Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Bosman, Full

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • karin861
    Senior
    • 02-2006
    • 597

    #76
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Ładny kolor, słomkowo-złocisty. [4.5]
    Piana: Mogłaby się dłużej utrzymywać. Na początku dość obfita, lecz szybko opada. [3.5]
    Zapach: Przewija się nutka chmielowa, zapach przyjemny, nie drażniący nosa. [4]
    Smak: Wyczuwalny zarówno słód jak i chmiel, w dobrych dla mnie proporcjach. Nie ma przesadnej goryczki. [4]
    Wysycenie: W sam raz. [4]
    Opakowanie: Podoba mi się, czerwona tonacja z morskim akcentem. Do tego fajny kapsel. [4.5]
    Uwagi:

    Moja ocena: [4]
    Zbieram polskie podstawki piwne. Zapraszam na moją stronę www: http://kolekcje-kariny.cba.pl

    Comment

    • wrednyhawran
      Senior
      • 07-2010
      • 1784

      #77
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Złoty, klarowny, jak na pilsa może być. [4]
      Piana: Niewysoka, średnioziarnista, znika szybko, ale nie całkowicie. [3]
      Zapach: Średniointensywny, słodowo - chemiczny, brzydki i małoprzyjemny [2.5]
      Smak: Piwo jest ważne niemal do końca maja, a sprawia wrażenie kwaśnego. Nie przyjemny. Siada na żołądku. Jest słód i nieprzyjemna cierpka goryczka. Nic więcej. [2.5]
      Wysycenie: Dla podratowania ogólnej oceny - odpowiednie. [4]
      Opakowanie: Nie ma ekstraktu, ale jest kapsel, skład piwa nie podany. Etykieta chyba tradycyjna. [3.5]
      Uwagi: Nie dobre to piwo. Niedawno piłem Specjala i też się zawiodłem. Albo Bosman to nie moja bajka, albo marka została do reszty wchłonięta przez koncern, bo piwo prawie nie ma smaku.

      Moja ocena: [2.75]
      Czy jest coś lepszego niż piwo? - Dwa piwa!
      Małe Piwko Blog
      Małe Piwko Blog na facebooku
      Domowy Browar Demon

      Comment

      • wrednyhawran
        Senior
        • 07-2010
        • 1784

        #78
        Teraz poczytałem sobie wcześniejsze posty i widzę stopniową gedrengoladę tego piwa, a więc przeczucie mnie nie myliło. Kolejne dobre piwo "zjedzone" przez koncerny.

        Na pocieszenie dorzucam aktualną fotkę.
        Attached Files
        Czy jest coś lepszego niż piwo? - Dwa piwa!
        Małe Piwko Blog
        Małe Piwko Blog na facebooku
        Domowy Browar Demon

        Comment

        • amigo007
          Senior
          • 02-2008
          • 252

          #79
          A według mnie teraz to piwo się bardzo poprawiło. Przynajmniej to warzone w Szczecinie i do kupienia w województwie zachodniopomorskim. Jest naprawdę smaczne, porównując je do takich wyrobów jak wojak jasny pełny (krótko mówiąc alkoholizowana woda z niesłodowych składników) żubr (dziwny smak sporo niesłodowych dodatków), tyskie (mocno spadła ostatnimi czasy jakość tego piwa), żywiec (czasem trafi się lepsza warka, a tak to średniak) i warka (ostatni raz jak spożywałem z megabutli była niedobra) to bosmanik czerwony teraz w porównaniu jest bardzo dobry. Pije się z przyjemnością i można delektować się smaczkiem

          Comment

          • Javox
            PremiumUżytkownik
            • 11-2009
            • 6134

            #80
            Średni koncerniak z Karls-burka...

            - piana znika szybko, na początku dość słodkie ze słabym gazem...
            pod koniec ciut lepsze bo pojawia się jakaś goryczka... ale w całości nędza...

            Piłem parę lat temu to w Świnoujściu i było do wypicia...

            Dorzucam do kolekcji wersję konserwową...
            Attached Files

            Comment

            • amigo007
              Senior
              • 02-2008
              • 252

              #81
              Jeśli nie jest to wersja produkowana w Szczecinie to domyślam się że może być niedobre. To ze Szczecina jest na prawdę na 4+. Inna wersja jest chyba warzona w Brzesku. Po zdjęciu i pianie widzę, że jest to raczej inna wersja. To ze Szczecina ma drobniusieńką pianę delikatnie osadzającą się na pokalu. U ciebie widzę pianę "gruboziarnistą" która nie zostawia śladów na szkle. Po tym sądzę że piłeś gorszą wersję.
              Last edited by amigo007; 03-07-2011, 23:01.

              Comment

              • robert19r20
                Member
                • 10-2010
                • 78

                #82
                piłem przed chwilą oryginała kupionego w Świnoujściu
                goryczkowe, piana do końca, dobre nasycenie, przyjemny zapach

                jestem zaskoczony że koncernówka może smakować!

                Comment

                • wrednyhawran
                  Senior
                  • 07-2010
                  • 1784

                  #83
                  Widzę, że to piwo ma dwie zupełnie rózne twarze...może by tak rozdzielić wątki?
                  Last edited by wrednyhawran; 04-08-2011, 17:08.
                  Czy jest coś lepszego niż piwo? - Dwa piwa!
                  Małe Piwko Blog
                  Małe Piwko Blog na facebooku
                  Domowy Browar Demon

                  Comment

                  • Tschabe
                    Senior
                    • 08-2011
                    • 105

                    #84
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: Ciemnozłoty, wpadający lekko w brązowy. Podejrzanie ciemny. [2.5]
                    Piana: Na początku spora, dosyć szybko opada i do końca wytrzymują tylko resztki. [3.5]
                    Zapach: Wyraźny słodowo-chmielowy. [4]
                    Smak: Z początku wydawało mi się bardzo wodniste i prawie bez smaku, jednak nie do końca tak jest. Po paru większych łykach wyczułem więcej. Jest wyraźny gorzki posmak, który bardzo długo utrzymuje się w ustach. Gorycz ta nie jest jakoś specjalnie przyjemna, ale dobrze że w ogóle jest. Czyżbym też leciutko wyczuwał chmiel..? Nie jestem pewien... Generalnie bez rewelacji. Przypomina większość piw z beczki, za którymi nie przepadam. [2.5]
                    Wysycenie: Bardzo duże. W efekcie ciągle mam wrażenie, że piję mocno nagazowane piwo z kega. [2.5]
                    Opakowanie: Wpadła mi w ręce akurat promocyjna puszka i info o promocji zajmuje sporo powierzchni. Co do samej estetyki, jest dość ładnie. Osobiście lubię to połączenie kolorów. Grafika statku, kompasy(?) i liny prezentują się nieźle, jednak minus za brak informacji o ekstrakcie. [3.5]
                    Uwagi: Nie mogę pozbyć się wrażenia, iż to knajpiane piwo z kega...

                    Moja ocena: [3.175]

                    Comment

                    • ave_piter
                      Member
                      • 01-2011
                      • 45

                      #85
                      dla mnie to piwo jest bardzo przeciętne, nie wiem gdzie warzone bo Carlsberg nie podaje miejsca produkcji. Znam wiele lepszych koncernowych lagerów
                      amatorpiwa.blogspot.com

                      Comment

                      • Arecki71
                        Member
                        • 05-2011
                        • 37

                        #86
                        Piłem w tym roku podczas pobytu w Łukęcinie nad morzem. Normalne ptrzeciętne piwko, cena zachęcająca coś pomiędzy 2 a 3 zł w zależności czy Full czy Specjal.

                        Comment

                        • celek
                          Junior
                          • 12-2008
                          • 3

                          #87
                          Piłem w ubiegłym tygodniu po prawie dwuletniej przerwie w Kołobrzegu. Piwko na prawdę kozackie. Nie opiszę tego w poszczególnych elementach jak Wy ale dla mnie jak za tą cenę, nie za mocne, a przede wszystkim dobrze schłodzone-mógłbym pić litrami. Jak kolega wyżej napisał na początku delikatnie słodkie ale delikatnie. Pod koniec jak już zdążyło się nagrzać traciło to coś-trudno znaleźć mi synonim, jakkolwiek zawsze sięgałem po następne :-). W Łódzkiem do kupienia przede wszystkim w Piotrze i Pawle i w sieciach Carrefour. Co ciekawe za cenę 2,7 chyba w puszcze i podobna cena w butelce z kaucją-dla mnie bardzo przystępna. Jednym słowem-POLECAM

                          Comment

                          • Pendragon
                            Senior
                            • 03-2006
                            • 13950

                            #88
                            O, śpioch się aktywował.

                            moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                            Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                            Comment

                            • Javox
                              PremiumUżytkownik
                              • 11-2009
                              • 6134

                              #89
                              Nie wiem czy to był jakiś test na ludziach że nalali do puszki Bosmana coś w Brzesku... rok temu i rzucili na południu Polski? - chyba żeby zepsuć opinię o Bosmanie...
                              Piwo faktycznie pite nad morzem ze Szczecina to niebo a ziemia....
                              W porównaniu ze Specjalem lżejsze i ostrzejsze... w ogólnej mizerii koncernowej zauważalne... czyli spokojnie można wypić...
                              Attached Files
                              Last edited by Javox; 28-09-2012, 15:36.

                              Comment

                              • Prusak
                                Senior
                                • 07-2005
                                • 4312

                                #90
                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika celek Wyświetlenie odpowiedzi
                                Piłem w ubiegłym tygodniu po prawie dwuletniej przerwie w Kołobrzegu. Piwko na prawdę kozackie. Nie opiszę tego w poszczególnych elementach jak Wy ale dla mnie jak za tą cenę, nie za mocne, a przede wszystkim dobrze schłodzone-mógłbym pić litrami. Jak kolega wyżej napisał na początku delikatnie słodkie ale delikatnie. Pod koniec jak już zdążyło się nagrzać traciło to coś-trudno znaleźć mi synonim, jakkolwiek zawsze sięgałem po następne :-). W Łódzkiem do kupienia przede wszystkim w Piotrze i Pawle i w sieciach Carrefour. Co ciekawe za cenę 2,7 chyba w puszcze i podobna cena w butelce z kaucją-dla mnie bardzo przystępna. Jednym słowem-POLECAM
                                Nie wiem, nie potrafię wyjść ze zdumienia. Skąd się ci ludzie biorą? I zastanawiam się, po co właściwie takie działania. W nadziei, że przekonają entuzjastów piwnych do tego g...?

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎