Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Browar Stu Mostów, Salamander Pale Ale

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Browar Stu Mostów, Salamander Pale Ale

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • Glingorth
    Senior
    • 04-2014
    • 283

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Jasny pomarancz [4.5]
    Piana: Niewielka ale utrzymuje sie do samego konca i ladnie zdobi szklo [4]
    Zapach: Piekne cytrusy z mango na czele. Aromat slodki iprzyjemny. [4]
    Smak: Bardzo dobra pelnia, wyrazna przyjemna krotka goryczka z niezla kontra slodowa. W smaku delikatny greipfrut, troche ananasa. [5]
    Wysycenie: Pasuje idealnie [5]
    Opakowanie: Salamadra [4]
    Uwagi: Bardzo dobra lekka i pijalna APA no i blisko domu

    Moja ocena: [4.475]

    Comment

    • Oskaliber
      Senior
      • 05-2010
      • 727

      #3
      Kolor: Ciemnozłoty, opalizujący.
      Piana: Biała, średnio obfita, średnio gęsta, dosyć trwała. Oblepia szkło klasyczną koroną.
      Zapach: Intensywny, bardzo świeży, trawiasty chmiel z niezwykle wyraźną marakują i lekkimi cytrusami.
      Smak: Średnio treściwe. Lekka podbudowa słodowa i taki sam, intensywny posmak chmielowy jak w aromacie. Przede wszystkim intensywna, bardzo przyjemna marakuja, trochę mniej cytrusów. Goryczka średnia, grejpfrutowa.
      Wysycenie: Średnie.
      Ogółem: Doskonałe APA, jedno z lepszych jakie dane mi było pić. Zniewalający aromat marakui, bardzo orzeźwiające i pijalne. Najlepsza propozycja browaru zaraz obok Roggena.
      Uwagi: Wersja beczkowa.
      BeerFreak.pl

      Comment

      • apaczu
        Senior
        • 10-2013
        • 168

        #4
        Piana drobna, biała, z początku wysoka, ale szybko opada do niewielkiej warstewki. W kolorze niezbyt mocna herbata. Lekka opalizacja.
        Moim zdaniem siłą tego piwa jest genialny, bardzo intensywny a zarazem nieinwazyjny zapach. Coś jakby mandarynki i marakuja. Po pewnym czasie przebija się też chlebowa nuta od słodów. Pięknie to wszystko ze sobą gra. Jestem pod ogromnym ważeniem.
        W smaku już bardziej wytrawne. Dochodzą do głosu słody i stonowana goryczka. Bardzo pijalne piwo. Ale zapach wygrywa ze smakiem. Zdecydowanie do powtórzenia!

        Uwielbiam takie piwa. Smaczne, lekkie i ze względu na niezbyt dużą zawartość alkoholu - sesyjne. Zapach to mistrzostwo!

        Comment

        • rafael52
          • 12-2013
          • 478

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: złoty, opalizujący. [4.5]
          Piana: obfita, drobnopęcherzykowa, trwała, leniwie opada pozostawiając ślady na szkle. [4.5]
          Zapach: intensywne aromaty chmielowe, dominują owoce tropikalne, jest również lekki cytrus i żółte owoce, wyczuwalne także aromaty słodowe, delikatny karmel, całość słodka, bardzo przyjemna. [4.5]
          Smak: średnia pełnia, delikatna baza słodowa, goryczka średnia, bardzo przyjemna o charakterze cytrusowym, piwo bardzo pijalne, orzeźwiające. [4.5]
          Wysycenie: średnie, pasuje. [4.5]
          Opakowanie: ciekawy pomysł z suwakami na etykiecie pokazującymi charakter piwa (odczucia zgadzają się z etykietą). Graficznie też jest dobrze, brakuje tylko informacji o składzie. [4]
          Uwagi: krótko mówiąc bardzo dobre piwo, warka do 15.04.2015.

          Moja ocena: [4.475]
          Attached Files
          Last edited by rafael52; 16-03-2015, 23:51.

          Comment

          • KlossJ23
            Senior
            • 08-2013
            • 136

            #6
            Od razu po otwarciu butelki w nozdrza uderza zapach citry. Jeżeli miałbym z czymś smak porównać to najbliżej chyba Salamandrze do wczesnych warek Rowing Jacka. Wysycenie i piana OK, piękny zapach, w smaku nieco zbyt mało goryczki i zbyt dużo słodu ale to już kwestia gustu.
            Natomiast z niską zawartością alkoholu to apaczu trochę przesadził- na mojej butelce stoi napisane wyraźnie 6.8 V a to już przecież górne rejony stanów średnich. Zresztą alkomat potwierdził informację podaną na etykiecie, już wypicie połowy butelki wyeliminowało mnie na godzinę jako potencjalnego kierowcę pojazdów mechanicznych.

            Comment

            • apaczu
              Senior
              • 10-2013
              • 168

              #7
              Ta sama warka pita kilka dni temu i jakże inne doznania...

              Na minus zapach - dużo mniej intensywny, mniej mandarynkowy, za to dochodzą nuty trawiaste. Praktycznie brak nut chlebowych. W smaku wszystko przytłacza mocna, bardzo zalegająca goryczka. Niesamowite jak to samo piwo potrafi się różnić.. Albo kilkanaście dni zrobiło taką różnicę, albo butelki są nierówne.

              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika apaczu Wyświetlenie odpowiedzi
              Piana drobna, biała, z początku wysoka, ale szybko opada do niewielkiej warstewki. W kolorze niezbyt mocna herbata. Lekka opalizacja.
              Moim zdaniem siłą tego piwa jest genialny, bardzo intensywny a zarazem nieinwazyjny zapach. Coś jakby mandarynki i marakuja. Po pewnym czasie przebija się też chlebowa nuta od słodów. Pięknie to wszystko ze sobą gra. Jestem pod ogromnym ważeniem.
              W smaku już bardziej wytrawne. Dochodzą do głosu słody i stonowana goryczka. Bardzo pijalne piwo. Ale zapach wygrywa ze smakiem. Zdecydowanie do powtórzenia!

              Uwielbiam takie piwa. Smaczne, lekkie i ze względu na niezbyt dużą zawartość alkoholu - sesyjne. Zapach to mistrzostwo!

              Comment

              • Klatak
                Senior
                • 07-2014
                • 431

                #8
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Złocisty z niedużym zmętnieniem. [4.5]
                Piana: Obfita, dość drobno zbudowana, dość trwała, ładnie zdobi szkło. [4.5]
                Zapach: Średnio intensywny, głównie cytrusowy. [4]
                Smak: W smaku z kolei owoce owoce egotyczne i cytrusy. Goryczka na średnim poziomie wyraźnie grejpfrutowa nieco zalegająca ale całkiem przyjemnie. [4]
                Wysycenie: Poniżej średniego. [4.5]
                Opakowanie: Salamandrowe, koncepcja całkiem fajna szkoda ze nie ma pełnego składu. [4]
                Uwagi: Warka z datą do 14.05.2015. Bardzo smaczne APA, mogło by mieć intensywniejszy aromat.

                Moja ocena: [4.1]

                Comment

                • Pancernik
                  Senior
                  • 09-2005
                  • 9731

                  #9
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Złoty. [4]
                  Piana: Biała, dość drobna, niewysoka i średniotrwała. [3]
                  Zapach: Chmiel plus zioła... Może ślad owoców...? [3.5]
                  Smak: Silna goryczka, delikatny słód, za którym rozbudowuje się akcent owoców tropikalnych. [4]
                  Wysycenie: Średnie. [4]
                  Opakowanie: Klasyka, czyli goły pokal. [3]
                  Uwagi: Smaczne, nieprzegięte smakowo piwo.

                  Moja ocena: [3.675]

                  Comment

                  • chechaouen
                    Senior
                    • 01-2011
                    • 1180

                    #10
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: Ciemne złoto, lekko mętne [4]
                    Piana: Obfita, sztywna i trwała. Ładnie oblepia szkło. Mocna strona piwa [4.5]
                    Zapach: Głównie słodkie tropiki z przewagą mango, ogólnie klimat multiwitaminy. Mniej klimatów leśno-sosnowych. Słodki tropik zdecydowanie dominuje. Zapach nieco za mało intensywny [4]
                    Smak: Goryczka na średnim poziomie głębi, dość długa, na finiszu nieco ściągająca, ale OK. Ciało sodowe nie za pełne, dość płaskie, nieco za mało treściwe jest to piwo. Jest trochę słodkich tropików, tak jak w zapachu [4]
                    Wysycenie: Niskie, nieco za niskie nawet jak na styl [3.5]
                    Opakowanie: Ładna etykieta. Dokładny skład i parametry [4.5]
                    Uwagi:

                    Moja ocena: [4.05]

                    Comment

                    • DariuszSawicki
                      Senior
                      • 08-2012
                      • 2868

                      #11
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: Złoty, błyszczący. Delikatne zmętnienie. [4]
                      Piana: Niezbyt wysoka, ale bardzo trwała. W pewnym momencie zatrzymuje się i nie opada. [4]
                      Zapach: Wyraźny. Odczucie mango, kiwi, następnie cytrusy. Marakuja też wyraźna. [4.5]
                      Smak: Baza słodowa odpowiednia, bez przegięcia, za to lekkie przegięcie w goryczce. Jest za duża jak na ten styl, odczuwalnie wyższa niż 37 IBU i zalegająca na finiszu. Delikatnie obecny karmel. [3.5]
                      Wysycenie: Słabe, za niskie. [2.5]
                      Opakowanie: Wszystko schludnie, typowy Salamander i niestety znów brak w składzie nazwy chmielu. [3.5]
                      Uwagi: Dobre piwo jak jedno z wielu. W pamięć nie zapadnie.
                      Warka 24.02.2016.

                      Moja ocena: [3.875]

                      Comment

                      • darekd
                        PremiumUżytkownik
                        • 02-2003
                        • 12171

                        #12
                        Obecnie piwo poprawne, ale do bólu nijakie.

                        Comment

                        • LESNICZYy
                          Senior
                          • 01-2018
                          • 950

                          #13
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika darekd Wyświetlenie odpowiedzi
                          Obecnie piwo poprawne, ale do bólu nijakie.
                          Piwo niestety dalej takie jest . Piwo skierowane jest do mas .
                          Na plus intensywny aromat już po otwarciu flaszki .
                          Piana o wielkich okach dość brzydka i nietrwała .
                          Smak dość poprawny ale totalnie nudny z bardzo niską goryczką .


                          Comment

                          • Javox
                            PremiumUżytkownik
                            • 11-2009
                            • 6119

                            #14
                            Wg RateBeer to są te same piwa ale chmielenie jest całkiem inne..

                            Ekstrakt 12.5*, alko 5.1%. IBU 37.

                            Chmiel: Goryczkowy: Chinook (US) /aromatyczny: Simcoe, Mosaic (US) / chmielone na zimno: Simcoe, Mosaic (US)

                            Piana - więcej na starcie potem pełna, cienka warstewka.
                            Lacing - trochę było.
                            Barwa - zamglony żółto pomarańczowa.
                            Gaz - średni.
                            Aromat - cytrusy z nutami ziołowymi.
                            Smak - słodkawe, z początku soczyste potem raczej wodniste. Cytrusy z lekką goryczką.

                            W końcówce jest wrażenie że jest trochę za lekko.
                            Attached Files

                            Comment

                            • marqqq
                              Senior
                              • 12-2014
                              • 659

                              #15
                              Mam to samo, tylko w butelce. Barwa to bardziej przypomina jakieś piwo z sokiem pomarańczowym, niż to co było na początku wątku. Aromat dość intensywny cytrusowy.
                              Smak też jakieś takie słodkie cytrusy. No nie porwało mnie.

                              Comment


                              • e-prezes
                                e-prezes commented
                                Editing a comment
                                Wersja puszkowa jest robiona gdzie indziej jak piwo butelkowe. Moje też było mętne, ale to chyba było 440 ml.
                            Przetwarzanie...
                            X
                            😀
                            🥰
                            🤢
                            😎
                            😡
                            👍
                            👎