Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Ciechanów, Porter

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Tapir
    Senior
    • 10-2009
    • 730

    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Prawie czarny, pod światło ciemnorubinowy refleks. [5]
    Piana: Beżowa, bardzo mizerna i nietrwała. [1.5]
    Zapach: Średnio intensywny, winny z nutami suszonych owoców, lekko wyczuwalny alkohol, brakuje mi tu typowych czekoladowo-kawowych aromatów. [2.5]
    Smak: Przede wszystkim wodnisty i mało treściwy, leciutko palony, znowu winny, z owocową kwasowością (wiśnia) i lekką nutą słodko-landrynkową, do tego posmak alkoholowy pod koniec. Niezbyt smaczne. [2]
    Wysycenie: Nieco za wysokie jak na portera. [4]
    Opakowanie: Jak to Ciechan - estetyczne, charakterystyczne, łatwo wyłowić na półce, informacje o ekstrakcie podane. Minus za goły kapsel. [4]
    Uwagi: Kupione w nocnym pod blokiem za 4 z haczykiem.
    Warka 23.04.10
    Chyba najsłabszy z pitych przeze mnie porterów bałtyckich.

    Moja ocena: [2.475]
    Nie mam problemu z alkoholem. Mam problem z pieniędzmi na alkohol.

    Comment

    • Czapayew
      Senior
      • 10-2002
      • 1966

      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Ciekawy, gdyż lekko wpadający w czerwień. [4.5]
      Piana: Słabizna - mój egzemplarz nie pienił się prawie wogóle [2]
      Zapach: Delikatnie słodowy, lekko goryczkowy [4]
      Smak: Czuć głeboko palony słód, jednak nie jest gorzki. Pod koniec picia pojawia się lekko denerwująca nutka alkoholowa [4]
      Wysycenie: Dobre, długo bąbelkuje [4]
      Opakowanie: Etykieta w "ciechanowym" stylu, szkoda że kapsel goły [4.5]
      Uwagi: Kupiony w jednym z tyskich "PROMILI". Z pewnością lepszy od ostatnio pitego produktu z Okocimia, ale nie zachwycił.

      Moja ocena: [3.85]
      "W winie jest mądrość, w piwie siła, a w wodzie są tylko bakterie"

      www.zamkoszlaki.com
      www.piwnekapsle.net

      Comment

      • CyboRKg
        Senior
        • 04-2010
        • 593

        Ladna piana, dokladnie taka jak powinna byc. Ciemnorubinowy kolor. Intensywna gorycz spalenizny w smaku, a z drugiej strony pewna wodnistosc. Odstawilem na pol godziny polowe piwa - okazalo sie lepsze. Alkoholu na szczescie nie czuc w smaku, choc uderza do glowy. Lepsze niz porter z Zywca, gorsze niz porter ze Lwowa.
        "Jedno pivo ne vadi!"
        "Kupuje tylko w polskich sklepach!"

        Comment

        • petrus33
          Gość
          • 01-2008
          • 888

          W przyszłą sobotę dobiorę się do trzech butelek, które trzymam w piwnicy od lipca zeszłego roku. Ciekawy jestem, czy piwo się porawiło i czy nie będzie jakiejś nieprzyjemnej niespodzianki. Pijąc tego portera wielokrotnie, za każdym razem stwierdzałem, że ma on niezwykle mało cech prawdziwego portera. Jakiś taki cieniusz jest. Zobaczymy w sobotę.

          Comment

          • e-prezes
            Senior
            • 05-2002
            • 19167

            Nie dość, że cienkusz to jeszcze warzywny cienkusz Słaba przyjemność, ale też nigdy nie darzyłem tego piwa sentymentem - słusznie.

            Comment

            • grud
              Junior
              • 04-2010
              • 20

              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika CyboRKg Wyświetlenie odpowiedzi
              Ladna piana, dokladnie taka jak powinna byc. Ciemnorubinowy kolor. Intensywna gorycz spalenizny w smaku, a z drugiej strony pewna wodnistosc. Odstawilem na pol godziny polowe piwa - okazalo sie lepsze. Alkoholu na szczescie nie czuc w smaku, choc uderza do glowy. Lepsze niz porter z Zywca, gorsze niz porter ze Lwowa.
              wczoraj spróbowalem i zgadam się z przedmówcą

              Comment

              • coldfire
                Senior
                • 01-2008
                • 374

                Kurcze, niesamowite. To jest piwo dolnej fermentacji? Smakuje jak prawdziwy Stout!
                Mocno wodnisty (to jest niebywałe - Porter, a wodnistość przywodzi na myśl raczej piwo sesyjne), oprócz tego bardzo gorzki; zero słodyczy, no i niespotykana dotąd w Porterach pitych przeze mnie kwaskowość. Nie wiem co o tym sądzić - wole chyba klasyczne Portery, co nie znaczy, że picie takiego nie jest ciekawym przeżyciem. Im bogatszy smakowo rynek piw, tym lepiej
                A, jedna poważna wada - faktycznie jest warzywny, głównie zapach. Niestety czasem przenosi się również na smak. To jest niefajne.
                Last edited by coldfire; 07-06-2010, 23:25.
                Piwa i pacierza nie odmawiam

                Comment

                • Kamień
                  Senior
                  • 07-2007
                  • 361

                  Porter z Ciechanowa ma nową odsłonę. Ekstrakt został podwyższony do 22 blg. Etykieta również przeszła przemianę - teraz jest czarno-złota. Na kontrze napis głosi, że jest to seria limitowana. Browar zachwala swój nowy produkt: "To może być najlepszy porter, jaki piłeś w życiu".

                  Oszołomiony tymi wszystkimi ulepszeniami przystąpiłem do degustacji. Kolor był zupełnie czarny, ani trochę nie przejrzysty. Piana słaba. Nagazowanie bardzo niskie, zupełnie jakby to był stout. Zapach słaby, nieco winny, nieco owocowy. Ale niestety smak to porażka: popielista goryczka jest dość rachityczna, smaczki ciemnosłodowe gdzieś daleko schowane, natomiast cała reszta to wszechogarniający posmak kwaśnego wina . Ogólne wrażenia smakowe mam takie, że to piwo smakowało jakby do zbyt długo otwartego czerwonego wina ktoś domieszał trochę porteru dla przypalonej goryczki.

                  Smak jest częściowo subiektywnym parametrem, ale nie można tego powiedzieć o nagazowaniu, które już samo świadczy, że to piwo jest do bani. Sam nie wiem co mam myśleć o browarze, który stworzył takie coś jako produkt ekskluzywny i limitowany .

                  Comment

                  • Doodeck
                    Senior
                    • 05-2003
                    • 1612

                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Kamień Wyświetlenie odpowiedzi
                    Piana słaba. Nagazowanie bardzo niskie, zupełnie jakby to był stout. Zapach słaby, nieco winny, nieco owocowy. Ale niestety smak to porażka: popielista goryczka jest dość rachityczna, smaczki ciemnosłodowe gdzieś daleko schowane, natomiast cała reszta to wszechogarniający posmak kwaśnego wina . Ogólne wrażenia smakowe mam takie, że to piwo smakowało jakby do zbyt długo otwartego czerwonego wina ktoś domieszał trochę porteru dla przypalonej goryczki.

                    Smak jest częściowo subiektywnym parametrem, ale nie można tego powiedzieć o nagazowaniu, które już samo świadczy, że to piwo jest do bani.
                    Musiałeś mieś nieszczelny kapsel. Gaz uleciał i porter skwaśniał.
                    Last edited by Doodeck; 25-06-2010, 17:37.
                    Dalekosiężny
                    Obserwator
                    Obiektów
                    Dynamicznie
                    Epatujących
                    Ciekawymi
                    Koncepcjami

                    Comment

                    • skitof
                      Senior
                      • 11-2007
                      • 2478

                      A ja uważam, że zmiany parametrów wyszły mu na dobre. Kiedyś był ekstrakt 18,1 przy alkoholu 9,5%. Potem alkohol został obniżony do 9%, a teraz ekstrakt został podwyższony do tradycyjnie polskich 22%. Zdecydowanie zyskał i aromat i smak. To piwo jest dużo lepsze niż warka sprzed roku, choć przydałoby się mocniejsze uderzenie gazu - zmniejszyłoby to lepkość piwa i poprawiło pianę - ale może to wada serii limitowanej (warka 14.12.2010).

                      Comment

                      • leona
                        PremiumUżytkownik
                        • 07-2009
                        • 5853

                        Ale czy "limitowany" porter to to samo piwo co ten bardziej znany 18,1 Blg? Czy nie przydałby się nowy wątek?

                        Comment

                        • TCT
                          Senior
                          • 04-2007
                          • 135

                          Ta cięższa wersja będzie na stałe w zamian za 18-tkę, czy 'limitowana' oznacza, że na jednej warce się skończy?
                          "Każdy jest obowiązany do dbałości o stan środowiska i ponosi odpowiedzialność za spowodowane przez siebie jego pogorszenie.."
                          art. 86 Konstytucji RP

                          Comment

                          • Cez
                            Senior
                            • 01-2003
                            • 1789

                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika skitof Wyświetlenie odpowiedzi
                            A ja uważam, że zmiany parametrów wyszły mu na dobre. Kiedyś był ekstrakt 18,1 przy alkoholu 9,5%. Potem alkohol został obniżony do 9%, a teraz ekstrakt został podwyższony do tradycyjnie polskich 22%. Zdecydowanie zyskał i aromat i smak. To piwo jest dużo lepsze niż warka sprzed roku, choć przydałoby się mocniejsze uderzenie gazu - zmniejszyłoby to lepkość piwa i poprawiło pianę - ale może to wada serii limitowanej (warka 14.12.2010).
                            Na więcej niż dobre, wreszcie treściwy porter. Piana utrzymuje się nie za długo, ma kolor kawy z mlekiem, środnio-pęcherzykowa. Aromat przyjemny, mały minus za...lekką kwasowość w smaku. Piwo chętnie kupię, ale nie za tę cenę....5,20 zł "U Marii" na ul. Kobierzyńskiej w Krakowie....Szkoda...
                            Masz stare niepotrzebne rzeczy, to napisz.

                            Comment

                            • skitof
                              Senior
                              • 11-2007
                              • 2478

                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika leona Wyświetlenie odpowiedzi
                              Ale czy "limitowany" porter to to samo piwo co ten bardziej znany 18,1 Blg? Czy nie przydałby się nowy wątek?
                              Pewnie masz rację, tylko nie wiadomo jak będzie.
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika TCT Wyświetlenie odpowiedzi
                              Ta cięższa wersja będzie na stałe w zamian za 18-tkę, czy 'limitowana' oznacza, że na jednej warce się skończy?

                              Comment

                              • ART
                                mAD'MINd
                                • 02-2001
                                • 23799

                                To są tak znaczne zmiany parametrów, że wręcz należy założyć nowy wątek. Do tego admina nie trzeba
                                - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                                - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                                - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                                Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎