Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Gab, Stout

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Maidenowiec
    Senior
    • 07-2004
    • 2287

    #76
    Jeżeli miałoby to zmienić smak to niech nie robią nic
    Surowce i akcesoria piwowarskie i serowarskie - Piwodziej.pl

    Thou shallt not spilleth thy beer!

    Przy wysokim stężeniu alkoholu organizm człowieka znajduje się blisko śmierci i instynktownie dąży do przedłużenia rodu.

    Comment

    • arzy
      Senior
      • 06-2002
      • 2814

      #77
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Shlangbaum
      (...)

      ZRÓBCIE COŚ BY ZNÓW TO PIWO MIAŁO PIANĘ !!
      Wczoraj piłem Stouta z beki, piana rewelacyjna, trzymała sie do końca.

      Wracając do butelki, to nie wiem dlaczego nie ma piany? cały czas to to samo piwo.
      "Spotkałem się z kolegą / Bo kolega jest od tego / I wypada czasem spotkać się z nim"

      Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
      Bractwo Piwne
      Skład Piwa
      Piszę poprawnie po polsku!

      Comment

      • Shlangbaum
        Senior
        • 03-2005
        • 5828

        #78
        Już 5 piwo ma jedynie obrączkę piany przy szkle. I to niezależnie od temperatury.

        Krakowski Konkurs Piw Domowych !

        Comment

        • dkrasnodebski
          cymbał
          • 05-2003
          • 2316

          #79
          A umyłeś szklankę?
          Zakład Piwowarstwa Domowego BRODAREK

          www.radoslawstolar.pl

          Comment

          • Shlangbaum
            Senior
            • 03-2005
            • 5828

            #80
            Piję zawsze w czystej szklance chyba, że odwiedzam piwiarnię Alibi, to co innego

            Krakowski Konkurs Piw Domowych !

            Comment

            • grzes_ch
              Senior
              • 10-2003
              • 612

              #81
              A u mnie wspaniała piana taka jak na fotce powyżej , pomimo piwa butelkowego ( data ważności 20.01.2007 ).

              Comment

              • grzes_ch
                Senior
                • 10-2003
                • 612

                #82
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Kolor mocnej kawy , praktycznie nieprzepuszczający światło. [5]
                Piana: Wspaniała beżowa piana długo utrzymująca się nad piwem. [5]
                Zapach: Kawowo - wisniowy prawdziwie stoutowy. [5]
                Smak: Najlepsze według mnie polskie piwo uwarzone w tym roku , zatem ocena nie może być inna. To stout pełną gębą . Bardzo dużo różnych posmaków od kawy do owoców przez zapach wędzenia. [5]
                Wysycenie: Wysycenie podkreślające gatunek. Dla mnie idealnie harmonizuje z piwem. [5]
                Opakowanie: Tutaj niestety punkty ujemne. Butelka bezzwrotna. Etykieta niestety jak dla mnie tandetna. Poza tym kontra nieczytelna poprzez zastosowanie złotych napisów na beżowo brązowawym tle. Stylizacja nazwy piwa bardziej przypomina piwa domowe . [3.5]
                Uwagi:

                Moja ocena: [4.925]

                Comment

                • nikita_banita
                  Senior
                  • 06-2003
                  • 1363

                  #83
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Istota czerni, nieprzejrzyste, b. ciemne. [4]
                  Piana: Zwarta, drobnoziarnista, kremowa, nawet dość trwała; pięknie wyrosła ponad krawędź szkła. Skojarzyła mi się z pianką capucino . [4.5]
                  Zapach: Jak dla mnie trochę za mało intensywny, zbyt ulotny i delikatny. [3.5]
                  Smak: Zdecydowanie dominuje gorycz, która przyjemnie pozostaje na języku podczas końcowej fazy przełykania i pozwala dłuższą chwilę cieszyć się smakiem. Smak kojarzy mi się śladowo z kawą zbożową. [4.5]
                  Wysycenie: Wysokie - praca bąbelków nie ustaje przez cały czas spożycia. Jak dla mnie ok. [4]
                  Opakowanie: Kapsel no name (-), but. bezzwr. (-), etykieta w przyjemnej dla oka tonacji kolorystycznej (+). [4]
                  Uwagi: Bardzo przyjemnie mi się smakowało tego Stouta. Cieszy mnie, że mogłem go zakupić w Białymstoku.

                  Moja ocena: [4.075]

                  Comment

                  • franekf
                    Senior
                    • 06-2004
                    • 944

                    #84
                    Jedno z mioch ulubionych piw - wspaniała piana, która wielokrotnie przeżyła samo piwo, wspaniały smak z nutkami owoców, kawy i gorzkiej czekolady. Tylko etykieta troche pstrokata, ale to moje zdanie, a poza tym to nie jest najważniejsze. Podsumowując - SUPER!!!
                    Birofilia Trapistów poszukiwane - sprawdź co mam
                    http://mojedegustacje.blogspot.com/ - mój blog o alkoholach; ostatni wpis - Królewskie Porter
                    Piwny Janusz bez Teku

                    Comment

                    • solozzo
                      Member
                      • 08-2006
                      • 87

                      #85
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: nieprzejrzyste, b. ciemne. pod światło brunatno-rubinowe [5]
                      Piana: drobnoziarnista, kremowa, nawet niezbyt trwała jak na stouta. do końca utrzymuje sie korzuch [4.5]
                      Zapach: Palono-kawowy bez efektów charakterystycznych dla piw górnej fermentacji. [4]
                      Smak: Paloność dośc mocno. Goryczkowe i cierpkawe chyba z palonego ziarna. Dość lekkie. [4]
                      Wysycenie: odpowiednie i wyważone. Nie nahalne. [4.5]
                      Opakowanie: pite z beczki. Z uniwersalnego szkła. [4]
                      Uwagi:

                      Moja ocena: [4.125]
                      vere sede vacante est

                      Comment

                      • radeckib
                        Member
                        • 02-2002
                        • 87

                        #86
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: Ciemnobrązowe, lekko wpadajace w bordo. Test na żarówce 40W wypadł dobrze - piwo było rozświetlone, ale żarnika nie udało się zobaczyć. [4.5]
                        Piana: Gęsta i stoutowa, jednak niedostatecznie wysoka. Utzrymuje sie jednak długo. [4.5]
                        Zapach: Na pierwszy niuch wróciło wspomnienie BARDZO dawnego belfasta. Ale tylko na chwilę. Później nuty czekoladowe i orzechowe. [4.5]
                        Smak: Niestety, nieco kwaskowe, ale ogólnie poprawne, a nawet więcej. Bardzo lekko słodowe. W oddali posmak gorzkiej czekolady. [4]
                        Wysycenie: Bardzo drobne bąbelki, ale mocno szczypiące w język. Oczywiście niewidoczne z powodu koloru piwa. [5]
                        Opakowanie: Etykieta bura i bązowa, starająca się nawiązać do "tradycji", niestety z kiepskim skutkiem. Powinna być bardziej oszczędna w formie, prosta. Moim skromnym zdaniem oczywiście. [3.5]
                        Uwagi: Długo oczekiwane, mam nadzieje że nie zniknie z półek. Kupione w E. Leclerc.

                        Moja ocena: [4.275]
                        ludzie mówią że jestem źle narysowany

                        Comment

                        • pflader
                          Junior
                          • 10-2005
                          • 7

                          #87
                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: jak na stouta przystało barwa ciemnobrązowa. [5]
                          Piana: gęsta kremowa. Utrzymująca się przez cały czas. [4.5]
                          Zapach: kawa, czekolada, orzechy [4.5]
                          Smak: goryczka/gorzka czekolada/słodycz ze słodu [4.5]
                          Wysycenie: Nie widać bąbelków, ale to ze względu ma barwę. CO2 wyczuwalne na języku. [4]
                          Opakowanie: najsłabszy element. butelka 0,5, etykieta nijaka szarobura, nieczytelna kontra [3]
                          Uwagi: Dobre przyzwoite piwo.

                          Moja ocena: [4.425]

                          Comment

                          • YouPeter
                            Senior
                            • 05-2004
                            • 2379

                            #88
                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: Bardzo ciemny wiśniowy. [4.5]
                            Piana: Gęsta, ciemno beżowa, początkowo bardzo wysoka później później przez dłuższy czas utrzymująca się "na dwa palce" [4.5]
                            Zapach: Bardzo przyjemny, zharmonizowany jakby lekko czekoladowy. [4.5]
                            Smak: "Aksamitny" wyważony smak z dużą goryczką pojawiającą się chwilę po przełknięciu. [5]
                            Wysycenie: Delikatne, w przypadku tego piwa mi odpowiada. [4]
                            Opakowanie: Dość estetyczne i ciekawe jednak złote litery na brązowym tle nie sa za bardzo czytelne. [4]
                            Uwagi: Jak na razie jest to najlepszy polski stout jaki piłem. Godny polecenia.

                            Moja ocena: [4.65]
                            Bo kto piwa nie pije ten jest wywrotowcem, świadomie uszczuplającym dochody państwa, bezideowcem.

                            Comment

                            • Maidenowiec
                              Senior
                              • 07-2004
                              • 2287

                              #89
                              Właśnie piję ostatnią buteleczkę z mojego składziku, przeterminowaną o jakieś 20 dni. Chyba jeszcze z pierwszej wypuszczonej na rynek warki. Uwypukliły się nutki chlebowo-czekoladowe. Świetne piwo, naprawdę.
                              Surowce i akcesoria piwowarskie i serowarskie - Piwodziej.pl

                              Thou shallt not spilleth thy beer!

                              Przy wysokim stężeniu alkoholu organizm człowieka znajduje się blisko śmierci i instynktownie dąży do przedłużenia rodu.

                              Comment

                              • docent
                                Senior
                                • 10-2002
                                • 5205

                                #90
                                Też piję ostatnią butelkę, data przydatności 21.XII.2006 więc przeterminowane przeszło miesiąc. Pozytwnych zmian w piwie nie zauważyłem, zwraca uwagę większa cierpkość w smaku. Z czystym sercem zatem będę sięgał po tego rewelacyjnego stouta zaraz po zakupie
                                Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
                                Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
                                Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
                                Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎