Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Krajan, Nelson India Pale Ale

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • cejot
    Member
    • 11-2014
    • 64

    #31
    A dla mnie to piwo to totalna pomyłka. Jakieś takie mydlane, bez wyrazu, gdyby nie kolor to pomyliłbym to piwo z jakimś delikatnie nachmielonym lagerem. Raz spróbowałem i dziękuję.

    Comment

    • Oskaliber
      Senior
      • 05-2010
      • 727

      #32
      Kolor: Bursztynowy, klarowny.
      Piana: Koloru złamanej bieli, dosyć obfita, dosyć gęsta, dosyć trwała. Utrzymuje się kożuchem minimalnie oblepiając szkło.
      Zapach: Nuty słodowe, herbatnikowe, lekko karmelowe i minimalna ziołowa chmielowość.
      Smak: Średnio treściwe. Wyraźna podbudowa słodowa o podobnym charakterze jak w zapachu: herbatnikowym, karmelowym, minimalnie przypiekanym. Minimalne posmaki chmielowe i średnia, przyjemna goryczka. Na szarym końcu szczypta diacetylu i alkoholu.
      Wysycenie: Średnie.
      Ogółem: Za mało nachmielone na aromat (no i trochę nie tymi chmielami), nawet jak na brytyjskie IPA, a szkoda bo jest dobrze odfermentowane z przyjemnym profilem słodowym i był tu spory potencjał. Lekkie wady w postaci odrobiny diacetylu i nuty alkoholowej, ale to akurat tak wycofane, że do przeżycia.
      Last edited by Oskaliber; 08-12-2014, 22:30.
      BeerFreak.pl

      Comment

      • boney
        • 10-2014
        • 33

        #33
        Pierwszy i ostatni raz piłem to piwo. Aromat słodowy, nie wyczułem chmieli, za to żelazo jak cholera. Wysycenie średnie, goryczka niska. Nie tego się spodziewałem czytając na etykiecie "India Pale Ale". Bieda, bieda, bieda..
        W piwowarstwie domowym nie ma przegranych.
        Każde niepowodzenie czegoś uczy.
        Przegrasz dopiero wtedy, gdy nie spróbujesz!

        Comment

        • corsano
          Senior
          • 05-2013
          • 182

          #34
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Złoty, krystalicznie klarowne [5]
          Piana: Obfita, średniopęcherzykowa, zwarta, dość trwała [4]
          Zapach: Umiarkowanie intensywny, na pierwszym planie słodowy, lekko miodowy, owocowy, nie wielki aromat od chmielu - kwiatowy, lekko warzywny [3.5]
          Smak: Jednowymiarowy słodowy, goryczka niska - przyjemna i niezalegająca, bilans w stronę słodowości [3.5]
          Wysycenie: Niskie, powinno być wyższe [3.5]
          Opakowanie: Fajny pomysł, dobre wykonanie, ciekawa kontra, kapsel złoty [4.5]
          Uwagi: Warka do 20.07.2015, pite w temperaturze 14°C

          Moja ocena: [3.675]

          Comment

          • titan
            Senior
            • 08-2014
            • 122

            #35
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: ciemny bursztynowy, klarowny [4.5]
            Piana: średnio-pęcherzykowa, szybko sie dziurawi, po chwili pozostaje tylko obwódka [3]
            Zapach: głownie słodowy, metaliczny, trawiasty, po ogrzaniu karmelowo-maślany [3.5]
            Smak: głownie słodowy z metalicznym posmakiem(sprawdzałem na skórze i żelaza nie czuć), ziolowa goryczka średnia do niskiej [3.5]
            Wysycenie: odpowiednie [4]
            Opakowanie: etykieta bardzo ładna, minus za informacje [4]
            Uwagi: wersja black warka 20.10.2015, całkowicie bezplciowe, chciałem sie napić prawdziwej ipa... i sie zawiodłem, po opakowaniu spodziewałem sie wiecej

            Moja ocena: [3.55]

            Comment

            • Wujas
              Gość
              • 11-2014
              • 267

              #36
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika boney Wyświetlenie odpowiedzi
              Pierwszy i ostatni raz piłem to piwo. Aromat słodowy, nie wyczułem chmieli, za to żelazo jak cholera. Wysycenie średnie, goryczka niska. Nie tego się spodziewałem czytając na etykiecie "India Pale Ale". Bieda, bieda, bieda..
              Dokładnie te same odczucia. W zapachu nic poza gwoździami i dennym słodem.
              W smaku tragedia - sam słód, do tego niskiej jakości i tona żelaza. Aż dziw, że zębów to piwo nie wybija. Strasznie płaskie, monotonne i jednowymiarowe.
              Kolor trupi, etykieta odpustowa. Nazwa z dopiskiem IPA to już w ogóle parodia
              Nie wiem jak bardzo browar musi być zdesperowany, by sprzedawać takie pomyje za 6 zeta.
              Nie byłem w stanie wypić więcej niż 5 łyków. Poszło do zlewu.

              Comment

              • chechaouen
                Senior
                • 01-2011
                • 1180

                #37
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Ciemne złoto wpadające w bursztyn. Klarowny. Może lekka mgiełka [4.5]
                Piana: Obfita, sztywna, drobnopęcherzykowa. Z trwałością też nieźle. Ładnie oblepia szkło [4.5]
                Zapach: Tu jest słabo. Za dużo się nie dzieje. Mało intensywny, mało też ciekawy. Głównie dość banalna słodowość, lekka nuta chmielu. Bez błysku. Pachnie jak taki nieciekawy lager. Po ogrzaniu wkrada się też lekka maślanka [2.5]
                Smak: Lepiej niż w zapachu. Dość przyjemna IPA w stylu brytyjskim. Taki bitter z wyrazistą, ale nieprzytłaczającą goryczką, która jest dość długa i do końca miła, nieinwazyjna. Chmiel poza tym żadnych posmaków nie dostarcza, trochę ziołowości, ale jednak czuć, że robiony na naszym rodzimym hopsie, brak egzotycznych nut. W warstwie słodowej szału nie ma, ale jest poprawnie. Troszkę karmelu, spora treściwość. [3.5]
                Wysycenie: Lekko przegazowane [4]
                Opakowanie: Kolorystyka średnio ciekawa, etykieta kojarzy mi się z czasami głębokiego PRL, taki retro kicz. Dość dokładny skład [3.5]
                Uwagi:

                Moja ocena: [3.325]
                Last edited by chechaouen; 11-04-2015, 19:54.

                Comment

                • Javox
                  PremiumUżytkownik
                  • 11-2009
                  • 6134

                  #38
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Jaśniejszy bursztyn. [3.5]
                  Piana: Jak zwykle więcej na początku potem obwódka i niewiele więcej. [3]
                  Zapach: Start to truskawka przechodząca z czasem w lekki sos sojowy a potem w słodowy. [3]
                  Smak: Od truskawki przez owoce i słodowość. Słodko-gorzkawe ze wzrastającą goryczką. [3.5]
                  Wysycenie: Dość ostry. Przesadzili. [3]
                  Opakowanie: No całkiem nieźle, może się podobać. Konwencja i czcionki już "gdzieś" były ale to szczegół [4]
                  Uwagi: No pyszne nie jest i co ma wspólnego z IPA nie do końca mogę sprecyzować.

                  Wypić wypiłem ale czy jest sens wracać do trochę dziwnego piwa w przyszłości? - chyba nie.

                  Moja ocena: [3.275]
                  Attached Files
                  Last edited by Javox; 24-04-2015, 11:21.

                  Comment

                  • buba1111
                    Junior
                    • 02-2014
                    • 9

                    #39
                    warka z 10.11.2015 zupa warzywna a nie piwo + żelazo. Brak piany ,zapach i smak niby jest a go niema [warzyw nie liczę ] i gdzie są te cztery polskie chmiele .Jak mnie pamięć nie myli to na tych samych czterech chmielach Witnica robi "lubuski chmiel" i tam się czuję i smakuje świeży grejpfrut o słodzie nie wspominając - i nie nazywa tego ipą . Kormoran też swoje bardzo jadalne "plony" które z powodzeniem chmieli polskim chmielem.Na razie poczekam na kolejną dostawę i spróbuję jeszcze raz - może będzie lepiej
                    Last edited by buba1111; 05-05-2015, 18:57.

                    Comment

                    • marqqq
                      Senior
                      • 12-2014
                      • 660

                      #40
                      Nie wiem jak smakuje tradycyjna IPA, ale to smakuje podobnie do nowych słabych warek ŻAPY.
                      Może ciut lepsze ale i tak dość nudne i nijakie.

                      Comment

                      • Wujas
                        Gość
                        • 11-2014
                        • 267

                        #41
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika marqqq Wyświetlenie odpowiedzi
                        Nie wiem jak smakuje tradycyjna IPA, ale to smakuje podobnie do nowych słabych warek ŻAPY.
                        Może ciut lepsze ale i tak dość nudne i nijakie.
                        Podpowiem nieśmiało, że jeśli ktoś twierdzi, że krajan IPA jest w czymkolwiek lepszy od żywca "APA" (który oczywiście szału nie robi), to powinien przerzucić się na degustowanie kawy, a nie piwa.

                        Comment

                        • zgoda
                          Senior
                          • 05-2005
                          • 3516

                          #42
                          Tak po prostu z niczego, czy może jakaś argumentacja będzie nam dana?
                          Browar Clair de Lune - zapiski literackie, brewing log, na fejsbóku, blog

                          Comment

                          • Wujas
                            Gość
                            • 11-2014
                            • 267

                            #43
                            Z doświadczenia związanego z możliwością spróbowania obu tych piw oraz faktu zaliczenia piwa z tego tematu do jednego z najbardziej lipnych piw polskich.

                            Comment

                            • Dimon
                              Junior
                              • 03-2015
                              • 4

                              #44
                              Ocena z ARTomatu

                              Kolor: ciemne złoto, klarowne [4.5]
                              Piana: drobne i średnie pęcherzyki, szybko opada, lekka koronka [3.5]
                              Zapach: głównie karmelowo-ziołowy, na dalszym planie sosna, kwiaty i żelazo [3]
                              Smak: pełny głównie karmelowo słodowy, średnio-niska ziołowa goryczka, żelazistość [3.5]
                              Wysycenie: powyżej średniego [4]
                              Opakowanie: ładne, lecz nie zachwyca [4]
                              Uwagi:

                              Moja ocena: [3.425]

                              Comment

                              • m00ku
                                Junior
                                • 01-2015
                                • 20

                                #45
                                Ocena z ARTomatu

                                Kolor: Bursztynowe, idealnie klarowne. [4.5]
                                Piana: Niezbyt obfita, drobnopęcherzykowa, szybko opadła do kożuszka. [2.5]
                                Zapach: Średnio intensywny. Słodowy, karmelowy, lekko chmielowy, przyjemna nuta chlebowa. [3.5]
                                Smak: Pełne, słodowo-karmelowe, trawiasta goryczka, lekko żelaziste. [3]
                                Wysycenie: Nieco powyżej średniego. [4]
                                Opakowanie: Całkiem ciekawa etykieta. [4]
                                Uwagi: do 10.09.15

                                Moja ocena: [3.3]

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎