Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Fortuna, Komes Russian Imperial Stout

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Brodzislaw
    Senior
    • 09-2013
    • 1020

    #46
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: czarny pod światło rubinowe refleksy [4]
    Piana: beżowa szybko zniknęła, dziurawiąc. [3]
    Zapach: likierowo-alkoholowy. Podstawa słodowa: kawa i czekolada, polana wódką! Nuta chmielowa majaczy nad tym ale jest dławiona odorem alkoholu. [2]
    Smak: czuć palone słody z kawą i czekoladą oraz karmelem. Od pierwszego łyku drażni alkohol. Goryczka palono-alkoholowa. Po ogrzaniu czuć już tylko alkohol i ciemne słody z karmelem i czekoladą na czele. Piecze w żołądku. Ciało …średnie. [2.5]
    Wysycenie: w okolicach średniego. [3.5]
    Opakowanie: Kiepska etykieta, niedoróbki typowe dla Komesa, chociaż info jest dobre na kontrze. [3]
    Uwagi: Kompletna porażka. Żałosna niedoróbka RIS, która winna być sprzedawana co najwyżej jako supermocny, ciemny VIP.

    Moja ocena: [2.525]

    Comment

    • kenny
      Senior
      • 04-2009
      • 712

      #47
      Warka do 03.09.2020. Piana jak na coli. Pachnie jak Argus Porter - karmel, słód, owoców i bakalii brak. Co gorsza smakuje też podobnie Słodki, karmelowy, czekolada mleczna (albo i wyrób czekoladopodobny), lekko palony i kwaskowy na koniec. Wydaje się dość puste, zero bakalii i owoców, paloność niska. Alkohol gryzie, ale słabiej wyczuwalny niż poprzednio. Nie oceniam go w Artomacie, ale mimo wszystko bardziej mi podchodzi od pitego w lutym, tamten smakował jak wódka z popiołem. Tu jest pustka i nijakość. Opisowo - rozcieńczony Argus Porter z dodatkiem setki wódki.

      Comment

      • DariuszSawicki
        Senior
        • 08-2012
        • 2868

        #48
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Prawie czarny, pod światło duże przebłyski. [4.5]
        Piana: Brązowa, wysoka tylko przez 10 sekund. Po minucie piany właściwie brak. [1.5]
        Zapach: Słodowy, lekko owocowy, trochę rozpuszczalnika, brakuje palonych nut. Pod koniec rzeczywiście przypomina Argus Porter. [2.5]
        Smak: Słodka czekolada i kawa, goryczka z każdym łykiem bardziej metaliczna, alkohol wyczuwalny, ale bez przesady. Kwasek i palone doznania delikatnie odczuwalne, ale w przeciwieństwie do zapachu są. Piwo porządnie rozgrzewa, jednak nie piecze na przełyku czy żołądku. [3]
        Wysycenie: Za wysokie. [2.5]
        Opakowanie: Etykieta jak w innych Komesach, na kontrze wzmianka o ukraińskich chmielach, pełny skład. [4]
        Uwagi: Mało stoutu w tym RIS-ie, ot taki wzmocniony porter niższych lotów. Termin do 03.09.2020.

        Moja ocena: [2.775]

        Comment

        • rafalek21
          Senior
          • 04-2015
          • 1407

          #49
          Pierwsza warka - 07.09.2019. Piłem w towarzystwie, więc notatek nie robiłem. Stylowo rzeczywiście jest to bardziej mocniejszy bałtyk, jak IS/RIS. Ogólnie taki kawowo-czekoladowy z minimalną nutą jakby śliwki(czy jakiegoś ciemnego owocu), słodkawy(ale bez przesady), alkohol już nie gryzie jak za świeżości, ale oczywiście jest obecny. Piwo wypiłem dość szybko, może i nie jest wybitne, ale nie mam się do czego przyczepić w tej cenie. Lepsze od nowej warki. Kolejna butelka będzie w następnym sezonie grzewczym.
          Last edited by rafalek21; 11-02-2018, 03:32.

          Comment

          • Admirador
            Senior
            • 03-2015
            • 431

            #50
            Też pierwsza warka, ale u mnie z datą 08/09/2019.

            Aromat raczej porterowy (ale też nie nadzwyczajny i nie nazbyt intensywny), w ciemno chyba bym nie obstawił, że to RIS.
            W smaku już więcej cech stylu, choć i tu nie jest jakoś bogato. Aż trudno uwierzyć, że to 25 blg, ja odniosłem wrażenie, że to taki RIS na diecie , cienkawy trochę, oczywiście jak na parametry.
            Na pewno za wysokie wysycenie. I niestety wciąż alkoholowy. A liczyłem, że jak przetrzymam trochę w piwnicy będzie lepszy niż zaraz po premierze. Goryczkę bym określił jako piekąco-alkoholową i mało przyjemną po prostu.
            Bardzo złe to piwo nie jest, o wylewaniu nawet nie pomyślałem. Ale rozczarowujące na pewno, dobrze, że więcej butelek już nie mam.
            To teraz pytanie co robić z wersją nr 2, tą z datą 09/2020. Skłaniam się, żeby trzymać. Zwłaszcza jeśli rzeczywiście jest gorsze niż premierowa warka...
            Last edited by Admirador; 26-01-2019, 20:20.

            Comment

            • rafalek21
              Senior
              • 04-2015
              • 1407

              #51
              Można zawsze przetrzymać w piwnicy, może kaucja urośnie do 1 zł . Ja niestety mam tego prawie pół kraty, a zwykły komes porter jest lepszy, bo nie jest tak alkoholowy.
              Last edited by rafalek21; 26-01-2019, 22:18.

              Comment

              • grodek
                Senior
                • 06-2015
                • 527

                #52
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: niemalże czarne, nieprzejrzyste pod światło. [4.5]
                Piana: beżowa, drobnopęcherzykowa, średnio obfita, trwała. [5]
                Zapach: suszona śliwka, słodowość, kawa, czekolada z odrobina wanilii. Delikatna nuta alkoholowa. Całość w zapachu przypomina bardziej porter niż RISa. [4]
                Smak: duża treściwość i jednocześnie słodycz. Wyraźnie wyczuwalna śliwka, czekolada i kawa. Delikatne posmaki ziemiste i waniliowe. Goryczka jest zaznaczona, lecz jest zbyt niska nie równoważy słodyczy. Posmaki palone na średnim poziomie. Lekko wyczuwalna alkoholowość, która jednak nie przeszkadza w degustacji. [3]
                Wysycenie: Średnie, trochę za wysokie. [3.5]
                Opakowanie: Graficznie niezła etykieta, w stylu innych w serii. [4]
                Uwagi: Piwo ciężkie, słodkie, wybitnie deserowe. W sumie nie jest złe, ale butelka o pojemności 0,5L i spora słodycz to dla mnie za wiele. Na pewno też zbyt niska goryczka o raz paloność. Słabo jak na RISa, w kategorii imperial porter przyzwoite.

                Moja ocena: [3.7]
                604 piw (Polska: 366, Czechy: 93, Belgia: 71, pozostałe: 74). Razem 216 browarów z 19 krajów.

                Comment

                • LubieStrongi
                  Senior
                  • 02-2016
                  • 195

                  #53
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Ciemny, nieprzejrzysty. [5]
                  Piana: Zanika po około minucie (oczywiście, przy intensywnym nalewaniu, masz na pół minuty pianę na pięć palców, przy dolewce - na dwa). [3]
                  Zapach: Kawa, suszone śliwki, orzechy włoskie, ciemny chleb, kakao. Przyjemne. [5]
                  Smak: Lekki alkohol, połączony z kawą i kakao. Uderza goryczą, potem, jak porter od nich, muska podniebienie na swój misiowaty sposób. [5]
                  Wysycenie: Pomimo utraty piany, wysycenie ocenia się na średnie z racji musowania. Jest wystarczające. [5]
                  Opakowanie: Typowe dla serii Komesów z piastowskim orłem. [5]
                  Uwagi: NYCS Alkohole, Rybnik - Ligota, 7,89 zł. Gdyby nie to, że oszczędzam na zielony garnitur, byłbym sięgnął i drugi raz.

                  Moja ocena: [4.8]

                  Comment

                  • slyboots
                    Senior
                    • 03-2014
                    • 292

                    #54
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: Ciemny, rubinowy, kawa, mocna herbata, lekko mętne [4.5]
                    Piana: Praktycznie brak, delikatnie na brzegasz oblepia szkło [2]
                    Zapach: Kawa, słów mocno palony, sliwki, słodycz, lekki alkohol, kakao, gorzka czekolada [4]
                    Smak: Treściwe, słodkie, karmelowe, kwaskowość lekka, orzechy, goryczka wyczuwalna zalegająca na języku, uderza alkohol dosyć mocno grzeje - SUPER [5]
                    Wysycenie: Średnie w stronę wysokiego ale poprawne [4]
                    Opakowanie: Gustowna, czarna etykieta z pełnym opisem na kontretykiecie [4.5]
                    Uwagi: Warka:
                    15.09.2022
                    02:27 Z

                    alk. 12% obj. ekstr. 25% wag.
                    Chmiele: Herkules, Klon-18, Slovianka
                    Słód żytni, jęczmień prażony, słody jęczmienne: monachijski, pilzneński czekoladowy i karmelowy, ekstrakt słodowy jęczmienny.

                    Jest MOC i Siła ! Jest karmel, jest paloność i jest mocna goryczka, w końcu rozgrzewający alkohol. Wszystko na swoim miejscu

                    Polecam w 100%
                    Pozdrawiam

                    Moja ocena: [4.25]
                    Attached Files
                    Last edited by slyboots; 12-01-2020, 23:50.

                    Comment

                    • slyboots
                      Senior
                      • 03-2014
                      • 292

                      #55
                      Kolejna degustacja

                      WARKA:
                      11.01.2023
                      17:33 Z

                      Piwo trzyma poziom jest świeże, treściwe, w smaku wyczuwam ziemistość i wyraźny chmiel a poza tym wszystko co w poście #54
                      Fakt uderza słodkością i ktoś kto nie toleruje dużo słodyczy może mieć problem z opróżnieniem butelki. Alkohol daje wyraźnie o sobie znać - szumi w głowie 12% alkoholu i 0.5 litrowa butelka
                      Wypity po obiadku skutecznie znieczula

                      Polecam oczywiście
                      Attached Files

                      Comment

                      • kosher
                        Senior
                        • 04-2005
                        • 2292

                        #56
                        Podwyższono ekstrakt do 30 stopni plato. Nowa warka jest już dostępna w sklepach. W sieci Auchan obecnie po 6.99 zł. (butelki zwrotnej często system nie dolicza).

                        Comment

                        • Petitpierre
                          Senior
                          • 01-2014
                          • 2560

                          #57
                          Nabyłem w innej sieci, Frac, za 9zł, właśnie 30tka. Bez piany-normalne, wiśnie, wanilia, kardamon, czekolada, ale belgijska, ocet balsamiczny, pieprz kubeba. W nucie dolnej rozmaryn, ciasto z karmelem. W smaku czekolada, cynamon, i znów czekolada, ale z chili. Duża pijalność, trochę za słodki. Ogólnie dobry.
                          Mały porterek-przyjaciel nerek

                          Comment

                          Przetwarzanie...
                          X
                          😀
                          🥰
                          🤢
                          😎
                          😡
                          👍
                          👎