Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Browar na Jurze, [Pinta] [To Øl] Kwas Alfa

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Dzoshu
    Senior
    • 12-2013
    • 496

    #31
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Słomkowy, mętne. [4.5]
    Piana: Dość długo się utrzymuje, oblepia szkło. [4]
    Zapach: Na wstępie mdławo słodkawy ale po chwili kontaktu z powietrzem pojawia się kwaśny zapaszek wody po ogórkach. Poza tym lekko kwiatowy, słodowy. [4]
    Smak: Kwaśne ale nie wykrzywiające. Lekko przyprawowe. Kwasek zostawia ostre odczucie po przełknięciu. Goryczka dość wysoka, cytrusowa. [4]
    Wysycenie: Średnie w stronę niskiego. [4.5]
    Opakowanie: Schludne, minimalistyczne, z dokładnym info. [4]
    Uwagi: Warka 22.10.2015. Nie do końca trafia w moje gusta ale jestem w stanie docenić złożoność i dopracowanie.

    Moja ocena: [4.05]
    Attached Files
    Last edited by Dzoshu; 14-07-2015, 20:03.

    Comment

    • DariuszSawicki
      Senior
      • 08-2012
      • 2868

      #32
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Złoty, mętny. [4]
      Piana: Biała, raczej krótka, bez rewelacji jeśli chodzi o osad na szkle. [3]
      Zapach: Kwaśny i cytrusowy. Jest też jakieś rozmoczone zboże. [4]
      Smak: Na pierwszym planie oczywiście kwas, kojarzy się najbardziej z cytryną. Dużo zbożowego ciała i subtelna goryczka. Szkoda, że piję wieczorem. W gorący dzień jak znalazł, ale i teraz świetnie się pije. Lepsze od tych wszystkich Grand Cru i innych podobnych Belgach. [4.5]
      Wysycenie: Za niskie. [3]
      Opakowanie: Trochę inne, chemiczne, odpowiednie. [4.5]
      Uwagi: Najlepsze kwaskowe piwo jakie w życiu piłem, a było tego niedużo, gdzieś z pięć różnych belgijskich piw.
      Warka )3.12.2015.

      Moja ocena: [4.075]

      Comment

      • meszek0009
        Senior
        • 04-2014
        • 247

        #33
        Przy tej intensywności wypuszczania "letnich" piw przez browary, rzadko zdarza mi się powrócić do już wcześniej próbowanego piwa. Wiadomo, chęć sprawdzenia jak największej ilości nowości. I tak naprawdę kwas alfa jest jedynym piwem, do którego ostatnimi czasy regularnie wracam. W zapachu czuć, że będzie kwaśno i zbożowo. W smaku mamy oczywiście ten kwas, jednak nie pokuszę się o porównywanie go do cytryny czy innych kiszonych ogórków, to jednak coś innego, świetnie współgra z wyraźnie słoną nutą. Oprócz tego przyjemne chlebowe smaki. Wszystko zwieńczone odrobiną chmielowej owocowości. Świetnie orzeźwiające, bardzo intensywne. Świetnie by było jakaby trafiło do stałej oferty browaru.

        Comment

        • WojciechT
          Senior
          • 09-2012
          • 2546

          #34
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Żółty, mętny. [5]
          Piana: Nieprzesadnie wysoka, biała, drobna, przeciętnie trwała. [3]
          Zapach: Kwaskowaty, cytrusowy, lekko słodkawy. Fajny. [4.5]
          Smak: Ale kwas! Aż przymróżyłem oczy. Ale ja lubię kwasy. I ten mi smakuje. Lekkie, ale dzięki słodowi żytniemu gładkie, orzeźwiające. Trochę jakby przyprawowe? I cytrynowe. Czuć też taką ciasteczkową słodowość. Świetne. [4.5]
          Wysycenie: Niskie, mogłoby być nieco wyższe. [4.5]
          Opakowanie: Dziwna sprawa - w dykteryjce piszą o słodach żytnich, w składzie po duńsku jest żyto, a po polsku - tylko słody jęczmienne. Sama etykieta delikatna, stonowana, nie w stylu Pinty. [4]
          Uwagi: Smaczne.

          Moja ocena: [4.35]

          Comment

          • Nietoperz23
            Member
            • 09-2015
            • 44

            #35
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Blados żółte, mętne, ale ma swój urok [4]
            Piana: Ładna, drobnopęcherzykowa, obfita, trwała, schodzi do solidnego kożuszka, ale nie oblepia [4.5]
            Zapach: Żytnio, świeżo po nalaniu delikatne nuty chmielowe gdzieś bardzo daleko, po ogrzaniu zaczyna przebijać się przyjemny szlachetny aromat chmielowy [4.5]
            Smak: Połączenie Sowieckoje Ingristoje z chlebkiem żytnik, bardzo pijalne, orzeźwiające, pozostawia przyjemny kwaśny, ale jednocześnie piwny posmak, aksamitne, [4.5]
            Wysycenie: Musujące, jak na kwacha bardzo dobre [4.5]
            Opakowanie: Hipnotyzująca etykieta, butelka 0,33 ale przy tej pijalności (ja lubię kwachy) mogła by być 0,5. [4]
            Uwagi: Bardzo przyjemneo, orzeźwiające piwo, polecam

            Moja ocena: [4.45]

            Comment

            • melor
              Senior
              • 04-2006
              • 364

              #36
              aromat: praktycznie brak. lekko cytrusowy. ledwo można też wyczuć aromaty chmielowe
              kolor: koloru mętnego soku jabłkowego
              piana: znikoma
              smak: Kwaśny. Wytrawny. W tle bardzo słabo przebija się jakiś chmiel, ale goryczka jest mała. Ciekawe piwo, ale piłem lepsze kwasy :P. Orzeźwiające, szybko się pije. 15 minut i nie ma
              7/10

              Comment

              • yoxik
                Senior
                • 10-2012
                • 427

                #37
                Browar na Jurze: [Pinta] [To Øl] Kwas Alfa
                Ekstrakt: 11.5% wag. | Alkohol: 4.3% obj. / 3.225% wag.

                Piana skąpa ale taka utrzymuje sie długo, zdobi szkło. kolor jasne złoto mętne. Aromat orzeźwiający cytrusowo cytrynowy, słodowy bardzo przyjemny. Smak jest kwaskowe, cytrynowe z wyraźna słodowością i taninicznością od drewna dębowego (leżało z płatkami dębowymi? chyba nie)
                Piwo gładkie, pijalne, bez wad. Bardzo Dobre. Daje kwaśne polskie WOW
                Również tutaj
                https://www.instagram.com/adam_slodowy_to_ja/

                Comment

                • GSE
                  Senior
                  • 10-2002
                  • 424

                  #38
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: ciemnożółte opalizujące [4.5]
                  Piana: ładnie pieniące się, obfita sztywna piana [4]
                  Zapach: owocowo-chmielowy [4.5]
                  Smak: nie jest bardzo kwaśne, ale dość kwaskowate a do tego mocno cierpkie - trochę jak niedojrzały agrest/winogrona i cytrusowe albedo; goryczka niespodziewanie długa, trochę przeszkadza, bo ma profil herbaciany (taki posmak zielonej herbaty z dodatkiem owoców), końcówka wodnista. nie jestem fanatykiem kwasów, jednak ten jest naprawdę dobry, bardzo wyważony - goryczka zalegająca, ale nie ściągająca, kwasek wyraźny, jednak nie na poziomie jakiejś kiszonej kapusty [4]
                  Wysycenie: optymalne [4.5]
                  Opakowanie: ładna, estetyczna etykieta Kaspera Ledeta; niestety trzeba przeczytać całą bajeczkę żeby dotrzeć do informacji o chmielu (Green Bullet), który mimo wszystko w smaku jest na pierwszym planie; co ciekawe polski i angielski opis są różne - np. z zagranicznego dowiadujemy się, iż żyto miało nadać nut słodkich i piernych, a bakterie cierpkich i orzechowych; brakuje informacji w jakiej temperaturze pić, a mam wrażenie, że lepsze byłoby krótko po wyjęciu z lodówki niż po ogrzaniu (otworzyłem ok. 40 min. później) [4]
                  Uwagi: partia 2016.11.18

                  Moja ocena: [4.225]

                  Comment

                  • Pess09
                    Senior
                    • 12-2013
                    • 284

                    #39
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: Mocno zmętnione złoto. [4.5]
                    Piana: Średnio obfita, utrzymuje się całkiem długo i trochę zdobi szkło. [3.5]
                    Zapach: Zapach na początku jest nawet słodkawy, czuć wyraźnie taki dopiero co wypieczony biszkopt, oprócz tego niedojrzałe owoce jednak ciężko mi wyodrębnić poszczególne. [4]
                    Smak: Pije się bardzo lekko mimo tego że jak na 11 plato jest całkiem treściwe, czuć robotę żyta. Sama kwaśność jest średnio intensywna, jest lekkie skojarzenie z wodą po ogórkach ale bez przesady, oprócz tego czuć białe owoce, zostaje posmak w stylu pomelo. W taki gorący dzień jak dzisiaj wchodzi wyśmienicie jednak były kwasy z Pinty które bardziej mi smakowały. [4]
                    Wysycenie: Odpowiednie jak na takie piwo. [4]
                    Opakowanie: Bez zastrzeżeń do designu etykiety jednak jest fatalnie przyklejona, krzywo i jest cała pofałdowana, kapsel firmowy. [3.5]
                    Uwagi:

                    Moja ocena: [3.95]

                    Comment

                    • Pivotal
                      Senior
                      • 05-2013
                      • 671

                      #40
                      BARWA: Ciemnożółta wchodząca w pomarańczową, piwo nieprzejrzyste. [3.75]
                      PIANA: Niska i nietrwała, nie znika całkowicie, osiada na szkle. [2.75]
                      ZAPACH: Kwaskowy. Cytrynowy i zbożowy. [3.5]
                      SMAK: Cytrynowy, brzoskwiniowy, agrestowy, łodygowy, zbożowy z akcentami mlecznymi (typu maślanka)... po ogrzaniu wyczuwa się ogórki kiszone. Piwo gładkie, wyraźnie kwaskowe z goryczką cytrynową. [4]
                      WYSYCENIE: Nie za wysokie, utrzymało się do końca. [2.75]
                      OPAKOWANIE: Butelka 330ml, etykiety z podanym składem, kapsel firmowy - Pinty. W sumie, sama etykieta, średnio mi się podoba... [3.25]

                      UWAGI: Warka do 18.11.2016, wypite 6.12'16. Fajne, lekkie piwo z wyraźnie kwaskowym smakiem, choć do jakiegoś super kwacha mu wiele brakuje - co mnie nie smuci. Szkoda, że to mała butelka, bo nabrałem ochoty na więcej. Pite po terminie było wciąż dobre i raczej wiele nie straciło na walorach smakowych.

                      Comment

                      Przetwarzanie...
                      X
                      😀
                      🥰
                      🤢
                      😎
                      😡
                      👍
                      👎