Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Zamkowy, Żywiecki Porter

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Ta warka, tylko przeciętna jest, wiem bo piłem.
    Tak jak poprzednie 4 i 17 styczeń 2017. Dochodzę do wniosku, że coraz gorzej z Żywieckim Porterem się dzieje.
    A mam na koncie ponad 450 porterków, w ciągu 4 lat i 2 miesięcy .
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820

    Comment

    • DariuszSawicki
      Senior
      • 08-2012
      • 2868

      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dyczkin Wyświetlenie odpowiedzi
      A mam na koncie ponad 450 porterków, w ciągu 4 lat i 2 miesięcy .
      Ile ???
      Warka jest dobra, będzie po czasie lepsza. Trzeba zwrócić uwagę na brak metalu. Ten cholerny Kopyr zaraził mnie testem skórnym. Proponuję wszystkim, a głównie sobie nie robić tego więcej.

      Comment

      • dyczkin
        Serce w kolorze blaugrana
        • 05-2011
        • 3657

        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika DariuszSawicki Wyświetlenie odpowiedzi
        Ile ???
        458 Żywieckich Porterów, w ciągu 1526 dni prowadzenie DP
        A zamiast testu skórnego, używam żony, bardzo wyczulona na żelazo jest :P
        Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

        Moje warzenie // Piwny Wojownik

        Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

        Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820

        Comment

        • dlugas
          Senior
          • 04-2006
          • 4014

          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dyczkin Wyświetlenie odpowiedzi
          Ta warka, tylko przeciętna jest, wiem bo piłem.
          Tak jak poprzednie 4 i 17 styczeń 2017. Dochodzę do wniosku, że coraz gorzej z Żywieckim Porterem się dzieje.
          oby ta zniżka formy nie była zasługą warzenia w "nieCieszynie"

          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dyczkin Wyświetlenie odpowiedzi
          A mam na koncie ponad 450 porterków, w ciągu 4 lat i 2 miesięcy .
          dziennik pomaga w liczeniu, bo ja nawet nie wiem jak by to na oko obliczyć. Szczególnie, że piję portery stosunkowo od niedawna.

          W chwilach nudy przewertuję wątki bbizu ze swoimi wpisami i policzę "jakotako" ile to tej naszej polskiej ropy w siebie wlałem i od kiedy, bom się nawet ciekawy zrobił :]

          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika DariuszSawicki Wyświetlenie odpowiedzi
          To jednak oceni Dlugas, który jest specjalistą, a nie ja.
          oceni, czy będzie smakować za 2-3 lata czy w obecnym czasie? :]
          ta specjalista
          Normalny zwyczajny porterozakupocholik i tyle

          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika DariuszSawicki Wyświetlenie odpowiedzi
          Trzeba zwrócić uwagę na brak metalu.
          skoro było jego brak to bardzo możliwe, że to te nowe "nieCieszyńskie" wypusty, które jednak da się robić mniejszym nakładem kosztów a efekt niby ten sam.
          niby

          Trzeba jednak będzie pójść dzisiaj po pracy do tesco i kupić te Wasze "Żywieckie 2017 roki"

          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dyczkin Wyświetlenie odpowiedzi
          458 Żywieckich Porterów, w ciągu 1526 dni prowadzenie DP
          maniak koncernówek
          Last edited by dlugas; 04-09-2015, 09:39.
          Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
          Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
          FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

          Comment

          • Latarnik
            Premium Lamplighter
            • 06-2004
            • 4998

            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dyczkin Wyświetlenie odpowiedzi
            458 Żywieckich Porterów, w ciągu 1526 dni prowadzenie DP
            W 2009 moj DP pokazal, ze wypilem 999 Zywieckich Porterow.
            Od tego czasu przestalem tak dokladnie uzywac dziennika, nie chce sie stresowac
            5410 kapsli z wypitych piw
            874 nowe piwa opisałem na forum (w tym 774 z USA).
            "Beer is proof that God loves us and wants us to be happy."- Benjamin Franklin
            https://sites.google.com/view/latarniknj-galeria/strona-główna
            Freedom is the right to tell people what they do not want to hear– George Orwell
            https://sites.google.com/view/ety-z-...trona-główna

            Comment

            • dlugas
              Senior
              • 04-2006
              • 4014

              W Tesco mieli tylko lutową to przygarnąłem kropka

              Warka początek lutego 2017 zatem chyba 04.02.2017

              Aromat niezbyt intensywny, głównie gorzka czekolada i kawa. Lekko metaliczne, ale jakbym nie wiedział, że to częsta przypadłość w tym piwie, wziąłbym to jako inny bliżej nie określony aromat

              SMAK: coś jakiś taki rozklekotany ten rzut.
              Ostrawy jak to często w nim bywa, mocno gorzko czekoladowy, czarna prawie nie posłodzona kawa. Do tego nuty ni to palone, ni to ciemno chlebowe. Owoców maleńko, może muśnięcie dojrzałej wiśni wyłowionej z wiśniowej nalewki. W tle majaczy lekko metaliczno goryczkowa nuta. Na skórze da się wyczuć metal, ale to dosłownie dwa miedziaki a nie wielkie dziurawe wiadro.
              Niby smakuje, ale jednak coś w nim nie gra. Niby konkretny smak, ale brakuje mu wykończenia. Dwa naraz chyba bym nie wypił.
              Pewnie kupię druga sztukę. Za to jego nieułożenie, wrzucę go za karę w chłodne ciemności

              Cena 3,99zł
              Trzeba jedno im przyznać. Nigdy w moim tesco to piwo nie leży dłużej niż miesiąc. Nonstop są nowiutki warki
              Last edited by dlugas; 13-09-2015, 09:39.
              Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
              Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
              FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

              Comment

              • Dukat_WSI
                Senior
                • 03-2015
                • 781

                Mnie ciekawi, czy serio zaczęli go robić również w Żywcu, metodą bardziej przemysłową.
                P.S. Kiedy o tym i gdzie mówił Mr Kopyr?

                Comment

                • Dukat_WSI
                  Senior
                  • 03-2015
                  • 781

                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Kones Wyświetlenie odpowiedzi
                  Zrobiłem to. Zgrzałem się żywieckimi porterami. Ale nie z premedytacją, po prostu razem z kolegą zamówiliśmy po jednym z półki, nie lodówki, jak matka kazali. No i alkohol pozamiatał (warka do 11.2015 więc co ja się dziwię) bo kolega nie wytrzymieł i musiałem łyknąć obydwa. Owszem, w zapachu w porządku, czekolada i paloność, trochę słodkie w porównaniu z próbowanym miesiąc temu ale... alko przykryło wszystko. Ból głowy następnego dnia był porażający. Inna sprawa ze dzień był męczący i mało jedzony, ale więcej tego błędu nie popełnię. Porter ma leżeć i ma być pity powoli! taką mam koncepcję...
                  Ale czy to, że porter jest leżakowany i ułożony ma w ogóle jakikolwiek wpływ na to, jak działa na organizm? Też mam wrażenie, że ułożony porter jest bardziej aksamitny i lżejszy dla żołądka, ale to chyba tylko złudzenie...



                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dlugas Wyświetlenie odpowiedzi
                  0,33l ma nową etykietę. Weszła na rynek z 2-4 miesiące później niż w wersji 0,5l

                  Jeśli widzisz 0,33l ze starą, to jest to stara wersja, leżakująca na półkach(no chyba, że ostatnie warki były kombinowane i są stare/nowe lub mieszane)
                  One mają warki do max lipiec/wrzesień 2015

                  0,5l ze stara etą, albo wykupili klienci, albo przedstawiciele pozamieniali na nowe.

                  Ja czasami kupuję po 1 szt. tych małych/starych, ale cenowo to nie rozpieszcza.
                  Najtaniej mam takie lekko wyleżakowane za 3,79zł/szt. a dochodzi do 4,29zł
                  Ja jeszcze w kwietniu tego roku widziałem w jednym sklepie na półeczce leżakujące stare 0,33l.
                  Dlugas, a to przedstawiciele w celu odpowiedniego PR mogli pozabierać piwa ze starymi etykietami, które były w terminie? W takim razie, co z nimi by zrobiono? Zutylizowano? To w ogóle byłoby opłacalne?

                  Comment

                  • Pess09
                    Senior
                    • 12-2013
                    • 284

                    Naszedł mnie smak na porterka to zakupiłem sobie Żywca, partia do 18.12.2016r.
                    Ładna ciemno beżowa piana.
                    Zapach całkowicie zepsuty przez ogromne ilości żelaza.
                    Za to smak wyjątkowo dobry. Wysoka pełnia, całkiem dobra paloność i lukrecja i gorzka czekolada, alkohol wyszedł jednak jest on dość szlachetny z wiśniowymi nutami.
                    W połączeniu z gorzką czekoladą robi robotę i wszedł bardzo gładko

                    Comment

                    • dlugas
                      Senior
                      • 04-2006
                      • 4014

                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Dukat_WSI Wyświetlenie odpowiedzi



                      Ja jeszcze w kwietniu tego roku widziałem w jednym sklepie na półeczce leżakujące stare 0,33l.
                      Dlugas, a to przedstawiciele w celu odpowiedniego PR mogli pozabierać piwa ze starymi etykietami, które były w terminie? W takim razie, co z nimi by zrobiono? Zutylizowano? To w ogóle byłoby opłacalne?
                      przypuszczam i gdzieś kiedyś słyszałem (oczywiście takie stwierdzenia, że ktoś, gdzieś o czymś słyszał :] zakrawa o mity i teorie spiskowe)
                      PH ściągają stare butelki z nieaktualnymi etykietami czy przeterminowańce z półki i kładą w to miejsce świeże. "W ramach dobrej współpracy z danym sklepem".
                      Portfolio wymaga (od PH) aby opchnąć te szpilki i żeby były na wystawce. Czy się sprzedają to już inna bajka.
                      Przedstawiciele po prostu pewnie te portery wywalają, bo jeszcze jakieś pod termin czy inne takie nieaktualne jasne pełne mogą komuś podarować, a takie czarne zajzajery to kto wypije ? :]

                      Ja jeszcze w Czerwcu tego roku w naszym Leclercu widziałem 0,33l ze starą etykietą i z datą do sierpnia czy września 2015.
                      Po co wyprzedawać? stały, stały aż w końcu znikły i nawet z nową etykietą teraz nie ma :]

                      Ja bym te stare kupił, ale nie po 4,29zł/szt. Szczególnie, że wtedy była długa promocja w tym sklepie na okocimski za 3,79zł i jurajski pod termin za 3,50zł
                      Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
                      Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
                      FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

                      Comment

                      • marqqq
                        Senior
                        • 12-2014
                        • 660

                        Warka 12.3.17

                        Kolor jak przy Okocimiu, odcień czerni, jakieś refleksy pod światło.
                        Piany prawie zero zostało.

                        Smak jakiś taki alkocholopodobny, i metal, dużo metalu.
                        Czuję jakiś taki dziwny posmak, mało atrakcyjny.

                        Gorzsze niż Okodcim, a tym bardziej Argus.

                        Comment

                        • NightHawk
                          Senior
                          • 08-2008
                          • 108

                          Kolor: czarny [5]
                          Piana: po wstrząśnięciu całkiem niezła i drobna, ale bez fajerwerków, bez tego słabiutko; daję naciągane [3.5]
                          Zapach: winny, porterowy, bez nachalnego alkoholu, są suszone owoce, śliwki, delikatne wiśnie [4]
                          Smak: jest poziom, goryczka stosunkowo duża jak na porter, z czasem lekko drapiąca, paloność i kawowość bardzo mała [4]
                          Wysycenie: mi bardzo odpowiada, choć ciut wysokie [5]
                          Opakowanie: ok, brakuje podania ekstraktu [4]
                          Uwagi:: warka do 19.07.2015 (dwa miesiące po terminie), alkohol ewidentnie ułożony, jeszcze wyczuwalny, ale nieprzeszkadzający; dobre!

                          Moja ocena: [4.25]
                          Attached Files

                          Comment

                          • dlugas
                            Senior
                            • 04-2006
                            • 4014

                            [QUOTE=dlugas;1262059]

                            Warka ....... 04.02.2017

                            Aromat niezbyt intensywny, głównie gorzka czekolada i kawa. Lekko metaliczne, ale jakbym nie wiedział, że to częsta przypadłość w tym piwie, wziąłbym to jako inny bliżej nie określony aromat

                            SMAK: coś jakiś taki rozklekotany ten rzut.
                            Ostrawy jak to często w nim bywa, mocno gorzko czekoladowy, czarna prawie nie posłodzona kawa. Do tego nuty ni to palone, ni to ciemno chlebowe. Owoców maleńko, może muśnięcie dojrzałej wiśni wyłowionej z wiśniowej nalewki. W tle majaczy lekko metaliczno goryczkowa nuta. Na skórze da się wyczuć metal, ale to dosłownie dwa miedziaki a nie wielkie dziurawe wiadro.
                            Niby smakuje, ale jednak coś w nim nie gra. Niby konkretny smak, ale brakuje mu wykończenia. Dwa naraz chyba bym nie wypił.
                            Pewnie kupię druga sztukę. Za to jego nieułożenie, wrzucę go za karę w chłodne ciemności
                            /QUOTE]
                            No i kupiłem, nawet nie wiem kiedy. Biorę jak leci co podaje półka.

                            Warka ta sama czyli 04.02.2017, ale doznania całkiem inne.
                            mniej agresywny, bardziej czekoladowy i idący w mocnego, ciemnego lagera z karmelkowo kawową nutą.

                            Pił się bardzo szybko, metalu nie wyczułem prawie wcale. Alkohol bardzo dobrze schowany. Lekkie owoce.
                            Dziwota

                            Ta sama warka, pite w niewielkim odstępie czasowym a zmiana na duży plus. Chociaż nadal nie jest to jakiś bardzo dobry rzut i wybitny porter, to jednak przestał był taki roklekotany.
                            Pity cornelius dzień wcześniej był 3x bardziej "agresywny" niż ta warka "żywieckiego"

                            Można dokupić i wrzucić na kolejne 6-12 miesięcy, choć szału w nim chyba nie będzie.
                            Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
                            Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
                            FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

                            Comment

                            • Mario_Lopez
                              Senior
                              • 08-2009
                              • 991

                              Niestety obecnie jest to jeden ze słabszych polskich porterów, aromat wódczany, w smaku spore żelazo... Nie ja podziękuję.
                              Last edited by Mario_Lopez; 06-11-2015, 14:18.
                              Ale nie o tym, bo to u Was, nie u mnie
                              Ale nie o tym, bo to u Was, nie u mnie...


                              EBE EBE

                              Comment

                              • dlugas
                                Senior
                                • 04-2006
                                • 4014

                                Ja póki co też wolę dołożyć 0,5zł czy 1zł i nabyć Okocim czy Komes.
                                Pewniejszy i bardziej przewidywalny zakup
                                i bez monet

                                Żywiecki nie jest zły, ale w jego obrębie cenowym ma silną konkurencję
                                Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
                                Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
                                FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎