Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Zarzecze, [Pinta] A ja pale ale

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Prusak
    Senior
    • 07-2005
    • 4312

    #16
    Owszem, całkiem niezłe, tyle że ja nie odnajduję w nim owocowego smaku. Goryczka tak, zbytnio przytłumiająca inne nuty, walorem natomiast jest wyraźny, żywiczno-iglasty zapach. Paradoksalnie, do wypicia w jakiś niewyraźny dzień, kiedy wokół mdławo i postrzeganie jest przytłumione przez banalność. Ta goryczka i woń, ale przesady, pozwalają coś poczuć.

    Comment

    • barsliw
      Senior
      • 08-2013
      • 289

      #17
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Cannabee776i99 Wyświetlenie odpowiedzi
      Słabe piwo, w zapachu jest jeszcze nieźle, ale smak to spory zawód. Dominuje dziwny kwasek, po ogrzaniu pojawia się delikatny DMS. Pite w wersji beczkowej, nie mam zamiaru powtarzać.

      Wreszcie ktoś zauważył ta kwasowość. Bardzo dziwna. Do ogrzania nie doczekało i prawda to ze do artezana dużo tej AJPIE brakuje.

      Comment

      • yoda79
        Senior
        • 01-2013
        • 861

        #18
        Którego artezana?

        Comment

        • barsliw
          Senior
          • 08-2013
          • 289

          #19
          Pacific

          Comment

          • jacekwerner
            Senior
            • 05-2004
            • 2837

            #20
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika barsliw Wyświetlenie odpowiedzi
            Wreszcie ktoś zauważył ta kwasowość. Bardzo dziwna. Do ogrzania nie doczekało i prawda to ze do artezana dużo tej AJPIE brakuje.
            Chyba raczej APIE
            Ochotnicza Straż Piwna
            BAZA = 7446

            Comment

            • Ravf
              Senior
              • 06-2013
              • 264

              #21
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika jacekwerner Wyświetlenie odpowiedzi
              Chyba raczej APIE
              Nie chcę się czepiać ale APA nie jest nazwą stylu samą w sobie tylko jest akronimem od słów American Pale Ale, gdzie podmiotem jest Ale. Prawidłowo powinno być "temu APA"

              Comment

              • canigggia
                Senior
                • 10-2009
                • 451

                #22
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika jacekwerner Wyświetlenie odpowiedzi
                Chyba raczej APIE
                A Ja Pale Ale = AJPA
                Browarnik Tomek
                TomCani

                Grimness, Frost and Northern Darkness!!!

                Comment

                • WojciechT
                  Senior
                  • 09-2012
                  • 2546

                  #23
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Brudnopomarańczowy. [5]
                  Piana: Ładna, drobna, bielutka, raczej wysoka, trawała, osadza się na ściankach. [4.5]
                  Zapach: Bardzo przyjemny i dosyć intensywny, cytrusowy, przede wszystkim grapefruitowy. Trochę słodki. [4.5]
                  Smak: Troszkę inny, niż się spodziewałem. Owszem, goryczka mocna, ale nieprzesadzona, podbudowy słodowej bardzo niewiele. Posmak popiołowy, który mi tutaj nie odpowiada. Grapefruit. [4]
                  Wysycenie: W normie. [5]
                  Opakowanie: Jak to Pinta. [4.5]
                  Uwagi: Smaczne, ale oczekiwania były nieco wyższe.

                  Moja ocena: [4.35]

                  Comment

                  • yassmen
                    Senior
                    • 11-2012
                    • 288

                    #24
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: Jasny bursztyn, zmętnione. [4]
                    Piana: Bardzo nic nadzwyczajnego. Niemal eurolagerowa - biała, wątła, daje się wzbudzić. [3.5]
                    Zapach: Jest żywica, cytrusy, jest i nielekki DMS. Plus coś niepokojącego, z czym się pierwszy raz spotykam - coś jak syntetyczny swąd zleżałej gumowej opony, który w miarę ogrzewania przechodzi w kwaśność. [3.5]
                    Smak: Gorzko-kwaśnawy. Ciężko wyodrębnić coś poza posmakiem białego grapefruitowego miękiszu. Goryczka lekko zalegająca. Ogólne wrażenie rześkości. [4]
                    Wysycenie: Zdecydowanie za wysokie, rozpycha żołądek. [3.5]
                    Opakowanie: Pinta zaserwowała trochę spłowiałe tonacje barwne tym razem - w zieleni i żółci można odnaleźć stałe info i kącik kulinarny. [4.5]
                    Uwagi: Warka do 10.05.2015. Chyba nie wszystko poszło zgodnie z planem.

                    Moja ocena: [3.775]

                    Comment

                    • rgrzech
                      Senior
                      • 12-2013
                      • 230

                      #25
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: Złoty, opalizujący. [4]
                      Piana: Biała, puszysta, drobna i trwała. Lacing na zadowalającym poziomie. [4]
                      Zapach: Piwo pachnie po amerykańsku. Są cytrusy - grejpfrut oraz mango. W tle wyczuwalna mokra szmata i siarka kanalizacyjna(?). [4]
                      Smak: APA jakie uwielbiam; lekko zaznaczona słodowość i grejpfrutowa goryczka. W tle błąkają się nuty mango. Goryczka jak dla mnie zbyt niska. Piwo jest pełne, treściwe jak na 12 Blg. Alkohol niewyczuwalny, bardzo dobra pijalność, pomimo wysokiego wysycenia. Finisz krótki, grejpfrutowy. [4]
                      Wysycenie: Za wysokie. Piwo zapycha. [3.5]
                      Opakowanie: Pintowe w 100%. Na pochwałę żywe kolory etykiety i fajna nazwa. [4.5]
                      Uwagi: Dobre i przyjemne APA. Zwiększyć goryczkę i będzie bardzo dobre APA.

                      Moja ocena: [4]

                      Comment

                      • Carlo22
                        Senior
                        • 05-2012
                        • 182

                        #26
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: Jasny, słomkowy - ładnie wygląda w szkle [4.5]
                        Piana: Dość drobna, ładnie zdobi szkło - biała [4]
                        Zapach: Bardzo ładny aromat nowofalowych chmieli, przede wszystkim cytrusy z nutką sosny [4.5]
                        Smak: Jak w smaku, piwo dobrze pijalne, lekkie i orzeźwiające oraz bardzo sesyjne [4.5]
                        Wysycenie: Jak dla mnie bardzo dobre [4.5]
                        Opakowanie: Schludne i dobrej jakości, jak to już na Pintę przystało. Nie ma w niej krzty przesady [5]
                        Uwagi: Piwo którego brakowało Pincie, dla mnie lepsze od "króla"

                        Moja ocena: [4.475]

                        Comment

                        • Glingorth
                          Senior
                          • 04-2014
                          • 283

                          #27
                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: Pomarańcz, mętny. [4.5]
                          Piana: Drobna, dość krótko się utrzymuje, za to ładnie koronkuje na szkle. [3.5]
                          Zapach: Mocno chmielowy, tropikalne owoce, głównie grejpfrut i mango. W tle lekka żywica i trawiastość. [4.5]
                          Smak: Dość wysoka goryczka, żywiczno cytrusowa. Balans z dużym naciskiem na goryczkę niż na słodowość co jest zresztą zgodne ze stylem a mi jak najbardziej pasuje. [4]
                          Wysycenie: Średnio wysokie, dobrze się pije. [4.5]
                          Opakowanie: Fajna nazwa, całkiem ładna grafika, pełny skład [4]
                          Uwagi: Bardziej dla osób, które wolą, gdy balans jest przechylony głównie w stronę goryczkową. Brakuje trochę pełni przez małą słodowość, za to na goryczkę nie ma co narzekać. Piwo naprawdę dobre.

                          Moja ocena: [4.175]

                          Comment

                          • RobertK
                            Senior
                            • 02-2013
                            • 113

                            #28
                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: złoty, pilsowy [5]
                            Piana: biała, koronkuje na szkle [4]
                            Zapach: owoce cytrusowe, zapachy żywiczne [5]
                            Smak: konkretna goryczka, bardzo lekkie piwo na upały, z niskim ekstraktem i alkoholem bardzo pijalne [5]
                            Wysycenie: ok [5]
                            Opakowanie: etykieta standardowa pinty [4]
                            Uwagi: Lekkie, sesyjne, bardzo dobre piwo, mi przypomina trochę Jaipura Thornbridge lub Pony z Brew Doga. Dla tych, którzy lubią "perfumy" amerykańskich chmieli w połączeniu z niskim ekstraktem i pijalnościa pilsa

                            Moja ocena: [4.85]

                            Comment

                            • mrmaki
                              Junior
                              • 08-2013
                              • 25

                              #29
                              Ocena z ARTomatu

                              Kolor: Ciemne złoto. Mętny. [4]
                              Piana: Słabo. Ze średnio pęcherzykowej zmienia się szybko w grubo pęcherzykową i odpada do cieniutkiej warstewki. Pojawia się też lekka koronka ale nie jest dobrze. [3]
                              Zapach: Cytrusy. Dużo cytrusów. Żywica. Sosna. Tych słodkawych zapachów owoców tropikalnych jest bardzo mało praktycznie to w ogóle. [4]
                              Smak: Nie jest mocno karmelowe. Goryczka lekko zalegająca. Jest dobrze. Świetna pijalność. [4]
                              Wysycenie: Odpowiednie. [5]
                              Opakowanie: No etykieta stylowo Pintowa Nazwy kompletnie nie rozumiem no ale cóż... [4]
                              Uwagi:

                              Moja ocena: [3.95]
                              India Pale Ale - recepta na dogodne życie

                              Comment

                              • Ravf
                                Senior
                                • 06-2013
                                • 264

                                #30
                                Dobre, wyraziste APA, ale przez słabo zaznaczoną podbudowę słodową piwo sprawia wrażenie pustego, przez co goryczka (pomimo, że nie wysoka) jest dominująca.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎