Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Żywiec, Żywiec

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Lacriferno
    Senior
    • 07-2005
    • 783

    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Piwo o takim ekstrakcie taki kolor mieć powinno, czyli złoty i Żywiec taki ma. [5]
    Piana: Bez rewelacji, czyli standart dla polskiej produkcji masowej. Najpierw jest, potem je nie ma. To tyle na ten temat. [3]
    Zapach: Przestraszyłem się. Zamiast chmielu czy słodu w nos uderzł jakiś metaliczny zapach, jakby tym piwem płukano stalowe rury. Chmiel da się wyczuć po większych staraniach. [2]
    Smak: Specyficzny, z jakby żywicznym posmakiem. Goryczka w sam raz. [4]
    Wysycenie: Dobre, momentami wydawać by się mogło, że troszkę przesadzone. [4]
    Opakowanie: Praktycznie niezmienne od lat, ale za to każdy rozpozna to piwo bez problemu. Na etykiecie wszystkie najważniejsze informacje. [4.5]
    Uwagi: Piwo, które w znacznej części skałda się z dobrej promocji popartej tradycją, co nie jest bez znaczenia dla jego ceny. Z te same pieniądze można kupić coś o wiele lepszego lub piwo podobnej jakości o wiele taniej.

    Moja ocena: [3.275]

    Comment

    • sloniatko
      Senior
      • 02-2004
      • 1014

      Ocena z ARTomatu

      Kolor: ładny, ciemno słomkowy [4.5]
      Piana: to największe rozczarownie, po nalaniu niezbyt wysoka, gruboziarnista, momentalnie opada tak, że pozostaje po niej najmniejszy slad [1]
      Zapach: nic rewelacyjnego, prawie niewyczuwalny z lekkim słodkawym odcieniem [3]
      Smak: mocno goryczkowe, żeby nie powiedzieć gorzkie. Po przełknięciu wydawało mi się nawet lekko kwaśne [2]
      Wysycenie: akurat, nic dodać, nic ująć - przyjemnie łaskocze w język [5]
      Opakowanie: klasyczny Żywiec - bez rewelacji [4]
      Uwagi: Dawnoi nie piłem Żywca i z pzrykrościa stwierdzam że jest coraz słabszy. Z dawnej marki została tylko ... nazwa

      Moja ocena: [2.625]
      Piwo czyni każdą czynność przyjemniejszą

      Comment

      • Lacriferno
        Senior
        • 07-2005
        • 783

        Długo wahałem się, gdzie umieścić ten wiersz: czy w dziale poświęconemu żywieckiemu full'owi, czy też może wśród twórczości? Zdecydowałem jednak, że tu, gdyż jest w nim mowa o piwie żywieckim, jako o synonimie niemalże boskości. Wyraźne jest odniesienie do ojczyzny, gdzie Żywiec został sprowadzony do roli jednego z jej symboli. Można tu brać pod uwagę inne piwa w Żywcu warzone, ale z racji popularności tego powyżej omawianego, mniemam, że o nie się rozchodzi. Zaznaczam, że utwór pochodzi z lat sześćdziesiątych.
        ---------------------------------------------------------
        Rafał Wojaczek
        Ojczyzna


        Matka mądra jak wieża Kościoła
        Matka większa niż sam Rzymski Kościół
        Matka długa jak transsyberyjska
        Kolej i jak Sahara szeroka

        I pobożna jak partyjny dziennik
        Matka piękna niczym straż pożarna
        I cierpilwa jak oficer śledczy
        I bolesna jak gdyby w połogu

        I prawdziwa jak gumowa pałka
        Matka dobra jak piwo żywieckie
        Piersi matki dwie pobożne setki

        I troskliwa jakby bufetowa
        Matka boska jak Królowa Polski
        Matka cudza jak Królowa Polski

        Comment

        • YouPeter
          Senior
          • 05-2004
          • 2379

          Szkoda że niektóre z wymienionych rzeczy stały się już nieaktualne
          Bo kto piwa nie pije ten jest wywrotowcem, świadomie uszczuplającym dochody państwa, bezideowcem.

          Comment

          • Kolesław
            Senior
            • 03-2004
            • 1130

            No, tego się po Żywcu nie spodziewałem! (Należę do pokolenia, dla którego Żywiec Full Light był wzorcem polskiego piwa) Pierwsze podejrzenia podjąłem już podczas nalewania. Dziurawa, znikająca piana. Pierwszy łyk i niedojrzałość jaką mają np. wszyskie (jeśli są wyjątki to proszę dać znać) piwa z Jabłonowa. Potem było o tyle lepiej, że ta wada znikła, ale nic dobrego nie pojawiło sie. Wypiłem, bo wypijam wszystkie piwa oprócz ewidentnie zepsutych, tj. przeterminowanych, źle przechowywanych itp. Podnisłem szklankę do źródła światła, no i to mnie dobiło. Bladość i co gorsza całe stada fuzli. Wrzućcie to do ARTOMATU, bo ja nie mam siły, wyjdzie jakieś 2,12. Piwo pochodziło z 6-ciopaku z promocyjną repliką tablicy reklamowej, z datą przydatności do 17.11.2005 r. Puszka, więc światło nie zaszkodziło.

            Comment

            • jarex
              Junior
              • 06-2003
              • 27

              Żywiec Full Light to już wyłącznie symbol pewnej epoki. Epoki, w której piwem można było się również "najeść fusami"...Wówczas jedyne ...no może poza jeszcze kilkoma innymi, exportowymi - które dało się wypić. Obecnie, piwo niczym pozytywnym się nie wyróżnia. Sorry..wyróżnia się ceną, która zapewne w opinii ludzi od marketingu ma trafiać do określonego "target"-u klienteli... Myślą zapewne tak :zakładamy, że piwo z tradycjami, moze więc być trochę droższe..ludziska i tak będą kupować !? Co do smaku... dla mnie nieco "mulisty"..za mało gazu i goryczki...kolor słomkowy... mógłby być pełniejszy...
              Jedyny plus to butelka i szata graficzna.. NIezmienna w swych podstawowych cechach... Cena o 25 % za wysoka, bo kto da za butelkę 0,5 l (plus kaucja) w sklepie przeosiedlowym da prawie 3 złocisze?

              Comment

              • Pogoniarz
                † 1971-2015 Piwosz w Raju
                • 02-2003
                • 7971

                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Jezusicku,normalnie blada słomka-tragedia [1.5]
                Piana: Jestem pozytywnie zaskoczony.Średnio i grubo- ziarnista,nawet dość długo się utrzymała i zostawiła wianuszek [3.5]
                Zapach: Ledwo coś czuć .Taki słodki posmak ,typowy dla piw koncernowych [2.5]
                Smak: Słodkawe jak 150 ,gdzieś tam czuć w głębi jakąś goryczkę.Nie,no tragedia,do tego wodniste brr. [2]
                Wysycenie: Są jakieś pęcherzyki,ale strasznie leniwie. [2.5]
                Opakowanie: W sumie na poziomie,są wszelakie informacje. [4]
                Uwagi: Jestem zdegustowany i wyleczony na bardzo długo z tego piwa.Ledwo dopiłem,oj ledwo

                Moja ocena: [2.425]


                Prawie jak Piwo
                SZCZECIN

                Comment

                • tad2x
                  Member
                  • 06-2005
                  • 72

                  dziś nabyłem Żywca w butelce 0,65 l i coś mi w nim nie pasuje, ma taki dziwny i nieprzyjemny posmak na końcu mojego języka jak Warsteiner Premium Verum, oj trza było wziąść Żywca Portera...cena ta sama a smak dużo lepszy i ciekawszy Pzdr.

                  Comment

                  • robox
                    = kapslarz =
                    • 11-2002
                    • 8188

                    Dzisiaj widziałem butelkę Żywca, w nowej, lekko zmienionej, szacie graficznej, tylko kapsel nie zmieniony .

                    Comment

                    • Scriptus
                      Senior
                      • 04-2006
                      • 189

                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: Piękny złocisty kolor, można powiedzieć, standart dla tego typu piwa [5]
                      Piana: Bardzo porządna piana, rzec można zgodna z normą... [5]
                      Zapach: Przyjemny piwny zapach, lekko chmielowy [5]
                      Smak: Niezbyt natarczywy piwny smak, z odrobiną goryczki, dobry na letnie upały [5]
                      Wysycenie: Prawidłowe nasycenie bąbelkami, nie zadużo, nie za mało, przyjemne [5]
                      Opakowanie: Tradycyjne, czytelne, cóż dodać do ponad setki lat tradycji... [5]
                      Uwagi: Żywiecki full.... najstarsza marka, którą pamiętam, poza lokalnym piwkiem ze sfinksem. Symbol piwnej arystokracji, dostępny w Peweksie. Niegdyś, jedyne piwo reprezentujące Polskę w Ameryce.... dziś, naprawdę dobrej jakości koncernowy standart, ale nic ponadto. Nie wstyd podać gościom, wiadomo, smak powtarzalny, sprawdzony, w końcu mają to ISO 9000. Ale piwnych wrażeń chyba trzeba szukać gdzie indziej...

                      Moja ocena: [5]
                      Nic lepszego od Brackiego :)

                      Comment

                      • ART
                        mAD'MINd
                        • 02-2001
                        • 23807

                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Scriptus
                        (...)Naprawdę dobrej jakości koncernowy standart, ale nic ponadto.
                        (...)
                        Moja ocena: [5]
                        nie uważasz że Twoja ocena niezbyt zgadza się z tym co napisałeś w uzasadnieniu?
                        - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                        - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                        - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                        Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                        Comment

                        • zAjkA
                          Senior
                          • 12-2004
                          • 1089

                          [QUOTE=Scriptus]Nie wstyd podać gościom, wiadomo, smak powtarzalny, sprawdzony, w końcu mają to ISO 9000. Ale piwnych wrażeń chyba trzeba szukać gdzie indziej...

                          QUOTE]

                          Kolego czy Ty nie zapszeczasz sam sobie?? Skoro piszesz że piwnych wrażeń trzeba szukać gdzie indziej to czemu oceniłeś to piwo na 5??????????
                          Browar Kapitański- Warzone na pełnym morzu

                          Comment

                          • Kropka_Tutek
                            Junior
                            • 02-2006
                            • 20

                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: Prawidłowy, to znaczy typowy piwny kolor, nie za jasny - prawie ideał [4]
                            Piana: Lekkie rozczarowanie - było jej sporo, ale dosyć szybko opadła. [3]
                            Zapach: Niezbyt intensywny, ale wyraźny, piwny - bez jakiejś wyrazistosci, ale o.k. [3.5]
                            Smak: Bez zarzutu. Co prawda kiedyś to było piwo o wyjatkowym smaku, zdecydowanie bezkonkurencyjne - no ale to było ćwierć wieku temu. A teraz poprawne. [4]
                            Wysycenie: Standard - jak wzorzec metra w Sevres. [4]
                            Opakowanie: Puszka, taka jak się juz chyba wszyscy przyzwyczailiśmy, tyle że z nowymi wypukłościami. [4]
                            Uwagi: Przez sentyment z dawnych lat czasem kupuję. Nie jest oczywiscie wyjatkowe jak kiedyś, ale może być. Jest takie poprawne - niestety wiekszość piw z dużych browarów jest taka: bez błędów i tyle. A dziś jest baaardzo gorąco, piwo dobrze schłodzone - pije się przyjemnie.

                            Moja ocena: [3.725]

                            Comment

                            • becik
                              Senior
                              • 07-2002
                              • 14999

                              W Żywcu Żywiec naprawdę smakuje inaczej i piłem go z naprawdę dużą przyjemnością, jak widać działania Żywiec Trade nie wpływają korzystnie na smak tego piwa.
                              Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                              Comment

                              • grzech
                                Senior
                                • 04-2001
                                • 4592

                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Kropka_Tutek
                                Kolor: Prawidłowy, to znaczy typowy piwny kolor, nie za jasny - prawie ideał [4]
                                Ja mam oczy piwne, ale są zdecydowanie ciemniejsze od Żywca Full Lighta. Chyba, ze miałeś na myśli butelkę.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎