Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Bury [Piwoteka], Nie fisiuj!

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • darekd
    PremiumUżytkownik
    • 02-2003
    • 12118

    Bury [Piwoteka], Nie fisiuj!

    ekstr. 18%, 8,5% alk.

    Double Black IPA

    Aromat - palony z chmielową złożonością trudną do sprecyzowania (bo chmieli cała masa: Citra, Cashmere, Comet, Chinook, Mosaic, Simcoe, Tomahawk, Sinamar)
    Piana - zdecydowanie wysoka, trwała, zostaje na szkle
    Barwa - prawie czarna, nieprzejrzysta
    Wysycenie - umiarkowane, musujące
    Smak - palony słód, piekący chmiel z lłągodną żuwicznością i ekkimi cytrusami, goryczka umiarkowana z lekkim palonym finiszem
    Treściwość - jest pełne, ale jak na ekstrakt niska

    Klasyka polskiego kraftu - wytrawne zacieranie, piekący chmiel. Na szczęście nie ma gęstwy!
    Szkoda bo taka ciemna IPA (tym bardziej dubeltowa) potrzebuje trochę słodowych niuansów, no i w tym momencie jeszcze raz zacząłem się wczytywać się w info na ecie (duży plus za komplet informacji). A tu taki kwiatek: "Black IPA - ciemne piwo w stylu IPA, które ma smakować jak jasne?". No to się wam kurna udało... Jak uwarzycie stouta przeczytam najpierw etykietę A propos ety - jest całkiem zabawna.
    Piwo jak najbardziej poprawne, nawet dobre. Oczekiwałem jednak czegoś innego, Ale jest ok, trochę smakuje jak napisali na ecie. Z drugiej strony nie żałuję, że nie doczytałem ety, bo musiałbym sparować to piwo z kurczakiem madras, sambar albo gobi... Madras kojarzy mi się z herbatą, sambar z niczym, Gobi z pustynią a Black IPA z ciemnym piwem. Już nic nie wiem...
  • zasada
    Senior
    • 05-2007
    • 179

    #2
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika darekd Wyświetlenie odpowiedzi
    bo chmieli cała masa: Citra, Cashmere, Comet, Chinook, Mosaic, Simcoe, Tomahawk, Sinamar
    .
    Dla porządku: Sinamar to ekstrakt barwiący, chyba Weyermana. Zapewne stąd "ciemne piwo(...), które ma smakować jak jasne".
    Będę polował.

    Każde zwierzę koi dotyk
    Blaszony

    Comment

    • darekd
      PremiumUżytkownik
      • 02-2003
      • 12118

      #3
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika zasada Wyświetlenie odpowiedzi
      Dla porządku: Sinamar to ekstrakt barwiący, chyba Weyermana. Zapewne stąd "ciemne piwo(...), które ma smakować jak jasne".
      Będę polował.
      Dzięki. Ne ecie najpierw podali skład słodów, potem chmieli a potem rzeczywiście ekstrakt słodowy... Nie fisiuję

      Comment

      Przetwarzanie...
      X
      😀
      🥰
      🤢
      😎
      😡
      👍
      👎