlenie odpowiedzi
        Piję właśnie warkę do dzisiaj (oznaczona jako "Warka II"), kupiona za 3 zł w promocji w Auchanie. Masełka nie ma, jest za to smaczne, naprawdę smaczne brytyjskie India Pale Ale. Goryczka wciąż bardzo mocna, ziołowo-ziemista, przyjemna (aczkolwiek mniej doświadczonemu piwoszowi może "buzię wykręcić"). Sporo owoców, karmelu niewiele.

        Aż szkoda, że kupiłem ostatnie dwie sztuki, bo naprawdę mi smakuje
        Wybaczcie post pod postem, otworzyłem drugą butelkę i stwierdzam:

        Karmelu jednak za dużo

        Comment

        Przetwarzanie...
        X
        😀
        🥰
        🤢
        😎
        😡
        👍
        👎