Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Zarzecze, [Pinta] A ja pale ale

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • rafalek21
    Senior
    • 04-2015
    • 1407

    #76
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Złoty, zamglony. [4.5]
    Piana: Obfita, jasnobeżowa, drobnopęcherzykowa, całkiem trwała, ładnie firankuje. [4.5]
    Zapach: Cytrusowy, lekko trawiasty, słodowy, dość intensywny, prosty, ale poprawny i przyjemny. [4.5]
    Smak: Właściwie jak w aromacie, delikatna słodowość, solidna cytrusowość, średnio-wysoka goryczka w stylu albedo grejpfruta i lekko ziołowa/trawiasta, dość długa, ale przyjemna. [4.5]
    Wysycenie: Średnie - odpowiednie. [4.5]
    Opakowanie: Całkiem ładna etykieta, o przyjemnej kolorystyce i teksturze, komplet informacji [5]
    Uwagi: Warka do 18.07.2016. Bardzo smaczne APA, jedno z lepszych jakie piłem od dłuższego czasu. Co ciekawe miesiąc wcześniej próbowałem warki ważnej do kwietnia, zgubiłem gdzieś notatki, ale z tego co pamiętam to piwo było wygazowane i smakowało jak woda ze skórkami cytrusowymi, może trafiłem na gorszą sztukę.

    Moja ocena: [4.525]

    Comment

    • TomN
      Senior
      • 03-2013
      • 106

      #77
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Zmętnione złoto. [4.5]
      Piana: Niewysoka, ładnie znaczy szkło, warstwę drobnych pęcherzyków urozmaicają niewielkie skupiska większych bąbelków. [4]
      Zapach: Świeży. Żywica, melon, cytryna, granat. Odrobina miodu. Słodowe akcenty przedostają się z trudem. Retronosowo zapach pieczywa całkiem wyraźny. Średniowysoka intensywność. [4.5]
      Smak: Solidna, cytrusowa goryczka na pierwszym planie, następnie trawiasto cytrynowy przerywnik i goryczkowo-słodowy finisz. Mimo wytrawnego charakteru piwa da się wyczuć nieznaczną, ananasową i karmelową słodycz. Na języku pozostaje tropikalno-goryczkowy posmak. [4.5]
      Wysycenie: Zbyt wysokie, ale nie na tyle by wyraźnie przeszkadzać w piciu. [4]
      Opakowanie: Pintowe.
      Komplet informacji. [3.5]
      Uwagi: 22.03.17
      Udana warka.

      Moja ocena: [4.375]

      Comment

      • melor
        Senior
        • 04-2006
        • 364

        #78
        aromat: przyjemny aromat amerykańskich chmieli. Przypomina imperium atakuje.
        kolor: jasnozłoty, przejrzysty
        piana: śnieżnobiała, średnia, porowata, grubopęcherzykowa
        smak: Wyraźna, średnia goryczka. Lekkie aromaty chmielowe. Piwo jest trochę wodniste. Poprawne piwo, ale daleko poza czołówką APA które piłem.
        6/10

        Dziwna nazwa. Ciekawe co to znaczy. "Aja" to po portugalsku. "Chciałbym zachowywać się jak pale ale"? ;p Dziwne to, do dzisiaj w sumie nie wiem jak to tłumaczyć.

        Comment

        • Admirador
          Senior
          • 03-2015
          • 431

          #79
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika melor Wyświetlenie odpowiedzi

          Dziwna nazwa. Ciekawe co to znaczy. "Aja" to po portugalsku. "Chciałbym zachowywać się jak pale ale"? ;p Dziwne to, do dzisiaj w sumie nie wiem jak to tłumaczyć.
          Gra słów, jak zwykle w przypadku Pinty. Można to odczytać: A ja [wybieram, piję] pale ale
          Być może inspiracją była piosenka Formacji NS sprzed x lat, gdzie w refrenie było "A ja palę faję, żuję gumę". Stary jestem, to pamiętam, ekipa Pinty też to na pewno pamięta. Choć oczywiście nie dam głowy, że tak powstała nazwa tego piwa.

          Comment

          • SeeJay
            Senior
            • 04-2016
            • 239

            #80
            Warka 17/02/2017 już z 60 IBU i 5% alkoholu przy 12 Plato. Chmiele: CTZ, Centennial, Cascade, Simcoe. Zatem zmiany Wygląda na to, że na lepsze...

            Coś Pinta ze swoimi piwami flagowymi robi. Ostatnio Atak Chmielu już bez przesadnej zupy karmelowej, a teraz zmiany w składzie "ajpa".

            Będę pił za tydzień, dwa. Kupiłem w Carrefour po promocji za 5.99.

            Comment

            • rafalek21
              Senior
              • 04-2015
              • 1407

              #81
              Warka do 27.01.2019, też nowe parametry - 5% alk.

              Zapach z butelki to liczi, po przelaniu do szkła już szczątkowo, prócz tego bergamotka i chyba jakaś nuta ciasteczkowa, nietypowy.
              Smak głównie bergamotka i inne cytrusy, wytrawny, trochę cierpki, nieco karmelowe(albo "czerwone/bursztynowe"), co najmniej średnia goryczka, średnio długa, mało ciała.

              Dziwne, mam wrażenie jakbym pił słabszą warkę Pinty Tea APA, ta bergamotka przywołuje takie skojarzenia. Ciekaw jestem jaki chmiel dał taki efekt. Samo piwo takie sobie, jednowymiarowe, nudne, złe nie było, ale na następne nie miałbym ochoty. Jakbym oceniał to 3-3,5/5.
              Dawno tego piwa nie piłem, ale lepiej wspominam poprzednią recepturę, która chyba była słodsza.
              Last edited by rafalek21; 28-07-2018, 19:27.

              Comment

              • Javox
                PremiumUżytkownik
                • 11-2009
                • 6134

                #82
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Zamglony pomarańczowy, ładny. [4.5]
                Piana: Całkiem trwała, w końcu redukcja do pełnej warstwy ochronnej. [4.5]
                Zapach: zbożowość i egzotyka z cytrusami. Przyjemnie. [4.5]
                Smak: Gorzkawa egzotyka, gorzkawe cytrusy. Goryczka dopasowana lekko ściągająca. [4.5]
                Wysycenie: Średnie, odpowiednie. [4.5]
                Opakowanie: Typowe i raczej niewyszukane. [4]
                Uwagi: Bardzo fajna pozycja na lato. Alkohol nie za duży. Rześka cytrusowość to może smakować. Warka z datą 21.03.2019

                Moja ocena: [4.475]

                Comment

                • agarth1979
                  Senior
                  • 06-2013
                  • 119

                  #83
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Miedziany, opalizujące [4]
                  Piana: niezbyt wysoka, drobnopęcherzykowa, jasna, szybko znika [3]
                  Zapach: Cytrusowy, mango, brzoskiwina, grejfrut dość intensywne [4]
                  Smak: Gorzkie, grejfrutowe, średniotreściwe [4]
                  Wysycenie: umiarkowane w kierunku wysokiego [4]
                  Opakowanie: Zawsze mają ładne [4]
                  Uwagi: 1.05.2019

                  Moja ocena: [3.9]

                  Comment

                  Przetwarzanie...
                  X
                  😀
                  🥰
                  🤢
                  😎
                  😡
                  👍
                  👎