Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Łódzkie, Sarmackie Mocne

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • anteks
    maruda
    • 08-2003
    • 10738

    #76
    U mnie stało 5 6 packów z datą 22.02.11. Chyba ma te 3 miesiące ważności
    Mniej książków więcej piwa

    Comment

    • Pendragon
      Senior
      • 03-2006
      • 13950

      #77
      To z datą 17.02 nieco odstaje jakościowo. Lekko utlenione w postaci kartonu, czyli ujawnia się trans-2-nonenal (podparłem się ściąga, hehe, wg. której to zanieczyszczenie przy rozlewaniu). Na szczęście ta niedogodność jest tylko lekko wyczuwalna. Piwo jest też mniej treściwe, wytrawne, co może nawet i może być zaletą, jednakże proponowałbym odpuszczenie sobie tej warki.

      moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


      Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

      Comment

      • leona
        PremiumUżytkownik
        • 07-2009
        • 5853

        #78
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pendragon Wyświetlenie odpowiedzi
        To z datą 17.02 nieco odstaje jakościowo. Lekko utlenione w postaci kartonu, czyli ujawnia się trans-2-nonenal (podparłem się ściąga, hehe, wg. której to zanieczyszczenie przy rozlewaniu). Na szczęście ta niedogodność jest tylko lekko wyczuwalna. Piwo jest też mniej treściwe, wytrawne, co może nawet i może być zaletą, jednakże proponowałbym odpuszczenie sobie tej warki.
        Dawaj tą ściągę! Może to jej szukam?

        PS: marcowe daty też nie co utlenione ale w łodzkiej normie
        Last edited by leona; 28-12-2010, 22:14.

        Comment

        • Pendragon
          Senior
          • 03-2006
          • 13950

          #79
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika leona Wyświetlenie odpowiedzi
          Dawaj tą ściągę! Może to jej szukam?
          Ni dam. Tylko w druku mam z kursu

          moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


          Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

          Comment

          • leona
            PremiumUżytkownik
            • 07-2009
            • 5853

            #80
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pendragon Wyświetlenie odpowiedzi
            Ni dam. Tylko w druku mam z kursu
            To po ptakach. A miałem nadzieję, że choć z Kaszubami da się pogadać po polsku o piwie

            Comment

            • Pendragon
              Senior
              • 03-2006
              • 13950

              #81
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika leona Wyświetlenie odpowiedzi
              To po ptakach. A miałem nadzieję, że choć z Kaszubami da się pogadać po polsku o piwie
              Pane, ty mnie od Kaszubów nie wyzywaj, bo to tak jakbym ja cię zwał Góralem. U mnie już inna kraina!

              moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


              Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

              Comment

              • leona
                PremiumUżytkownik
                • 07-2009
                • 5853

                #82
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pendragon Wyświetlenie odpowiedzi
                Pane, ty mnie od Kaszubów nie wyzywaj, bo to tak jakbym ja cię zwał Góralem. U mnie już inna kraina!
                Taką miałem wątpliwość, stąd ten
                Ta joj! Przepraszam!

                Comment

                • Pancernik
                  Senior
                  • 09-2005
                  • 9733

                  #83
                  Taż on Koci(ewi)ak!

                  A w temacie: kupowałem po PLN 2,99, i tak "stosunek jakości do ceny" jest megamiszczoski .

                  Comment

                  • Myszon007
                    Senior
                    • 02-2007
                    • 1208

                    #84
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: Złoty bursztyn, może troszkę zbyt jasny jak na mocne. Klarowne. [4.5]
                    Piana: Biała, bardzo drobna, jak na piwo mocne z PET-a wyjątkowo trwała, długo osadza się niewielki wianuszek [4]
                    Zapach: Typowy, słodowy - bez obcych zapachów, może trochę czuć alkohol. [3.5]
                    Smak: Solidne, słodowe piwo z dosyć wyraźną, acz nie najwyższych lotów goryczką. Przyjemnie się pije, nie czuć żadnych niepożądanych posmaków typu ściera czy warzywa. [4]
                    Wysycenie: Duże, takie grubobąblowe trochę zbyt mocne. [3]
                    Opakowanie: Za PET-a nie może być za duża ocena... Ale sytuację ratuje ładna etykietka i dane o ekstrakcie. Za to wyraźny "+". [3.5]
                    Uwagi: Moje ulubione mocne piwo No i cenowo - rewelacja.

                    Moja ocena: [3.775]
                    ♪♫

                    Comment

                    • Feti
                      Senior
                      • 10-2010
                      • 801

                      #85
                      Po Argusach mam stany lękowe przed zakupami piwa w dyskontach, więc przyznam się, że piję pierwszy raz to piwo. I wrażenia bardzo pozytywne. Piłem niedawno Lecha Mocnego ( 1/2 litra droższa ponad 2 razy od Sarmackiego) i muszę powiedzieć, iż Sarmackie bije je na głowę. Wracam do samego Sarmackiego. Piana straszliwie kiepska. Za to nasycenie CO2 nie za wysokie, w sam raz , zapach wyraźny, zdecydowanie słodowy, smak treściwy, słodowy, troszkę chmielu, posmak tektury jest , ale znikomy i w porównaniu do tego mdlącego, ohydnego posmaku obecnego w piwach koncernowych ( ciekawe jak się fachowo zwie) , jest to niewielka, wręcz znikoma wada. W tej chwili jedyny powód, aby odwiedzać biedronkę.
                      Być może moja ocena jest zawyżona faktem, iż ostatnie wypite przeze mnie piwa to Tyskie i Lech.

                      Comment

                      • Pancernik
                        Senior
                        • 09-2005
                        • 9733

                        #86
                        Piłem to z partii do 17.02.2011. Po "wpiciu się" wyczułem ten lekki trans-coś-tam, o którym pisali Koledzy pirotechnicy-hobbyści .
                        Nie psuje to jednak ogólnych, pozytywnych wrażeń, udało mi się też uzyskać niezłą, choć niezbyt trwałą pianę (po nalaniu drugiej połowy zawartości butelki, może temperatura miała tu znaczenie).
                        Jedyna dziwna sprawa, to zaobserwowana lekka mętność piwa. O co chodzi?

                        Comment

                        • Feti
                          Senior
                          • 10-2010
                          • 801

                          #87
                          Piłem dziś partię marcową i posmaku tektury nie czuć. Piana zaś jest i toi dobra.

                          Comment

                          • kosher
                            Senior
                            • 04-2005
                            • 2294

                            #88
                            U mnie podobne odczucia. Piana na początku wysoka, ale drobnoziarnista i ulega szybkiemu rozkładowi. Smak bez zastrzeżeń, nie zmętnione. Przydatność: 20.03.11.
                            W porównaniu do mocno promowanych obecnie w Biedronce Okocimów czy Carslberga z pełną świadomością wybieram Sarmackie.

                            Comment

                            • Feti
                              Senior
                              • 10-2010
                              • 801

                              #89
                              Ocena z ARTomatu

                              Kolor: Bursztynowy, odpowiedni dla ekstraktu. [4]
                              Piana: Początkowo dość obfita, potem znika. ale szkło oblepia. [3.5]
                              Zapach: Zapach słodowy , potem czuć troszkę chmiel. [3.5]
                              Smak: Piwo przede wszystkim słodowe, goryczka słaba, brak słodkości typowej dla wielu piw mocnych. Dość treściwe w smaku. [4]
                              Wysycenie: Niskie, ale nie przepadam za piwem mocno nagazowanym . [3.5]
                              Opakowanie: PET czyli samo zło. Przynajmniej ekstrakt podano. [2.5]
                              Uwagi: Zdecydowanie najlepsze piwo w Biedronce. Nie dostarcza bogactwa wrażeń, ale i tak bije na głowę większośc koncernowych paskudztw i dyskontową konkurencję. W dyskontach moze z nim konkurowaćtylko kilka piwa. W kategorii cena/jakośc ścisła czołówka.

                              Moja ocena: [3.675]

                              Comment

                              • Pendragon
                                Senior
                                • 03-2006
                                • 13950

                                #90
                                26.03 - odradzam tę warkę. Szmatowato-alkoholowy smak w stylu Głubczyc. Do tego mało gazu.
                                13.03 - ponoć całkiem (?) brak gazu.

                                Coś złego się dzieje z tym piwem. Ja na czas jakiś odpuszczam.

                                moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                                Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎