Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Łódzkie, Sarmackie Mocne

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • kosher
    Senior
    • 04-2005
    • 2294

    #61
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika petrus33 Wyświetlenie odpowiedzi
    Żaden alkohol, nawet bardzo mocny, nie zostanie przeżarty smakiem plastiku. Butelka po Sarmackim zrobiona jest z PET - poli(tereftalanu etylenu), materiału zupełnie obojętnego nawet dla czystego etylenu.
    Może proces produkcji plastikowych butli uległ na przestrzeni ostatnich lat zmianie. Ostatni raz piłem piwo z plastiku za czasów istnienia Leader Price'a (1,5 l. poj.) czyli dobrych kilka lat temu i wtedy wyraźnie czuć było ten plastik w smaku
    Stąd moje obawy przed otwarciem Sarmackiego.

    Comment

    • petrus33
      Gość
      • 01-2008
      • 888

      #62
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kosher Wyświetlenie odpowiedzi
      Może proces produkcji plastikowych butli uległ na przestrzeni ostatnich lat zmianie. Ostatni raz piłem piwo z plastiku za czasów istnienia Leader Price'a (1,5 l. poj.) czyli dobrych kilka lat temu i wtedy wyraźnie czuć było ten plastik w smaku
      Dzisiaj tworzywa PET dopracowane są do perfekcji. Od 2008r trzymam ponad 12L czystego 95% spirytu w tych butlach i absolutnie nic się nie dzieje. Co miesiąc odlewam pół litra i robię wódeczkę, smak jest doskonały. W grudniu kupię myjkę ultrdżwiękową i wtedy moje nalewki nabiorą klasy ! Fachowcy wiedzą o co chodzi.....niedoceniane właściwości sygnału 20 khz))

      Comment

      • Pancernik
        Senior
        • 09-2005
        • 9733

        #63
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Złotobursztynowy, odpowiedni dla piw mocnych, może nieco mało "świetlisty", trochę jak odstała herbata... [3.5]
        Piana: Biała, bardzo drobna, średniowysoka, dość wytrzymała. Jak na polskie piwo mocne - w zasadzie rewelacha! [4.5]
        Zapach: Pachnie słodowo, jeszcze słodowo i trochę alkoholowo. Mam nawet wrażenie powiewów "odkoźlakowych"... [3.5]
        Smak: Może i ten słód jest nieco płaski i jednowymiarowy, ale za to nie czuję tu alkoholu. To lubię... [3.5]
        Wysycenie: Niby małe, ale jednak w gardło drapie. A może to procenty drapią? [3.5]
        Opakowanie: Cóż... PET. Eta marketowa, ale w sumie nieobrzydliwa. [3]
        Uwagi: Zachęcony opiniami, miłymi doznaniami w piciu ŁM/Junaka M. oraz łódzkimi korzeniami, bryknąłem wczoraj do sklepu na "B" . Na szczęście mam pięć kroków z roboty.
        Piwo zdecydowanie smaczne, spokojnie spełnia dobry standard polskich piw mocnych, cenowo jest nie do pobicia.
        Wprawdzie w "B" nie można zapłacić jakąkolwiek kartą, za to mina mojej żony, gdy wyciągałem PET-y z bagażnika - BEZCENNA .

        Moja ocena: [3.575]

        Comment

        • Kwadri
          Senior
          • 10-2009
          • 1216

          #64
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Ładny, ciemnozłoty. [4.5]
          Piana: Kremowej konsystencji, niezbyt wysoka. Szybko opadła do małej warstwy. Później pierścień. [3]
          Zapach: Słodowy z lekko kwaskowym tłem, bardzo podobny do wyrobów ze Zduńskiej Woli. Odrzucający nie jest. [3.5]
          Smak: Lekko słodowy początek, a po nim całkiem przyjemna, średniointensywna gorycz, której posmak zostaje. Tło lekko kwaskowe jak w zapachu. Żadnych niemiłych posmaków. Spokojnie można wypić bez obrzydzenia. [4]
          Wysycenie: Dobrze zaznaczone, ale nieco zalega. [3.5]
          Opakowanie: Litrowy PET z kiepską etykietą, ale podany ekstrakt i producent. [3]
          Uwagi: Ulubione piwo teścia

          Moja ocena: [3.675]
          www.lkschmielowice.futbolowo.pl

          Comment

          • anteks
            maruda
            • 08-2003
            • 10738

            #65
            W "mojej " Biedronce zniknęło jakiś czas temu
            Mniej książków więcej piwa

            Comment

            • Myszon007
              Senior
              • 02-2007
              • 1208

              #66
              Może to chwilowe kłopoty z dystrybucją... ale z drugiej strony w przyszłym roku statystycznie codziennie ma otwierać się jedna nowa "Biedronka" a linia do PET-ów w BŁ nie jest z gumy (mimo że pracują na 3 zmiany 7 dni w tygodniu)
              ♪♫

              Comment

              • Pendragon
                Senior
                • 03-2006
                • 13950

                #67
                Może po prostu szybko zostało wykupione i trzeba było czekać na następną warkę? Do tego ta zima... Ostatnio u mnie mało tych Sarmackich było, zaledwie kilka sztuk z całej zgrzewki.

                moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                Comment

                • anteks
                  maruda
                  • 08-2003
                  • 10738

                  #68
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pendragon Wyświetlenie odpowiedzi
                  Może po prostu szybko zostało wykupione i trzeba było czekać na następną warkę? Do tego ta zima... Ostatnio u mnie mało tych Sarmackich było, zaledwie kilka sztuk z całej zgrzewki.
                  Jestem prawie codzienne , bo to najbliższy sklep . miejsce po Sarmackim przejął promocyjny Okocim
                  Mniej książków więcej piwa

                  Comment

                  • Pendragon
                    Senior
                    • 03-2006
                    • 13950

                    #69
                    Na wszelki wypadek zatem po świętach zrobię niewielki zapas Sarmackiego.

                    moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                    Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                    Comment

                    • dipeone
                      Senior
                      • 05-2010
                      • 741

                      #70
                      W jednej z dwóch rumskich Biedronek jak się pojawia Sarmackie w ilości kilku zgrzewek to zazwyczaj po maksymalnie dwóch dniach już nic z nich nie zostaje. Cieszy się dużym powodzeniem to piwo. To dobrze ,bo w porównaniu do Leżajska jest bardzo smaczne. Bez porównania też.

                      Comment

                      • Pancernik
                        Senior
                        • 09-2005
                        • 9733

                        #71
                        Tak mi chodzi po głowie, żeby na Sylwestra wziąć flaszeczkę albo dwie i zasiać nieco ferment wśród przedstawicieli tworzącej się klasy średniej...

                        Comment

                        • baania
                          Senior
                          • 10-2009
                          • 317

                          #72
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pancernik Wyświetlenie odpowiedzi
                          Tak mi chodzi po głowie, żeby na Sylwestra wziąć flaszeczkę albo dwie i zasiać nieco ferment wśród przedstawicieli tworzącej się klasy średniej...
                          Zostaniesz zmieszany z błotem i usłyszysz, że pijesz siki dla żuli, podczas gdy w lodówce czeka arystokratyczny żywiec
                          Podcast o piwie
                          Podcast o piwie | Facebook

                          Comment

                          • Feti
                            Senior
                            • 10-2010
                            • 801

                            #73
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika baania Wyświetlenie odpowiedzi
                            Zostaniesz zmieszany z błotem i usłyszysz, że pijesz siki dla żuli, podczas gdy w lodówce czeka arystokratyczny żywiec
                            E tam, Heineken lub Carlsberg, zależnie od tego, co było ostatnio reklamowane w TV.

                            Comment

                            • Pendragon
                              Senior
                              • 03-2006
                              • 13950

                              #74
                              Sarmackie u mnie nieco podrożało. Teraz kosztuje 2.99. Dostępne mam dwie warki datami 17.02 i 8.03. tego pierwszego resztki, drugiego dużo. Czyżby miało tylko tylko 3 miesięczny okres ważności?

                              moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                              Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                              Comment

                              • baania
                                Senior
                                • 10-2009
                                • 317

                                #75
                                Ja dzisiaj kupiłem w Gorzowie Wlkp. jedną butelkę i również ma termin do 8.03.2011. I również kosztowało 2,99zł.
                                Podcast o piwie
                                Podcast o piwie | Facebook

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎