Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Amber, Piwo Żywe

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Lacriferno
    Senior
    • 07-2005
    • 783

    Dajcie już spokój tym cenom Żywego. Ostatnio większość postów na temat tego piwa, to licytowanie się, kto i gdzie widział droższe.

    Comment

    • Candlekeep
      Senior
      • 11-2007
      • 367

      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Lacriferno Wyświetlenie odpowiedzi
      Dajcie już spokój tym cenom Żywego. Ostatnio większość postów na temat tego piwa, to licytowanie się, kto i gdzie widział droższe.
      Nie przesadzaj. W końcu ile można pisać, że to najlepsze piwo w Polsce?
      A mówiąc poważnie - cóż, wydaje mi się, iż takie licytowanie to świetny sposób, żeby dać znać wszystkim zainteresowanym, jakie sklepy omijać szerokim łukiem.
      Równie dobrze można zacząć licytować się, gdzie Żywe jest najtańsze. Bardzo chętnie dowiedziałbym się, gdzie w Warszawie za Żywe zapłacę mniej, niż 4 zł.

      Comment

      • tomek35
        Senior
        • 02-2007
        • 497

        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Candlekeep Wyświetlenie odpowiedzi
        Bardzo chętnie dowiedziałbym się, gdzie w Warszawie za Żywe zapłacę mniej, niż 4 zł.
        Po mniej niż 4 zł to nawet w Gdańsku nie dostaniesz Żywego. Ja tam zawsze uważałem i nadal podtrzymuję, że cena tego piwa jest wygórowana.

        Comment

        • Rycho_128
          Senior
          • 03-2007
          • 1039

          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika tomek35 Wyświetlenie odpowiedzi
          Po mniej niż 4 zł to nawet w Gdańsku nie dostaniesz Żywego. Ja tam zawsze uważałem i nadal podtrzymuję, że cena tego piwa jest wygórowana.
          Miało nie być o cenach a masz, nie da się, żeby nie było. Tomek przesadził, można dostać poniżej 4 zł, w Trójmieście oscyluje koło +/-3,60 Nie mówię, czy to drogo, czy tanio.
          Gdański Browar WaRy
          Gdański Browar WaRy w BrowarBizie
          Piwo z kufla smakuje lepiej :)///Mniej karmelu...

          Comment

          • tomek35
            Senior
            • 02-2007
            • 497

            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Rycho_128 Wyświetlenie odpowiedzi
            Tomek przesadził, można dostać poniżej 4 zł, w Trójmieście oscyluje koło +/-3,60 Nie mówię, czy to drogo, czy tanio.
            Najwidoczniej różne sklepy odwiedzamy

            Comment

            • Rycho_128
              Senior
              • 03-2007
              • 1039

              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika tomek35 Wyświetlenie odpowiedzi
              Najwidoczniej różne sklepy odwiedzamy
              Pierwszy lepszy spożywczak, choćby "Rotmans" na ul. Łagiewniki (mówimy o Gdańsku), o Zuzie czy Anolu nie wspominając. Nawet chyba w ogólnie drogim Bomi poniżej 4 zet.
              Last edited by Rycho_128; 27-02-2010, 17:39.
              Gdański Browar WaRy
              Gdański Browar WaRy w BrowarBizie
              Piwo z kufla smakuje lepiej :)///Mniej karmelu...

              Comment

              • Haladdin
                Junior
                • 02-2010
                • 9

                Ja właśnie siedzę i popijam sobie Żywe. Całkiem fajne piwko generalnie wolę ciemne, ale to jest bardzo dobre. Póki co najlepsze jasne jakie piłem (poza Miodowym od Ciechana). Świetnie wyważona goryczka, ze słodowym posmaczkiem. Aromat również przyjemny. Bardzo podoba mi się butelka Ambera, taka smukła. Co do ceny, to drogo (5.20 zł). Kupowałem w Tesco w Radzyminie.

                Comment

                • tomek35
                  Senior
                  • 02-2007
                  • 497

                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Rycho_128 Wyświetlenie odpowiedzi
                  Nawet chyba w ogólnie drogim Bomi poniżej 4 zet.
                  W Bomi powyżej 4 zł, to samo w sklepach osiedlowych-przynajmniej na Zakoniczynie.

                  Comment

                  • slavi77
                    Senior
                    • 01-2009
                    • 156

                    Niestety ja również przyłączę się do krytyki tego piwa. Żywe wieje pustką. Rozwodnione, odrobina słodu i wyczuwalny alkohol, to niestety wszystko co w tym piwie znalazłem. Ostatnio wyraźnie obniżyło loty. Kupione pod wpływem promocji w Almie za 3,10zł.

                    Comment

                    • Rzeszowiak
                      Piwny Radykał
                      • 04-2009
                      • 1596

                      Żywe i Ciechan wyborny to najlepsze dowody na to, że ciechan i amber faktycznie znacznie zwiększyły produkcję i celują juz w inną grupę "smakoszy" piwa niż dotychczas.

                      Comment

                      • beaviso
                        Senior
                        • 02-2010
                        • 215

                        Mam nadzieję, że to nieprawda. Piwo Żywe było moim ulubionym piwem od 4 lat i nadal nim pozostaje, choć pijam je coraz rzadziej z powodu poszukiwania innych kandydatów do tego zaszczytnego tytułu. Ale, jako gdańszczanin, z serca kibicuję browarowi w Bielkówku i jak zaczną zniżać loty, to napiszę do Państwa Przybyło list zroszony krodolylimi łzami zawiedzionego nie tylko miłośnika, ale i rzecznika (wiele osób przekonałem do wyrobów Ambera i odejścia od koncernówek).
                        W razie czego pozostaje jeszcze Koźlak, dla mnie od zawsze piwo doskonałe, (dla mnie) nawet lepsze w degustacji od Żywego, choć mniej uniwersalne, stąd zawsze jednak w ostatecznym rozrachunku o krok za Żywym...
                        W zeszły weekend wypiłem 7 czy 8 Żywych i... No cóż, trudno powiedzieć, bowiem popijałem nimi wyśmienite potrawy w mojej ulubionej restauracji w Sasinie k/Łeby. Faktycznie, pierwsze piwo skomentowałem do żony, też miłośniczki, że jakieś takie płaskie, bez mojego ulubionego posmaku... Następnego dnia smakowało jakby lepiej, choć też bez rewelacji takich, do jakich Żywe mnie przyzwyczaiło.
                        Ale w moim przypadku piwo mogło być po prostu zbyt świeże. I tu kolejna zagadka do rozwikłania:

                        Trzy razy w życiu kupiłem Żywe na więcej niż 5 tygodni przed terminem przydatności do spożycia. Przypominam, że piwo ma 5-tyg. termin (35 dni) i wydrukowaną datę przydatności. Dwa lata temu i rok temu kupiłem piwo na 37 dni przed tym terminem. Natomiast w zeszły piątek (12. marca) piłem piwko, które do restauracji wjechało dzień wcześniej (11. marca), w dystrybucji znalazło się przecież jeszcze ze 2-3 wcześniej, a datę przydatności miało wydrukowaną 19. kwietnia (cały kartonik - wszystkie 10 szt.). To jest 39 dni pomiędzy sprzedażą piwa do restauracji a datą ważności. Naiwnie sądziłem, że 35 dni jest liczone od rozlania do końca przydatności. Zatem o co chodzi???

                        M.
                        Last edited by beaviso; 17-03-2010, 11:49.

                        Comment

                        • ART
                          mAD'MINd
                          • 02-2001
                          • 23807

                          Przecież ma tych 5 tygodni z kilkudniowym okładem. 39/7=5,5714285714285714285714285714286
                          - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                          - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                          - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                          Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                          Comment

                          • Pendragon
                            Senior
                            • 03-2006
                            • 13950

                            Oto chodzi, że browar zakłada, że od rozlania piwa do pokazania się go w sklepie minie tydzień. I drukuje datę przydatności z takim założeniem. Tak naprawdę to ono ma 6 tygodniowy termin - w tym ten jeden tydzień "buforowy" na transport i dla hurtowni. A tak po prawdzie, to przy dobrym przechowywaniu spokojnie poleży jeszcze 2 tygodnie i nic. Ba nabierze nawet pewnych dodatkowych walorów. Proponuję spróbować przetrzymać w lodówce
                            Last edited by Pendragon; 17-03-2010, 12:54.

                            moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                            Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                            Comment

                            • beaviso
                              Senior
                              • 02-2010
                              • 215

                              Wychodzi na to, że żona miała rację, dodając mu ok. tygodnia na dystrybucję.
                              A co do trzymania w lodówce nieco powyżej tych 5 tygodni - testowałem, próbowałem, przetrzymałem aż do utraty klarowności, a jakże Ale fanem przetrzymywania Żywego poza 5. tydzień nie jestem - i najbardziej lubię partie magiczne - kupione, nalane, powąchane, wypite, powodujące od pierwszych łyków uśmiech na twarzy głoszący "o, to jest TO Żywe, na które liczyłem!"

                              M.
                              Last edited by beaviso; 17-03-2010, 14:06.

                              Comment

                              • koio
                                Junior
                                • 04-2009
                                • 17

                                data przydatności

                                6 tyg. moim skromnym zdaniem to jest minimum, browary które robią niepasteryzowane grupa calrsberg przedłużyła datę przydatności.
                                zaczeli produkować niepasteryzowane w PUSZCE i ma termin przydatności 56 dni.
                                W starym browarze AMBER-Chociwel piwo było tylko niepasteryzowane i termin przydatności 6 miesięcy.
                                mam żywe którego termin skończył się 22 lutego i zobaczę co się z nim stało.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎