Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Gab, Stout

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • alnus
    Senior
    • 07-2007
    • 459

    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika smrtan Wyświetlenie odpowiedzi
    hm... a ja odnosze wręcz odwrotne wrażenie. Ostatnio GAB Stout smakował mi rewelacyjnie. Chyba najlepiej od czasu kiedy po niego sięgam...
    być może kluczem okaże się źródło - spróbuj kupić w Auchan w Bielsku ( z profilu widać, że masz po drodze), wtedy będziemy opisywać w miarę to samo piwo. poza tym de gustibus non disputandum est i to co jednemu smakuje, drugiego może odrzucać. moim zdaniem nie ma możliwości, aby oceny były obiektywne. każdy opisuje swoje odczucia, próbując je uzasadnić. mój egzemplarz Stouta był taki jak opisałem. moja żona na informację, że to ma być piwo w stylu Guinessa zareagowała delikatnie mówiąc zdziwieniem. osobiście nie miałbym nic przeciw temu, żeby nie odpowiadało stylowi, pod warunkiem, żeby mi smakowało. niestety tego zabrakło. było bez smaku, nie mówiąc o jakimś charakterze. jedyny plus to taki, że nie odrzucało i choć bez satysfakcji udalo mi się je wypić do końca.

    Comment

    • smrtan
      Senior
      • 03-2002
      • 229

      Bielsko to ja mam raczej średnio po drodze
      Już prędzej Mikołów czy cuś. Ale znowu wyjdzie że inne egzemplarze. Chociaż... seria to seria. Schodząc do piwnicy po coś na wieczór sprawdzę daty ważności moich Stoutów.
      Piweczko Roku 2007 rozstrzygnięte!

      W browar.biz: smrtan | w Piweczko.org: slobodan

      Mój browar domowy
      Etykiety moich piw domowych

      Comment

      • alnus
        Senior
        • 07-2007
        • 459

        ja niestety już nie mam butelki, więc trudno będzie na 100% stwierdzić, że to ta sama seria. zresztą nawet butelki z tej samej serii, jeśli jedne będą przechowywane na słońcu w 30* upale to raczej nie będą smakować jak te ułożone w chłodnym miejscu. z własnej ciekawości spróbuję jak spotkam kupić jakąś butelkę gdzie indziej i za jakiś czas, ale wolałbym to zrobić po tym jak ktoś już sprawdzi to źródło, a do tego stwierdzi, że piwo jest OK. bo raczej nie chciałbym już pić takiego Stouta jak ten którego oceniałem.

        Comment

        • delvish
          Senior
          • 11-2004
          • 3508

          Ocena z ARTomatu

          Kolor: czarny, lekko prześwitujący wyłącznie pod światło [5]
          Piana: beżowa, ładna w strukturze, ale krókotrwała, nie wytrzymuje więcej niż 2 min., później tylko obwódka [3]
          Zapach: delikatny, kawowo-słodowy, zachęcający [5]
          Smak: najpierw czuć krótko smak lekko słodki, słodowy, przechodzący w palony i zdecydowany kawowy, odczuwalna bardzo lekka kwaskowość, pod koniec w zasadzie już w posmaku pojawia się wytrawna goryczka w niewielkiej ilości, wzorowe zbalansowanie całosci [4.5]
          Wysycenie: przyzwoite aż do końca, delikatne, wydaje się, że jednak nawet jak na stouta minimalnie zbyt słabe [4]
          Opakowanie: butelka Okocimia, występuje też w wersji ŻGB, etykieta, krawatka i kontra w kawowo-brązowej tonacji ze złotymi dodatkami, w tle irlandzkie pismo i jakieś pismo z pieczęcią GAB'a, całość graficznie wysmakowana, po prostu świetna, szkoda, że brak informacji o zawartości ekstraktu, za to minus, zaw. alk. 5% [4.5]
          Uwagi: bardzo dobry stout, wzorowa oprawa graficzna opakowania, najsłabszy punkt to piana, mimo to godne polecenia, rewelacyjna warka, przydatność do 14.01.2008

          Moja ocena: [4.525]
          "You can't be a real country unless you have a beer and an airline - it helps if you have some kind of a football team, or some nuclear weapons, but at the very least you need a beer."
          (Frank Zappa)

          "It is not from the benevolence of the butcher, the brewer, or the baker that we expect our dinner, but from their regard to their own interest. We address ourselves, not to their humanity but to their self-love" (Adam Smith)

          Comment

          • delvish
            Senior
            • 11-2004
            • 3508

            Ocena z ARTomatu

            Kolor: czarny, nieprześwitujący nawet pod światło [5]
            Piana: ładna, drobnoziarnista, beżowa, utrzymuje się dość krótko tj. ok. 3 min., później zalega przyzwoitą 5-7 mm wartwą na całej powierzchni kufla do ok. 2/3 objętości, następnie tylko skromna obwódka, piana opadając pozostawia po sobie ładną koronkę [4]
            Zapach: piękny, słodowo-jęczmienny, w tle delikatna nutka chmielowa [4.5]
            Smak: wyraźnie zaznaczający się, intensywny smak palonego słodu, wyraźna nuta jęczmienna, w tle delikatna goryczka, przechodząca w wytrawną w posmaku, piwo posiada bardziej pełny charakter od poprzednio konsumowanej warki [5]
            Wysycenie: delikatne, pozostaje aż do końca kufla, podkreśla zedydowanie styl piwa [4.5]
            Opakowanie: butelka Okocimia, występuje też w wersji ŻGB, etykieta, krawatka i kontra w kawowo-brązowej tonacji ze złotymi dodatkami, w tle irlandzkie pismo i jakieś pismo z pieczęcią GAB'a, całość graficznie wysmakowana, po prostu świetna, szkoda, że brak informacji o zawartości ekstraktu, za to minus [4.5]
            Uwagi: warka z przydatnościa do 04.02.2008 zdecydowanie lepsza od poprzedniej, wyraźnie jeczmienny charakter, najlepszy polski stout jaki do tej pory piłem

            Moja ocena: [4.675]
            "You can't be a real country unless you have a beer and an airline - it helps if you have some kind of a football team, or some nuclear weapons, but at the very least you need a beer."
            (Frank Zappa)

            "It is not from the benevolence of the butcher, the brewer, or the baker that we expect our dinner, but from their regard to their own interest. We address ourselves, not to their humanity but to their self-love" (Adam Smith)

            Comment

            • tfur
              Senior
              • 05-2006
              • 1303

              ratuj, warszawo!

              napiłem się stoucika w zagłębiu knajpianym na tyłach nowego światu, konkretnie w indygo (choć pisze się to inaczej), i zapałałem chęcią spożycia większej ilości w zaciszu domowym. w końcu idzie jesień - pszeniczniak mniej smakuje, ciemne piwa u mnie zwyżkują. pisałem wczoraj, że w warusie na grenadierów piw z browaru gab niestety już nie ma. może ktoś mi wskaże jakiś inny sklep w tej okolicy, w którym można dostać stouta z gaba? pisząc: okolica, mam na myśli prawą stronę wisły, miejsca nie na najdalszych obrzeżach. daj głos, warszawo (poproszę...)!
              veni, emi, bibi

              Comment

              • zmora
                Junior
                • 01-2004
                • 21

                Zdaje mi się, że GAB wchodzi w sieciówki, dzisiaj (w Siedlcach) kupiłam Stouta w "Stokrotce". Partia z terminem ważnosci 27.02.08. Cena 3,35 zł

                Comment

                • smrtan
                  Senior
                  • 03-2002
                  • 229

                  W sosnowieckiej Stokrotce jest już od ładnych paru miesięcy. z tego co pamiętam cena jeździła od 3,29 do 3,39. Głowy nie dam ale to chyba John King ich tam wprowadził (tak jak swego czasu do niektórych Carrefourów).
                  Piweczko Roku 2007 rozstrzygnięte!

                  W browar.biz: smrtan | w Piweczko.org: slobodan

                  Mój browar domowy
                  Etykiety moich piw domowych

                  Comment

                  • Pancernik
                    Senior
                    • 09-2005
                    • 9735

                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: Ba-a-rdzo ciemny, prawie jak Guinness. [5]
                    Piana: Ładna "be-żowa", ale króciutko była... [3]
                    Zapach: Zapach palonego słodu, trochę jakby nawet suszona śliwka...? [4]
                    Smak: Smak potwierdza zapachowe wrażenia, smak słodowy, w stylu stout'a właśnie ;-) Choć ogólne wrażenie trochę "cienkawe"... [4.5]
                    Wysycenie: Dziwne, ale nie pogniewałbym się, gdyby było mniejsze. Na drugi raz muszę go odgazować [4]
                    Opakowanie: Zwykły, czarny kapsel - aż się prosi o coś "extra". Etykieta "i spółka" porządne, choć nie trafiają w moje gusta. Nie znalazłem info o ekstrakcie. [3.5]
                    Uwagi: No to chyba jednak jest mistrz Polski w kategorii "stout i okolice", chociaż marzyłaby mi się większa "mięsistość" napoju.

                    Moja ocena: [4.125]

                    Comment

                    • delvish
                      Senior
                      • 11-2004
                      • 3508

                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pancernik Wyświetlenie odpowiedzi
                      Smak potwierdza zapachowe wrażenia, smak słodowy, w stylu stout'a właśnie ;-) Choć ogólne wrażenie trochę "cienkawe"... [4.5]
                      marzyłaby mi się większa "mięsistość" napoju.
                      Polecam zerknięcie do postu nr 102 autorstwa kolegi kopyra w tym samym wątku.
                      "You can't be a real country unless you have a beer and an airline - it helps if you have some kind of a football team, or some nuclear weapons, but at the very least you need a beer."
                      (Frank Zappa)

                      "It is not from the benevolence of the butcher, the brewer, or the baker that we expect our dinner, but from their regard to their own interest. We address ourselves, not to their humanity but to their self-love" (Adam Smith)

                      Comment

                      • piowen
                        Senior
                        • 09-2007
                        • 207

                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: Czarna, mocna kawa - pod światło delikatne, brunatne refleksy. [5]
                        Piana: Kremowa, gęsta, szybko redukuje się do minimalnego kożuszka, który towarzyszy nam aż po same dno. [3.5]
                        Zapach: Bardzo intensywny zapach palonego słodu - u mnie rzadkość, aby mój zakatarzony nos był poddany tak wyrazistym doznaniom. [5]
                        Smak: Podobnie jak wyżej, doskonała, lekka goryczka z mocno palonym słodem - smak który długo pozostaje w ustach. W tle jakieś karmelowe nutki, kawa, gorzka czekolada? Wszystko wydaje się dopracowane niemal do perfekcji... Mniam! [5]
                        Wysycenie: Takie samo na początku jak i na końcu - delikatne, idealnie pasujące do charakteru piwa. [4.5]
                        Opakowanie: Etykieta czarno-brązowo-beżowa w różnych odcieniach idealnie pasuje do charakteru piwa, a czarny kapselek wieńczy to graficznie dopracowane dzieło. Właśnie dzięki ciekawej etykiecie sięgnąłem kiedyś po to piwo. [5]
                        Uwagi: Gdyby to było wino to powiedziałbym o nim: wytrawne, z najlepszych winorośli, dopieszczone w każdym detalu...
                        Kupione w Delikatesach FRAC na ulicy lwowskiej w Rzeszowie za 3,45.

                        Moja ocena: [4.825]
                        "Nie każde piwo to Żywiec "- całe szczęście.

                        Comment

                        • ro-ot
                          Member
                          • 09-2006
                          • 52

                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: czarny, pod światło nieznacznie prześwitujący. [5]
                          Piana: praktycznie żadna, pojawia się równie szybko, jak i niknie. [3]
                          Zapach: bardzo ciekawy, przyjemny, czuć mocną nutę słodową. [5]
                          Smak: podobnie jak i w zapachu, bardzo wyraźna nuta słodowa. [5]
                          Wysycenie: niewielkie nasycenie, z czasem zupełnie zanika. [3.5]
                          Opakowanie: ciekawa, ładna etykieta. Na kontrze podane wszystkie są niemal wszystkie ważne informacje, włącznie z adresem browaru. [5]
                          Uwagi:

                          Moja ocena: [4.725]

                          Comment

                          • Pancernik
                            Senior
                            • 09-2005
                            • 9735

                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika delvish Wyświetlenie odpowiedzi
                            Polecam zerknięcie do postu nr 102 autorstwa kolegi kopyra w tym samym wątku.
                            Hm, może... Ale w "Browarmii" w poniedziałek wszystko było OK very much . Może to "genius loci" ?

                            Comment

                            • kossak
                              Junior
                              • 01-2007
                              • 12

                              Ocena z ARTomatu

                              Kolor: Guiness to to nie jest, prześwituje pod światło, ale nie jest źle [4.5]
                              Piana: nie zauważyłem; zdziwiło mnie zdjęcie w temacie, u mnie pianka pojawiła sie jedynie przy przelewaniu do kufla, ale zaraz znikła [1.5]
                              Zapach: niezły, czuć coś jakby kawę, chociarz biorąc za wzór stouta Guinessa czegoś tu brakuje [4]
                              Smak: trochę jakby rozwodniony, chyba trochę nie tego się spodziewałem (może bezpodstawnie), ale nie jest zły [4]
                              Wysycenie: zasadniczo - w normie, takie jakie powinno byc [4.5]
                              Opakowanie: hmm... jakoś nie pasuje mi do wizerunku stouta, kojarzy mi się trochę raczej z innymi regionami, chociarz stylistyka liter...w każdym razie przejrzyste, wszystko jest, kolorystycznie do siebie pasuje [3.5]
                              Uwagi: zakupione w Bomi w Gdyni Orłowom, dosyć ładnie przymuliło ; chyba faktycznie Gab obniżył poziom, pierwsze recenzje brzmiały wyjątkowo optymistycznie.
                              niemniej cieszę się, że w Polsce jest chociarz jedno piwo tego gatunku (o innych nie słyszałem)

                              Moja ocena: [3.775]

                              Comment

                              • Gopher
                                Senior
                                • 10-2007
                                • 450

                                Piwo bardzo dobre. Obecnie dostępne za 3,35 w Lublinie w Stokrotce Premium na Lipowej.
                                Lengyel, magyar – két jó barát, együtt harcol, s issza borát

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎