Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Krajan, Porter

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • darko
    Senior
    • 06-2003
    • 2078

    #76
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Maidenowiec
    Ja z kolei chyba nie miałem szczęścia do tego piwa. Na 4 bączki każdy był inny od poprzedniego :/
    Dla mnie jeden z najgorszych polskich porterów. Aromat mocno alkoholowy, prawie brak smaków porterowych. Spróbowałem po dłuższej przerwie, a teraz ta przerwa będzie jeszcze dłuższa. Karmel w składzie przekreśla piwo całkowicie .

    Comment

    • YouPeter
      Senior
      • 05-2004
      • 2379

      #77
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Ciemno wiśniowy. [3]
      Piana: Beżowa, średnio-gęsta, jednak utrzymuje się zdecydowanie za krótko. [2.5]
      Zapach: Średnio intensywny, przyjemny. Pachnie jakby kukułkami. [5]
      Smak: Bardzo dobry w smaku. W porównaniu do niektórych porterów ten jest delikatniejszy i nie czuć w nim alkoholu. W oddali jakby lekko wyczuwalna czekolada. [4.5]
      Wysycenie: Bardzo dobre, nie za duże pasujące do portera. [5]
      Opakowanie: Ciemne porterowe kolory, nieźle zaprojektowana etykieta i standardowo jak to w Krajanie wszystkie ważniejsze informacje umieszczone na kontrze. Kapsel czarny-goły. [4]
      Uwagi: Bardzo dobry porter jeden z lepszych jakie na razie piłem. Z pewnością jeszcze nie raz po niego sięgnę.

      Moja ocena: [4.4]
      Last edited by YouPeter; 03-06-2006, 01:24.
      Bo kto piwa nie pije ten jest wywrotowcem, świadomie uszczuplającym dochody państwa, bezideowcem.

      Comment

      • maciejos
        Junior
        • 12-2004
        • 29

        #78
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: ciemorubinowy, klarowny [4]
        Piana: drobnopęcherzykowa, o barwie beżowej, dość szybko znika [3.5]
        Zapach: przyjemny, delikatnie czuć słodycz, ale na szczęscie niepzesadnie [4]
        Smak: dosc cieżki, wytrawny, bardziej w smaku odpowiadałay mi lepiej wyczuwalna utka słodyczy, taką jaką ma choćby BOSS Porter [4]
        Wysycenie: umiarkowane, jedynie od razu po otwarciu wyczuwalne, gaz szybko ulatuje [3]
        Opakowanie: Solidna robota. Napis "PORTER" na szarfie dobrze widoczny białe litery na czerwonym tle. korona z herbu nasuwa skojarzenie z Tyskim. Etykieta utrzymana w dobrej ciemnej tonacji kolorystycznej porządnego PORTERA. Kapsel czarny. Ekstrakt podany. [4.5]
        Uwagi: Ostatnio zasmakowałem w porterach, ale uważam, że Porter BOSS smakował mi bardziej. Byłmniej wytrawny i miał bardziej zbalansowany poziom słodycz-goryczka.

        Moja ocena: [3.925]

        Comment

        • becik
          Senior
          • 07-2002
          • 14999

          #79
          z kantorka Becika

          termin przydatności 04.08.2004, jeszcze butelka euro

          kolor - ciemny, brązowo-mahoniowy, klarowne
          zapach - mocno wytrawny ale z łagodzącą slodkawą nutą
          piana - ciemnobeżowa, śmietankowa, dośc szybko opada ale pozstaje cienka warstwa na powierzchni
          smak - mocno wytrawny, wręcz gorzkawy ale bez typowego winnego posmaku jakiego się spodziewałem, ogólnie nieźle
          gaz - nooo ciut się nagazował, czuć go najbardziej w trakcie picia na podniebieniu


          2 lata po gwarancji i calkiem wypijalny, miłe zaskoczenie choć za porterem z Krajana nigdy nie przepadalem
          Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

          Comment

          • zetko
            Junior
            • 03-2005
            • 28

            #80
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: czarny, pod światło klarowny czerowny [4.5]
            Piana: piękna kawa z mlekiem, troche za szybko opada [3.5]
            Zapach: ciekawy dymowy [4]
            Smak: w sumie piwo jest dobre w smaku, dymowo -gorzkie. troche za mało orzeźwia [4]
            Wysycenie: absolutna tragedia, brak gazu [1]
            Opakowanie: opakowanie typowe jak na tą klasę browaru, brakuje firmowego kapsla [3.5]
            Uwagi:

            Moja ocena: [3.8]
            zetko

            Comment

            • docent
              Senior
              • 10-2002
              • 5205

              #81
              Wrażenia z wcześniejszych degustacji przeterminowanych partii portera (data 28.VI.2006) opisywałem już tutaj:
              Wszystko co związane z piwem i browarnictwem...Poddziały: Prasówka | Biblioteka | Ogłoszenia branżowe

              Obecnie wypiłem ostatnią buteleczkę. Przeterminowanie przeszło pół roczne. Jest lepiej niż po miesiącu ale i tak gorzej niż bezpośrednio po zakupie. Kwaskowość ustąpiła lekkiej cierpkości. Zapach bez zastrzeżeń ale nie ma żadnych fajnych niuansów jakich portery nabierają w trakcie leżakowania. Aktualne portery z Nakła niezbyt mi smakują więc póki co było to pożegnanie z tym piwem.
              Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
              Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
              Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
              Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

              Comment

              • docent
                Senior
                • 10-2002
                • 5205

                #82
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika becik
                z kantorka Becika

                termin przydatności 04.08.2004, jeszcze butelka euro
                smak - mocno wytrawny, wręcz gorzkawy ale bez typowego winnego posmaku jakiego się spodziewałem, ogólnie nieźle
                W tym, które ja próbowałem był właśnie ten wyraźny, cierpki, typowy dla wytrawnego wina posmak...
                Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
                Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
                Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
                Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

                Comment

                • Gambrinus
                  • 06-2001
                  • 696

                  #83
                  Data przydatnosci: 03.06.2005. Zapach prawidlowo porterowy, podobnie kolor (choc chyba nieco jasniejszy niz np. porter z Okocimia). Malo gazu (moze uciekl przez 2 lata, ktore piwo spedzilo w butelce), piana rowniez dosc watla jak na porter. Smak harmonijny, slodycz i goryczka w przyjemnej rownowadze, bez czestej w polskich porterach ulepkowatosci. Troche lzejszy niz konkurencja, co mi osobiscie nie przeszkadza. 4 (2-5)
                  Last edited by Gambrinus; 11-01-2007, 02:34.
                  Popieraj małe browary!!!
                  Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                  Comment

                  • MarcinKa
                    Senior
                    • 02-2005
                    • 2729

                    #84
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: Ładny brązowy, pod światło wiśniowy. Jak na Portera jednak za jasny odrobinkę. [4]
                    Piana: Niewielka, lekko rdzawa, niejednorodna i dość szybko opada do resztek. [3]
                    Zapach: Bardzo ładny. Przeważa ciemny słód i karmel, do tego słaba nuta palona W zapachu nie wyczuwa się mocy piwa. [4.5]
                    Smak: Ciemny słód na pierwszym planie, wymieszany z nutami karmelowymi. Na koniec leciutka paloność, trochę jakby z nutką alkoholową. Czasem czuć chlebowe posmaki. Konsystencja leciutko oleista. Czasem niestety pojawia się lekkie wrażenie wodnistości. [4.5]
                    Wysycenie: Bardzo odpowiednie. Jak dobra muzyka w filmie. Buduje klimat i pozwala skoncentrować się na treści. [5]
                    Opakowanie: Odpowiednia kolorystyka, kojarzy się z Porterem, dość stylowa. Grafika raczej klasyczna. Parametry podane. Tylko ten niezadrukowany kapsel, dobrze, że chociaż czarny. [4.5]
                    Uwagi: Zawsze porter Krajana bardzo mi smakował. Troszkę może odbiegał od stylu, ale mi to nie przeszkadzało. Po obniżce alkoholu złagodniał troszkę. Co najważniejsze od lat utrzymuje wysoki poziom, bez nieudanych warek. Bardzo przypomina mi węgierskie Baki.

                    Moja ocena: [4.35]
                    To lubię: Czarnków, Krajan, Amber, EDI, Fortuna, BOSS, Lwówek Śląski, Grybów, Jagiełło, Łódź, Browar Na Jurze, GAB, Kormoran, Gościszewo, Konstancin, Staropolski, Zodiak, Zamkowy, Ciechanów

                    Comment

                    • Lacriferno
                      Senior
                      • 07-2005
                      • 783

                      #85
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: Ciemny, pod światło wiśniowo-mahoniowy. [4]
                      Piana: Beżowa, o zbitej konsystencji, jednak utrzymuje się zdecydowanie za krótko. [3]
                      Zapach: Słodowo-karmelowy z wyraźnie wyczuwalnym alkoholem. [4]
                      Smak: Silna goryczka, wyraźne karmelowe nuty i posmak gorzkiej czekolady. Dość mocno wyczuwalny alkohol. [4]
                      Wysycenie: Delikatnie za słabe. [4.5]
                      Opakowanie: Ładna etykieta z najważniejszymi informacjami. Czarny kapsel. [4.5]
                      Uwagi:

                      Moja ocena: [3.95]

                      Comment

                      • woosaa
                        Senior
                        • 07-2005
                        • 1548

                        #86
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: bardzo ciemny brąz,klarowny [4.5]
                        Piana: drobne pęcherzyki,troche za szybko opadła,niezbyt gęsta,kremowa [4]
                        Zapach: bardzo słodkawy,bez wyrażnych innych dodatków [3.5]
                        Smak: z początku słodkie,lecz po chwili wyrażnie przypalony słód z charakterystyczną goryczką,czuć moc tego piwa [4.5]
                        Wysycenie: akuratne,gaz ładnie pieści gardełko [4.5]
                        Opakowanie: ładna i pasująca kolorystycznie etykieta,podane zaw.ekstraktu i alkoholu,czarny kapsel [4.5]
                        Uwagi: bardzo ciekawe piwo,na pewno do powtórzenia.PZDR

                        Moja ocena: [4.1]
                        mb WOS

                        Comment

                        • rotmistrz
                          Senior
                          • 06-2005
                          • 469

                          #87
                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: brązowo-rubinowy, klarowny [4]
                          Piana: dość szybko siadła kawowy kolor drobnoziarnista, zostawia ślad na szkle [3.5]
                          Zapach: słodowy poprawny dla tej ilości ekstraktu intensywny [4]
                          Smak: wspaniały z każdym łykiem wzrasta finezja goryczki i słodu [4.5]
                          Wysycenie: dla poprtera poprawne [3.5]
                          Opakowanie: eytkieta podobna do Tyskiego Gronie, kolorystyka ciemniejsza informacje o piwie poprawne [3.5]
                          Uwagi:

                          Moja ocena: [4.1]

                          Comment

                          • atheus
                            Member
                            • 10-2006
                            • 67

                            #88
                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: Taki jaki być powinien w porterze. Czarny z wiśniowymi rozbłyskami. Śliczny i wzruszający widok [5]
                            Piana: Średnio ziarnista w kolorze beżowa, szybko urosła i równie szybko opadła tak ze nawet wspomnienie po niej nie zostało. 3 daję tylko i wyłącznie za kolor [3]
                            Zapach: Pełny, nie trzeba się inhalować żeby go poczuć Słodkawy, z palonymi akcentami i lekką nutką alkoholu. Typowy dla porterów czyli jak dla mnie prima:] [5]
                            Smak: Pierwszy łyk wytrawny z dużą ilością kawy, z każdym następnym łykiem stawało sie coraz słodsze ale nie przekroczyło granicy dobrego smaku. Pod koniec zdecydowanie wyczuwalny był alkohol (moim zdaniem trochę za bardzo). Całość pozostawiła jak najbardziej miłe wrażenia [4]
                            Wysycenie: Nie ma jakiegokolwiek wpływu na żywotność piany co idzie na minus. Wydaje sie jednak dobrze dobrane do smaku co idzie na plus. Gorzej by było gdyby było na odwrót więc nie jest źle [3.5]
                            Opakowanie: Nostalgiczny bączek plus bardzo ładnie zaprojektowana etykieta na której są wszystkie informacje. minus za czarny kapsel ale ogólnie bardzo mi się podoba [4.5]
                            Uwagi: Zdecydowanie dobre piwo. BOSS Portera nie przebija moim zdaniem ale i tak jest pyszne. Zdecydowanie do niego wrócę, tym bardziej że Intermarche włączyło je do oferty wiec mam pod ręką. Więcej takich

                            Moja ocena: [4.3]

                            Comment

                            • delvish
                              Senior
                              • 11-2004
                              • 3508

                              #89
                              Ocena z ARTomatu

                              Kolor: klarowny, bardzo ciemny brąz, pod światło wiśniowy, przejrzysty w całej objętości [4.5]
                              Piana: z początku bujna, beżowa, dosć szybko znika, zostaje wątły kożuszek [3.5]
                              Zapach: ładny, palonego słodu lekko karmelowy [4.5]
                              Smak: czuć stanowczy ale jednocześnie łagodny smak palonego słodu, bardzo delikatna goryczka, przyjemna nutka orzechowa, nawet przez chwilę jakby toffi?, pod przełknięciu zostaje lekko kwaskowy posmak, a to w porterze nieprzystoi, bardzo przyjemny palony charakter, czuć jednak coś jakby pewną wodnistość, brak pełnego charakteru [4]
                              Wysycenie: łagodne, delikatne, dla jasnego piwa uznałbym za zbyt lekkie, dla portera idealne [5]
                              Opakowanie: butelka i etykieta zasadniczo bez większych zastrzeżeń, ciut krzywo przyklejona kontra i etykieta, barwy stonowane, ciemno-beżowo-czerwono-czarne, pełen opis ekstraktu i zaw. alkoholu [4.5]
                              Uwagi: jak dla mnie po wyeliminowaniu uporczywego kwaśnego posmaku mógłby śmiało stawać w szranki z żywieckim czy Strzelcem, trochę zbyt silnie odfermentowany, no i ten karmel w składzie...

                              Moja ocena: [4.225]
                              "You can't be a real country unless you have a beer and an airline - it helps if you have some kind of a football team, or some nuclear weapons, but at the very least you need a beer."
                              (Frank Zappa)

                              "It is not from the benevolence of the butcher, the brewer, or the baker that we expect our dinner, but from their regard to their own interest. We address ourselves, not to their humanity but to their self-love" (Adam Smith)

                              Comment

                              • Pancernik
                                Senior
                                • 09-2005
                                • 9733

                                #90
                                Ocena z ARTomatu

                                Kolor: Ciemnorubinowy, jakby ciut wpadał w brąz (dziewczyny lubią... ) [4.5]
                                Piana: Oj, maluśka, maluśka, maluśka... Zasadniczo - już jej nie ma . [2]
                                Zapach: Porterowy - palony, owocowo-winny... [4.5]
                                Smak: Jakby ciut mało konkretny, ale czuć dym i moc. W porównaniu do innych reprezentantów gatunku, może (jak dla mnie) zbyt mało ekstraktu i "mięsa"?... [4]
                                Wysycenie: Mimo braku piany jest dobre. Piwo pracuje, delikatnie uderza w podniebienie. [4.5]
                                Opakowanie: Goły czarny kapsel. Prosta etykieta, lubię jej bezpretensjonalność. Niczego nie udaje i nie przerzeźbia. [4.5]
                                Uwagi: Nie klękam, ale to przyzwoity porter. Pije się miło, zwłaszcza oglądając prognozę pogody .

                                Moja ocena: [4.05]

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎