Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Zamkowy, Żywiecki Porter

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • rafael52
    • 12-2013
    • 478

    Ocena z ARTomatu

    Kolor: ciemnobrunatny, klarowny. [4.5]
    Piana: obfite, beżowa, drobnopęcherzykowa, dość trwała, powoli opada do cienkiej warstwy. [4.5]
    Zapach: średnio intensywny, ale bogaty i złożony, wyczuwalne aromaty ciemnego pieczywa, pumpernikla, kawy, czekolady, sporo ciemnych owoców, śliwek, alkohol również obecny, ale w znośny sposób, żelazo w szkle niewyczuwalne, jednak na skórze delikatnie wychodzi. [4]
    Smak: tak jak w aromacie obecne nuty ciemnego pieczywa, delikatne nuty kawowe i palone, wyczuwalne również śliwki, goryczka średnia w kierunku niskiej, trochę alkoholowa, żelazo raczej niewyczuwalne, może delikatnie przy pierwszym łyku. [4]
    Wysycenie: wysokie, zdecydowanie mogło by być niższe. [3.5]
    Opakowanie: nawet ładne, pasujące do stylu. [4]
    Uwagi: bardzo udana warka do 13.12.2015. Piwo pite w wyższej niż zalecanej temperaturze, około 18 st. C.

    Moja ocena: [4.05]

    Comment

    • Brodzislaw
      Senior
      • 09-2013
      • 1020

      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Omal czarna z rubinowymi refleksami pod szkło [4]
      Piana: Obfita, beżowa z drobnych i średnich pęcherzy opadła z sykiem do malej warstwy. [3.5]
      Zapach: Palone słody, kawa i czekoladowa nuta. [4]
      Smak: Słodowy - palone z cierpką, kwaskową nutą. Lekka gorycka uzupełnia smak. Piwo treściwe, goryczka potęgowana alkoholem, z czasem lekko zalega na obrzeżach języka. [4]
      Wysycenie: Średnie do wysokiego podbija moc alkoholową [4]
      Opakowanie: Czarne tło ze złotymi napisami plus firmowa butelka pasują do gatunku piwa. [4.5]
      Uwagi: Klasyka porteru bałtyckiego Warka z terminem do 1.2015. Trochę odleżakowana.

      Moja ocena: [3.975]

      Comment

      • Kones
        Senior
        • 07-2014
        • 160

        Warka 11.2015 wytargana w pubie, więc się dobrze odstała (jak poprosiłem żeby Pani przejrzała mi butelki, to patrzyła jak na idiotę, na szczęście nie było ludzi, więc miała czas). Ponieważ jeszcze nie piłem starszego porteru, wziąłem z ciekawością. Po pierwsze, pub to ostatnie miejsce do spożywania porteru (nie mogłem się wwąchać i wsmakować). Po drugie, chyba już wiem na czym polega aromat sosu sojowego, sugestia była tak duża że potem już czułem też w smaku. Alkohol niewyczuwalny, była kawa i czekolada, ale przede wszystkim żelazo. Zastanawiam się czy jestem przeczulony (nie jestem w stanie pić mastnego, wali gwoździami aż miło) czy faktycznie trafiłem na taka butlę. Dzisiaj w sklepie natomiast trafiłem 0,33 warka 10.2015, wiec wziąłem dla porównania. W domu zdecydowanie lepiej, bez sosu, więcej śliwki i generalnie smak złożony bez alkoholu, tylko znowu psiakrew nomen omen. Chyba dam sobie spokój na jakiś czas z tym porterem, na szczęście jest alternatywa.
        "(...) iż wolno każdemu piwa i inne trunki skądkolwiekbądź brać i we wsiach ich warzyć i warzyć kazać i wolno użytkować bez wszelkiej obawy z naszej strony, lub starostów naszych zakazu, aresztowania lub kary"

        Comment

        • Dukat_WSI
          Senior
          • 03-2015
          • 781

          W Piotrze i Pawle widziałem ostatnio za ok. 3,20 zł (dokładnej ceny nie pamiętam).

          Comment

          • dlugas
            Senior
            • 04-2006
            • 4014

            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Dukat_WSI Wyświetlenie odpowiedzi
            W Piotrze i Pawle widziałem ostatnio za ok. 3,20 zł (dokładnej ceny nie pamiętam).
            Jesteś pewien?
            W "moim" PiP 0,5l kosztuje od zawsze 4,29zł
            0,33l jak jeszcze było to kosztowało chyba 3,79zł
            Last edited by dlugas; 05-04-2015, 22:22.
            Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
            Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
            FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

            Comment

            • yoda79
              Senior
              • 01-2013
              • 861

              Zjechali z 22 na 21 i nie wiem czy to przypadek, ale to najgorszy obecnie porter w Polsce. O ile wcześniejsza warka broniła się aromatem (co sam potwierdzam) to obecna to nieznośny alkohol. Porażka.

              Comment

              • Dukat_WSI
                Senior
                • 03-2015
                • 781

                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dlugas Wyświetlenie odpowiedzi
                Jesteś pewien?
                W "moim" PiP 0,5l kosztuje od zawsze 4,29zł
                0,33l jak jeszcze było to kosztowało chyba 3,79zł
                Może jakaś promocja była, bo czasem się zdarza.

                Comment

                • dlugas
                  Senior
                  • 04-2006
                  • 4014

                  3,99zł to najniższa cena nie promocyjna (nie licząc "podterminowców") jaką widziałem za Żywiec Porter 0,5l
                  No teraz w Żabie jest po 3,49zł
                  Za 3,20zł to nic tylko brać i wsadzać w ciemność :]
                  Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
                  Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
                  FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

                  Comment

                  • VanPurRz
                    Senior
                    • 09-2008
                    • 4229

                    około 3,5 to normalna regularna cena w Leclercu. Nie wiem jak to się ma do "nowego" portera... który kosztuje na Rudnickiego 7.40
                    "Nie myśl o tym, że wszystko się kończy. Myśl, że wszystko się dopiero zaczyna. To, co powinno być życiem: spokój, wolność i cisza" M. Hłasko, "Ósmy dzień tygodnia"

                    Comment

                    • Dukat_WSI
                      Senior
                      • 03-2015
                      • 781

                      Tylko, czy jeśli ktoś jest w stanie sprzedawać porter tak tanio, to pytanie, czy robi go w 100% poprawnie. Bo jeśli to piwo jest teraz mocniejszym odpowiedniego Ciemnego Łagodnego, to leżanka może nie mieć sensu.

                      Comment

                      • dlugas
                        Senior
                        • 04-2006
                        • 4014

                        Ja to wiem, ale dopóki nie kupimy kilka sztuk z kilku wersji i nie wsadzimy do piwnicy to się nie przekonamy co i jak zajdzie po roku, dwóch :]

                        W moim Leclercu od zawsze jest po 4,29zł (lub więcej) za 0,5l

                        Co Leclerc to inne ceny i promocje :]
                        Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
                        Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
                        FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

                        Comment

                        • Kones
                          Senior
                          • 07-2014
                          • 160

                          A ja mam pytanie czy oni cały czas wypuszczają wersję 0,33 ze stara, etykietą, czy jeśli leży na półce to jest to stary wypust leżakujący w sklepie?
                          "(...) iż wolno każdemu piwa i inne trunki skądkolwiekbądź brać i we wsiach ich warzyć i warzyć kazać i wolno użytkować bez wszelkiej obawy z naszej strony, lub starostów naszych zakazu, aresztowania lub kary"

                          Comment

                          • dlugas
                            Senior
                            • 04-2006
                            • 4014

                            0,33l ma nową etykietę. Weszła na rynek z 2-4 miesiące później niż w wersji 0,5l

                            Jeśli widzisz 0,33l ze starą, to jest to stara wersja, leżakująca na półkach(no chyba, że ostatnie warki były kombinowane i są stare/nowe lub mieszane)
                            One mają warki do max lipiec/wrzesień 2015

                            0,5l ze stara etą, albo wykupili klienci, albo przedstawiciele pozamieniali na nowe.

                            Ja czasami kupuję po 1 szt. tych małych/starych, ale cenowo to nie rozpieszcza.
                            Najtaniej mam takie lekko wyleżakowane za 3,79zł/szt. a dochodzi do 4,29zł
                            Last edited by dlugas; 07-04-2015, 09:41.
                            Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
                            Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
                            FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

                            Comment

                            • Kones
                              Senior
                              • 07-2014
                              • 160

                              stoi 8szt. małych ze starą etą, warka do 10.2015.
                              cena to 3,79 i taniej nie będzie. Małych z nową etą jeszcze nie widziałem. Makabrycznie mnie wkurza metal więc nie kupuję, ale może nostalgia mnie zmusi, tylko lepiej to już się to raczej nie doleżakuje.
                              "(...) iż wolno każdemu piwa i inne trunki skądkolwiekbądź brać i we wsiach ich warzyć i warzyć kazać i wolno użytkować bez wszelkiej obawy z naszej strony, lub starostów naszych zakazu, aresztowania lub kary"

                              Comment

                              • tristan_tzara
                                Senior
                                • 12-2007
                                • 1038

                                21.11.15
                                Dobra warka. Wprawdzie wiśni mało ale pełno czekolady i jest bardzo wytrawny. Mało słodyczy, trochę goryczki. Mnie smakuje bardzo.
                                Last edited by tristan_tzara; 08-04-2015, 21:56.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎