Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Ciechanów, Porter

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • TomX
    Senior
    • 09-2004
    • 1035

    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Na pierwszy rzut oka taka coca-cola. Pod światło rzeczywiście ciemna wiśnia - tak jak pisało na etykiecie. Mimo wszystko jak na porter to mógłby byc o pół tonu ciemniejszy. [4.5]
    Piana: Przy nalewaniu tworzy sie obficie, opada wolniej niż w innych Ciechanach które degustowałem. Lekko brunatna. [4]
    Zapach: Bardzo przyjemny, porterowy, intensywny. Wyraźnie czuć paloność. [5]
    Smak: Gorzki, palony, troszkę kwaskowaty. Wyczuwalny posmak kawy. Nie czuć w ogóle tych 9% alkoholu. Niestety 18,1% ekstraktu też nie czuć - troszkę za lekkie, wodniste. [4.5]
    Wysycenie: Na początku zdecydowanie za mocne, naprawdę jakby pic colę. Po pewnym czasie opada do odpowiedniego (jak dla mnie) poziomu. [4]
    Opakowanie: Bardzo ładna szata graficzna, jak w pozostałych Ciechanach. Minus 0,5 za czysty kapsel i wybitnie krzywo przyklejone etykiety. [4.5]
    Uwagi: Pasuje mi ten porter.

    Moja ocena: [4.6]
    Piwo, góry, jaskinie... tego mi trzeba!

    I Ty bądź bohaterem w swoim domu - zostań piwowarem domowym! :)

    Comment

    • granat862
      Senior
      • 12-2004
      • 945

      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Ciemny ale nie czarny, pod światło ładna ciemna wiśnia. Moim zdaniem ciut za jasne jak na portera. [4]
      Piana: Średniopęcheżykowa, niska szybko redukuje się do małej otoczki, która z czasem i tak zanika. [3.5]
      Zapach: Czuć paloność i karmel, w tle trochę chmielu i owocowość. [4]
      Smak: Niewielka słodowa słodycz z palnością, pozostawiając lekko cierpki posmak. Sprawia wrażenie wodnistego, nie czuć alkoholu co na plus. [4]
      Wysycenie: Trochę powyżej średniowysokiego, moim zdaniem za wysokie jak na portera. [3.5]
      Opakowanie: Etykieta w stylu reszty piw z Ciechanowa, przyjemna i czytelna. Minus za goły kapsel [4]
      Uwagi: Partia do 07.01.10

      Moja ocena: [3.925]
      Szklanka wody nie jednemu człowiekowi juz zaszkodziła, natomiast szklanka Pilznera nigdy."

      Comment

      • speedking
        Junior
        • 11-2008
        • 15

        Dzisiaj kupiłem po długiej przerwie. Przepyszne Dobra pianka, dość ciemny kolor i wspaniały posmak, który został przez bardzo długi okres czasu

        Comment

        • JAckson
          Senior
          • 05-2004
          • 6122

          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika JAckson Wyświetlenie odpowiedzi
          Właśnie piję portera z kamionki i uważam, że jest smaczniejszy niż ten zwykły. Jedynie kolor jest jaśniejszy. W ogóle przypomina trochę koźlaka. Piana niska, ale jest i trwa. Gdyby to był koźlak to uznałbym, że jest naprawdę dobry. Do portera bałtyckiego sporo mu brakuje.
          Jedna butla poleży do przyszłego roku druga poczeka na dobrą okazję.
          Dzisiaj opróżniłem butlę z numerem 586. Data oczywiście 12.2008.

          Niestety rewelacji nie było. Podtrzymuję opinię sprzed prawie 2 lat. Aromat i smak porterowy, ale słabszy niż w dobrym 22blg.
          Ostatnia butelka poczeka jeszcze trochę.
          MM961
          4:-)

          Comment

          • skitof
            Senior
            • 11-2007
            • 2478

            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Kolor jest dokładnie taki, jak informuje Ciechan na kontretykiecie. Ciemnowiśniowa nie bardzo klarowna barwa to z pewnością zamierzony cel piwowara. Ale mimo to zaskoczyła mnie jej jasność, boć w końcu ma być to Porter Bałtycki. Nawet zaglądnąłem do BJCP, który informuje, że barwa mogłaby przypominać czerwone odcienie miedzi, szczególnie, jeśli piwo nie jest oparte na dawnych, tradycyjnych recepturach. [3]
            Piana: Ale piana to już powinna być naprawdę i trwała i obfita, a w ciechanowskim Porterze nie ma ani jednego ani drugiego. [1.5]
            Zapach: Czuję whisky i dojrzałe, czerwone owoce, coś na kształt świeżej nalewki na ciemne owoce. [3]
            Smak: Teraz wszystko jasne. Smak zdecydowanie potęguje wrażenie silnego alkoholu. I tu informacje z kontretykiety rozmijają się z rzeczywistością. Co prawda piwo jest bardzo mocne, ale już nie delikatne w smaku. Ostrość alkoholu zabija resztę, a goryczka alkoholowa na finiszu odrzuca. I nawet nic nie dało zmniejszenie alkoholu z 9,5 na 9%. Trochę żałuję, bo bardzo cieszyłem się na to piwo dziś wieczór. [2]
            Wysycenie: Nasycenie jest średnie. W zasadzie bardzo dobre, ale też chyba tylko potęguje smak alkoholu. [3.5]
            Opakowanie: Miałem wątpliwości czy oceniam właściwe piwo, bo obecnie etykieta nawiązuje do innych piw ze stajni Ciechana. Ale wszystkie informacje są zawarte - więc tutaj duży plus. Zastanawiam się tylko nad napisem: Od setek lat na bazie niezmienionej receptury. I związku tego sloganu z datą 1864. [3.5]
            Uwagi: Warka z datą przydatności do spożycia: 17.02.2010

            Moja ocena: [2.5]

            Comment

            • kopyr
              Senior
              • 06-2004
              • 9475

              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika skitof Wyświetlenie odpowiedzi
              Piana: Ale piana to już powinna być naprawdę i trwała i obfita, a w ciechanowskim Porterze nie ma ani jednego ani drugiego. [1.5]
              Nie powinna.
              Oczywiście byłoby super gdyby była i trwała i obfita ale piwa z wysoką zawartością alkoholu nie charakteryzują się taką pianą. Nie dyskutuję z oceną, a jedynie z uzasadnieniem.

              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika skitof Wyświetlenie odpowiedzi
              Od setek lat na bazie niezmienionej receptury. I związku tego sloganu z datą 1864.
              No, było nie było, był to wiek XIX, teraz mamy XXI, no to kilkaset lat jest? Jest.
              blog.kopyra.com

              Comment

              • VanPurRz
                Senior
                • 09-2008
                • 4229

                Ocena z ARTomatu

                Kolor: W końcu czarna smoła, mój ulubiony porterowy [5]
                Piana: Hmm na porterach zawsze (praktyka a nie nauka) piana była duzo większa i trwalsza niż na innych piwach a tutaj tworzy się ale niezbyt duża [3]
                Zapach: Nuty kwasowości mnie przeszkadzają. Zapach karmelu amoniakalnego [3.5]
                Smak: Jakby rozwodnione, bez żadnych wyraxnych nut. Takie nijakie co na porter jest dla mnie sporą wadą. [2.5]
                Wysycenie: OK [4]
                Opakowanie: Seria Ciechana [5]
                Uwagi: Przeciętny bardzo przeciętny (czy w ogóle trzyma styl? ) porter

                Moja ocena: [3.225]
                "Nie myśl o tym, że wszystko się kończy. Myśl, że wszystko się dopiero zaczyna. To, co powinno być życiem: spokój, wolność i cisza" M. Hłasko, "Ósmy dzień tygodnia"

                Comment

                • Tibor_Ferenczy
                  Junior
                  • 03-2009
                  • 28

                  Przy całej mojej sympatii do Ciechana, moim zdaniem, to jest najsłabszy produkt ciechanowskiego browaru.
                  Ten porter smakuje po prostu miernie na tle innych warzonych w Polsce porterów.

                  Comment

                  • snorre
                    Senior
                    • 02-2006
                    • 655

                    Niestety zgodzę się z poprzednikami - jeden ze słabszych polskich porterów. Kiedy piłem partię z datą 03.2010 (nie jestem pewien) też spojrzałem na kolor i stwierdziłem, że im wyszedł przez pomyłkę koźlak. W smaku też przypominało połączenie koźlaka i portera, wyczuwało się alkohol a paloności nijak. Na razie daruję sobie tego portera - jest tyle innych dobrych polskich.
                    Tak dla referendum w sprawie usunięcia Ryszarda Grobelnego ze stanowiska prezydenta m. Poznania!

                    Comment

                    • leona
                      PremiumUżytkownik
                      • 07-2009
                      • 5853

                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: Ciemnoczerwony może i ciemnowiśniowy jak chce producent. Pod światło całkowicie przejrzysty [4]
                      Piana: Marna. Słabo się nalewa, tworzy minimalna warstewkę ale jakoś nieprzekonująco, tak jakby była za rzadka, zupełnie nie zwarta [3.5]
                      Zapach: Trochę przypieczonej skórki chleba, nieco ciemnych, suszonych owoców. Rozczarowuje [3.5]
                      Smak: Płytki, wodnisty i nietreściwy, kwaskowaty, z dominującą do końca goryczą w sporej części pochodzenia chmielowego. Porażka [2.5]
                      Wysycenie: Średniowysokie. Dla portera w normie ale dla Ciechana za duże - potęguje gorycz i kwaśność [4]
                      Opakowanie: Rodzina ciechanowska. Wszystkie informacje. Kapsel złoty [4]
                      Uwagi: Słabo, słabo, słabo. Każdego portera piję z pozytywnym nastawieniem ale ciechanowskiemu nawet moja porterofilia nie pomaga.
                      Co się dzieje z tym browarem?!
                      Co naleję do kufla to z kwartału na kwartał gorsze piwo. Wyborne - słabo; Pszeniczne - z beczki ujdzie, z butelki jak nie pszenica; Stout - na pewno nie jest stoutem; Porter - jak widać...
                      Przyjdzie się rozstać z Ciechanami na dłużej...

                      Moja ocena: [3.175]

                      Comment

                      • YouPeter
                        Senior
                        • 05-2004
                        • 2379

                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: Prawie czarny z ciemno wiśniowymi prześwitami. [5]
                        Piana: Jasno beżowa, utrzymuje stosunkowo dług, później pozostaje w postaci niewielkiego dywanika. Nie pozostawia większych śladów na ściankach kufla. [4]
                        Zapach: Słabo intensywny, na pierwszy plan wysuwa się słód (a w zasadzie słodkość) oraz zapach popiołu papierosowego. Niezbyt przyjemny. [2.5]
                        Smak: Palony słód z popielnym posmakiem. Goryczka dość intensywna i stosunkowo ostra, alkohol nie wyczuwalny. Piwo jak na portera bardzo wodniste, brak mu pełności i treściwości. [2.5]
                        Wysycenie: Odpowiednie dla piwa o niewielkiej treściwości, a że to piwo właśnie takie jest, więc nasycenie jest odpowiednie. [4.5]
                        Opakowanie: Lubię etykiety Ciechana, stąd 4,5. [4.5]
                        Uwagi:

                        Moja ocena: [2.975]
                        Bo kto piwa nie pije ten jest wywrotowcem, świadomie uszczuplającym dochody państwa, bezideowcem.

                        Comment

                        • gobong
                          Senior
                          • 04-2005
                          • 658

                          To piwo to według mojch kubków smakowych to kompletna porażka. Chyba najgorszy porter bałtycki warzony przez polskie browary. Nie bylem w stanie dopić.

                          Comment

                          • Garrota
                            Member
                            • 12-2006
                            • 46

                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: bardziej w stronę ciemnego piwa , jasny odcień portera [4]
                            Piana: znikoma , zaraz po nalaniu pryska [2]
                            Zapach: ulotny , słodkawy . palonego karmelu [3]
                            Smak: przeciętny , dość wodniste , w tle goryczka , porter na upalne lato podobny do stouta , do portera z przed zmiany etykiety się nie umywa [2]
                            Wysycenie: może być [3.5]
                            Opakowanie: typowa nowociechanowa etykieta , przyjemna [4]
                            Uwagi: oceniali Marcin , Jacek&Jacek , Garrota

                            Moja ocena: [2.625]

                            Comment

                            • Snus
                              Senior
                              • 03-2008
                              • 128

                              Portera nie piłem parę lat bo odstraszaja mnie procenty. Portera z Ciechana dostałem jakby przypadkiem i byłem przygotowany na coś niezbyt miłego.
                              Ale pierwsze wrażenie jest jak najbardziej na plus. Miłe w smaku, ładny kolor jak coca-cola
                              i słabo wyczuwalny alkohol.
                              Nie wiem jak to się ma do innych porterów ale jak najbardziej skosztuję Ciechana Portera ponownie.
                              Attached Files
                              Do piwka zamiast papieroska - www.snus.pl

                              Comment

                              • JanTarnawa
                                Junior
                                • 02-2010
                                • 6

                                Porter ale tylko w połowie

                                Portera z Ciechana piłem po raz pierwszy, ale sądzę, że może warka z 2009 r. nie należy do najbardziej udanych. Jak na portera bałtyckiego jest zbyt słaby, zbyt mało wytrawny, za płytki, niezdecydowany, momentami jakby próbował udawać mocnego koźlaka.
                                W kategorii polskich porterów - poza pierwszą piątką!

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎