Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Zarzecze, [Kingpin] Rocknrolla

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • melor
    Senior
    • 04-2006
    • 364

    #61
    aromat: amerykańskie chmiele . Wyraźny żywiczny aromat.
    kolor: ciemny bursztyn, bardzo mętny.
    piana: mała. osadza się na szkle.
    smak: Goryczka nieduża, ale zauważalna. Czuć aromatyczne chmiele. Mała słodowość. Goryczka właściwie jest średnia i wyraźnie zauważalna. Zalegająca. Owocowych aromatów żadnych nie czuję. Dodatków (skórka pomarańczy, werbena) nie czuć, dominuje chmiel.
    cena: 8,30 zł

    6,5/10

    Comment

    • gebruiker
      Senior
      • 01-2014
      • 187

      #62
      Mnie akurat goryczka odpowiada, mimo, że trochę zalega. Piwo ciekawe, bardzo ładny aromat chmieli amerykańskich, w smaku cytrusowo i pomarańczowo. Jestem na tak.

      Comment

      • PoprostuBartosz_pl
        Junior
        • 09-2014
        • 13

        #63
        Kurwunia! Zaraz odpalam to piwo z butelki i zobaczymy czy January blefuje czy Dusia ma rację.

        Comment

        • Oskaliber
          Senior
          • 05-2010
          • 727

          #64
          Kolor: Jasny bursztyn wchodzący w zasadzie w pomarańcz, mocno mętny.
          Piana: Biała, obfita, gęsta, trwała. Ostatecznie opada do kożucha mocno oblepiając szkło.
          Zapach: Intensywne amerykańskie chmiele: owoce tropikalne, cytrusy. Nawet jak jest w tym pomarańcza i werbena to nie sposób jej wyróżnić z chmielu przez podobieństwo aromatów.
          Smak: Treściwość średnio niska. Lekka podbudowa słodowa, mocno cytrusowe aromaty chmielowe, na które być może składa się pomarańcza i werbena, a wszystko zwieńczone wysoką, żywiczno-grejpfrutową, bardzo długo pozostającą goryczką.
          Wysycenie: Średnio niskie.
          Ogółem: Świetne. Lekkie, pijalne, bardzo solidnie chmielone. Goryczka jest mocna i bardzo długo pozostaje na języku. Piwni puryści pewnie powiedzą, że przesadzona i wychodząca poza ramy stylu, ale dla mnie subiektywnie bardzo dobra.
          BeerFreak.pl

          Comment

          • Glingorth
            Senior
            • 04-2014
            • 283

            #65
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Jasny pomarańcz, mętne [4.5]
            Piana: Gęsta, trwała i utrzymuje się do samego końca. [4.5]
            Zapach: Bardzo świeży, cytrusowo chmielowy [4.5]
            Smak: Głownie cytrusy, chmiel, faktycznie jest posmak skórki pomarańczy albo grejpfruta. Słodowość słaba, goryczka dość długo się utrzymuje za to to jest rześka. Pozostaje posmak grejpfrutowy. [4]
            Wysycenie: Średnie, wchodzi idealnie. [4.5]
            Opakowanie: Dość ciekawa stylistyka, fajna oprawa i kolorystyka. [4]
            Uwagi: Bardzo dobre i mocno pijalne piwo, co da się od razu zauważyć to te cytrusowe orzeźwienie głównie w aromacie ale i w smaku. Jak na APA to fajna dość wysoka i nieco zalegająca goryczka... ale mi to osobiście zupełnie nie przeszkadza.

            Moja ocena: [4.275]

            Comment

            • DonZ
              Senior
              • 03-2013
              • 303

              #66
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Jasno pomarańczowy mocno zmętniony. [3.5]
              Piana: Drobna niewysoka, ze średnimi pęcherzami. Szybko opada do niewielkiego kożucha, by w końcu pozostać obrączką ładnie zdobiącą szkło. [4]
              Zapach: Intensywny rześki cytrusowy, słodki tropikalny, trochę mango, marakui, chlebowa słodowość. Lekki diacetyl. [4]
              Smak: Piwo zdecydowanie wytrawne, lekkie, mocno pijalne. Początkowo ciut wodniste ale to przez mocną goryczkę cytrusowo, pomarańczową, z akcentami kwiatowymi. Na drugim planie smak mi nie znany zapewne ta werbena. Słodowa kontra praktycznie nie do uchwycenia. Finisz przyjemny pozostający lekko grejpfrutowy, odrobinę ściągający. [4]
              Wysycenie: Średnie, odpowiednie dla stylu, nie za dużo nie za mało. W sam raz. [4.5]
              Opakowanie: Bardzo fajna etykieta, odpowiada zawartości Wszelkie ważne informacje są, brakuje jedynie ibu [4.5]
              Uwagi:

              Moja ocena: [4.025]

              Comment

              • pen
                Member
                • 05-2014
                • 97

                #67
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: pamaranczowy, metny [4]
                Piana: srednio-drobnopecherzykowa, z szybka redukcja ale niezle oblepia [4]
                Zapach: bardzo intensywny i przyjemny, zdominowany przez cytrusy i ziolka [5]
                Smak: podobnie jak w zapachu- cytrusowo-ziolowy, piwo ma dziwny absmak skorki pomaranczy a goryczka dosc dlugo zalega [3.5]
                Wysycenie: srednie, wydaje sie byc optymalne [5]
                Opakowanie: nic dodac nic ujac, doskonala grafika i pelnia informacji [5]
                Uwagi: warka do 01.15.2015… Mi to piwo jakos nie podeszlo…

                Moja ocena: [4.25]

                Comment

                • Marcellus
                  Junior
                  • 08-2011
                  • 23

                  #68
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Prawie pomarańczowy, lekko mętny [4]
                  Piana: Na początku całkiem niezła, drobno pęcherzykowata niestestety szybko redukuje się do kożuszka na szczęście zostaje do końca i ładnie oblepia szkło [4]
                  Zapach: Przyjemny, mocny cytrusowo-żywiczny niestety ani werbeny ani skórki pomarańczy nie wyczułem [4]
                  Smak: Bardzo fajny smak, czuć cytrusy jest solidna goryczka i tutaj już czuć lekko tą skórkę czuję, werbeny dalej niebardzo może nieumiem rozpznać [4.5]
                  Wysycenie: średnie, pasuje [4]
                  Opakowanie: Bardzo fajne opakowanie nazwa browaru kojarzy mi się z grą fpp w którą się zagrywałem lata temu i dlatego duży plus, fajnie dobrane kolory i grafika [5]
                  Uwagi: Podchodziłem do tego piwa jak pies do jeża w związku z dodatkami ale się bardzo miło rozczarowałem . Bardzo dobre piwo warte powtórzenia. Termin do 07.04.2015

                  Moja ocena: [4.25]

                  Comment

                  • Pancernik
                    Senior
                    • 09-2005
                    • 9733

                    #69
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: Złotopomarańczowy, mętny. [4]
                    Piana: Brudnobiała, dość drobna z większymi bąblami, średniowysoka i niezbyt trwała. [3]
                    Zapach: Chmiel, zioła i owoce - całkiem sympatyczny . [4]
                    Smak: Silna, głusząca goryczka, zza niej próbują wyjść owoce, chyba właśnie pomarańcza, a raczej jej gorzka skórka jednak. Nie wiem, jak smakuje werbena, ale mnie chyba nie za bardzo... [3]
                    Wysycenie: Średnie. [4]
                    Opakowanie: Starannie wykonana eta, wzornictwo ciekawe, nieco awangardowe, ale może to taki rock'n'roll?
                    W sumie, to przy takim piwie wzornictwo powinno być "niebanalne"... . [3.5]
                    Uwagi: Taaa..., ostatnio piłem piwa klasyczne, staroświeckie wręcz. No i mam za swoje...

                    Moja ocena: [3.475]

                    Comment

                    • Dzoshu
                      Senior
                      • 12-2013
                      • 496

                      #70
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: Brudna pomarańcza, opalizujące, wszystko na swoim miejscu. [4.5]
                      Piana: Średnie bąbelki. Opada szybko. Jak się postarać z nalaniem to nawet potrafi oblepić szkło. [3]
                      Zapach: Na pierwszym planie grejpfrut i ziołowa nuta chmielu. Na drugim planie przedziera się kanalizacja albo coś z dodatków co strasznie mi ją przypomina. [2.5]
                      Smak: Wykrzywiająca, zalegająca goryczka - inna niż ta typowa z przechmielenia, może przez dodatek skórki curacao. Jak już podniebienie przyzwyczai się do goryczki to w smaku jest w porządku - pojawia się kontra słodowa i zaczyna to smakować jak IPA. [3.5]
                      Wysycenie: Poprawne. [4]
                      Opakowanie: Ładna stylistyka, dokładny skład. [4.5]
                      Uwagi: Jak na debiut to nie ma tragedii ale zdecydowanie nie ma też rewelacji.

                      Moja ocena: [3.225]

                      Comment

                      • Piwny_Radek
                        Senior
                        • 08-2014
                        • 108

                        #71
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: Piwo ma pomarańczową, nieprzejrzystą barwę o znacznym zmętnieniu. [4]
                        Piana: Drobnopęcherzykowa piana tworzy niewielką 1 cm warstwę, która dość szybko opada do skąpego okręgu. Białe drobinki delikatnie osadzają się na szkle, pozostawiając skąpe ślady. [3.5]
                        Zapach: Bardzo przyjemny i dobrze wyczuwalny aromat owoców tropikalnych, cytrusów oraz nut leśnych. Czuć lekką woń pomarańczy oraz kwiatów, jednak ciężko mi stwierdzić by miała w tym udział werbena. [4]
                        Smak: Początkowo wyczuwalne są nuty żywiczne, które z czasem ustępują miejsca cytrusom i owocom tropikalnym. Wszystko to odbywa się na słodowym tle. Mocno odczuwalna i zalegająca goryczka z pomarańczowym zacięciem. Pomimo tej uwagi całość pozostaje dobrze pijalna. Piwo jest średnio treściwe. [3.5]
                        Wysycenie: Średnie. [4]
                        Opakowanie: Interesująca i z ciekawym motywem etykieta, która łatwo wpada w oko. Mamy podany pełny skład oraz podstawowe informacje o piwie. Do kompletu brakuje tylko IBU i firmowego kapsla. [4.5]
                        Uwagi: Wbrew temu co zapowiadano, piwo nie jest aż tak pokręcone jak można byłoby się tego spodziewać. Owszem czuć skórkę pomarańczy i w takiej też pomarańczowej tonacji utrzymane jest piwo. Jednak zamiast pierdolnięcia mamy tu bardziej zachowawcze granie. Ale to dopiero pierwsze wydawnictwo, więc mam nadzieję, że z czasem chłopcy się rozkręcą i pokażą coś naprawdę odjechanego

                        Przemierzając koncernowe oceany, rzemieślnicze jeziorka i craftowe źródełka, Piwny Radek poluje na najciekawsze i najlepsze piwne okazy.


                        Moja ocena: [3.775]
                        http://piwnyradek.blogspot.com/
                        http://instagram.com/piwnyradek

                        Comment

                        • becik
                          Senior
                          • 07-2002
                          • 14999

                          #72
                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: piękny, pomarańczowy [5]
                          Piana: beżowa, drobna, zwarta, utrzymuje się dość długo, opada bardzo powoli osiadając na szkle małymi kępkami [4]
                          Zapach: w miarę dobrze wyczuwalny, kręci w nosie, cytrusowo-słodowo-kwiatowy [4]
                          Smak: pełne, treściwe, a dalej to totalna gorycz wykręcająca wszystkie kubki smakowe, cierpka, bardzo mocna do tego stopnia, ze wyczucie pozostałych smaków graniczy z cudem, gdzieś tam w oddali można wychwycić pomarańczowo-cytrusowe akcenty i nic poza tym, to piwo było tak ohydnie gorzkie, że jeszcze kwadrans po skończeniu tego "piwa" miałem w ustach tak gorzki posmak aż momentami zbierało mi się na wymioty, dosłownie soki żołądkowe w czystej postaci [2]
                          Wysycenie: odrobinkę za dużo [4.5]
                          Opakowanie: etykieta w rewolucyjnym stylu czyli jak zwykle bazgroły 5-latka [4]
                          Uwagi: Ufff, cóż to było? Kosztowało prawie 9 zł, połowa zasiliła zlew bo nie zdzierżyłem tej goryczy. Musiałem to popić coca-colą, która była rajem po Rocknorolli. Samo piwo w sobie było dobrze wykonane ale nie oceniam ogólnego wykonania tylko jak mi smakowało. Rozumiem, że jest dedykowane pasjonatom goryczy. Podobnie z tym piwem jest jak z amatorami totalnych ostrości, habanero dla jednych jest smaczne i mogą jeść garściami, dla drugich nie do przyjęcia. Tak samo jest z tym piwem, pasjonaci tego typu będą się przy nim podniecać, pozostali wyleją. W tym wypadku ja należę do tych drugich

                          Moja ocena: [3.275]
                          Attached Files
                          Last edited by becik; 05-11-2014, 19:41.
                          Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                          Comment

                          • kenny
                            Senior
                            • 04-2009
                            • 712

                            #73
                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: Pomarańczowe, mętne. [4.5]
                            Piana: Średnia, ładnie oblepia szkło. [4]
                            Zapach: Niezbyt silny, żywiczno-owocowo-kwiatowy. [4]
                            Smak: Lekko kwaskowe, wytrawne, bliżej nieokreślony posmak, na koniec długa pestkowa goryczka, ściągająca i niezbyt przyjemna. [3]
                            Wysycenie: Niskie. [4.5]
                            Opakowanie: Grafiki nie w moim stylu, ale doceniam pracę grafika. Wszystkie informacje podane. [4.5]
                            Uwagi: Kolejne przechmielone piwo z Kingpina. Warka do 15.03.2015. Na początku rozwija się jakiś ziołowo-owocowy posmaczek, ale zanim dobrze się go poczuje, to do gry wchodzi ta paskudna goryczka. Nie jest bardzo silna, ale za to jest ściągająca i strasznie zalega. Pijalność niska.

                            Moja ocena: [3.675]

                            Comment

                            • pavlo11111
                              Member
                              • 11-2014
                              • 78

                              #74
                              Ocena z ARTomatu

                              Kolor: Ciemna zamglona pomarańcz [4]
                              Piana: Dosyć trwała, choć niezbyt obfita; drobnopęcherzykowa [3.5]
                              Zapach: Początkowo cytrusowy z przewagą pomarańczy, następnie multiwitamina oraz lekka ziołowość. [3.5]
                              Smak: Goryczka na dobrym poziomie, niestety lekko zalegająca; piwo generalnie przyjemnie orzeźwiająco-cytrusowe, wyczuwalna jest skórka pomarańczy [4]
                              Wysycenie: Mogło by być odrobinę niższe, lekko szczypie w język. [4.5]
                              Opakowanie: Ciekawe i przykuwające uwage, minus za brak informacji o poziomie IBU [4]
                              Uwagi:

                              Moja ocena: [3.8]

                              Comment

                              • Wujas
                                Gość
                                • 11-2014
                                • 267

                                #75
                                Żadnego kwacha ani siarki w swojej butelczynie nie wyczułem. Nie zmienia to jednak faktu, że tego piwa się nie da pić. Język boli od tej goryczy. Nie ma w tym piwie absolutnie żadnej kontry dla tej niskiej jakościowo goryczki, która zalega dłużej niż muł na dnie Jeziora Bajkał. Jakiś chmiel może i gdzieś się tam pałęta, ale już nawet Warmińskie Rewolucje Kormorana biją kingpinowy chmiel jakością i aromatem.
                                W lodówce siedzi jeszcze berserker...jeśli będzie podobnym przekrętem, to ląduje w zlewie, nie w gardziołku.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎