Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Zarzecze, [Kingpin] Rocknrolla

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • kk43506
    Junior
    • 12-2014
    • 22

    #76
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Zmętniona pomarańcza wpadająca w delikatną malinę. Ogólnie przyjemny dla oka. Na dnie butelki osad. [4]
    Piana: Grube i drobne pęcherze, ciężko się tworzyła i szybko opadła praktycznie do zera zostawiając tylko obwódkę, która mimo wszystko zostawia ładny lacing. [3.5]
    Zapach: Łagodne cytrusy, pomarańcza. W tle wyraźny zapach chmielu. [4.5]
    Smak: Na starcie wytrawna cytryna delikatnie skontrowana słodyczą pomarańczy. Drugie uderzenie to już silna grejpfrutowo-ziołowa zalegająca na podniebieniu goryczka. W moim odczuciu dosyć pijalne. [4]
    Wysycenie: Średnio-idealne [4.5]
    Opakowanie: Ładne, ciekawe, kolorowe, wszystkie informacje podane. Wielki + za info żeby pozostawić osad w butelce. Gdyby nie kapsel-golas byłoby 5. [4.5]
    Uwagi: Warka 3, do 12.05.2015r.

    Moja ocena: [4.175]

    Comment

    • Petitpierre
      Senior
      • 01-2014
      • 2560

      #77
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Oranżowy, połyskliwy, w miarę klarowny [4.5]
      Piana: jest [3]
      Zapach: Obiecuje dużo, mocno grejpfrutowy, wyczuwalna pomarańcza, nutki likierów goryczkowych, w nutach dolnych więcej ziemistości, za dużo chmieli jednakże [4]
      Smak: Zbyt nachmielone, żeby pozwolić wyczuć werbenę, więc werbena niepotrzebna. Pomarańcza gorzka owszem. AIPA jakich wiele, niestety. [3]
      Wysycenie: w normie [3]
      Opakowanie: Ciekawy pomysł, śmieszne teksty, nowatorsko, ale bez sztampy [4.5]
      Uwagi:

      Moja ocena: [3.5]
      Mały porterek-przyjaciel nerek

      Comment

      • TheBobolo
        Member
        • 07-2014
        • 59

        #78
        Bardzo dobry aromat owoców egzotycznych. Trochę jak na APA zbyt goryczkowe, jest to bardziej AIPA.
        Begonia non omlet.

        Comment

        • meszek0009
          Senior
          • 04-2014
          • 247

          #79
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Zupełnie mętna pomarańcza. [3.5]
          Piana: Gęsta, obfita, drobna i bardzo trwała, zdobi szkło. Świetna. [5]
          Zapach: Bardzo świeży, lekki, ale wyrazisty chmielowy aromat. Są cytrusy, zdecydowane, na pierwszym planie, podbite iglakami i ziołami. [4.5]
          Smak: Piwo z konkretną goryczką, jako, że jest bardzo lekkie, mało w nim ciałka, to tym bardziej goryczka daje o sobie znać. Jest ona całkiem przyjemna, chociaż trochę łodygowa. Poza tym czyste chmielowe smaki, tutaj już bardziej dominują iglaki nad cytrusami i skórka pomarańczowa, nieobecna w zapachu jest wyczuwalna w smaku. Generalnie mega pijalne i lekkie, może troszkę za mało ciałka, ale i tak bardzo smaczne. [4]
          Wysycenie: Odrobinę za niskie, ale ja wolę. [4.5]
          Opakowanie: Świetna eta, pełne info. [5]
          Uwagi: Warka chyba świeża, bo do 03.12.15. Bardzo dobre, nie powaliło mnie jak Berserker pity zaraz po premierze, ale i tak jest to ciekawe piwo pozbawione wad. Jednak cena zaporowa, raz na parę warek można kupić żeby sprawdzić formę, ale do częstego picia to wersja butelkowa nie wchodzi w grę, nie wiem za bardzo ile kosztuje w pubach.

          Moja ocena: [4.325]

          Comment

          • Mario_Lopez
            Senior
            • 08-2009
            • 991

            #80
            Jak dla mnie to też troszkę bardziej AIPA, niż APA, goryczka jest mocarna, aromaty śliczne, piana wysoka, trwała, może być, ale bez fajerwerków za ta cenę.

            Warka 04 12 07 2015
            Last edited by Mario_Lopez; 27-01-2015, 20:57.
            Ale nie o tym, bo to u Was, nie u mnie
            Ale nie o tym, bo to u Was, nie u mnie...


            EBE EBE

            Comment

            • Ronoaro
              Senior
              • 04-2013
              • 160

              #81
              Warka numer 4, z butelki. Aromat chmielowy szybko sie ulatnia, pozostaje żywica i jakieś takie mdłe kwiatki. W smaku wytrawne, wodniste ze średnią goryczką. Po dobrym Berserkerze dostałem piwo hmmm... średnie i dość nudne, bardziej do skojarzenia z rolą niż rockiem. Nawet Żywiec APA bardziej porywa.

              Comment

              • jaw7
                Senior
                • 10-2012
                • 173

                #82
                warka 05 ,03.09.2015 ,niestety najgorsza że wszystkich do tej pory zdegustowanych
                zapach minimalne cytrusy
                piana prawie nieobecna
                smak : niestety lekki kwasek z zalegajcą goryczką
                bardzo duże rozczarowanie bo warka nr 2 była swietna

                Comment

                • tristan_tzara
                  Senior
                  • 12-2007
                  • 1038

                  #83
                  Dziwne, bo ja mam odwrotne odczucia. Mega cytusowo, fajnie czuć nawet w smaku skórkę pomarańczy. Goryczka potężna ale przyjemna, w miarę krótka. Zero kwasku, full świetnego APA.

                  Comment

                  • jaw7
                    Senior
                    • 10-2012
                    • 173

                    #84
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika tristan_tzara Wyświetlenie odpowiedzi
                    Dziwne, bo ja mam odwrotne odczucia. Mega cytusowo, fajnie czuć nawet w smaku skórkę pomarańczy. Goryczka potężna ale przyjemna, w miarę krótka. Zero kwasku, full świetnego APA.
                    na pewno marka 05?jeżeli tak to nie wiem co jest grane.
                    w tej chwili pije natomiest Crazy Mike jest kapitalny

                    Comment

                    • tristan_tzara
                      Senior
                      • 12-2007
                      • 1038

                      #85
                      W sumie to już nie wiem, wczoraj kupiłem w sklepie więc zakładam że świeża, szczególnie ze świadczy o tym smak. Nie spojrzałem na datę a butelka już wywalona

                      Comment

                      • Admirador
                        Senior
                        • 03-2015
                        • 431

                        #86
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: Ciemny miód. Wyraźnie zmętnione (nalewałem ostrożnie!). Zaskakująco mocno jak na ten styl. Ale prezentuje się ładnie. [4]
                        Piana: Ładna, ale szybko opadła. Jest nieźle, ślady na szkle pozostają. Ale chyba nie jest aż tak dobrze jak się spodziewałem. [3.5]
                        Zapach: "Amerykański". Raczej w kierunku lasu iglastego niż słodkich owoców. W sumie ładny choć nie jest jakoś bardzo intensywny. Nie wiem czy gdzieś się nie pojawia diacetyl, a może tylko mi się wydaje. Jak pachnie werbena? [4]
                        Smak: Goryczka jest konkretna, grapefruitowa, trochę jednak zalegająca. Ale nie powiedziałbym, że piwo jest przechmielone. Bez przesady. Piłem warkę nr 6, podobno poprzednie były mocniej nachmielone. Tutaj jest generalnie OK pod tym względem.
                        Piwo jest wytrawne, brakuje mi trochę podbudowy słodowej.
                        Jest w tym piwie też taki ziołowy (?) posmak. Zastanawiam się od czego. Może to ta werbena, ale wybaczcie, nie wiem [3.5]
                        Wysycenie: Niskie, w tym piwie OK. [5]
                        Opakowanie: Plus za sporą dawkę informacji o piwie. Przydałoby się jeszcze IBU. Natomiast nie bardzo "kupuję" tę ich historyjkę, że piwo rock'n'rollowe. Dobre piwo, ale bez przesady... [4]
                        Uwagi: Dobre piwo, na pewno lepsze niż APA z Pinty (A Ja Pale Ale). Zarazem nie jest aż tak dobre, żeby (biorąc pod uwagę cenę) często wracać.
                        Butelka z datą 18/09/2015

                        Moja ocena: [3.8]

                        Comment

                        • Javox
                          PremiumUżytkownik
                          • 11-2009
                          • 6134

                          #87
                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: Żółtawy pomarańczowy. [4.5]
                          Piana: Więcej na początku. Redukcja do cienkiej warstewki i małego lejsingu. [3.5]
                          Zapach: Zielsko /pokrzywa, mięta/ lekka słodkawa cytrusowość za jakiś czas. [4]
                          Smak: Konkretne piwo, nie za słodkie, mocno goryczkowe /dobra goryczka żywiczno-ziołowa/ fajna cytrusowość nie przytłoczona. [4.5]
                          Wysycenie: Średnie. [4]
                          Opakowanie: Wybija się pomiędzy piwami na półce. Całkiem nieźle. [4]
                          Uwagi: Dobre piwo ale na bank nie na początek kariery hopheada. Wypiłem z przyjemnością i ze smakiem mimo sporej goryczki, która może niektórym wyda się za duża a dla mnie nie.

                          Moja ocena: [4.175]

                          Comment

                          • DariuszSawicki
                            Senior
                            • 08-2012
                            • 2868

                            #88
                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: Żółty z dużym zmętnieniem. [4]
                            Piana: Wysoka i trwała mimo grubych bąbli. Osad na szkle gęsty, ale bez plastycznej wirtuozerii. [4]
                            Zapach: Owocowy, głównie cytrusowy, czyli mandarynka, pomelo i nawet cytryna. Są też iglaki, nie ma słodkich tropikalnych owoców. [4]
                            Smak: Nie wiem jak to ocenić, ale niech będzie...
                            Piwo z solidną goryczką, za dużą jak na APA. Tym razem pestka od pomarańczy i sama pomarańcza z ziołową a nie słodową kontrą. Nie ma alkoholu, słodu też prawie nie ma, jest tylko mocna goryczka. [4]
                            Wysycenie: Trochę za niskie. [3.5]
                            Opakowanie: Typowy Kingpin, mi się podoba. Pełny skład, kapsel goły. [4]
                            Uwagi: Dla mnie to trochę piwo niezgodne ze stylem. Goryczka jest za duża, wypiłem niejedno AIPA z mniejszą goryczką.
                            Piwo oczywiście jednak smaczne. Warka 18.09.2015.

                            Moja ocena: [3.975]

                            Comment

                            • WRoMAN
                              Junior
                              • 06-2015
                              • 21

                              #89
                              Ocena z ARTomatu

                              Kolor: Pomarańczowe, troszkę mętne, ale bez dramatu. Patrząc na butelkę spodziewałem się większego zmętnienia. Jest ok. [4]
                              Piana: Na początku ok, dość szybko jednak opada. Zostaje warstewka, jest wzór na szkle [4]
                              Zapach: Zapach ok, jest chmielowo, jednak za cholerę nie mogłem się nigdzie doszukać tych pomarańczy, skórki pomarańczowej. Za to las, las iglasty. Fajny. Na prawdę fajny. Mnie się podoba [4]
                              Smak: Jest grejpfrut. To na pewno. Jest niezła goryczka, trochę zalegająca, ale nie narzucająca się. Dobrą nutę gra również długo przeze mnie wyszukiwana skórka pomarańczowa. Tutaj pojawia się ten gorzkawy posmak, który jest całkiem sympatyczny. [4]
                              Wysycenie: OK [4]
                              Opakowanie: Standard Kingpina, a ten, cyt. "nie znosi poprawności". Jest dokładny skład, jest kolorowo, może się podobać, nie musi. [4]
                              Uwagi: Warka 06, data ważności 18.09.2015. Alk 5,3% Ekst. 12,0. Na dnie butelki taaaaaka warstwa osadu ;] Jednak etykieta podpowiada, żeby nalewać ostrożnie, pozostawiając osad w butelce. Pasteryzowane, niefiltrowane.
                              Fajnie mi się to piło, dobre na ciepłe dni, dla miłośników gorzkawego finiszu, orzeźwiające.

                              Moja ocena: [4]

                              Comment

                              • rafalek21
                                Senior
                                • 04-2015
                                • 1407

                                #90
                                Ocena z ARTomatu

                                Kolor: Pomarańczowo-złoty, delikatnie zamglony [4.5]
                                Piana: Biała, drobnopęcherzykowa, średniowysoka, całkiem trwała, zerowy lacing [3.5]
                                Zapach: Cytrusowy, skórka pomarańczy, lekko iglasty, odrobina zbożowości, przyjemny i intensywny aromat [4.5]
                                Smak: Solidnie cytrusowe, delikatnie zbożowe, wytrawne, wysoka grejpfrutowa goryczka, dość długa, lekkie. [4]
                                Wysycenie: Średnie- mogłoby być odrobinę wyższe. [4]
                                Opakowanie: Ładna etykieta, pełny skład - jak wszystkie z Kingpina. [5]
                                Uwagi: Ocena za smak lekko zawyżona, ale osobiście mi smakowało, mimo tego, że jest przechmielone jak na American Pale Ale. Tyle że ja lubię lekkie i mocno chmielone piwa.

                                Moja ocena: [4.2]
                                Last edited by rafalek21; 06-12-2015, 05:55.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎