Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Łódzkie, Sarmackie Mocne

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • WojciechT
    Senior
    • 09-2012
    • 2546

    Byłem na wsi, gdzie do wyboru miałem tylko "Nasze najlepsze", produkty kompanijne oraz specjały z Biedronki (tak, stawiają te sklepy już nawet na wsiach), więc postanowiłem w końcu skusić się na Sarmackie. Nie oczekiwałem fajerwerków i takowych nie było, ale muszę przyznać, że przy cenie 1,50 zł za jedno piwo Sarmackie wypada naprawdę nieźle; przypominało mi w smaku "żywe piwa" z Ukrainy - mocno słodowe, lekko słodkawe i niezbyt mocno chmielone. Raczej nie zostanę fanem, ale czasem, przy braku innej opcji - można wypić bez skrzywienia, a nawet z umiarkowanym zadowoleniem.

    Comment

    • kurgan
      Gość
      • 04-2004
      • 315

      tym razem smakuje jak Dobrušská

      11.11.13.03

      Comment

      • Pendragon
        Senior
        • 03-2006
        • 13950

        No bez jaj.

        moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


        Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

        Comment

        • kurgan
          Gość
          • 04-2004
          • 315

          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pendragon Wyświetlenie odpowiedzi
          No bez jaj.
          trochę rośnie w ustach, po ogrzaniu wychodzi delikatne masełko ale spokojnie można wypić z pewną satysfakcją

          Comment

          • Pendragon
            Senior
            • 03-2006
            • 13950

            Skusiłeś mnie, ale z tą datą nie było, tylko 16 i 21 listopad. Wziąłem to drugi i się nieco męczę. Gdyby sypneli chmielu to nie byłoby źle, a tak to mdłość, słodkość i masło.

            moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


            Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

            Comment

            • kurgan
              Gość
              • 04-2004
              • 315

              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pendragon Wyświetlenie odpowiedzi
              sypneli chmielu to nie byłoby źle, a tak to mdłość, słodkość i masło.
              mamy taką Dobrušske na jaką nas obecnie stać, chmiel nie załatwił by problemu, poza tym pewna goryczka jest, przynajmniej nie jest parszywie i wyraźnych wad nie można zarzucić

              szkoda że pozostałe produkty browaru jak Tygrys i porter mają podobne niedoskonałości

              Comment

              • kurgan
                Gość
                • 04-2004
                • 315

                mocno zalegająca goryczka, ładnie nagazowane, tylko zapach potrafi zniechęcić

                25.11.13.06

                Comment

                • Mario_Lopez
                  Senior
                  • 08-2009
                  • 991

                  Niestety ostatnimi czasy smak Sarmackiego uległ sporemu pogorszeniu, pierwsze co zniechęca to zapach, rodem z Jabłonowa Mocnego W smaku natomiast słodowość na pierwszym planie i troszkę piwniczności (i to tej w nie najprzyjemniejszym wydaniu).

                  Dam mu kolejną szansę za kilka miesięcy, może smak wróci do normy.
                  Ale nie o tym, bo to u Was, nie u mnie
                  Ale nie o tym, bo to u Was, nie u mnie...


                  EBE EBE

                  Comment

                  • gramak
                    Senior
                    • 08-2012
                    • 267

                    Zapach - śmierdząca ścierka, smak- ta sama ścierka. efekt - litr piwa (minus dwa-trzy łyki) w zlewie). Dawno już takiej ohydy nie piłem Sarmackie faluje - od całkiem poprawnego piwa do syfu totalnego. Aktualnie jesteśmy na dole sinusoidy, a więc z nadzieją ze będzie lepiej
                    http://www.ohbeautifulbeer.com/

                    Comment

                    • Mario_Lopez
                      Senior
                      • 08-2009
                      • 991

                      Warka 29.01.14 - w zapachu przeważa słód i piwniczność, w tle próbuje majaczyć trochę chmielu, całość wydaje się mdła.

                      W smaku mamy troszkę lepiej, bo jest troszkę goryczkowo, troszkę słodowo (ale na pewno nie słodko), niestety ten specyficzny posmak znany z kilku innych piw z BŁ wdaje się mocno we znaki.

                      Co mogę na ten moment powiedzieć na temat Sarmackiego na ten moment?

                      Na pewno to, że jest lepsze niż poprzednia warka, którą miałem okazję kosztować (ba, nawet jest troszkę goryczki odchmielowej, ale to jeszcze nie to co 2 lata temu, niestety.

                      PS: miałem poczekać kilka miesięcy po ostatniej niezbyt udanej degustacji, ale jednak się przełamałem.

                      PZDR.
                      Last edited by Mario_Lopez; 13-11-2013, 14:51.
                      Ale nie o tym, bo to u Was, nie u mnie
                      Ale nie o tym, bo to u Was, nie u mnie...


                      EBE EBE

                      Comment

                      • kredens81
                        Member
                        • 10-2010
                        • 33

                        Tak jak mój przedmówca przełamuje się, przełamuje się i się przełamałem. Uff ile mnie to kosztowało. Zobaczyłem, zdobyłem, posmakowałem i jest lepiej niż się spodziewałem. Stało to koło VIPów i innych "piw". Okazało się bardzo dobre. W Zawierciu kosztuje 2.95. Zdrowia!
                        Rodem z Podkarpacia

                        Comment

                        • Mario_Lopez
                          Senior
                          • 08-2009
                          • 991

                          Faktycznie, obniżka. Dzisiaj kupiłem również za 2,95

                          Czemu to piwo jest takie niestabilne cenowo?
                          Ale nie o tym, bo to u Was, nie u mnie
                          Ale nie o tym, bo to u Was, nie u mnie...


                          EBE EBE

                          Comment

                          • dadek
                            Senior
                            • 09-2005
                            • 4579

                            Dobrze, że w dół niż w górę. Kosztowało ostatnio 3,49 więc obniżka jest znaczna i spokojnie można powiedzieć, że obecnie to najlepsze piwo dyskontowe a cena rewelacyjna jak na 14,1°Blg.

                            Comment

                            • Mario_Lopez
                              Senior
                              • 08-2009
                              • 991

                              Zgadzam się w pełni, 1 litr przyzwoitego, treściwego piwa za niepełne 3 złote, to na ten moment że się tak wyrażę młodzieżowo "opcja prze kozak"

                              I niech tak zostanie

                              PZDR.
                              Ale nie o tym, bo to u Was, nie u mnie
                              Ale nie o tym, bo to u Was, nie u mnie...


                              EBE EBE

                              Comment

                              • kurgan
                                Gość
                                • 04-2004
                                • 315

                                Bardziej goryczkowe niż mdłe, spieniło się przy otwarciu, dobra warka.

                                06.02.14.02

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎